Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@

Czujka ratuje życie

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W nocy z piątku na sobotę w domu mieszkalnym pod Wizną wybuchł pożar. Zapaliło się drewno zgromadzone w piwnicy, ale dzięki zamontowanej czujce, domownicy sami bezpiecznie opuścili dom.

Po północy z piątku na sobotę w Męczkach w gminie Wizna, w piwnicy domu mieszkalnego wybuchł pożar. Z relacji strażaków wynika, że paliło sie pomieszczenie, w którym składowane było drewno do pieca. Zdaniem ratowników przyczyną pożaru mógł być gorący popiół, stojący tuż obok w worku.

Strażacy z OSP Wizna podkreślają, że dzięki zamontowanej czujce, domownicy bezpiecznie opuścili dom i nikomu nic się nie stało. Niewielkie i niedrogie urządzenie w sytacji kryzysowej może uratować ludzkie życie. Warto o tym pamiętać szczególnie tam, gdzie używa się pieców. Czujka dymu i czadu to koszt kilkudzieięciu złotych.

Dom nadaje się do użytkowania, choć jak dowiadujemy się na stanowisku kirowania KM PSP w Łomży, nadpaleniu uległa instalacja elektyczna. 

W akcji brały udział dwie jednostki: JRG PSP z Łomży i OSP z Wizny. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę