sobota, 04 maja 2024 napisz DONOS@

Brązowy medal olimpijski szachistki Malwiny Szewczyk

cz pt, 27 grudnia 2019 15:48

Wyjątkowym sukcesem dla łomżyńskiej szachistki, piętnastoletniej Malwiny Szewczyk zakończyła się XIX Winter Deaflympics Valetellina-Valchiavenna we Włoszech rozgrywana w dniach 12-21 grudnia. Malwina wraz z pięcioosobową drużyną kobiet wywalczyła na Zimowej Olimpiadzie Niesłyszących brązowy medal w szachach klasycznych. Nastolatka była najsilniejszym filarem Reprezentacji Polski zdobywając 6,5 punktu z siedmiu partii.

Najlepsze w województwie

cz pon, 23 grudnia 2019 08:40

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach wygrały Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. W pięknym stylu w walce o I miejsce pokonały SP Domanowo 6:1.

LŁKS Prefbet podsumował sezon 2019

cz pon, 23 grudnia 2019 08:05

W gronie trenerów, zawodników współpracowników i przyjaciół Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża podsumował sezon lekkoatletyczny 2019 oraz przypadający w tym roku jubileusz 20-lecia działalności klubu. - Rok jubileuszu był najlepszym w historii pod względem zdobytych medali Mistrzostw Polski – podkreślał Andrzej Korytkowski, założyciel i prezes klubu wskazując, że zawodnicy LŁKS zdobyli ich aż 13.

Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci w Nowogrodzie

cz so, 21 grudnia 2019 14:34

Ponad 300 dzieci gra w piłkę w Nowogrodzie. W sali sportowej tutejszej szkoły w sobotę rozgrywany jest Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci Lider Cup 2019. Rywalizują Zespoły z Nowogrodu, Łomży, Zambrowa, Kadzidła i Olszewa Borki. - Turniej to coś w rodzaju powrotu do podwórkowego grania w piłkę. Nie ma sędziów, tabel, ale ma być, i jest, dobra zabawa – mówił Marcin Trojanowski z Akademii Piłkarskiej „Lider” z Łomży, która zorganizowała turniej w Nowogrodzie.

Młodsze koszykarki z „Czwórki” srebrnymi medalistkami województwa

cz pt, 20 grudnia 2019 16:48

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży zajęły drugie miejsce w Finale Województwa w Igrzyskach Dzieci w koszykówce.

Koszykarki z „Czwórki” zawalczą o awans do Mistrzostwa Polski!

cz pt, 13 grudnia 2019 15:31

Dwie drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży dostały się do wojewódzkich finałów Igrzyska Dzieci, oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce. W półfinałach obie reprezentacje szkoły zajęły pierwsze miejsca i teraz mają apetyty na awans do Mistrzostw Polski.

Babilon MMA będzie w Łomży

cz wt, 10 grudnia 2019 12:12

Paweł Pawlak vs. Adrian „Ares” Błeszyński – to ma być główny pojedynek zaplanowanej na 7 lutego 2020 roku Gali MMA organizowanej w Łomży przez współpracującą z telewizją Polsat federację Babilon MMA. Zapowiedział to Tomasz Babiloński podczas konferencji z prezydentem Łomży. - Federację Babilon MMA dla nas jest to poziom wyżej – mówił Mariusz Chrzanowski, który przekonywał, że to „pokazuje, że miasto Łomża jest godne ku temu, żeby takie gale organizować”

Łobodziński z kolejnym Pucharem Świata

cz śr, 04 grudnia 2019 18:04

Piotr Łobodziński, zawodnik biegający na całym świecie w barwach LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, po raz szósty zdobył Puchar Świata w Towerruning. W ostatnim zaliczanym do klasyfikacji biegu na 119. piętro Shanghai Tower , drugiego co do wysokości budynku świata, Polak był drugi . - Aby zdobyć Puchar powinienem zwyciężyć lub być drugi, ale wtedy Malezyjczyk nie mógł być wyżej niż na piątym miejscu – spekulował przed biegiem Łobodziński i i dokładnie ten drugi scenariusz się zrealizował.

Brązowy medal OHZ „Lekkoatletyka dla każdego”

cz wt, 03 grudnia 2019 09:13

Rekord życiowy i brązowy medal w biegu na 60 metrów z Ogólnopolskich Halowych Zawodów przywiozła do Łomży Martyna Karcz. Trenerem zawodniczki jest Paweł Grygo.

Cenna lekcja AZS-u

cz pon, 02 grudnia 2019 11:18

Siódmej porażki w sezonie 2019/20 Ekstraklasy tenisa stołowego kobiet doznały zawodniczki AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W minioną sobotę we własnej hali uległy 0:3 aktualnemu mistrzowi Polski oraz zwycięzcy ostatniej europejskiej Ligi Mistrzyń, KTS-owi Enea Siarka Tarnobrzeg.

Łomżyńscy pływacy mistrzami województwa podlaskiego.

cz pon, 02 grudnia 2019 08:38

Filip Rudczyk wśród 10-latków i Miłosz Parzych wśród 12-latków kilkakrotnie stawali na najwyższym podium podczas rozgrywanych w Suwałkach Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Z Łomży na zawody pojechała 16–osobowa drużyna pływaków z klubu UKS Butterfly, która wywalczyła aż 12 medali i, na co zwraca uwagę prezes klubu Jarosław Szeremet, w klasyfikacji progresji wyników zajęła pierwsze miejsce.

Pogorzelski blisko podium

cz pon, 25 listopada 2019 13:02

Czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych zajął Rafał Pogorzelski. Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża medal przegrał na ostatnim okrążeniu.

Koszykarskie emocje w Łomży

cz pon, 25 listopada 2019 08:40

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna UKS „Dziewiątka” Łomża podczas rozgrywanego w Łomży Mikołajkowego Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki chłopców „Mikołajki z koszykówką”. Przez trzy dni w hali im. Olimpijczyków Polskich rywalizowało 7 zespołów. Najlepszym okazał się UKS Basket 47 Białystok, który jako jedyny zespół wygrał wszystkie spotkania i kompletem 10 punktów zajął pierwsze miejsce wyprzedzając Warsaw Basketball i UKS „Dziewiątka” Łomża.

20-lecie LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

cz wt, 19 listopada 2019 10:14

- Jesteśmy zdecydowanie najlepszym klubem sportowym w historii Ziemi Łomżyńskiej – mówi z dumą Andrzej Korytkowski, współzałożyciel, trener i prezes Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża. Dziś, 19 listopada 2019 r. wypada 20. rocznica powstania lekkoatletycznego klubu, którego zawodnicy zdobyli m.in. 142 medale Mistrzostw Polski, 3 tytuły wicemistrzów Europy i 2 Mistrzostwa Świata, a raz brali udział w półfinale Igrzysk Olimpijskich. - Byliśmy sportowo, jako klub, w 56 krajach, na wszystkich kontynentach świat, gdzie się normalnie da biegać... - dodaje Korytkowski.

Dojlidy za mocne dla AZS-u Łomża

cz pon, 18 listopada 2019 11:23

Bez zdobyczy punktowej wróciły z Białegostoku tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Grając bez swojej liderki, Chinki Liu Luqi zespół prowadzony przez Wacława Tarnackiego uległ miejscowym Dojlidom 0:3. Po tej porażce łomżanki spadły na 8. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Brązowy medal Mistrzostw Polski ze Święta Niepodległości

cz cz, 14 listopada 2019 08:33

Pochodząca z Ukrainy, a od kilku lat biegająca w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, Olga Ochnal wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski kobiet na 10 kilometrów. Dokonała tego w Święto Niepodległości 11 listopada podczas Biegu Niepodległości w Poznaniu. Wśród ponad 11 tysięcy zawodników, którzy ukończyli bieg, Olga Ochnal linię mety minęła jako 13 w kategorii open i 3 wśród 3865 kobiet.

AZS lepszy w derbach województwa

cz wt, 12 listopada 2019 11:51

Świetne spotkanie mają za sobą grające w Ekstraklasie tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W minioną sobotę podopieczne trenera Wacława Tarnackiego pokonały przy własnych stołach ekipę ATS east rent Białystok 3:0. Dzięki temu zwycięstwu akademiczki awansowały na 7. miejsce w tabeli.

Pływacy z medalami

cz wt, 12 listopada 2019 08:44

Filip Rudczyk i Dominika Cekała, młodzi łomżyńscy pływacy z klubu UKS Butterfly, zdobyli medale podczas zawodów organizowanych z okazji Święta Niepodległości w Michałowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział blisko 400 zawodników z 21 klubów, głównie z województwa podlaskiego i Białorusi.

Mistrz jest tylko jeden

cz wt, 12 listopada 2019 08:24

- Nasz eksportowy towerrunner Piotr Łobodziński po raz szósty potwierdził swoją dominację na światowych klatkach schodowych - wygrywając kolejny rok z rzędu prestiżowy cykl zawodów Vertical World Circuit – cieszy się Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. W ostatnim biegu VWC na 60-piętrowy budynek w Osace Łobodziński był drugi, ale nie przeszkodziło to Polakowi w odniesieniu całościowego triumfu.

Arnista Mistrzem Polski 2019 MMA

cz pon, 11 listopada 2019 11:44

Piotr Arnista, zawodnik Black Horse MMA Łomża, wygrał rozgrywane w Sochaczewie w pierwsze w historii kraju mistrzostwach w amatorskim MMA. Zawodnik z Łomży złoty medal zdobył w najtwardszej formule walk amatorskich MMA FULL CONTACT w kategorii 77 kg.

« · «« · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · »» · »