Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lipca 2021 napisz DONOS@

Czarna seria trwa nadal

Foto: Czarna seria trwa nadal
cz pon, 18 marca 2019 08:39

W pierwszym wiosennym meczu w III lidze piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 ulegli na własnym boisku Zniczowi Biała Piska 0:3 (0:2). Tym samym biało-czerwoni przedłużyli serię porażek z rzędu do trzynastu.

Pływacki sukces utalentowanego zawodnika UKS Butterfly

Foto: Pływacki sukces utalentowanego zawodnika UKS Bu...
cz pon, 18 marca 2019 08:34

Dwa złote i jeden brązowy medal zdobył Miłosz Parzych młody pływak Uczniowskiego Klubu Sportowego „Butterfly” Łomża podczas rozgrywanych w Suwałkach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików roczników 2006-2007. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy, z czołowych klubów województwa podlaskiego oraz kluby w województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Daniel i Dominika wygrali VI Maraton Pływacki w Łomży

Foto: Daniel i Dominika wygrali VI Maraton Pływacki w...
cz pon, 18 marca 2019 08:10

32-letni ratownik wodny Daniel Pupek z Łomży zwyciężył po 43 kilometrach, przepłyniętych w VI 24-godzinnym Maratonie Pływackim MOSiR. Zawody z udziałem ok. 600 pływaczek i pływaków od lat 4 do 71 przez całą dobę odbywały się nieprzerwanie w sobotę i niedzielę na dwóch basenach Parku Wodnego. Aby w nich uczestniczyć po raz drugi, 16-letni Rafał Rybicki obudził się sam o 6. rano, wypił herbatę owocową z pigwy i truskawki, i od wpół do siódmej do południa rywalizował z samym sobą, nie zważając na dokuczliwy ból w łydkach, bo ramiona ma mocniejsze. Ambitnemu chłopcu, który przepłynął ponad 11 km, gratulowała nauczycielka wuefu w SP nr 1 Alina Żelazna, która z Andrzejem Lutrzykowskim cieszyła się drużynowym zwycięstwem reprezentacji „Jedynki”.

Wizna przed Zbójną i Miastkowem

Foto: Wizna przed Zbójną i Miastkowem
cz pon, 11 marca 2019 13:26

Siedem drużyn piłkarskich wystawionych przez okoliczne gminy wzięło udział w IV Samorządowym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej. Mecze rozgrywano w sobotę w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Kwietniowy bieg z okazji 15-lecia PWSIiP

Foto: Kwietniowy bieg z okazji 15-lecia PWSIiP
cz pt, 08 marca 2019 14:06

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza do wzięcia udziału w I Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w biegu ulicznym z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSIiP. – Mamy aż jedenaście kategorii wiekowych dla pań i panów, dystans dziesięć i pięć kilometrów – mówi Mariusz Niziński, dyrektor sportowy biegu, społecznik i pasjonat sportu, który od trzydziestu lat kreuje sportowo-rekreacyjne oblicze Łomży. - Zapraszamy amatorów i profesjonalistów. Jeżeli ktokolwiek się zmęczy biegnąc, będzie mógł odpocząć, skorzystać z punktów nawadniania oraz medycznych – zachęca Niziński dodając, że każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy, a w nim atrakcyjną koszulkę biegową, a pogoda będzie wiosenna.

Rekord w Parku Wodnym

Foto: Rekord w Parku Wodnym
cz pt, 08 marca 2019 10:29

Tak wielu wejść na obiekt łomżyńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jeszcze nie było. W lutym 2019 roku z usług Parku Wodnego przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego skorzystano 18 tysięcy 175 razy. - To o ponad 4,5 tysiąca wejść więcej niż średnia z roku 2018! - podaje Anna Męczkowska z MOSiR Łomża.

Medalowy zapaśnik

Foto: Medalowy zapaśnik
cz śr, 06 marca 2019 13:15

- W 30-letniej karierze trenerskiej nie spotkałem chłopaka z takimi warunkami – mówi Karol Łebkowski, trener UKS Herkules Łomża i sędzia zapasów na najwyższym międzynarodowym poziomie. Jego podopieczny Paweł Chmielewski, uczeń Liceum Katolickiego w Łomży, zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski juniorów młodszych w zapasach styl klasyczny. Trener Łebkowski liczy, że to dopiero początek kariery utalentowanego młodzieńca z Łomży.

Łomżyńska Zima zagrała ponownie

Foto: Łomżyńska Zima zagrała ponownie
cz śr, 06 marca 2019 10:29

22. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Chłopców "Łomżyńska Zima" odbyła się w miniony weekend w hali im. Olimpijczyków Polskich. Tym razem najlepsza okazała się drużyna SPK Białystok. Gospodarze imprezy, UKS Dziewiątka Łomża uplasowali się na trzecim miejscu.

„Diablo” szlifuje lewy prosty na Łomżę

Foto: „Diablo” szlifuje lewy prosty na Łomżę
cz wt, 05 marca 2019 15:31

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk zmierzy się z pochodzącym z Rumunii, byłym mistrzem Europy EBU, Alexandru Jur. To będzie główna walka wieczoru podczas 6. edycji gali Knockout Boxing Night, która 23 marca odbędzie się w hali przy ul. Księżnej Anny. Jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii Polski i były dwukrotny mistrz świata WBC i IBF był we wtorek w Łomży i zapraszał na galę, na którą pozostało jeszcze trochę biletów. - Ten lewy porosty szlifuję jak tylko mogę, żeby jak dojdzie celu, to żeby tam zrobił duże spustoszenie – mówił popularny „Diablo”, podkreślając, że każdy zawodnik przyjeżdża po to, żeby „starego” Włodarczyka zbić. - Mam nadzieję, że ten lewy będzie robił spustoszenie i zakończę walkę przed czasem - dodawał.

Weekendowe granie przy szachownicach

Foto: Weekendowe granie przy szachownicach
cz wt, 05 marca 2019 12:08

W miniony weekend szachiści z Łomży z rywalizowali w turniejach odbywających się w naszym regionie. Kilkoro z nich osiągnęło bardzo dobre rezultaty.

Waleczne „Tygrysy” z Łomży są mistrzami Podlaskiego

Foto: Waleczne „Tygrysy” z Łomży są mistrzami Podlask...
cz pon, 04 marca 2019 12:32

- W Białymstoku była bardzo fajna atmosfera sportowa, dobry poziom zawodniczek i zawodników i organizacja walk pod względem technicznym bez zarzutów – dzieli się wrażeniami po powrocie do Łomży trener z 30-letnim stażem Zbigniew Maleszewski. W nowej hali Klubu Sportowego Hetman Białystok przy Kawaleryjskiej odbyły się mistrzostwa województwa podlaskiego, które drużynowo wygrał Bokserski Klub Sportowy „Tiger” Łomża, pokonując Boxing Sokółka i Hetmana Białystok.

Grygo i Kwiatkowski zwyciężyli w Biegu „Tropem Wilczym”

Foto: Grygo i Kwiatkowski zwyciężyli w Biegu „Tropem ...
mm nie, 03 marca 2019 16:39

Bieg rodzinny na około 600 metrów i bieg otwarty z udziałem żołnierzy, policjantów i strażaków OSP na symboliczne 1963 metry – to dwie główne konkurencje, które ściągnęły na plac przy Forcie III w Piątnicy ponad 500 uczestników Biegu „Tropem Wilczym”i ich kibiców. Impreza sportowo-rekreacyjna, poświęcona upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, odbywała się tam po raz piąty. Kilka sekund za zwycięzcą Pawłem Grygo (lat 43) wbiegł na metę Damian Kwiatkowski (lat 42), którego zegarek wskazał dystans 2120 metrów czasie 7 minut 48 sekund. Obaj triumfatorzy byli w dobrych humorach, ponieważ dla nich taka „przebieżka” po górkach z interwałami miała charakter treningu.

Bokserzy z Łomży do prezydenta, a prezydent do Warszawy

Foto: Bokserzy z Łomży do prezydenta, a prezydent do ...
cz pt, 01 marca 2019 13:14

40-osobowa grupa zawodników, trenerów i instruktorów Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger” w piątek rano odeszła z kwitkiem spod sekretariatu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Prezes BKS „Tiger” Zbigniew Maleszewski twierdzi, że spotkanie było umówione dawno temu, a sekretarka prezydenta, że nie ma takiej wizyty bokserów zapisanej w kalendarzu. - Chcieliśmy panu prezydentowi pokazać, ilu zawodników wyjeżdża walczyć na ringach w Białymstoku o mistrzostwo województwa podlaskiego – wyjaśnia trener z 30-letnim stażem Zbigniew Maleszewski, którego klubowi prezydent obciął na ten rok dotację na działalność o połowę, mimo wyników jak rok temu.

Dzielni łomżyniacy trenują do Armia Fight Night 5

Foto: Dzielni łomżyniacy trenują do Armia Fight Night 5
mm cz, 28 lutego 2019 17:29

Wiele ich łączy, ale sporo także dzieli. Obaj są rodowitymi łomżyniakami, obaj ukończyli technika i obaj mają za sobą studia licencjackie w Instytucie Wychowania Fizycznego PWSIiP w Łomży. Ich nazwiska zna każdy, kto pasjonuje się walkami kontaktowymi: Patryk Surdyn – lat 23, wzrost 172, waga 67 kg (docelowa 61), pierwszy mistrz Polski MMA Federacji Armia Fight Night, oraz Maciej Tercjak – lat 25, wzrost 172, waga 70 (docelowa 65 kg), mistrz Polski w karate, akademicki Mistrz Europy i wicemistrz Europy w kata. Na konferencji w ratuszu zapowiedzieli swoje walki w turnieju 5. kwietnia 2019 r. w Łomży. Miasto dołoży 20 tysięcy zł netto do organizacji Armia Fight Night 5.

Kownacki nie ulęknie się mistrza WBC Wildera

Foto: Kownacki nie ulęknie się mistrza WBC Wildera
cz pt, 22 lutego 2019 16:49

- Rok 2019 jest w moim życiu z dwóch ważnych powodów przełomowy: za pół roku urodzi się nam z Justyną dziecko i mogę zawalczyć na ringu zawodowym o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej – mówi Adam Kownacki, 29-letni pięściarz z Łomży, który po znokautowaniu Geralda Washingtona przyjechał z Nowego Jorku w odwiedziny do rodziny w Konarzycach, na spotkania z: zawodnikami BKS Tiger trenera Zbigniewa Maleszewskiego, uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego PWSIiP i kibicami w Siłowni Corso Gym & Fitness Ewy i Damiana Jasionków. Wszędzie towarzyszyły mu dziesiątki sympatyków: gratulowali, robili z „Babyface” zdjęcia i byli ciekawi, co nowego u Adasia. Adaś wygrał 19 walk, żadnej nie przegrał i może zmierzyć się w ringu z mistrzem WBC Wilderem.

Jak Dominik z młodymi i starymi sięgał po laury sportowe

Foto: Jak Dominik z młodymi i starymi sięgał po laury...
mm pt, 15 lutego 2019 20:42

Pięcioro sportowców za rekordy, dwie drużyny za wyniki, trzech trenerów za kunszt oraz sześcioro szkoleniowców za całokształt działalności na niwie sportowej w Łomży – oto najważniejsze laury, jakie prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał uprawiającym przez długie lata treningi szybkości, siły, sprytu, wytrzymałości i wytrwałości na arenach sportowych w mieście i Podlaskiem, w Polsce i Europie. - Lepszy jest ciężki trening 5 razy w tygodniu, niż jałowe siedzenie przed komputerem - mówi maturzysta Dominik Mieczkowski, 19-letni halowy mistrz Polski w skoku w dal z rekordem życiowym 7 m 38 cm. - Przez 6 lat stałem się bardziej pracowity, zdyscyplinowany i pewny siebie.

AZS przegrał derby województwa

Foto: AZS przegrał derby województwa
cz śr, 13 lutego 2019 08:20

Porażką zakończyło się piętnaste spotkanie AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża w tym sezonie I ligi. W hali im. Olimpijczyków Polskich podopieczne trenera Wacława Tarnackiego uległy niżej notowanej ekipie Galaxy Białystok 4:6.

Mistrz

Foto: Mistrz
cz pon, 11 lutego 2019 13:54

Dominik Mieczkowski, zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża, zwyciężył w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w skoku w dal w Toruniu. W konkursie startowało 16. najlepszych juniorów (18 i 19 lat ) naszego kraju. - Dominik startował z pozycji faworyta, mając najlepszy uzyskany w tym roku rezultat w warunkach halowych - 7,38 m – podkreśla trener Jan Kotowski. - Nie zawiódł i wygrał dość wyraźnie skacząc na odległość - 7,12 m (srebrny medal – 7,03 m, brązowy 7,02 m).

Dotacje prezydenta dla... swoich

Foto: Dotacje prezydenta dla... swoich
cz pt, 08 lutego 2019 15:43

- To nie jest podział funduszy na potrzeby klubów sportowych, a rozdawnictwo pieniędzy dla tych, którzy dobrze żyją z panem prezydentem albo grają w jego drużynie – mówi trener boksu od 30 lat Zbigniew Maleszewski, którego BKS Tiger dostał dwa razy mniejszą dotację, niż rok temu, mimo że miał podobne osiągnięcia. - Nie patrzy się na to, ile punktów i medali zdobyliśmy i jaką pozycję zajmujemy w centralnym systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu. Pod względem punktacji klubów w Łomży plasujemy się na 3. miejscu, a dostaliśmy najmniej środków. Zarządzeniem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, kluby otrzymały dotacje na rok 2019.

Juniorski Turniej Czterech Narodów w Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem

Foto: Juniorski Turniej Czterech Narodów w Łomży, Zam...
cz pt, 08 lutego 2019 11:17

W Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem na wiosnę rozegrane zostaną piłkarskie mecze reprezentacji do lat 16: Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji. Mecze juniorskich reprezentacji odbędą się w ramach Turnieju Czterech Narodów.

« · «« · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę