Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Pierwszy polski gol Boguskiego

Foto: Pierwszy polski gol Boguskiego
cz cz, 18 grudnia 2008 12:17

Gol Rafała Boguskiego strzelony w meczu Polska - Serbia pięknie zakończył piłkarski rok 2008. Występujący po raz trzeci w drużynie narodowej wychowanek łomżyńskiego ŁKS-u niewątpliwie był najlepszym graczem spotkania i to nie tylko dlatego, że zdobył zwycięską bramkę. – Osiągnąłem dziś szczyt marzeń. Jestem bardzo szczęśliwy - mówił po meczu piłkarz, który jeszcze trzy lata temu grał w ŁKS Łomża.

The best of Brzeziński

Foto: The best of Brzeziński
cz cz, 11 grudnia 2008 12:37

Sześciu lat rządów prezydenta Jerzego Brzezińskiego, i zmian jakie w tym czasie zaszły, nie sposób nie zauważyć. Zmieniło się na lepsze. To stwierdzenie nie jest żartem, ani jakimś podstępnym chwytem marketingowym. Tak jest naprawdę i trudno z tą oceną polemizować.

Doceniani i nagradzani...

Foto: Doceniani i nagradzani...
cz cz, 04 grudnia 2008 11:13

Ponad 100000 zł wyniosła pula nagród wypłaconych pracownikom ratusza w związku z obchodzonym w listopadzie Świętem Niepodległości. Średnio każdy z blisko dwustu pracowników ratusza dostał od prezydenta Jerzego Brzezińskiego po 560 zł. Średnio nie znaczy po równo. Najbardziej docenieni zostali obaj zastępcy prezydenta, którzy z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dostali po ponad 1000 zł.

Na kryzys nam podwyżki...

Foto: Na kryzys nam podwyżki...
cz cz, 27 listopada 2008 11:06

Świat pogrąża się w coraz większym kryzysie finansowym, a ekonomiści coraz częściej przebąkują, że my także już za kilka miesięcy mocno go odczujemy. Tymczasem nowy rok na samym początku przyniesie mieszkańcom Łomży serię podwyżek. Władze miasta już podniosły stawki podatków lokalnych na przyszły rok (stanieć mają tylko psy), a dziś, w czwartek, Rada Miasta powinna zatwierdzić kilkunastoprocentową podwyżkę opłat za wodę i ścieki. To jednak nie koniec miejskich podwyżek. Od stycznia znacznie więcej zapłacimy także za śmieci. Tu podwyżka może sięgnąć, niektórzy mówią iż przekroczy, nawet 30%.

Prawi, uczciwi i honorowi...

Foto: Prawi, uczciwi i honorowi...
cz cz, 20 listopada 2008 12:02

Łomża to niewielkie, niestety coraz bardziej prowincjonalne, miasto, w którym życie mieszkańców płynie równie żwawo jak woda w Narwi stanowiącej północną granicę miasta. Tu niemal każdy zna wszystkich innych mieszkańców, i wie o ich życiu, także tym intymnym, niemal tyle samo co sami zainteresowani. Wszystko wydaje, a przynajmniej wydawało się, przewidywalne. Władze dużo obiecują i coś tam robią (nie są wyjątkiem w skali kraju), media jak rozumieją tak to relacjonują, starając się, aby tubylcy oglądając, słuchając czy czytając newsy z Łomży wiedzieli co, jak i gdzie. Czasami przekaz idzie w drugą stronę. Ludzie coś mówią (zazwyczaj mało chwalą), dziennikarze to opisują, a władza z wypiekami na twarzy czyta... Bywa jednak i tak, że przekaz jest krótszy władze media, media władze, a społeczeństwo - generalnie ujmując - ma to w miejscu gdzie słońce zazwyczaj nie dochodzi, bo doskonale wie, że w dzisiejszych czasach, gdy słowo niewiele znaczy, a papier wszystko przyjmie, nie ma nic pewnego... I właśnie taki nieco ułomny przekaz zburzył ostatnio niemrawo płynące życie.

90. urodziny Niepodległej

Foto: 90. urodziny Niepodległej
cz cz, 13 listopada 2008 11:26

„Bo Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu, ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą” - pisał Roman Dmowski, wybitny polityk, którego podpis widnieje pod Traktatem Wersalskim kończącym I wojnę światową i potwierdzającym odzyskanie przez Polskę, po 123 latach niewoli, własnej państwowości. Dostojnie i godnie przez trzy dni – od niedzieli 9 listopada do wtorku 11 listopada - w Łomży i regionie świętowano 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zataił..., bo nie wiedział

Foto: Zataił..., bo nie wiedział
cz cz, 06 listopada 2008 11:41

Marcin Sroczyński, zastępca prezydenta Łomży, po blisko miesiącu od naszej publikacji, przyznał, że w składanych oświadczeniach majątkowych nie ujął dopłaty do gruntów jakie otrzymywał z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W złożonym prezydentowi Brzezińskiemu wyjaśnieniu, załączonym do korekt oświadczeń majątkowych za ostatnie trzy lata, przekonuje, że informacja o płatnościach jakie otrzymał jest ogólnie dostępna na stronach internetowych ARiMR, a on miał „przeświadczenie, iż płatności z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego nie muszą być wykazywane w oświadczeniu majątkowym”.

Już po problemie...?

Foto: Już po problemie...?
cz cz, 30 października 2008 11:53

Przy głosach sprzeciwu uczniów, rodziców, a także nauczycieli Zespołu Szkół Drzewnych radni Łomży zdecydowali o rozwiązaniu placówki i powołaniu od 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku dzisiejszego Publicznego Gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży. Prezydent miasta i większość radnych uznają, że w ten sposób ratują „Drzewną”.... Przy okazji, ale o tym podczas środowej sesji raczej nie wspominano, władzom miasta, po roku zabiegów, udało się wreszcie stworzyć możliwość ostatecznego opróżnienia z uczniów i nauczycieli „Drzewnej” zabytkowego budynku przy Alei Legionów 9.

Drzewna - ostatnie starcie?

Foto: Drzewna - ostatnie starcie?
cz cz, 23 października 2008 12:03

Na przyszłotygodniową sesję Rady Miasta zostały skierowane wnioski prezydenta Łomży w sprawie rozwiązania z dniem 31 grudnia 2008 roku Zespołu Szkół Drzewnych nr 9, i powołania 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych z siedzibą w budynku Publicznego Gimnazjum nr 3 przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Łomży. W iście ekspresowym tempie zgodę na takie rozwiązanie wyraził Podlaski Kurator Oświaty. Prezydent Łomży odpowiednie pismo w tej sprawie wysłał do niego w czwartek 9 października, a cztery dni później, w poniedziałek 13 października, Jerzy Kiszkiel odpisał, że wyraża zgodę.

W wakacje prezydent dał wysokie podwyżki swoim...

Foto: W wakacje prezydent dał wysokie podwyżki swoim...
cz cz, 16 października 2008 12:06

Tak jak pisaliśmy wcześniej - wakacyjne podwyżki zastępców prezydenta Łomży wyniosły po około 10 procent. Jednemu swojemu zastępcy prezydent Jerzy Brzeziński podniósł w wakacje pensję o 911,60 zł, a drugiemu o 933,20 zł. Teraz obaj zarabiają po ponad 10 650 zł miesięcznie. To grubo ponad pięć razy więcej niż dostają za miesiąc pracy w ratuszu urzędnicy, których praca wyceniana jest najgorzej. Dodajmy, że wynagrodzenie niższe niż średnie w kraju otrzymuje co piąty urzędnik ratusza. Zastępcy prezydenta dostają od swojego pryncypała także wysokie nagrody.

Jak władza z krzyżami walczyła...

Foto: Jak władza z krzyżami walczyła...
cz cz, 09 października 2008 13:09

Październik 1956 r. zapoczątkował przemiany, które przez znaczna część społeczeństwa zostały odebrane jako początek reformy systemu komunistycznego. Nadzieje te potwierdzały zarówno zmiany we władzach partyjnych, jak też wypuszczenie na wolność więźniów politycznych, w tym prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po kilku latach przerwy w szkołach pojawiły się również lekcje religii i masowo wieszane w całym kraju krzyże. Obserwując to wszystko nie zdawano sobie sprawy z tego, że już kilka miesięcy później przedstawiciele „władzy ludowej” powrócili w znacznym stopniu do wcześniejszego sposobu prowadzenia „dialogu” ze społeczeństwem. Najdobitniej odejście od „odwilży popaździernikowej” pokazał Okólnik nr 26 z 4 sierpnia 1958 r., wydany przez Ministerstwo Oświaty. Dotyczył on przestrzegania zasad świeckości szkoły..., a jako przykłady naruszania tej zasady władze wymieniły także wieszanie krzyży w salach lekcyjnych, modlitwy przed i po lekcjach, udział uczniów i nauczycieli w nabożeństwach oraz pielgrzymkach. Dało to początek „wojnie o krzyże” rozpoczętej we wrześniu tego roku, której efekty było widać także w naszym regionie.

Do trzech razy sztuka....

Foto: Do trzech razy sztuka....
cz cz, 02 października 2008 10:51

Dyskusja o tym gdzie w Łomży ma powstać pierwsza prawdziwa galeria handlowa toczy się już od lat... Jako pierwsi – już 10 lat temu - szlaki wydeptywali przedstawiciele Echo Investmnet, którzy planują budowę „Galerii Veneda” przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Pomysł na wielką galerię „na Bawełnie” mieli „łomżyńscy biznesmeni”, ale już dziś głośno o tej inwestycji jako swojej mówi Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI). Teraz pojawił się także trzeci inwestor. Rank Progress z Legnicy planuje budowę galerii usługowo-handlowej na terenie po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei Legionów – obok Mc Donald's.

Oświadczamy, że mamy...

Foto: Oświadczamy, że mamy...
cz cz, 25 września 2008 11:29

Mimo, że już kończy się wrzesień 2008 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Łomży nie ma jeszcze oświadczenia majątkowego prezydenta Jerzego Brzezińskiego za 2007 rok. Co ciekawe, opublikowane w BIP oświadczenie majątkowe prezydenta za 2006 rok zawiera tylko tytuł, ale treści merytorycznej – czyli co na koniec 2006 roku miał Brzeziński – niestety tam nie znajdziemy. Prezydent majątku wcale nie pokazuje, a jego zastępca Marcin Sroczyński pokazuje, ale chyba nie cały... Chyba, bo przez tydzień z ratusza nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie skierowane do wiceprezydenta dotyczące tej kwestii. W oświadczeniu majątkowym Marcin Sroczyński podał, że około 9 hektarowe gospodarstwo rolne nie przynosi mu żadnych przychodów, ani dochodów, a ARiMR na swojej stronie internetowej opublikowała, że Marcinowi Sroczyńskiemu z Łomży wypłaciła z tytułu płatności bezpośrednich za 2006 rok ponad 7 tys. zł, a za 2007r. ponad 5 tys zł.

Laurowanie

Foto: Laurowanie
cz cz, 18 września 2008 11:41

Amerykanie to mają dobrze. Co prawda część z nich ma problemy ze spłaceniem kredytów, co chwila ktoś krzyczy o nadchodzącym końcu świata, a w minionym tygodniu upadł Lehman Brothers – jeden z filarów kapitalistycznej Ameryki, to jednak Amerykanie mają swoje wypracowane przez wieki podstawowe wartości, które pozwalają im mocno stać na ziemi... Są przekonani, że USA to najlepszy kraj na świecie, bo Amerykanie jako pierwsi mieli bombę atomową, stanęli na księżycu i słuchali Elvisa Presleya. Amerykanie wierzą w Boga (jakkolwiek różnie go nazywają), ufają Prezydentowi (nawet jeżeli blisko połowa z nich głosowała w wyborach na jego kontrkandydata) i nie kupują samochodów, którymi wcześniej woziły się „podejrzane” typy.

Milionerzy są wśród nas...

Foto: Milionerzy są wśród nas...
cz cz, 11 września 2008 12:20

Blisko 6 mln zł zarobił w ubiegłym roku jeden z lokalnych przedsiębiorców. To o ponad pół miliona więcej niż w 2006 roku. Okazuje się, że bogaci się nie tylko on. Z danych udostępnionych przez Urząd Skarbowy wynika, że w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego, w ciągu ostatniego roku podwoiła się liczba tych, którzy są w stanie rocznie zarobić ponad milion złotych.

Wakacyjne podwyżki w ratuszu

Foto: Wakacyjne podwyżki w ratuszu
cz cz, 04 września 2008 12:20

Życie ratuszowych urzędników – przynajmniej tych piastujących najwyższe funkcje - stało się przyjemniejsze. W wakacje dostali podwyżki... W przypadku wiceprezydentów Krzysztofa Choińskiego i Marcina Sroczyńskiego wyniosły one ponad tysiąc złotych... Teraz każdy z nich miesięcznie zarabia powyżej 10 650 zł brutto miesięcznie.

Działania PUBP w Łomży wobec środowiska wiejskiego

Foto: Działania PUBP w Łomży wobec środowiska wiejskiego
cz cz, 28 sierpnia 2008 12:06

Od początku tworzenia w pow. łomżyńskim systemu komunistycznego po stronie jego przeciwników znalazła się większość miejscowych chłopów. Z powodu udzielania pomocy podziemiu, czy też nie oddawania kontyngentów, poddawani oni byli całemu szeregowi represji. Przykładowo, 20 października 1953 r. miało miejsce w Wiźnie wyjazdowe posiedzenie Kolegium Orzekającego PPRN, na które zaproszono 70 chłopów i kilku, jak stwierdzono w sporządzonej informacji „opornych kułaków”.

Pierwsza nasza, 12 w Pekinie

Foto: Pierwsza nasza, 12 w Pekinie
cz cz, 21 sierpnia 2008 11:16

Anna Rostkowska – pierwsza sportsmenka z klubu Ziemi Łomżyńskiej - reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich. Biorąc pod uwagę kłopoty jakie towarzyszyły jej w karierze sportowej i warunki w jakich odbywały się przygotowania odniosła niebywały sukces. W tym roku wygrała po raz szósty mistrzostwa Polski, awansowała do reprezentacji na Igrzyska w Pekinie, a w największej imprezie sportowej świata ukończyła rywalizację na 12 miejscu.

Organizacja i funkcjonowanie PUBP w Łomży w 1949 r.

Foto: Organizacja i funkcjonowanie PUBP w Łomży w 194...
mm cz, 14 sierpnia 2008 08:05

Historia Polski po II wojnie światowej w dalszym ciągu pozostaje, dla większości z nas, nieznana. Przez dziesiątki lat przekazywana oficjalnie prawda o budowaniu oddolnym państwa sprawiedliwości społecznej, opartego na klasie robotniczo-chłopskiej okazała się fikcją literacką... Teraz coraz częściej odkrywane są kolejne fakty ukazujące „zapał i zaangażowanie” służb w kształtowaniu nowej rzeczywistości... Skrywaną przez lata historię Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży już niebawem odkryje książka nad którą pracę kończy właśnie historyk dr Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej. My, już dziś, publikujemy fragmenty książki, która ukaże się jesienią.

PO delegaturach...

Foto: PO delegaturach...
cz cz, 07 sierpnia 2008 12:32

Przed 10. laty zdecydowano o likwidacji województwa łomżyńskiego. Od 1 stycznia 1999 roku, faktycznie województwo przestało istnieć, ale w mieście pozostały namiastki dawnego prestiżu w postaci delegatur różnych instytucji wojewódzkich, w tym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Teraz także te namiastki rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictw Ludowego chce nam zabrać. „Zagrożonych” w Łomży może być nawet około stu miejsc pracy... bo poza delegaturą PUW, likwidacja może dotyczyć także struktur kuratorium, ochrony zabytków czy inspekcji handlowej...

« · «« · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę