Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Reprezentanci Łomży i Polski zapowiadają walkę na Mistrzostwach Świata

Główne zdjęcie
Dominika i Krystian na lotnisku tuż przed wylotem do Belgradu

W Belgradzie startują dziś Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022. Wśród reprezentantów Polski jest dwoje zawodników z Łomży. Dominika Steczkowska w roli faworytki za cel stawia sobie zdobycie złota, a dla Krystiana Kowalczyka to pierwsza duża impreza w karierze zawodnika MMA.

W hali Štark Arena w Belgradzie od 11 do 17.02.2023 r. rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022. Organizator International Mixed Martial Arts Federation zapowiada, że ma to być największe wydarzenie w jej historii, w której udział zapowiedziało 550 sportowców z 63 krajów. 

Wśród 9 reprezentantów Polski dwoje zawodników reprezentuje także Łomżę. W roli faworytki pojechała Dominika Steczkowska, która ma na swoim koncie konkretne osiągnięcia na szczeblu europejskim. Zaczęło się niewinnie, a MMA miało być dla niej sposobem na powrót do formy po urazie nogi, którego doświadczyła jako piętnastolatka. Trenowała wówczas hip-hop, a kontuzja, kule, rehabilitacja sprawiły, że zaczęła myśleć „o czymś nowym”. Tak trafiła pod skrzydła Damiana Zorczykowskiego z Fight Club Łomża MMA, utytułowanego zawodnika i trenera MMA.

– Mam cel do osiągnięcia, zdobyć złoto, ale nie narzucam sobie presji, koncentruję się na tym, aby opanować stres i realizować wyznaczone sobie zadania – mówi Dominika Steczkowska.

Natomiast dla Krystiana Kowalczyka to pierwsza duża impreza. O awansie na nią zadecydowały zwycięstwa podczas drugich oraz piątych krajowych Mistrzostw MMA, które dały mu powołania do Kadry Polski MMA. 

- Celuję w złoty medal, innej opcji mnie ma. Dla mnie to duże wyróżnienie, bo ranga zawodów jest ogromna. Będę z orzełkiem reprezentował swój kraj i rodzinne miasto. Pokażę się z jak najlepszej strony – zapowiada Krystian, który MMA trenuje od pięciu lat, a wcześniej uprawiał karate i aikido.

Dominika i Krystian studiują na drugim roku wychowanie fizyczne na Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. W Serbii obydwoje wystartują w wadze koguciej (61,2kg) 

MMA to nie koniecznie Fame MMA
– Wiele osób kojarzy MMA z Fame MMA, czyli walkami, w których biorą udział  influencerzy, youtuberzy, czy patostreamerzy. Tam są duże pieniądze, goniąca za sensacją publiczność, ale także nadużycia i rzeczy, których osobiście nie akceptuję – wyjaśnia Dominika Steczkowska. Podkreśla, że ona uprawia MMA w ramach sportowych struktur i sportowych zasad rywalizacji fair play. Jej zdaniem dla dorosłych to znakomita forma odreagowania stresu, uwolnienia endorfin, a dla małych dzieci idealna „baza zapaśnicza”, która zawiera różnorodne ćwiczenia gimnastyczne, ogólnorozwojowe.

źródło: ANSŁ

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę