Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 lipca 2020 napisz DONOS@

Kosztowna praca

Foto: Kosztowna praca
cz śr, 25 kwietnia 2007 20:48

Ponad 5 mln złotych Powiatowy Urząd Pracy w Łomży wyda w tym roku na próbę aktywizacji 6 tys. osób bezrobotnych. Kilka lat temu, obsługujący miasto i powiat, łomżyński pośredniak otrzymywał mniej więcej tyle samo środków z budżetu państwa. Bezrobotnych - zarejestrowanych w urzędzie - było jednak wtedy nawet dwa razy więcej. Teraz urzędy otrzymały specjalne wytyczne z resortu pracy, w których zaleca się z większą uwagą traktować bezrobotnych i wybierać tych, którzy naprawdę chcą pracować.

Prezydencie zabierz tiry spod naszych okien

Foto: Prezydencie zabierz tiry spod naszych okien
cz śr, 18 kwietnia 2007 21:02

Ponad 400 osób – mieszkańców ulicy Poznańskiej w Łomży - domaga się od prezydenta miasta ograniczenia ruchu tirów na tej ulicy. Jak twierdzą, od stycznia ich życie zamieniło się w piekło. Wówczas to zamknięto dla ruch ciężarówek Al. Legionów, a tiry jadące do i z Ostrowi Mazowieckiej, muszą przejechać przez ulicę Poznańską. Potworny hałas nie daje ludziom spać w nocy, a wibracje powodują, że ściany okolicznych domów pękają. Po blisko dwóch miesiącach prowadzenia korespondencji z ratuszem mieszkańcy Poznańskiej zarzucają prezydentowi bezczynność... Prezydent twierdzi, że sprawę załatwi obwodnica miasta, która ma powstać za kilka lat.

Ściśle tajne ujawnione(?)

Foto: Ściśle tajne ujawnione(?)
cz śr, 11 kwietnia 2007 19:58

Nawet grubo ponad 26 tys złotych kosztowało samorząd Łomży utworzenie jednego nowego miejsca pracy w Łomżyńskiej Fabryce Mebli. Tak wynika z prezydenckiej odpowiedzi na interpelację, jaką złożył jeden z radnych Łomży po naszej publikacji „Pomoc ściśle tajna” (Gazeta Bezcenna nr 186), dotyczącej „utajnianych” zwolnień z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.

Inwestycje Pepees

Foto: Inwestycje Pepees
cz śr, 04 kwietnia 2007 20:04

Jeszcze w tym miesiącu może dojść do podpisania umowy sprzedaży Browaru Łomża. Do tej pory obowiązuje umowa przedwstępna i zarówno sprzedający – Pepees S.A. - jak i kupujący – duński Unibrewe - czekają na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość łomżyńskiej spółki bez browaru jest o wiele mniejsza, jednak działania i plany inwestycyjne sprawiają, że ceny akcji po stosunkowo niewielkim spadku znów idą w górę.

Dług

Foto: Dług
cz śr, 28 marca 2007 20:13

Jednym umarzają setki tysięcy złotych, a na innych nasyłają komorników, aby ściągnąć kilkaset złotych „wierzytelności”. Po publikacji sprzed dwóch tygodni o „niejasnych” zwolnieniach z podatku biznesmenów zgłosił się do nas jeden z mieszkańców Łomży, od którego ratusz usiłuje ściągnąć „nieistniejące” zobowiązania. Początkowo ratusz domagał się ponad 25 tys. zł, po czym nieoczekiwanie „dług” stopniał raptem do niecałych 530 zł.

Wyrok polecony ekspresem

Foto: Wyrok polecony ekspresem
cz śr, 21 marca 2007 19:45

Siedem osób zostało skazanych w ciągu pierwszych dni obowiązywania tzw. „sądów 24- godzinnych”. W trybie przyspieszonym sądzono w Łomży kibiców z orzeczonym prawomocnie zakazem wchodzenia na stadiony, pijanych kierowców i włamywacza złapanego na gorącym uczynku.

Pomoc ściśle tajna

Foto: Pomoc ściśle tajna
cz śr, 14 marca 2007 19:39

Ponad milion, jak mówi skarbnik miasta, czy raptem około 540 tys. zł – jak wynika z materiałów opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej – na jaką kwotę i które firmy skorzystały z obowiązującej od ponad roku uchwały Rady Miejskiej dopuszczającej zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca? - tego nie wie nikt – przynajmniej oficjalnie.

Szczęśliwe trzynastki

Foto: Szczęśliwe trzynastki
cz śr, 28 lutego 2007 19:50

Choć dla każdego z nas marzec jest trzecim miesiącem roku, dla urzędników to także 13 miesiąc roku ubiegłego. To właśnie w marcu zdecydowana większość pracowników budżetówki dostaje dwukrotnie pensje. „Trzynastki” biorą wszyscy, począwszy od prezydenta miasta, a na pracowniku jego biura prasowego kończąc. W budżecie Łomży na ten cel zapisano ponad 900 tys. zł.

Duński Browar Łomża

Foto: Duński Browar Łomża
cz śr, 21 lutego 2007 19:41

126 mln złotych kosztował łomżyński browar. Już niebawem jego jedynymi właścicielami będą duńczycy z firmy Royal Unibrew. Browar stanowił 2/3 wartości całego Pepeesu. Zarząd Pepees SA postanowił sprzedać 100 proc. udziałów Browaru Łomża duńskiej firmie, która na polskim rynku istnieje od 2005r. Od dwóch lat Royal Unibrew jest właścicielem browarów „Brok – Strzelec” oraz prawie połowy udziałów lubelskiej „Perły”. Już niedługo dołączy do nich „Łomża”. Od kilku dni obowiązuje umowa warunkowa, a ostateczną zgodę na transakcję ma wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Morderca za kółkiem

Foto: Morderca za kółkiem
cz śr, 14 lutego 2007 19:24

Zaszalał, teraz może grozić mu nawet dożywocie. Mowa o piracie drogowym, który we wtorkowy wieczór samochodem audi 80 szalał po ulicach Łomży. W pościg za nim ruszyły trzy policyjne radiowozy. Jeden z policjantów usiłujących zatrzymać pirata niemal przypłacił to życiem. Odskoczył w ostatniej chwili sprzed pędzącego wprost na niego samochodu. Dużo mniej szczęścia miał 47-letni kierowca nissana primery, na które parę minut później wpadło uciekające przed pościgiem audi. Dziś prokuratura ma przedstawić zarzuty kierowcy audi – 29-latkowi z Małego Płocka. Pirat drogowy oprócz zarzutów dotyczących jazdy po pijanemu i pościgu ulicami miasta może mieć też postawiony zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Za to grozi nawet dożywocie.

Wątpliwe mandaty

Foto: Wątpliwe mandaty
cz śr, 07 lutego 2007 20:19

Sądy m.in. w Wodzisławiu, Szczecinku, Poznaniu i Wrocławiu uznały, że strażnicy miejscy nie mają prawa karać mandatami kierowców za przekroczenie prędkości. Podstawą takich orzeczeń było brak odpowiedniej podstawy prawnej na którą powołują się działający na zlecenie samorządów strażnicy. W Łomży sąd do tej pory takich wątpliwości nie miał. Jak twierdzi Zbigniew Gadziński, zastępca Komendanta Straży Miejskiej odkąd miasto kupiło fotoradar już kilkaset razy sąd pomagał w wyegzekwowaniu pieniędzy za zdjęcie wykonane przez to urządzenie.

Cenny Piorunek

Foto: Cenny Piorunek
cz śr, 31 stycznia 2007 19:32

Łomżyński radny województwa Jacek Piorunek może okazać się kluczem do rozwiązania patowej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego. Od dwóch miesięcy trwa tu przepychanka przy wyborze nowych władz województwa. PiS blokuje się z PO. Piorunka chce „kupić” Putra, ale i Tyszkiewicz chce „zapłacić” tyle samo. Ceną za Piorunka jest miejsce w zarządzie województwa.

Stadionowa fuszerka

Foto: Stadionowa fuszerka
cz śr, 24 stycznia 2007 19:45

Remont stadionu w Łomży nie dość, że przeciąga się w nieskończoność, to jeszcze okazuje się, że część z tego, co udało się zrobić, trzeba będzie poprawiać. Na nowej murawie głównej boiska w kilku miejscach stoi woda. Sprowadzona za ciężkie pieniądze z Holandii trawa gnije, bo źle wykonano drenaż. Choć nikt nie chce tego powiedzieć głośno, ale wygląda na to, że na pierwsze wiosenne mecze ŁKS-u stadion może nie być gotowy. - Nawet nie można tak myśleć – mówi prezes ŁKS-u Stanisław Kaseja, pytany o to czy nie zaczyna obawiać się, że wiosną drugoligowa drużyna Łomży znowu będzie musiała szukać sobie boiska.

Krzyże dla „bohaterów”

Foto: Krzyże dla „bohaterów”
cz śr, 17 stycznia 2007 20:00

Dzisiaj ponownie powraca dyskusja nad rolą jaką odegrali w Polsce przed 1989 r. funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. Oni sami w swoich biografiach podkreślają, że są dumni z pracy jaką wykonywali i podkreślają, że wykonywali ja najlepiej jak potrafili. W prowadzonych dyskusjach podkreślają też, iż obowiązki ich polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom i utrzymaniu porządku. Dziwnym trafem pomijają zarówno werbowanie i utrzymywanie nadzoru nad znajdującą się w różnych środowiskach agenturą oraz swój udział w likwidacji opozycji.

Majątki łomżyńskich radnych już w „necie”

Foto: Majątki łomżyńskich radnych już w „ne...
cz cz, 11 stycznia 2007 11:33

Na stronach internetowych łomżyńskiego BIP-u pojawiły się oświadczenia majątkowe nowych radnych. W piątek opublikowano 21 oświadczeń. Nie ma tam oświadczenia Józefa Kosiorka, który zamiast oświadczenia majątkowego przesłał rezygnację z mandatu radnego. Brakuje także oświadczenia przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Grzymały. Pojawi się ono w BIP-ie dopiero gdy do Łomży odeśle je wojewoda podlaski. Zgodnie z prawem przewodniczący - tak jak prezydent - swoje oświadczenia składa do wojewody. Oto wyciąg z tego, co mają i co ujawniają radni Łomży:

Konik (trojański) zarządcy

Foto: Konik (trojański) zarządcy
cz cz, 04 stycznia 2007 11:24

Pracownicy PPKS-u w Łomży nie chcą już wchodzić do spółki pracowniczej, ale są do tego przymuszani przez zarządcę firmy – twierdzą przedstawiciele „Solidarności 80” i Zakładowej Rady Kierowców. Obie organizacje związkowe wysłały w tej sprawie listy do premiera Jarosława Kaczyńskiego i wojewody Jana Dobrzyńskiego.

Rozwój Polski Wschodniej ... bez Łomży?

Foto: Rozwój Polski Wschodniej ... bez Łomży?
cz cz, 28 grudnia 2006 12:32

Zgłoszony przez prezydenta Łomży projekt modernizacji ulic Piłsudskiego i Legionów nie znalazł się na liście projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Na liście są za to projekty zgłaszane przez samorządy Kolna i Zambrowa.

droga śmierci

Foto: droga śmierci
cz cz, 21 grudnia 2006 11:38

Z Łomży do Wizny jest raptem około 20 km. Wydawałoby się, że to bezpieczny odcinek drogi. Nie ma ostrych zakrętów, nie ma wielkich pędzących z Litwy do Niemiec ciężarówek, a i natężenie pozostałego ruchu jest znacznie mniejsze niż na innych drogach w okolicy Łomży. Tymczasem, jak się okazuje, to właśnie ten odcinek drogi jest najniebezpieczniejszy w regionie. W tym roku w wypadkach drogowych zginęło tu już siedem osób.

Wojna polsko-jaruzelska

Foto: Wojna polsko-jaruzelska
cz cz, 14 grudnia 2006 11:42

Około 100 tys. uzbrojonych po zęby milicjantów, ORMOwców, eSBeków i żołnierzy w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku przeciwko Polakom wysłał gen. Wojciech Jaruzelski. W stanie wojennym internowano ponad 10 tysięcy osób, około 100 osób zginęło.

OKEy dyrektor Kurpiewski

Foto: OKEy dyrektor Kurpiewski
cz cz, 30 listopada 2006 12:06

Helena Sutyniec dotychczasowy dyrektor i twórca Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży została odwołana. Na fotelu dyrektora zastąpi ją prawdopodobnie Waldemar Kurpiewski z Zambrowa. Powodem odwołania, zdaniem resortu edukacji, są problemy zdrowotne dyrektor Sutyniec. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że to nie pierwsza próba odwołania szefowej OKE a pierwsze pismo w tej sprawie trafiło do Łomży na początku listopada. Decyzja o odwołaniu została później odwołana.

« · «« · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę