Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 października 2020 napisz DONOS@

Trzy punkty ŁKS-u

Foto: Trzy punkty ŁKS-u
mm pon, 20 sierpnia 2018 11:34

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 wygrali pierwsze spotkanie w sezonie 2018/19 III ligi. Na własnym stadionie podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego nie dali żadnych szans Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężając 3:0 (1:0).

ŁKS na deskach

Foto: ŁKS na deskach
mm pt, 17 sierpnia 2018 08:16

Drugiej porażki w drugim meczu nowego sezonu III ligi doznali piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W środowe popołudnie wysoko ulegli na wyjeździe spadkowiczowi z II ligi, Legionovii Legionowo 1:5 (0:3).

Falstart ŁKS-u

cz pon, 13 sierpnia 2018 15:48

Od porażki rozpoczęli sezon 2018/19 III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W meczu 1. kolejki zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego uległ na wyjeździe beniaminkowi, Zniczowi Biała Piska 0:3 (0:0).

Niebiescy lepsi od Białych orłów

Foto: Niebiescy lepsi od Białych orłów
cz pt, 03 sierpnia 2018 12:49

Przez pięć upalnych dni na boisku „Orlik 2012” przy ulicy Bernatowicza odbywał się „Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej”. Rywalizowały drużyny dzieci ze „starej” części miasta, które wakacje spędzają w domu. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a najlepszą okazała się drużyna „Niebieskich” – przekazuje Wojciech Klimaszewski.

Tenisowy sezon w pełni

Foto: Tenisowy sezon w pełni
cz wt, 31 lipca 2018 15:34

Aż 21 zawodników walczyło w Otwartym Turnieju Singlowym, który jak co roku odbył się na kortach łomżyńskiego Skate Parku. Zwycięzcą został Tomasz Szabłowski z Zambrowa pokonując w finale Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży.

Sergiusz Sobczyk z Warszawy wygrał 5. triathlon w Łomży

Foto: Sergiusz Sobczyk z Warszawy wygrał 5. triathlon...
mm nie, 29 lipca 2018 16:57

Najmłodszy uczestnik zawodów pływacko-rowerowo-biegowych nad Narwią miał lat 14, najstarszy 64, lecz na podium w ostrym blasku słońca niedzielnego popołudnia stanęli przedstawiciele innych generacji. Pierwsze miejsce zdobył 27-letni nauczyciel wuefu i trener pływania Sergiusz Sobczyk z Warszawy, pokonując w 47 minut 36 sekund 1200 metrów z nurtem rzeki od plaży miejskiej do zakrętu przy Zjeździe, 15 km na rowerze wokół bulwaru i po nowym moście oraz 3 km biegiem. W V Triathlonie MOSiR Łomża rywalizowało 49 zawodniczek i zawodników: niestety, jeden zasłabł na trasie, drugiemu zepsuł się rower, więc dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski dobiegł jako 47.

ŁKS trenuje

Foto: ŁKS trenuje
cz pon, 16 lipca 2018 07:43

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 po urlopach powrócili do zajęć. Podobnie jak w poprzednim sezonie, ełkaesiacy przygotowywać się będą pod wodzą trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego.

Medale, zabawa i brawa na Polonijnych Igrzyskach w Łomży

Foto: Medale, zabawa i brawa na Polonijnych Igrzyskac...
cz cz, 28 czerwca 2018 16:05

Spontaniczne brawa po polskim hymnie narodowym i brawa po wystawieniu flag: Litwy, Białorusi, Ukrainy, Estonii, Rumunii, Irlandii; brawa po wystąpieniu prezes Hanki Gałązki i brawa po słowach prezydenta Mariusza Chrzanowskiego – cztery wyraziste akcenty w hali sportowej II LO w Łomży nadały klimatu swojskości ponad granicami na XVIII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, jakie od soboty odbywały się z udziałem ponad 500 dzieci z polskich rodzin za granicami Macierzy. - Panowała bardzo dobra atmosfera sportowa, koledzy dobrze się do siebie odnosili, a ja na wakacje do Łomży mogę przyjechać jeszcze raz na dwa dni dłużej – uśmiecha się Rusłan Priszczepczuk, 14-letni biegacz i skoczek w dal z 9. klasy szkoły nr 8 w Korosteniu na Ukrainie, wychowanek Wiktora Miedwedczuka (lat 59). Ma na szyi 4 medale: trzy złote i jeden brązowy. Autentycznie zadowolony.

Dzieci i dorośli z zagranicy pobiegli dla rocznicy

Foto: Dzieci i dorośli z zagranicy pobiegli dla rocznicy
mm śr, 27 czerwca 2018 19:02

- Fajne igrzyska, dobra i przyjemna atmosfera, każdy ma szansę wygrać i nie ma co się denerwować o miejsca, bo po wynikach i pucharach widać, jak trzeba na podium i zwycięstwo ciężko trenować – mówi ze złotym pucharem w ręce Edward Sadowski, 14-latek z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie na Litwie, zwycięzca biegu 600 m. Dystanse spontanicznie zorganizowanych wokół „Wety” biegów na koniec sportowej rywalizacji Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej imienia Senatora Jana Stypuły symbolizowały ważne rocznice i daty Polaków: 600 lat miasta Łomża, 966 oraz 1918.

Sport łączy młodych Polaków

Foto: Sport łączy młodych Polaków
cz nie, 24 czerwca 2018 13:16

Przyjechali z Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rumunii i Irlandii. W sumie jest ich ponad 550 i wszyscy to Polacy. W Łomży w niedzielę rozpoczęły się 18. Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. To jedyna sportowa polonijna impreza dzieci i młodzieży w kraju i jedna z największych i najważniejszych imprez organizowanych rokrocznie przez Stowarzyszenia Wspólnota Polska podkreślał Krzysztof Łachmański, wiceprezes „Wspólnoty Polskiej”, który wraz z Hanką Gałązką, szefową Stowarzyszenia w Łomży, uroczyście otworzył Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. - Bawcie się sportem i przyjeżdżajcie tutaj do Łomży i do Polski jak najczęściej – zapraszał Łachmański.

ŁKS lepszy od Legii

Foto: ŁKS lepszy od Legii
cz pon, 18 czerwca 2018 07:59

Zwycięstwem zakończyli sezon 2017/18 III ligi piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego na własnym stadionie pokonali rezerwy Legii Warszawa 2:1.

Sportowe Wakacje w Mieście

Foto: Sportowe Wakacje w Mieście
cz pt, 15 czerwca 2018 09:03

Dzieci z utęsknieniem wyczekują ostatniego dzwonka i wakacyjnego odpoczynku, aby na dwa miesiące... usiąść przed komputerem, nieświadomie niszcząc swój kręgosłup, wzrok oraz pozbawiając się radości dziecięcych lat. Współczesne wakacje znacznie różnią się od tych z lat 70., 80. czy nawet 90., gdy dzieci spędzały całe dnie aktywnie podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Gra w klasy, podchody, bitwy w państwa i miasta – zapomniane zabawy, które integrowały, uczyły samodzielności i odwagi w podejmowaniu różnych wyzwań. Dzisiaj większość dzieci niestety swoją aktywność kieruje na gry komputerowe, spędzanie czasu w domu przed telewizorem i kontakt z rówieśnikami poprzez telefony komórkowe.

Park Wodny zamknięty

Foto: Park Wodny zamknięty
cz śr, 13 czerwca 2018 15:57

Do 1 lipca zamknięty jest Park Wodnym przy ulicy Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży uzasadnia to pracami konserwacyjnymi. W zamian za to wydłużono godziny pracy przy ulicy Niemcewicza, która ma być zamknięta od 1 lipca do końca wakacji.

ŁKS pozostaje w III lidze!

Foto: ŁKS pozostaje w III lidze!
cz pon, 11 czerwca 2018 13:01

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 zapewnili sobie utrzymanie. Po remisie 2:2 z MKS-em Ełk mają już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

„Piątuś Cup” wystartował w Łomży

Foto: „Piątuś Cup” wystartował w Łomży
cz pt, 08 czerwca 2018 14:13

Na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie „Piątuś Cup”. W zawodach bierze udział 16. zawodniczek w wieku do 14 lat. Do Łomży przyjechały z Gdańska, Poznania, Łodzi, Radomia czy Warszawy, bo wywalczone tu punkty dopisywane są do klasyfikacji prowadzonej przez Polski Związek Tenisa.

Dwa medale Maratonu

Foto: Dwa medale Maratonu
cz cz, 07 czerwca 2018 12:46

Czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej zajęła 10-osobowa reprezentacja Klubu Szachowego Maraton Łomża podczas rozgrywanych w Wasilkowie Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorek w grupach od 8 do 18 lat. Indywidualnie najlepiej spisali się Monika Marcińczyk, która zdobyła złoto w kategorii do 14 lat oraz Bartosz Chełstowski, który był drugi wśród chłopców do 10 lat.

Popłynęła na medale

cz cz, 07 czerwca 2018 10:12

Maja Komorowska, 13-letnia pływaczka UKS Butterfly Łomża zdobyła trzy medale podczas wieloboju pływackiego o puchar burmistrza Augustowa. W zawodach uczestniczyło 316 zawodników z 17 klubów z Polski, Litwy.

ŁKS postawił się Widzewowi

Foto: ŁKS postawił się Widzewowi
cz pon, 04 czerwca 2018 11:12

W rozegranym w niedzielny wieczór meczu III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 bezbramkowo zremisowali z liderem, Widzewem Łódź. Dzięki temu zespół prowadzony przez Krzysztofa Ogrodzińskiego jest już o krok od utrzymania.

ŁKS walczy o utrzymanie w lidze

Foto: ŁKS walczy o utrzymanie w lidze
cz pon, 28 maja 2018 16:54

W najbliższą niedzielę piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 będą podejmować Widzew Łódź. Goście chcą awansować do II ligi, a gospodarze utrzymać się w trzeciej. Po trzech z rzędu wygranych meczach łomżan trenera Krzysztof Ogrodziński ma nadzieję, że uda się utrzymać dobrą serię. - Myślę, że jeśli zagramy mądrze taktycznie i wytrzymamy kondycyjnie, to nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi Ogrodziński.

ŁKS bliżej utrzymania

Foto: ŁKS bliżej utrzymania
cz cz, 24 maja 2018 12:29

Kolejny krok w stronę pozostania w szeregach trzecioligowców wykonali w środę piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Na własnym stadionie podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali plasujący się w czołówce ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1.

« · «« · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę