Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Ostatni bieg i rekordowy rok

Trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy zdobyły drużyny „Prefbetu Śniadowo” Łomża w przełajowych Mistrzostwach Polski w Kwidzynie. Dzięki tym „krążkom’’ udało się pobić klubowy rekord w ilości zdobytych medali w jednym sezonie. Od 2020 roku wynosi on 15 medali, i jest okraszony rekordem Polski 4x400 U18. To ostatni start zawodników w 2020 roku.

Pierwszy medal za drugie miejsce wywalczyła niezawodna drużyna męska seniorów, która stanęła na podium już 9-ty rok z rzędu! Drużyna wystąpiła w składzie: Przemysław Dąbrowski, Mateusz Demczyszak i Mateusz Niemczyk.
Drugi srebrny medal przypadł drużynie młodzieżowców w składzie Rafał Pogorzelski, Radosław Mateusiak i Piotr Sadłowski. Bardzo dramatyczny przebieg miała rywalizacja wśród seniorek. Nasze panie w składzie Ewa Jagielska, Anna Szyszka i Monika Bytner-Kwiatkowska zgromadziły tyle samo punktów co LKS Pszczyna i o medalu brązowym decydował trzeci, najsłabszy zawodnik, który jest  wyżej w klasyfikacji, a tą była nasza Monika Bytner. 

Ponad 500 osób w 4 kategoriach (seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych) stanęło na starcie zawodów w Kwidzynie. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się student PWSIiP Rafał Pogorzelski, który w biegu na 8km otarł się o medal zajmując czwarte miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 5 sekund, a do drugiej lokaty siedem. Z kobiet najwyższą lokatę zajęła Ewa Jagielska. Na 4km była 7–ma, a wśród panów Przemysław Dąbrowski na 8 km wywalczył 9-tą lokatę. 

Na Mistrzostwach Polski swoją wspaniałą karierę sportową, w której zdobył 36 medali (w tym 9 dla PREFBETU), zakończył Mateusz Demczyszak. Na dystansie 4 km przybiegł jako 11-sty.  W swojej karierze startował w Mistrzostwach Europy, Świata oraz w Diamentowej Lidze. Co ciekawe 18 lat temu brał udział w swoich pierwszych mistrzostwach Polski w Kwidzynie! 

W kategoriach młodszych startowało 6-ciu zawodników z czego 4-ech zdobyło punkty we współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży. Najlepiej wypadli uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży Dawid Likwiarz, Bartłomiej Folga i Karolina Dzwonkowska oraz Marek Kołakowski z LO w Zambrowie.
Dzięki tym „krążkom’’ udało się pobić klubowy rekord w ilości zdobytych medali w jednym sezonie. Do tej pory w  historii najwięcej wywalczyliśmy 13 krążków a od roku 2020 rekord klubu wynosi 15 medali (okraszonych rekordem Polski 4x400 U18) i to w roku, gdzie było nam najciężej finansowo (i nie tylko) w całej naszej historii. 

- Jako klub, który w nazwie ma Łomża, na stadion miejski w Łomży w 2020 roku nie weszliśmy ANI RAZU – przekazuje Andrzej Korytkowski, (jednocześnie dziękuje gospodarzom obiektów w Zambrowie, Ełku i SP9). - Chciałbym podziękować tym wszystkim którzy się przyczynili do tego. Dziękuję naszym niezawodnym sponsorom, współpracownikom, samorządom, trenerom i oczywiście zawodnikom, dzięki którym, ja również pobiłem swój rekord ilości medali Mistrzostw Polski zdobytych przez moich podopiecznych w jednym sezonie. Teraz rekord wynosi 12 krążków (było 9). Zmęczenie wielkie, ale warto było… - podsumowuje prezes i trener Andrzej Korytkowski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę