Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 11.12.2006

Gazeta Współczesna - OKE dla swojaka Gazeta Współczesna - Wystarczy tych kontroli Kurier Poranny - Zemsta na "ósemce"

Gazeta Współczesna - OKE dla swojaka
Dyrektorem łomżyńskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej został Waldemar Kurpiewski. Zastąpił odwołaną dyrektor Helenę Sutyniec, która od ośmiu lat kierowała placówką, a wcześniej przyczyniła się do jej utworzenia. Sprawdził się zatem scenariusz, który media nakreśliły dwa tygodnie temu.
Tajne przez poufne
W piątkowe popołudnie Waldemar Kurpiewski odebrał nominację z rąk Mirosława Orzechowskiego, wiceministra edukacji. Kameralna uroczystość odbyła się w zaciszu gabinetów OKE, a o wizycie ministra wiedział jedynie nowy dyrektor.
O tym, że Helenę Sutyniec zastąpi związany z LPR Kurpiewski, pisaliśmy od tygodnia. W tym czasie wielokrotnie próbowaliśmy potwierdzić nasze nieoficjalne informacje, niestety bezskutecznie. Milczał minister Orzechowski, przekazując jedynie przez rzeczniczkę, że przychylił się do prośby Centralnej Komisji Egazaminacyjnej, aby dyrektorkę łomżyńskiej placówki odwołać. Milczał też Marek Legutko p.o. dyrektora CKE.
Waldemar Kurpiewski również nie chciał komentować pogłosek o swojej nominacji, a nawet z nich żartował. Po cichu złożył jednak podanie o przyjęcie go do pracy w OKE. Prawdopodobnie p.o. dyrektora łomżyńskiego OKE Jolanta Gołaszewska przychylnie rozpatrzyła to podanie. Zatrudnienie Kurpiewskiego w OKE było zatem czystą formalnością. Według przepisów minister edukacji może nominować dyrektora placówki wyłącznie spośród pracowników, w innym wypadku musiałby ogłosić konkurs na to stanowisko.
Nie udało się nam skontaktować z Waldemarem Kurpiewskim. Jak przekazała jego żona, porządkował sprawy związane ze zmianą pracy.
więcej: Gazeta Współczesna - OKE dla swojaka

Gazeta Współczesna - Wystarczy tych kontroli
Łomża. Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży, zakończył dociekania, czy lokalne firmy budowlane "ustawiają“ przetargi. Jego zdaniem rozstrzygająca była opinia NIK, która odmówiła zajmowania się sprawą.
Radny Zbigniew Lipski latem złożył interpelację, w której pytał prezydenta, dlaczego do przetargów miejskich na wielomilionowe budowy i remonty staje najczęściej tylko jedna firma. Taka sytuacja powodowała w mijającym roku powtarzanie przetargów czy opóźniania inwestycji. Niemożliwe było też wyłonienie tańszej oferty, a zdarzyło się nawet, że trzeba było znaleźć dodatkowe pieniądze, bo nikt nie chciał wykonać pracy za proponowaną cenę. Wiceprezydent Marcin Sroczyński tłumaczył, że cały kraj przyżywa boom inwestycyjny, związany m. in. z potężnymi funduszami unijnymi, które są w dyspozycji samorządów. Przedsiębiorcy budowlani, zwłaszcza wykonujący prace drogowe, są po prostu rozrywani.
Prezydent skierował sprawę do NIK, a gdy ta odmówiła kontroli, postanowił już nie zajmować się "zmową drogowców“.
więcej: Gazeta Współczesna - Wystarczy tych kontroli

Kurier Poranny - Zemsta na "ósemce"
Jeśli powstanie obwodnica Augustowa, to nie będzie euro na modernizację drogi Warszawa-Białystok. Eurodeputowany Paweł Piskorski wysłał do komisarza unijnego apel o wstrzymanie finansowania budowy!
Jego zdaniem, skoro nie są przestrzegane unijne standardy ochrony środowiska przy budowie obwodnicy Augustowa, to należy wstrzymać unijne dofinansowanie budowy szosy ekspresowej. A przypomnijmy, że ta, zgodnie z planami Jerzego Polaczka, ministra transportu, do 2013 roku ma się stać dwujezdniową szosą ekspresową.
Będzie riposta
Działania Piskorskiego oburzyły eurodepu-towaną z naszego regionu - Barbarę Kudrycką. Tym bardziej, że zdołał on namówić kilku polskich posłów do podpisania swojego listu.
- Niestety, wykorzystał ich niewiedzę - tłumaczy prof. Barbara Kudrycka.
Zapowiada, że będzie interweniować i także napisze list do unijnego komisarza do spraw ochrony środowiska i zdrowia, wyjaśniający sprawę. Roześle go również do innych posłów oraz do premiera.
- Droga ekspresowa jest dla Podlasia niezbędna. Dowodem jest 30 tysięcy podpisów, które "Poranny" zebrał pod apelem. A poza tym kwestia obwodnicy Augustowa wcale nie jest tak jednoznaczna, jak przedstawiają to ekolodzy czy poseł Piskorski - mówi eurodeputowana. - Może liczby ofiar, które co roku giną na "ósemce" lub zostają na niej ranne, uświadomią komisarzowi, jak ważna jest dla nas ta droga...
więcej: Kurier Poranny - Zemsta na "ósemce"

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę