Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Po 3 tysiące złotych dla Sportowców Roku 2022

Główne zdjęcie
Piotr Dąbrowski

Ona ma 27 lat i jest mężatką, on ma lat 20 i jest kawalerem, ale oboje od sześciu lat uprawiają sport. Łączy ich Łomża, intensywne treningi, wyjazdy na zawody, dbałość o zdrowie, sylwetkę, kondycję. Są mistrzami kraju: Piotr Dąbrowski w biegu 400 m w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 zdobył złoto w 2022, natomiast Kinga Pęza na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness 2021. Co jeszcze łączy dwójkę sympatycznych sportsmenów? Łomżyński Laur Sportowy w Hali Kultury.

Gospodarzem popołudnia z Łomżyńskim Laurem Sportowym był prezydent Mariusz Chrzanowski. Z uznaniem wypowiadał się o wysiłku zawodniczek i zawodników, dzięki których poświęceniu na treningach podczas zawodów pojawiają się rekordy i medale. Włodarz konsekwentnie stara się od lat o podnoszenie kwot z budżetu miasta na stypendia sportowe dla dzieci, młodzieży i seniorów i o uhonorowanie w podsumowaniu roku coraz większej liczby osób symbolicznym laurem. Dla wielu z nich wyróżnienie staje się wyrazem aprobaty społeczeństwa dla ich zaangażowania i charakteru.

Złota Martyna z LMS w Rzeszowie
Piotr Dąbrowski ma w prywatnej kolekcji 14 medali, z których najwyżej ceni złoto, wybiegane na hali w Rzeszowie. Dzięki temu, awansował do kadry narodowej Polski, zaś w mistrzostwach świata przeszkodziła kontuzja mięśnia dwugłowego. Początkowo trochę faktem sprzed roku się podłamał, jednakże w trudnej psychicznie i emocjonalnie sytuacji nie został sam. Trener Andrzej Korytkowski – który został Trenerem Roku 2022 – nadal wierzył w maturzystę Liceum Mistrzostwa Sportowego. Jak opowiada młodzieniec – dał mu motywację do pokonania kryzysu i kontynuowania treningów. Po maturze w LMS Piotr studiuje fizjoterapię w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Ucieszył się z zasłużonego tytułu Sportowca Roku, czemu towarzyszyła nagroda w postaci 3 tysięcy złotych.

Tenże zaszczytny tytuł i tyle samo na konto otrzymała 18-letnia Martyna Krawczyńska, koleżanka klubowa z KS Prefbet Sonarol. Utalentowana maturzystka LMS ma na swoim koncie 18 pobitych rekordów w biegach, co daje jej przepustkę do kadry narodowej LA. Nie przybyła do Hali Kultury na wręczenie dyplomów gratulacyjnych, gdyż w tym samym czasie jest z trenerem w Rzeszowie na Halowych Mistrzostwach Polski. Wybrał się tam z nimi 17-letni Bartosz Rogiński, wyróżniony w kat. Talent Roku. Czy chłopiec na 400 metrów pobiegnie w mistrzowskim stylu Piotra, zobaczymy.

Drużyna ekstraklasy w AZS ANSŁ Łomża
Skoro mowa o wyjątkowych trenerach z osiągnięciami szkoleniowymi w postaci medali i pucharów mistrzowskich zawodników, to na zaszczytny tytuł zasłużył Tomasz Waldziński z tenisowego UKS Return i wykładowca ANSŁ. Chodzi o tenis ziemny, ponieważ z rakietką tenisa stołowego króluje Sportowiec Roku Magdalena Sikorska z Klubu Uczelnianego AZS ANSŁ. Zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w Tenisie Stołowym w Częstochowie w 2022 r. i jest liderką drużyny ekstraklasy tenisa stołowego. Za swój tytuł otrzymała 3 tys. zł, natomiast 5. w sezonie 2021/2022 ekstraklasy Drużyna Roku dostała 4 tys. zł w nagrodach rzeczowych.
Z nowinek 17-stronicowego zestawienia, które publikujemy poniżej, zainteresowane Czytelniczki i Czytelnicy poznają osoby i osiągnięcia łomżyńskich sportowców, uhonorowanych laurami. Za inne osiągnięcia otrzymali po 1 000 zł, więc pozostałe wyróżnienia mają wymowę honorową.

Wspomnijmy o laurach, przyznanych  za całokształt kariery na niwie sportu. Laureatami są: Jan Wilczewski – od 1983 przez 14 sezonów bramkarz „Bolesta” w ŁKS Łomża, później w Olimpii Zambrów i Sparcie Szepietowo; pomocnik „Kółeczko” Józef Ościłowicz – piłkarz ŁKS Łomża w latach 1979-1985, a w latach 1992-1994 reprezentant Lions Chicago i Eagles Chicago; Hieronim Łada – od 1983 r. w ŁKS Łomża, gdzie był pierwszym trenerem III ligi i z przerwami prowadził zespół do 2001 r. Jak czytamy w uzasadnieniu, Hieronim otrzymal laur za 50 lat pracy trenerskiej, a nadal pracuje jako trener w KS „Perspektywa”.

Talent z Łomży odkryty w Augustowie
Czy w ciemnej sali podczas gali, czy w jasnym hallu, Kinga Pęza wygląda olśniewająco w zielonej sukni do ziemi. Przygodę ze sportem zaczęła przypadkowo, gdy ćwiczyła w siłowni w Augustowie dla przyjemności. Zauważył jej zapał, ambicje i predyspozycje Paweł Burakiewicz, trener mistrzyni i Europy Joanny Tańskiej. Łomżynianka dzieli swoją karierę kulturystyczno-fitnessową w wellness na dwa etapy: 3 lata amatorsko, dla dobrego samopoczucia, i następne 3 lata z poradami trenera, dla rywalizacji w zawodach. Potwierdziła klasę, zdobywając wicemistrzostwo Śląska, na czym nie chce poprzestać. Pani Kinga dopowiada z uśmiechem czarującym, że ma szansę pokonać... męża na rękę. Zanim się odważy, pomaga innym w uzyskaniu zgrabnej figury i silnej formy, poprzez dietę i dobór ćwiczeń. O trenerze mówi w superlatywach, więc może także zostanie mistrznią świata lub Europy?

Mirosław R. Derewońko
tel. Red. 696 145 146

 

Druga 18-stka Krawczyńskiej

Martyna Krawczyńska stypendystką programu „Wybiegaj w Przyszłość”

Cudowna Martyna

Martyna Krawczyńska show

Piotr Dąbrowski w kadrze Polski

Piotr Dąbrowski mistrzem Polski na 400 metrów

Łomżyński RETURN najlepszy w Podlaskiem

Trener Waldziński z UKS "Return" wydał monografię

210204100642.gif
Foto: Piotr Dąbrowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę