Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Poznaliśmy wyniki Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustrcyjne

Teodor Niemyjski z Ciechanowca i Mateusz Zalewski z miejscowości Dobre na Mazowszu to zdobywcy ex aequo pierwszej nagrody 42. Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu w kategorii dorosłych grających na ligawkach.

Pierwsze nagrody w swoich kategoriach wiekowych zdobyli także Piotr Bondarczuk z Wieski (seniorzy), ex aequo Bartosz Tatarczuk z Kanabrodu i Kacper Zalewski z Brzeźnik (młodzież) oraz Kuba Muciński z Łochowa (dzieci).

W grze na ligawce - ocenianej jako jedyny instrument w aż czterech kategoriach wiekowych - wystartowało w sumie 73 uczestników.

W kategorii trombit zdobywcami pierwszych nagród zostali: w kategorii dorosłych ex aequo Andrej Gernat z Turzowki na Słowacji i Tadeusz Rucki z Koniakowa, a w kategorii dzieci i młodzieży - Michał Pajestka z Koniakowa.

Spośród grających na bazunach jurorzy pierwsze nagrody przyznali Pawłowi Grubie z Żukowa (dorośli) i Julii Wenzeł z Żukowa (dzieci i młodzież), a za grę na rogach pasterskich pierwsze nagrody zdobyli: Mike Maurer ze szwajcarskiego Koeniz i Michał Pajestka z Koniakowa.

I w kategorii innych instrumentów zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali Allan Jurgens z Tallina (Estonia) i Wojciech Ozóg z Suchorzewka.

W 42. edycji konkursu, który ma już rangę imprezy międzynarodowej, wzięło udział ponad 170 wykonawców, także z Finlandii, Estonii, Litwy i Ukrainy.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano podczas gali w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w niedzielę (3.12) po 12:00.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/233413

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę