poniedziałek, 06 maja 2024 napisz DONOS@

Arnista Mistrzem Polski 2019 MMA

cz pon, 11 listopada 2019 11:44

Piotr Arnista, zawodnik Black Horse MMA Łomża, wygrał rozgrywane w Sochaczewie w pierwsze w historii kraju mistrzostwach w amatorskim MMA. Zawodnik z Łomży złoty medal zdobył w najtwardszej formule walk amatorskich MMA FULL CONTACT w kategorii 77 kg.

Dziewczęta z SP nr 4 w Łomży mistrzyniami miasta w koszykówce.

mm so, 09 listopada 2019 09:34

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży w bezkonkurencyjnym stylu zostały mistrzyniami Łomży w Igrzyskach Dzieci w koszykówce. Koszykarki pokazały doskonałą formę i z ogromną przewagą pokonały wszystkie startujące w zawodach drużyny. Tym samym zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Łobodziński stracił i odzyskał fotel lidera VWC

cz śr, 30 października 2019 14:07

Biegający po schodach najwyższych wieżowców na całym świecie z logiem Łomży na koszulce Piotr Łobodziński w minione dwa weekendy zaliczyła dwa starty z cyklu Vertical World Circuit w Shanghaju oraz Dubaju. Po pierwszym z nich stracił fotel lidera VWC, ale po następnym znowu go odzyskał.

Szachiści w Mechaniaku

cz pon, 28 października 2019 08:49

Igrzyska Dzieci Miasta Łomża SZS Szkół Podstawowych w szachach, Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mistrzostw Miasta Łomży w szachach oraz Drużynowe Mistrzostwa Miasta Łomży SZS Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach zostały w sobotę rozegrane w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży. Przy szachownica zasiadło w sumie około 50 zawodników.

Pływanie: Szczęśliwa „13” UKS Butterfly

cz pon, 28 października 2019 08:07

13 medali – to dorobek pływaków z łomżyńskiego klubu pływackiego UKS Butterfly na sobotnich zawodach: VIII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki. W imprezie wzięło udział ponad 250 zawodników z 18 klubów reprezentujących trzy województwa: mazowieckie, podlaskie oraz warmińsko–mazurskie.

Wojewódzkie medale koszykarek z „Czwórki”

cz pt, 25 października 2019 12:52

Drużyna dziewcząt młodszych reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt 3X3 w Igrzyskach Dzieci, a dziewczęta starsze zajęły trzecie miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt 3X3 w Igrzyskach Młodzieży szkolnej.

Postawiły się liderowi

cz cz, 24 października 2019 14:00

W swoim szóstym meczu sezonu 2019/20 Ekstraklasy tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża uległy na wyjeździe SKTS-owi Sochaczew 0:3. Mimo porażki akademiczki pokazały się z dobrej strony.

Kolejne podium SP 9 Łomża w koszykówce chłopców

cz śr, 23 października 2019 08:30

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży zdobyli wicemistrzostwo województwa podlaskiego w koszykówce 3 x 3 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS.

Pobiegli na Mistrzostwa Polski

cz wt, 22 października 2019 08:47

Drużyna uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży w przełajowych biegach sztafetowych wygrała wojewódzką Licealiadę i awansowała na Mistrzostwa Polski. Zawody rozgrywane były w Augustowie, a łomżyńska ekipa do końca walczyła ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku.

Szachiści

cz pon, 21 października 2019 08:20

77 młodych szachistów z 32 szkół i przedszkoli rywalizowało w sobotę w I LO w Łomży. Rozgrywany tu był turniej z cyklu XXI edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o puchar prezydenta Łomży.

Bieg dla Justyny na milę zgromadził około 600 biegaczy

mm nie, 20 października 2019 18:11

- Jest we mnie radość i wdzięczność ogromna, przeplatające się z wielkim wzruszeniem, że aż tyle osób zdecydowało się dla mnie wystartować, żeby mi pomóc... – mówi Justyna Korytkowska, gdy w słoneczną niedzielę odbywa się I Łomżyńska Mila Charytatywna, w której wzięło udział ok. 600 zawodniczek i zawodników, mających od 4 miesięcy do lat 74. Dla chorej na nowotwór 33-letniej lekkoatletki, 14-krotnej medalistki Mistrzostw Polski, biegali z entuzjazmem lekarze, dziennikarze i dekarze, nastoletni harcerze i żołnierze OT, chłopcy z MŁKS i mężczyźni z MMA. Trudno wprost zliczyć zawody, tym bardziej, że panom starały się dorównać kroku panie i dziewczęta, a wszystko po to, ażeby I Bieg dla Justyny zaowocował funduszami na leczenie i rehabilitację dzielnej Kobiety.

Biegniemy na pomoc walczącej z nowotworem Justynie

cz cz, 17 października 2019 08:05

- Jedna i druga operacja bardzo mnie zmęczyły, przeżyłam wiele bólu strasznego i długo cierpiałam z powodu ran na brzuchu, ale szczęśliwie przeszłam chemioterapię i jestem po konsultacjach, gdzie lekarze stwierdzili, że choroba jest wyciszona, mam stan stabilny – opowiada Justyna Korytkowska, 14-krotna medalistka Mistrzostw Polski ze złotym medalem na 5000 m w 2014 r. Wybitna 33-letnia biegaczka z Łomży w połowie maja usłyszała przytłaczającą diagnozę: nowotwór LAMN, śluzak rzekomy otrzewnej. - Straszne było usłyszeć taką diagnozę – wspomina po czterech miesiącach lekkoatletka, na której leczenie, rehabilitację i powrót do sportu środowisko sportowe organizuje w niedzielę na stadionie „Bieg dla Justyny – I Łomżyńską Milę Charytatywną”. Każdy może pobiec 1609 metrów, 804 m albo 402 m, aby zdążyć z pomocą Złotej Justynie.

Słaby występ Jarkowskiej

cz śr, 16 października 2019 08:05

Zawodniczka AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża, Aleksandra Jarkowska została sklasyfikowana na miejscach 13-16 podczas rozegranego w Gorzowie Wielkopolskim I Grand Prix Polski Juniorek. Dla podopiecznej trenera Wacława Tarnackiego to wynik dużo poniżej oczekiwań, gdyż do turnieju przystępowała z wysokim, 4 numerem startowym.

LMS z Łomży najlepsze w przełajach

cz pt, 11 października 2019 15:49

Chłopcy z Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży okazali się najlepsi w drużynowych biegach przełajowych, które rozegrano na białostockich Pietraszach. Nieco słabiej poszło ich koleżankom , które zajęły czwartą lokatę przegrywając jednym punktem miejsce na podium.

Z Częstochową bez punktów

cz pon, 07 października 2019 15:25

Porażką 0:3 zakończyło się spotkanie 4. kolejki Ekstraklasy tenisa stołowe kobiet pomiędzy AZS-em PWSIP Metal-Technik Łomża a AZS-em AJD Częstochowa. Łomżanki w tym meczu wystąpiły bez swojej liderki, Chinki Liu Luqi.

Żołnierze na medal

cz pon, 07 października 2019 08:48

Indywidualnie sześć medali wywalczyli żołnierze z 13. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży podczas rozgrywanych w Zegrzu II Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W reprezentacji Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpiło troje żołnierzy z Łomży, a cała brygada wywalczyła drużynowo srebro.

90 lat podlaskiej piłki

cz pon, 07 października 2019 08:31

- To wy jesteście Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej: sportowcy, działacze, trenerzy, samorządowcy, dziennikarze, kibice i ci wszyscy, którzy kochacie piłkę. To wasza ciężka praca stanowi o naszej sile – powiedział do zebranych Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN otwierając jubileuszową galę związku. Choć uważa się, że piłka nożna to męski świat, podczas gali specjalne wyróżnienia otrzymały panie, które w piłkarskim świecie regionu odgrywają wiodące role. Wśród nich znalazła się Anna Chorążak z ŁKS Łomża.

Łebkowski „testuje” obiekty przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

cz pt, 04 października 2019 09:45

Igrzyska Olimpijskie to najważniejsze zawody sportowe na świecie. Rozgrywane co cztery lata w przyszłym roku odbędą się w Tokio stolicy Japonii. Na 10. miesięcy przed Olimpiadą Japończycy zorganizowali zawody pod nazwą Test Event Tokio 2020, które mają pomóc w sprawdzeniu stanu przygotowań obiektów i organizacji IO. Wśród powołanych do zawodów sędziów międzynarodowych jest łomżyniak Karol Łebkowski.

Pierwsze zdobycze AZS-u w Ekstraklasie

cz pon, 30 września 2019 11:22

Cztery punkty w dwóch ostatnich meczach wywalczyły tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Podopieczne Wacława Tarnackiego w miniony piątek pokonały na wyjeździe faworyzowany GLKS Scania Nadarzyn 3:1, a w niedzielny wieczór po zaciętym spotkaniu uległy we własnej hali Bronowiance Kraków 2:3.

Podwójne podium LMS Łomża

cz nie, 29 września 2019 12:47

Uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży zajęli trzecie miejsca w Lidze Lekkoatletycznej szkół średnich (Licealiada) zarówno chłopców jak i dziewcząt. Zawody były rozegrane w Białymstoku, a startowało w nich 20 ekip dziewcząt i 24 w kategorii chłopców.

« · «« · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · »» · »