Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Diet bronią bardziej niż Niepodległości”

Foto: „Diet bronią bardziej niż Niepodległo...
cz śr, 28 listopada 2007 20:39

„Radnych najbardziej interesują kwestie finansowe – ich własnych finansów”, „tu się człowiek czuje jak w tramwaju, tu się wpada i wychodzi kiedy chce”, „Rada pracuje źle” m.in. takie sformułowania pod adresem miejskich rajców padały na wczorajszej sesji rady miasta. Co ciekawe mówili tak sami radni. Żywiołową i jak się wydaje szczerą wymianę poglądów wywołała kwestia wysokości diet. Choć niemal wszyscy dyskutanci wzywali do obniżenia diet, w głosowaniu zdecydowana większość radnych je sobie podniosła.

Piramida na Starym Rynku

Foto: Piramida na Starym Rynku
cz cz, 22 listopada 2007 11:49

Wielką szklaną piramidę na Starym Rynku w Łomży chcą postawić białostoccy architekci. Wizja wywołała wiele kontrowersji. Rewolucyjna koncepcja zagospodarowania „placu czerwonego” zrodziła się, gdy projektanci z biura Atelier Zetta w Białymstoku przygotowywali na zamówienie ratusza koncepcję modernizacji Hali Targowej i jej okolicy. To samo biuro przed kilku laty „widziało” w Łomży „Centrum Uciech Wodnych”. Jak się okazuje piramida ma wielką szanse na podzielenie jego losu... pozostanie na papierze i w głowach wizjonerów.

Nadciąga fala wielkich podwyżek

Foto: Nadciąga fala wielkich podwyżek
cz cz, 15 listopada 2007 11:45

Opłaty za psy, śmieci, wodę, energię elektryczną (?)... – wszystko pójdzie w górę. Kiedy? Już w za półtora miesiąca. Gdy powitamy nowy – 2008 - rok, głowa zaboli nie tylko od nadmiaru sylwestrowej zabawy, ale także od rachunków, które przyjdzie płacić łomżanom.

LiDL „Pod Gruszą”

Foto: LiDL „Pod Gruszą”
cz śr, 07 listopada 2007 20:07

Przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Legionów – vis a vis dworca autobusowego - powstanie kolejny supermarket? Sieć sklepów dyskontowych Lidl nabyła tu dużą działkę. Według nieoficjalnych informacji za ziemię zapłaciła rekordową, jak na Łomżę, cenę. Jeden metr kwadratowy miał kosztować około 700 zł. Łukasz Czech, z biura prasowego ratusza, potwierdza, że Lidl wraz z działką kupił także pozwolenie na budowę supermarketu.

Długa wojna o tiry

Foto: Długa wojna o tiry
cz śr, 31 października 2007 11:59

Zaostrza się konflikt pomiędzy wojewodą podlaskim, a prezydentem Łomży w wojnie o przejazd przez miasto tirów. Od 1 listopada prezydent Jerzy Brzeziński chce zakazać ciężarówkom wjazdu do miasta nocą w godzinach od 22.00 do 6.00. Tymczasem na kilka dni przed godziną „zero” wojewoda podlaski nakazał wstrzymanie wszelkich działań związanych z wprowadzeniem w życie tego zakazu, bo zmiana organizacji ruchu wykracza daleko poza granice administracyjne Łomży.

Z Łomży w opozycję

Foto: Z Łomży w opozycję
cz cz, 25 października 2007 12:04

Lech Antoni Kołakowski będzie jedynym posłem z Łomży w nowym Sejmie. Z naszego regionu do Sejmu wejdą jeszcze Jacek Bogucki (Wysokie Mazowieckie) i Kazimierz Gwiazdowski (Radziłów). Wszyscy trzej stratowali z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zwycięska w skali kraju Platforma Obywatelska w Łomży mandatu nie wywalczyła. Niedzielne wybory w skali kraju przyniosły zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Jej posłowie zasiądą w 209 fotelach z 460 znajdujących się na sali sejmowej, a jej senatorowie w 60 ze 100 foteli w izbie wyższej parlamentu. W Łomży, regionie i województwie podlaskim wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które obejmie 7 z 15 przyznawanych tu mandatów poselskich i 2 z 3 mandatów senatorskich.

Prezydencka nagroda dla małżonki

Foto: Prezydencka nagroda dla małżonki
cz śr, 17 października 2007 20:06

W łomżyńskich szkołach pracuje ponad tysiąc nauczycieli. W niedzielę nauczyciele obchodzili swoje święto... Trzy dni wcześniej kilkudziesięciu z nich za ciężką pracę i wysokie osiągnięcia zostało uhonorowanych orderami, medalami i nagrodami państwowymi, ministerialnymi, kuratoryjnymi, a także nagrodami finansowymi prezydenta Łomży. W tej ostatniej grupie była także żona wiceprezydenta Łomży d.s. oświaty... To jej mąż stał na czele komisji, która te nagrody przyznawała...

Śmieci nasze drogie

Foto: Śmieci nasze drogie
cz śr, 10 października 2007 19:26

Od nowego roku drastycznie zdrożeje wywóz śmieci w Łomży. Podwyżka sięgnie 50%, a być może jeszcze więcej. Firmy zajmujące się wywozem nieczystości właśnie kalkulują o ile podniosą swoje ceny po tym jak minister środowiska pięciokrotnie podniósł opłatę za składowanie odpadów na wysypiskach. Dotychczas za wywóz 1 tony śmieci na wysypisko w Miastkowie firmy z Łomży musiały zapłacić 67 zł, a po 1 stycznia 2008 roku będzie to 130 zł. Podwyżki śmieciarze nie zamierzają pokrywać z własnej kieszeni, dlatego ceny skoczą.

Urzędnik łapówkarz odpowie przed sądem

Foto: Urzędnik łapówkarz odpowie przed sądem
cz śr, 03 października 2007 19:33

Akt oskarżenia w sprawie korupcji przy lokalizacji hipermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży wpłynął do Sądu Okręgowego w Białymstoku. Wśród osób, którym postawiono zarzuty jest także były architekt miejski Andrzej Z. Prokuratorzy ustalili, że miał on przyjąć od przedstawicieli spółki Echo Investment łącznie 14 tys. zł łapówki za przychylność i pomoc przy planowanej przez nich inwestycji.

Nie oszukujcie nas

Foto: Nie oszukujcie nas
cz śr, 26 września 2007 19:36

Jeszcze dziś może zostać ogłoszona ewakuacja oddziału noworodków łomżyńskiego szpitala. We wtorek wydawało się, że przy wydatnej pomocy wicemarszałka Marka Olbrysia, lekarze i dyrekcja szpitala osiągnęli długo oczekiwane porozumienie. Miało być ono podpisane w środę w gabinecie marszałka Dariusza Piontkowskiego w Białymstoku. Tam okazało się jednak, że to co dzień wcześniej oferował lekarzom Olbryś jest niemożliwe do spełnienia, a realne jest tylko to, co przed tygodniem proponował im dyrektor szpitala Marian Jaszewski. Składane przez Olbrysia obietnice bez pokrycia sprawiły, że część lekarzy planujących od 1 października przejście na kontrakty wstrzymało się i nie złożyło ofert...

Należne miejsce

Foto: Należne miejsce
cz śr, 19 września 2007 19:25

Kołakowski, Głaz, Czerniawski, Mioduszewski... to mają być nasi najważniejsi kandydaci do nowego Sejmu. Partie polityczne mozolnie układają listy wyborcze. Kolejność nazwisk zależy od siły, zasług i możliwości polityka, a także (a może przede wszystkim) od miasta, z którego pochodzi. Jedna z podstawowych zasad brzmi: czym ważniejsze miasto tym wyżej jego przedstawiciel. Nam wychodzi, że Łomżę w podlaskim przeganiają nie tylko Białystok i Suwałki, ale także Augustów, a być może i Radziłów.

Nie będzie komu nas leczyć?

Foto: Nie będzie komu nas leczyć?
cz śr, 12 września 2007 19:56

Już w przyszłym tygodniu łomżyński szpital może wstrzymać przyjmowanie nowych pacjentów, a później może być jeszcze gorzej. Coraz bardziej realne staje się, że z ostatnim dniem września pracę w szpitalu zakończy większość lekarzy. Przedstawione przez dyrekcję szpitala propozycje finansowe, dotyczące zarówno przejścia na kontrakty jak i dodatku 500 zł brutto do dotychczasowych pensji, nie satysfakcjonują lekarzy. - Przez ostatnie trzy miesiące nie wydarzyło się nic, co mogłoby nas napawać nadzieją, że będzie lepiej – mówił dr Leszek Kołakowski, szefujący komitetowi strajkowemu lekarzy łomżyńskiego szpitala.

K.o. "OPTYK" - historia współpracy z SB

Foto: K.o. "OPTYK" - historia współpracy z SB
cz cz, 06 września 2007 11:41

Wbrew pozorom temat powiązań poszczególnych osób z SB nie jest ani łatwy ani przyjemny dla piszącego. Jednak zrozumienie panującej wówczas sytuacji jak i mających miejsce wydarzeń wymaga znajomości także tego problemu. Na wstępie już można odrzucić wyjaśnienia tych, którzy zdecydowali się na taką współpracę, twierdzących, że nie mieli wyjścia i zostali do niej zmuszeni. Takie przypadki owszem miały miejsce, ale do 1956 r., później zaś zdarzały się sporadycznie. Większość osób podejmowała ten krok w pełni świadomie i jak to określano na zasadzie „współodpowiedzialności”, często próbując się później z tego wycofać.

Strefa nagli

Foto: Strefa nagli
cz śr, 29 sierpnia 2007 20:18

Nawet ponad 140 mln złotych może wynieść wartość inwestycji w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Warunkiem jest, że taka podstrefa tu powstanie. Jak przyznaje Grzegorz Mackiewicz, prezes SSSE „klimat polityczny nie jest dobry na tego typu rzeczy”, bo spodziewane wybory i potencjalna zmiana rządu może na jakiś czas odsunąć decyzje. Dlatego zarządzający strefą chciałby jak najszybciej złożyć w ministerstwie gospodarki odpowiedni wniosek, aby jeszcze ten rząd Jarosława Kaczyńskiego przyjął odpowiednie rozporządzenie. Tymczasem przez pół roku powstanie strefy blokował brak miejskich gruntów, na których można by ją ulokować. Teraz podobno ten problem został rozwiązany...

Niszcząca siła natury

Foto: Niszcząca siła natury
cz śr, 22 sierpnia 2007 20:07

Kleryk z łomżyńskiego seminarium zginął, a uczennica z łomżyńskiego ogólniaka w stanie krytycznym przebywa w szpitalu. Oboje są ofiarami huraganu, jaki we wtorkowe popołudnie przeszedł nad jeziorami mazurskimi. Nawałnica wywracała łodzie i kajaki, łamała maszty, zrywała żagle... Zginęły trzy osoby, dziesięć osób wciąż uznawanych za zaginione, a do szpitali trafiło siedemnastu poszkodowanych. Nawałnica przeszła także w okolicach Łomży, ale tu ograniczyła się jedynie do zniszczeń...

Błędy w edukacji

Foto: Błędy w edukacji
cz cz, 16 sierpnia 2007 11:56

Ćwierć miliona złotych na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży do miejsc pamięci narodowej rozdzielił podlaski kurator oświaty. Uznanie w kuratorium znalazło 31 wniosków, ale w tej grupie nie ma żadnego wysłanego z ratusza w Łomży. Łomżyńskie wnioski przepadły, bo zawierały błędy formalne - mówi Małgorzata Palanis rzecznik prasowy kuratorium.

Via Baltica przez Łomżę...

Foto: Via Baltica przez Łomżę...
cz śr, 08 sierpnia 2007 19:25

Via Baltica powinna biec przez Łomżę... za kilka dni mają to oficjalnie ogłosić eksperci z międzynarodowej agencji Scott Wilson, którzy przez blisko dwa lata opracowywali wielowariantową ocenę oddziaływania na środowisko inwestycji. Niestety efekty ich prac najprawdopodobniej nie będą miały żadnego znaczenia dla rządu. Jedna z najbardziej opiniotwórczych ogólnopolskich gazet DZIENNIK opublikował serię artykułów o Via Baltica i utajnianym opracowaniu agencji Scott Wilson.

Powstanie Warszawskie - przeszłość i teraźniejszość

Foto: Powstanie Warszawskie - przeszłość i teraźniejs...
cz śr, 01 sierpnia 2007 20:03

Jak powszechnie wiadomo, a przynajmniej powinno być, wybuchło ono 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944 r. Było ono zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza” i wiązało się z ujawnieniem najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. W wyniku toczonych przez ponad dwa miesiące walk powstańcom udało się zniszczyć około 300 czołgów i samochodów pancernych oraz zabić 10 tys. żołnierzy niemieckich. Straty po stronie polskiej wyniosły około 18 tys. zabitych i zaginionych oraz od 120 do 200 tys. ofiar wśród ludności cywilnej. Tyle statystyka, ale powstanie miało o wiele większe znaczenie wtedy, jak i w okresie powojennym.

Bitwa o most

Foto: Bitwa o most
cz śr, 25 lipca 2007 18:59

Wojewoda podlaski chce przywrócić ruch ciężkich samochodów po starym moście na Narwi w Łomży. Jego zdaniem przeprawą powinny przejeżdżać ciężarówki o masie 42 ton, ale z ruchu lokalnego, bo dzisiejsze ograniczenia utrudniają funkcjonowanie tutejszych firm. Z argumentacją wojewody nie zgadza się prezydent Łomży. Twierdzi on, że problem, który podnosi wojewoda, został już rozwiązany, a stan techniczny mostu i sytuacja na ulicach Łomży, którą spowodowały jeżdżące drogą nr 61 tiry, przemawiają za utrzymaniem ograniczenia w ruchu przez most dla samochodów powyżej 30 ton. „Jeżeli nie zgadza się Pan z moimi argumentami, proszę o wydanie nakazu w formie decyzji administracyjnej” - kończy swój list do wojewody prezydent Jerzy Brzeziński.

Strażnicy wracają z fotoradarem

Foto: Strażnicy wracają z fotoradarem
cz śr, 18 lipca 2007 18:37

Już po niedzieli na ulicach Łomży mogą ponownie pojawić się strażnicy miejscy ze swoim fotoradarem. Jak zapowiada Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży, tym razem miejski fotoradar będzie jeszcze bardziej efektywnie wykorzystywany niż w latach poprzednich. W ubiegłym roku łomżyński fotoradar „zarobił” ponad 100 tys zł.

« · «« · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę