Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

wyborcze chodniki

Foto: wyborcze chodniki
cz cz, 21 września 2006 11:33

Rankiem zaczynają przy ul. Zawadzkiej, po kilku godzinach biegną na Księcia Janusza... lub odwrotnie. Mowa o ekipie MPGKiM-u układającej chodniki jednocześnie na terenie dwóch spółdzielni mieszkaniowych. - To wybory – mówią dziarscy budowniczy.

Czas start

Foto: Czas start
cz cz, 14 września 2006 11:31

Za dwa miesiące będziemy wybierać prezydenta, radnych miasta i kilku do sejmiku. Choć przedwyborcze napięcie czuć już od dobrych kilku tygodni, a kampania oficjalnie wystartowała w środę, u nas póki co wygląda to dość niemrawo.

Nie odbiorą

Foto: Nie odbiorą
cz cz, 07 września 2006 11:58

Po ewangelikach i żydach przyszedł czas na prawosławie. Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska w Białymstoku wystąpiła o zwrot ziemi i wypłacenie odszkodowania za majątek pozostawiony w Łomży. Prawosławni roszczą sobie pretensje do terenów wzdłuż ul. Sienkiewicza od Placu Jana Pawła II aż do Wojskowej Komendy Uzupełnień włącznie z tym budynkiem i „małym” kościółkiem.

Quo vadis...?

Foto: Quo vadis...?
cz cz, 31 sierpnia 2006 12:06

Od początku XXI wieku liczba mieszkańców Łomży spadła o półtora tysiąca. Przez pięć i pół roku z miasta wymeldowało się na stałe 4,5 tys. osób. Szacuje się, że stale poza Łomżą mieszka i pracuje nawet kilkanaście tysięcy łomżan...

Czarny punkt - podlaskie

Foto: Czarny punkt - podlaskie
mm cz, 17 sierpnia 2006 12:48

W poniedziałkowy wieczór w wyniku zderzenia Mazdy z ciężarowym Dafem w Budach Czarnockich, nieopodal Łomży, zginęły 3 osoby. Osobowe auto w momencie uderzenia mogło mknąć z prędkością 180 km/h. Był to jeden z 15 wypadków, do jakich doszło w ciągu minionego, długiego weekendu na drogach województwa podlaskiego. W sumie zginęło 7 osób, a czternaście zostało rannych. Po raz kolejny policja zatrzymała wielu pijanych kierowców, którzy często byli sprawcami tych zdarzeń. - Mamy za sobą długi sierpniowy weekend, który pod względem kryminalnym możemy zaliczyć do raczej spokojnych – mówi podinspektor Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Niestety nie można tego samego powiedzieć, podsumowując sytuację na drogach.

Hiper NIEporządnie

Foto: Hiper NIEporządnie
cz cz, 10 sierpnia 2006 11:44

Przez półtora roku kilku mieszkańców Łomży, sprzeciwiających się budowie przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu, walczyło z władzami miasta, które za wszelką cenę tę inwestycję chciały dopuścić. We wtorek bój zakończyło rozstrzygnięcie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sędziowie uznali, że mieszkańcy mieli rację, a władze miasta w tej sprawie postąpiły niezgodnie z prawem.

Wesołe miasteczko

Foto: Wesołe miasteczko
cz cz, 03 sierpnia 2006 11:35

PZPN przekłada kolejny drugoligowy mecz ŁKS-u Łomża. Miejsce Jerzego Engela zajmuje Czesław Jakołcewicz. Zarząd ŁKS-u wnioskuje do prokuratury, aby zbadała sytuację w klubie. Radni apelują do prezydenta, aby ratował finansowo drugoligowy klub, a prezydent prosi swego zastępcę, aby ten ustąpił z władz ŁKS-u. W całym tym zamieszaniu iście stoicki spokój zachowuje prezes ŁKS-u Stanisław Kaseja, który przyznaje, że nie wiedział w co wdeptuje... ale twierdzi, że będzie dobrze.

Wojna o kiosk

Foto: Wojna o kiosk
cz cz, 27 lipca 2006 11:38

Czy za jedną paczkę papierosów można stracić pracę? - w Łomży można nawet więcej niż tylko pracę. Ruch wypowiedział umowę najmu kiosku przy ul. Długiej rodzinie, która sprzedawała w nim od ponad 20 lat. Bezpośrednim powodem decyzji była właśnie jedna paczka papierosów, której nie było na zapasie, gdy przyszła tu kontrola z łomżyńskiego Zespołu Ruchu.

Pracownik poszukiwany

Foto: Pracownik poszukiwany
cz cz, 20 lipca 2006 12:01

150 osób do pracy sezonowej poszukuje łomżyński Pepees, kilkadziesiąt osób chce zatrudnić też lokalny producent mebli, firma Home Pine. Dziś coraz częściej to właśnie pracodawcy poszukują pracowników. Zatrudnię, dam pracę, poszukuję mechanika, budowlańca, elektryka... takich ogłoszeń o pracę jest coraz więcej. - W regionie podobnie jak w całym kraju, zaczyna brakować specjalistów... ale coraz częściej brakuje także pracowników fizycznych – podkreśla Antoni Chojnowski, wiceprezes Prefbet Śniadowo.

Maturalny szok

Foto: Maturalny szok
cz cz, 13 lipca 2006 12:28

Ponad 15 proc. uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych w Łomży nie zaliczyło matury. W powiecie liczba ta sięga połowy zdających. Województwo podlaskie wypadło w granicach średniej krajowej. Matury w naszym regionie nie zdało 20 proc. abiturientów. W prosty sposób można więc wywnioskować, że przynajmniej co piąty maturzysta nie zaliczył egzaminu z przynajmniej jednego zdawanego przedmiotu.

Na TIRy z... urlopem

Foto: Na TIRy z... urlopem
cz cz, 06 lipca 2006 11:35

Od poniedziałku Tiry bez przeszkód jadą przez Łomżę! Znaki zakazujące wjazdu największych z nich na stary most mają być już dziś, a zapowiadanej przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego blokady - przynajmniej na razie nie będzie - bo prezydent wyjechał na wczasy...

Architekt za kratami

Foto: Architekt za kratami
cz cz, 29 czerwca 2006 11:47

Andrzej Z. Architekt Miejski Łomży trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket. Jednocześnie za kratki, do tymczasowego aresztu, trafił Marek P. z Echo Investment, który miał łapówkę urzędnikowi wręczyć.

Biskup przeciwny hipermarketowi przy Sanktuarium

Foto: Biskup przeciwny hipermarketowi przy Sanktuarium
cz cz, 22 czerwca 2006 12:51

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek wnioskował do prezydenta Łomży, aby przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nie budować ogromnego hipermarketu. Prezydent Jerzy Brzeziński wniosku biskupa nie uwzględnił, ale dyplomatycznie polecił rozważyć możliwość uwzględnienia go na etapie sporządzania projektu zmiany studium.

Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je miała...

Foto: Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je mia...
cz pt, 16 czerwca 2006 12:16

Zgodnie z zapowiedziami białostockiej GDDKiA na początku lipca droga nr 61 ma być otwarta dla ruchu samochodów ciężarowych o nacisku 8 ton na oś. We wtorek w Sztabinie nieoczekiwanie oznajmił to szef Tadeusz Topczewski, a w środę z przekąsem potwierdził jego zastępca Jerzy Doroszkiewicz: "Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je miała..."

Z miastem do II ligi?

Foto: Z miastem do II ligi?
cz cz, 08 czerwca 2006 11:53

„Zrobimy wszystko aby w lipcu drużyna Łomży wybiegła na drugoligowe boiska. Teraz miasto ma możliwości wsparcia ŁKS-u... – mówi wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Co się zmieniło, że władze miasta zmieniły zdanie? Józef Kosiorek ponownie wrócił na stanowisko prezesa ŁKS-u. Jarosław Poteraj i Józef Babiel to nowi członkowie zarządu klubu. Maciej Zajkowski, Robert Piorunek i Kazimierz Żochowski opuszczą zaś to grono... Czy to wystarczy?

Sprawdź ulgę na VAT-cie

Foto: Sprawdź ulgę na VAT-cie
cz cz, 01 czerwca 2006 11:30

Blisko 600 wniosków o zwrot różnicy w podatku VAT za materiały budowlane wpłynęło do łomżyńskiego urzędu skarbowego. Możliwości takie daje nam ustawa o "częściowym zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym", podpisana przez prezydenta we wrześniu ubiegłego roku. Fiskus przygotowuje się do wypłaty kilkuset tysięcy złotych w ramach zwrotów w Łomży. Petenci na ogół mają jeszcze czas na rozliczenie, ale nie wszyscy. Jeszcze tylko przez miesiąc wnioski o zwrot różnicy pomiędzy 22 a 7 proc. VAT-em mogą składać ci, którzy budowę czy remont zakończyli przed koniec roku.

Witamy Cię Ojcze Święty

Foto: Witamy Cię Ojcze Święty
cz cz, 25 maja 2006 11:50

Przed południem samolot z Ojcem Świętym Benedyktem XVI wylądował na warszawskim lotnisku Okęciu. Z Benedyktem XVI już spotkali się pierwsi łomżanie. Papieżowi podczas całej pielgrzymki po Polsce będą towarzyszyć łomżyńscy biskupi Stanisław Stefanek i Tadeusz Bronakowski. Poza nimi z papieżem spotkało się już także pięciu łomżyńskich księży, którzy otrzymali zaproszenia na zamknięte spotkanie Ojca Świętego z klerem w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie.

cena życia

Foto: cena życia
cz cz, 18 maja 2006 11:59

72 -letni łomżanin zmarł, bo dyspozytorka z łomżyńskiego pogotowia drugi raz tego samego dnia nie chciała wysłać karetki do tego samego chorego. Kazała dzwonić do lekarza rodzinnego... Gdy wszyscy - lekarz rodzinny i wezwana przez niego karetka pogotowia wreszcie przyjechali, na ratunek było już za późno. Kilka godzin wcześniej lekarz pogotowia, który przyjechał na pierwsze wezwanie stwierdził, że z pacjentem nic złego się nie dzieje.

Kiedy ruszy mammograf?

Foto: Kiedy ruszy mammograf?
cz cz, 11 maja 2006 12:00

Rocznie w Polsce na raka piersi zapada ponad 10 tys. kobiet, przy czym połowa z nich umiera. Problem polega na późnym rozpoznaniu choroby, zwykle w znacznym stadium zaawansowania oraz długotrwałym procesie diagnostycznym. Jednocześnie wiadomo, że wykryty we wczesnym stadium nowotwór może być w pełni wyleczalny, a także pozwala niejednokrotnie na zachowanie piersi, bez konieczności okaleczenia, jakim jest jej amputacja. Do tej pory łomżanki, które wykryły u siebie w piersi „guzek”, aby przeprowadzić specjalistyczne badania musiały jechać do Białegostoku albo Warszawy. Długa podróż, kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce na badania i kilkudniowe wyczekiwanie na ich wyniki potęgowały stres... Teraz ma być choć trochę łatwiej... Niestety zamontowany w ubiegłym miesiącu w łomżyńskim szpitalu nowoczesny mammograf w dalszym ciągu nie wykonuje badań.

Średniowieczny gród nad Narwią

Foto: Średniowieczny gród nad Narwią
cz cz, 04 maja 2006 11:15

„Słowianie udają się na łąki obfitujące w wodę i zarośla, po czym kreślą tam linię kolistą lub czworoboczną, w miarę tego, jaki chcą mieć kształt grodu i obszar jego powierzchni, kopią dookoła rów i piętrzą wykopaną ziemię, umocniwszy ją deskami i drzewem na podobieństwo szańców, aż taki mur osiągnie wymiar, jakiego pragną. I odmierzają w nim bramę, z której strony pragną ją mieć, a wchodzi się do niej po pomoście z drzewa…” Taką to relację z podróży po krajach słowiańskich opublikował Ibrahim Ibn Jakub, wielki podróżnik z X wieku. Opis dotyczy budowy grodu… Młodzi pasjonaci średniowiecza, niemalże jak ci pradawni Słowianie, postanowili wznieść od podstaw gród w malowniczym zakolu Narwi w Łomży.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę