Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@

Śnieżyca ominie Łomżę

Główne zdjęcie
Skwer przy ul. Kopernika w Łomży

Nad północną część Polski nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, a rejony południowe znajdą się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim. W południowej części kraju spodziewane są intensywne opadów śniegu. W niedzielę stopniowe uspokojenie w pogodzie.

W piątek Polska będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad krajami bałtyckimi, w rejonie Alp i nad Rumunią – pisze IMGW w prognozie. Na południu kraju będzie oddziaływać front ciepły, a na północy front okluzji. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym, ale na południu kraju zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego. 

W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy regionu miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Przed południem miejscami silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do 500 m, rano lokalnie do 200 m, osadzająca szadź. Temperatura maksymalna w dzień od –4°C do 0°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę Polska pozostanie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad wschodnią Europą oraz w rejonie Alp. Na południu kraju wciąż będzie oddziaływać front ciepły. Będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie na krańcach południowych pozostanie cieplejsza masa powietrza polarnego. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, tylko na południu pozostanie bez większych zmian. 

W rejonie Łomży IMGW prognozuje zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Przed południem miejscami silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do 500 m, rano lokalnie do 200 m, osadzająca szadź. Temperatura maksymalna w granicach –2°C. Wiatr słaby, północno-wschodni, miejscami zmienny. 

W niedzielę północna i wschodnia Polska będzie na skraju niżu, odsuwającego się znad Ukrainy nad zachodnią Rosję. Pozostały obszar kraju zacznie dostawać się w zasięg klina wyżu z Europy Zachodniej. Napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, któremu towarzyszyć będzie wzrost ciśnienia. 

W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od –3°C do –1°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. 

źródło: IMGW, windy.com

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę