Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 stycznia 2021 napisz DONOS@

Dwaj pływacy z Łomży z rekordami w Warszawie

Główne zdjęcie
Ignacy Balkiewicz i Miłosz Parzych

- Obaj nasi chłopcy: Miłosz Parzych i Ignacy Balkiewicz wrócili z Warszawy bardzo zadowoleni, ponieważ obaj poprawili wyniki życiowe i po dłuższej przerwie, spowodowanej stanem epidemii w Polsce, mieli okazję pokazać, co robili w ostatnich tygodniach na treningach - mówi Jarosław Szeremet, prezes UKS Butterfly Łomża, po I eliminacjach cyklu "Od Młodzika do Olimpijczyka".

- Zawody w cyklu "Od Młodzika do Olimpijczyka" polegają najpierw na dwóch eliminacjach na basenach stołecznych 25-metrowych oraz na trzecim starcie, finałowym, na basenie 50-metrowym - wyjaśnia współtwórca w 2011 r. UKS Butterfly. - Ten cykl uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych imprez pływackich w naszym kraju dla młodych zawodników wieku od 9 do 13 lat.

Podopieczni trenera Tomasza Drozdowskiego, współtwórcy UKS "Motyl" - w tłumaczeniu z ang., wystartowali w zawodach z udziałem blisko 250 pływaków. Zdaniem prezesa Szeremeta, każdy z nich dobrze spisał się w sobotę na pływalni OSiR Targówek. - Milosz jest łomżyniakiem i trenuje od 1. klasy szkoły podstawowej, zaś Ignacy jest zambrowianinem i trenuje z nami od trzech lat - mówi prezes Szeremet. -  Mieli bardzo silną konkurencję i poradzili sobie bardzo dobrze na torze.

Miłosz Parzych na dystansie 100 m grzbietem zajął 4. miejsce - wysokie, w opinii fachowców -  osiągając czas 1 : 09,35. - A do brązowego medalu brakowało mu naprawdę niewiele na dystansie 200 m stylem zmiennym - komentuje Pan Szeremet. - Miłosz zajął dopiero 11. miejsce, pomimo ustanowienia swojego nowego rekordu życiowego 2 : 34,54. Z kolei Ignacy Balkiewicz na 100 m stylem dowolnym poprawił rekord życiowy o 3 sekundy na 1 : 04,73, natomiast na 100 m stylem grzbietowym pobił kolejny rekord życiowy o 2 sekundy na 1 : 15,17. - Zawody w Warszawie są cennym doświadczeniem dla obu naszych zawodników, ponieważ mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce z rocznika 2007, czyli w ich kategorii wiekowej. Udane starty w stolicy to świetny prognostyk na mistrzostwa województwa podlaskiego na początku grudnia.

Mirosław R. Derewońko

Foto: Ignacy Balkiewicz i Miłosz Parzych
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę