Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@

Marszałek Kosicki zostaje

Główne zdjęcie
Marszałek Artur Kosicki

Nie udało się opozycji sejmikowej odwołać marszałka Artura Kosickiego. Podczas piątkowej nadzwyczajnej sesji zabrakło dwóch głosów.

W imieniu wnioskodawców i klubów Koalicji Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego Karol Pilecki mówił o współpracy, która się nie układa. 12 radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem o odwołanie zarzucali m.in. promowanie referendum ogólnokrajowego za pieniądze województwa. Autopromocję przy tej okazji marszałka Kosickiego podnosił radny Pilecki. 

W obronie zarządu stanął Łukasz Siekierko z PIS, który stwierdził, że nie zaszła żadna sytuacja do odwołania i pozytywnie ocenił 5 lat kadencji. 

- Nie mam pretensji za założenie wniosku, ale o jego uzasadnienie – mówił marszałek Artur Kosicki. Zwracając się do radnych przypomniał, że od 2 lat uwzględnia wszystkie wnioski zgłaszane do zarządu. „Trudno o lepszą współpracę” - podsumował. Stwierdził, że zapora na granicy dotyczyła województwa podlaskiego. 

Wnioskodawcom zarzucił podwójne standardy wskazując, że prezydent Białegostoku zachęcał do udziału w wyborach. 

„Wniosek czysto polityczny” - stwierdził dodając, że nie ma powodów by odwołać ten zarząd. 

Na 59. nadzwyczajnej sesji sejmiku obecni byli wszyscy radni. Na 30 głosujących w wyborach tajnych, troje oddało głosy nieważne. Za odwołaniem marszałka głosowało 16 radnych, a 11 było przeciwnych.  Wniosek nie uzyskał kwalifikowanej większości - 18 głosów, która była konieczna do odwołania.

Klub radnych PIS ma 12 radnych. 

Wniosek o odwołanie marszałka na sesji 27 października złożyło 12 radnych. Jego rozpatrywanie zaplanowano na 18 grudnia. Po koniec listopada dość nieoczekiwanie marszałek Artur Kosicki z 9-cioma radnymi PiS poprosił o nadzwyczajną sesję. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę