Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Grygo i Kwiatkowski zwyciężyli w Biegu „Tropem Wilczym”

Foto: Grygo i Kwiatkowski zwyciężyli w Biegu „Tropem ...
mm nie, 03 marca 2019 16:39

Bieg rodzinny na około 600 metrów i bieg otwarty z udziałem żołnierzy, policjantów i strażaków OSP na symboliczne 1963 metry – to dwie główne konkurencje, które ściągnęły na plac przy Forcie III w Piątnicy ponad 500 uczestników Biegu „Tropem Wilczym”i ich kibiców. Impreza sportowo-rekreacyjna, poświęcona upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, odbywała się tam po raz piąty. Kilka sekund za zwycięzcą Pawłem Grygo (lat 43) wbiegł na metę Damian Kwiatkowski (lat 42), którego zegarek wskazał dystans 2120 metrów czasie 7 minut 48 sekund. Obaj triumfatorzy byli w dobrych humorach, ponieważ dla nich taka „przebieżka” po górkach z interwałami miała charakter treningu.

Bokserzy z Łomży do prezydenta, a prezydent do Warszawy

Foto: Bokserzy z Łomży do prezydenta, a prezydent do ...
cz pt, 01 marca 2019 13:14

40-osobowa grupa zawodników, trenerów i instruktorów Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger” w piątek rano odeszła z kwitkiem spod sekretariatu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Prezes BKS „Tiger” Zbigniew Maleszewski twierdzi, że spotkanie było umówione dawno temu, a sekretarka prezydenta, że nie ma takiej wizyty bokserów zapisanej w kalendarzu. - Chcieliśmy panu prezydentowi pokazać, ilu zawodników wyjeżdża walczyć na ringach w Białymstoku o mistrzostwo województwa podlaskiego – wyjaśnia trener z 30-letnim stażem Zbigniew Maleszewski, którego klubowi prezydent obciął na ten rok dotację na działalność o połowę, mimo wyników jak rok temu.

Dzielni łomżyniacy trenują do Armia Fight Night 5

Foto: Dzielni łomżyniacy trenują do Armia Fight Night 5
mm cz, 28 lutego 2019 17:29

Wiele ich łączy, ale sporo także dzieli. Obaj są rodowitymi łomżyniakami, obaj ukończyli technika i obaj mają za sobą studia licencjackie w Instytucie Wychowania Fizycznego PWSIiP w Łomży. Ich nazwiska zna każdy, kto pasjonuje się walkami kontaktowymi: Patryk Surdyn – lat 23, wzrost 172, waga 67 kg (docelowa 61), pierwszy mistrz Polski MMA Federacji Armia Fight Night, oraz Maciej Tercjak – lat 25, wzrost 172, waga 70 (docelowa 65 kg), mistrz Polski w karate, akademicki Mistrz Europy i wicemistrz Europy w kata. Na konferencji w ratuszu zapowiedzieli swoje walki w turnieju 5. kwietnia 2019 r. w Łomży. Miasto dołoży 20 tysięcy zł netto do organizacji Armia Fight Night 5.

Kownacki nie ulęknie się mistrza WBC Wildera

Foto: Kownacki nie ulęknie się mistrza WBC Wildera
cz pt, 22 lutego 2019 16:49

- Rok 2019 jest w moim życiu z dwóch ważnych powodów przełomowy: za pół roku urodzi się nam z Justyną dziecko i mogę zawalczyć na ringu zawodowym o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej – mówi Adam Kownacki, 29-letni pięściarz z Łomży, który po znokautowaniu Geralda Washingtona przyjechał z Nowego Jorku w odwiedziny do rodziny w Konarzycach, na spotkania z: zawodnikami BKS Tiger trenera Zbigniewa Maleszewskiego, uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego PWSIiP i kibicami w Siłowni Corso Gym & Fitness Ewy i Damiana Jasionków. Wszędzie towarzyszyły mu dziesiątki sympatyków: gratulowali, robili z „Babyface” zdjęcia i byli ciekawi, co nowego u Adasia. Adaś wygrał 19 walk, żadnej nie przegrał i może zmierzyć się w ringu z mistrzem WBC Wilderem.

Jak Dominik z młodymi i starymi sięgał po laury sportowe

Foto: Jak Dominik z młodymi i starymi sięgał po laury...
mm pt, 15 lutego 2019 20:42

Pięcioro sportowców za rekordy, dwie drużyny za wyniki, trzech trenerów za kunszt oraz sześcioro szkoleniowców za całokształt działalności na niwie sportowej w Łomży – oto najważniejsze laury, jakie prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał uprawiającym przez długie lata treningi szybkości, siły, sprytu, wytrzymałości i wytrwałości na arenach sportowych w mieście i Podlaskiem, w Polsce i Europie. - Lepszy jest ciężki trening 5 razy w tygodniu, niż jałowe siedzenie przed komputerem - mówi maturzysta Dominik Mieczkowski, 19-letni halowy mistrz Polski w skoku w dal z rekordem życiowym 7 m 38 cm. - Przez 6 lat stałem się bardziej pracowity, zdyscyplinowany i pewny siebie.

AZS przegrał derby województwa

Foto: AZS przegrał derby województwa
cz śr, 13 lutego 2019 08:20

Porażką zakończyło się piętnaste spotkanie AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża w tym sezonie I ligi. W hali im. Olimpijczyków Polskich podopieczne trenera Wacława Tarnackiego uległy niżej notowanej ekipie Galaxy Białystok 4:6.

Mistrz

Foto: Mistrz
cz pon, 11 lutego 2019 13:54

Dominik Mieczkowski, zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża, zwyciężył w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w skoku w dal w Toruniu. W konkursie startowało 16. najlepszych juniorów (18 i 19 lat ) naszego kraju. - Dominik startował z pozycji faworyta, mając najlepszy uzyskany w tym roku rezultat w warunkach halowych - 7,38 m – podkreśla trener Jan Kotowski. - Nie zawiódł i wygrał dość wyraźnie skacząc na odległość - 7,12 m (srebrny medal – 7,03 m, brązowy 7,02 m).

Dotacje prezydenta dla... swoich

Foto: Dotacje prezydenta dla... swoich
cz pt, 08 lutego 2019 15:43

- To nie jest podział funduszy na potrzeby klubów sportowych, a rozdawnictwo pieniędzy dla tych, którzy dobrze żyją z panem prezydentem albo grają w jego drużynie – mówi trener boksu od 30 lat Zbigniew Maleszewski, którego BKS Tiger dostał dwa razy mniejszą dotację, niż rok temu, mimo że miał podobne osiągnięcia. - Nie patrzy się na to, ile punktów i medali zdobyliśmy i jaką pozycję zajmujemy w centralnym systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu. Pod względem punktacji klubów w Łomży plasujemy się na 3. miejscu, a dostaliśmy najmniej środków. Zarządzeniem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, kluby otrzymały dotacje na rok 2019.

Juniorski Turniej Czterech Narodów w Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem

Foto: Juniorski Turniej Czterech Narodów w Łomży, Zam...
cz pt, 08 lutego 2019 11:17

W Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem na wiosnę rozegrane zostaną piłkarskie mecze reprezentacji do lat 16: Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji. Mecze juniorskich reprezentacji odbędą się w ramach Turnieju Czterech Narodów.

Stypendia „w ukryciu” dla wyróżniających się sportowców

cz śr, 06 lutego 2019 17:23

W tajemnicy przed mediami prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczał stypendia za wysokie wyniki sportowe 18 zawodnikom, reprezentującym Łomżę we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych. Do Domku Pastora nie zaprosił dziennikarzy, pomimo że to dzięki nim mieszkańcy Łomży i kibice dowiadują się, kogo za wyniki w 2018 r. włodarz nagrodził stypendiami od 250 do 1000 zł miesięcznie. To jeden karateka, dwoje bokserów, siedem szczypiornistek i ośmioro lekkoatletów łomżyńskich klubów sportowych.

Intensywny czas AZS-u

Foto: Intensywny czas AZS-u
cz wt, 05 lutego 2019 15:20

Aż trzy wyjazdowe mecze ligowe w ciągu trzech dni rozegrały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W Białymstoku uległy miejscowym Dojlidom 3:7, w Rawie Mazowieckiej 8:2 pokonały tamtejszą Dwójkę, a na zakończenie ograły w Luboniu nieobliczalną ekipę Luveny 6:4.

Brązowy Cumulus dla Pupka i Kozikowskiego

Foto: Brązowy Cumulus dla Pupka i Kozikowskiego
cz pon, 04 lutego 2019 15:59

- W sobotę 2 lutego zdobyliśmy Brązowego Cumulusa 2018 w Plebiscycie na 10 najlepszych sportowców lotniczych. To taki oskar w naszym lotniczym świeci – cieszą się Adam Pupek i Piotr Kozikowski, czyli duet najlepszych moto-paralotniarzy z Łomży. - Jesteśmy szczęśliwi. Spełniamy swoje marzenia, zdobywamy medale dla Polski, a dodatkowo ludzie to widzą i doceniają. Czy może być coś piękniejszego?

Kownacki nokautuje dla zdobycia pasa mistrza świata

Foto: Kownacki nokautuje dla zdobycia pasa mistrza św...
cz pon, 28 stycznia 2019 13:26

29-letni Adam Kownacki znokautował 36-letniego Geralda Washingtona. „Chłopak spod Łomży” w nocy z soboty na niedzielę w Nowym Jorku posłał na deski w 2. rundzie walki wagi ciężkiej rywala i awansował na 10. miejsce światowego rankingu BoxRec. - Myślałem, że Washington będzie od 1. rundy puncherem, zadającym ciosy, tymczasem to Adaś zasypał go ciosami, które zrobiły wrażenie na Amerykaninie, i Polak zaskoczył Amerykę – komentuje trener bokserski Zbigniew Maleszewski, BKS „Tiger”. - Na bieżąco byłem informowany, znajomi z Pisza, Łomży i Białegostoku dawali mi przekaz na żywo z sali gali bokserskiej w Nowym Jorku.

Wakacje na desce z latawcem w ręku - obozy kitesurfingowe

Foto: Wakacje na desce z latawcem w ręku - obozy kite...
JJS pon, 28 stycznia 2019 08:37

Kitesurfing to niezwykle malowniczy i efektowny sport - zarówno dla samych surferów, jak i dla widzów stojących z boku. Nawet w najprostszym wydaniu daje potężną dawkę radości i satysfakcji. Wszyscy, którzy byli na Półwyspie Helskim, z pewnością pamiętają charakterystyczne latawce na niebie i szalejących na wodzie surferów. To sport, którego możesz nauczyć się już za chwilę - żeby zacząć, nie musisz mieć żadnych specjalnych umiejętności.

Kownacki ma walczyć w Nowym Jorku z Washingtonem

Foto: Kownacki ma walczyć w Nowym Jorku z Washingtonem
cz pt, 25 stycznia 2019 16:17

- Adaś ma twardą głowę, nie ma „szklanej szczęki”, że ktoś uderzy w brodę „pyk” i leży, to kawał chłopa, a do tego łomżyk, nie odpuszcza – mówi trener boksu Zbigniew Maleszewski o bokserze Adamie Kownackim, pochodzącym z Konarzyc koło Łomży i klasyfikowanym jako 8. w rankingu World Boxing Council. Około godziny 3. nocą z soboty na niedzielę niezwyciężony po 18 walkach na zawodowym ringu bokserskim 29-letni Polak zmierzy się z 36-letnim Amerykaninem Geraldem Washingtonem. - Wynik może być różny, ale całym sercem jestem za Adasiem – kibicuje mu trener.

Feryjny Festiwal Szachowy

Foto: Feryjny Festiwal Szachowy
cz cz, 24 stycznia 2019 09:02

Pierwsze dni ferii zimowych obfitowały w wiele szachowych emocji. W Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży rozegrano XXV Feryjny Festiwal Szachowy. Łącznie rywalizowało blisko 100 zawodników z Łomży i okolic, Zambrowa, Grajewa, Białegostoku i Warszawy.

Kolejny krok do Ekstraklasy

Foto: Kolejny krok do Ekstraklasy
cz wt, 22 stycznia 2019 08:57

Czwarty mecz z rzędu, a drugi w rundzie rewanżowej wygrały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. W jedenastej serii spotkań akademiczki okazały się lepsze od GOSRiT-u Luzino zwyciężając na wyjeździe 8:2 i dzięki temu pozostały liderkami grupy północnej I ligi.

AZS utrzymał się na szczycie

Foto: AZS utrzymał się na szczycie
cz wt, 15 stycznia 2019 14:38

Od zwycięstwa rozpoczęły rundę rewanżową rozgrywek I ligi tenisa stołowego kobiet zawodniczki AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego po trudnym pojedynku pokonały na wyjeździe Noteć Inowrocław 6:4 i dzięki temu pozostały na pierwszym miejscu w tabeli.

Końcówkę roku spędzili przy szachownicach

Foto: Końcówkę roku spędzili przy szachownicach
cz pt, 04 stycznia 2019 15:27

Duża grupa łomżyńskich szachistów wzięła udział w rozegranym w dniach 27-31 grudnia w Białymstoku 37. Memoriale Ludwika Zamenhofa. Najlepiej spisał się zawodnik Maratonu Łomża, Adam Wiśniewski, który tryumfował w grupie B.

Sportowe ferie w mieście

Foto: Sportowe ferie w mieście
JJS pt, 28 grudnia 2018 10:01

Przed nami ferie zimowe. Dla dzieci to dwa tygodnie odpoczynku od szkoły oraz moment na ładowanie akumulatorów przed kolejnym półroczem intensywnej nauki. Niestety, większość dzieci spędzi ten czas w domu, z przylepionym do nosa smartfonem, przed telewizorem, konsolą do gier lub spotka się z kolegami i koleżankami... online. Biernie i bez ruchu, co w konsekwencji może prowadzić do wielu schorzeń zdrowotnych, takich jak: choroby kręgosłupa, wady wzroku, nadwaga...

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę