Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klucza udarowego?

Chcesz mieć pod ręką klucz udarowy do prac w garażu bądź warsztacie, a nie do końca wiesz, jak się zabrać za jego poszukiwania? Dobra wiadomość: wbrew pozorom nie aż tak trudno znaleźć dobrej jakości klucze udarowe. Jeżeli zwrócisz uwagę na kwestie, które opiszemy poniżej, znajdziesz odpowiedni sprzęt w iście ekspresowym tempie. Gdzie więc szukać odpowiedzi na pytanie, który klucz udarowy wybrać?

Klucz udarowy: jaki wybrać sposób zasilania?

Przede wszystkim rozważ kwestię zasilania — nawet najmocniejszy klucz udarowy nic przecież nie zdziała, jeżeli nie dostarczysz mu mocy. Wybierając spośród kluczy udarowych, masz do wyboru trzy opcje — klucz udarowy akumulatorowy, klucz udarowy pneumatyczny oraz klucz udarowy sieciowy — a każda z nich ma pewne zalety:

  • Klucz udarowy akumulatorowy: lekkie, mobilne i poręczne — takie właśnie są klucze akumulatorowe. Klucz zasilany akumulatorem może być wykorzystany w dowolny miejscu, musisz jedynie pamiętać o tym, by naładować akumulator.

  • Klucz udarowy sieciowy: wiesz, że będziesz korzystać z klucza udarowego w jednym miejscu, np. w firmowych warsztatach samochodowych? Warto wtedy być może rozejrzeć się za kluczem udarowym sieciowym. Do korzystania z niego potrzebujesz dostępu do gniazdka elektrycznego, ale za to nie musisz przejmować się ładowaniem akumulatora.

  • Klucz udarowy pneumatyczny: rozwiązanie dla specjalistów. Maksymalny moment dokręcania jest wyższy niż w przypadku opcji sieciowych i akumulatorowych. Z tego względu klucze udarowe zasilane pneumatycznie wykorzystywane są np. na profesjonalnym warsztacie samochodowym np. do odkręcania kół w cięższych pojazdach. Pamiętaj, że dokręcanie śrub takim kluczem jest niemożliwe bez sprężarki.

zdjęcie 2.jpg

Istotne parametry, gdy wybierasz akumulatorowy klucz udarowy

Zdecydowanie pomiędzy różnymi typami kluczy udarowych to ważna, ale nie jedyna kwestia, którą należy rozważyć podczas zakupu klucza udarowego. Istotne są też inne kluczowe parametry takie jak:

  • Maksymalna wysokość prędkości obrotowej: im wyższa wartość prędkości obrotowej, tym szybciej możesz wykręcić większą ilość śrub, co oczywiście wpływa na ergonomię pracy.

  • Wysokość momentu obrotowego: to zdecydowanie najważniejszy parametr, od którego zależy, z jakimi pracami może poradzić sobie klucz udarowy. Wystarczający maksymalny moment obrotowy w przypadku sprzętu do lekkich prac może wynosić do 400 Nm. Jeżeli jednak interesuje cię możliwość luzowania śrub zapieczonych, moment obrotowy twojego nowego urządzenia powinien wynosi przynajmniej 1000 Nm. Zapewniają go rozwiązania takie jak akumulatorowy klucz udarowy DeWALT DCF900P2

  • Częstotliwość udarów: podobnie jak w przypadku prędkości obrotowej oraz momentu obrotowego, wyższa wartość tego parametru (dochodząca do 1800 uderzeń na minutę) pozwala na szerszy zakres prac.

Wybierając klucz udarowy postaw na sprzęt z możliwością regulacji powyższych parametrów. Dzięki kontroli nad prędkością obrotową będziesz mógł dokładnie dostosować sprzęt do wykonywanej pracy — wysoki moment obrotowy jest na przykład bardzo użyteczny przy cięższych pracach, ale nie korzysta się z niego zawsze. Wybierając sprzęt, sprawdź też, czy wyposażony jest w silnik bezszczotkowy. Narzędzia z silnikiem bezszczotkowym są zawsze wydajniejsze i zapewniają większy komfort pracy niż modele korzystające ze starszych rozwiązań. Jeżeli chcesz szybko znaleźć taki sprzęt, postaw na rozwiązania od sprawdzonych producentów. Dobry wybór to np. klucze udarowe Makita czy klucze udarowe DeWalt.

Gdzie kupić klucz udarowy akumulatorowy?

Chcesz, by twój sprzęt miał zadowalającą prędkość obrotową oraz moment obrotowy na poziomie pozwalającym na przeprowadzenie nawet cięższych prac? Powinieneś więc zerknąć na oferty profesjonalnych sklepów takich jak Narzedziownia.shop. To dystrybutor sprzętu z dekadami doświadczenia, który sprowadza do swoich magazynów jedynie sprzęt od najlepszych producentów, takich jak wspomniane marki DeWalt i Makita. Nowa odświeżona wyszukiwarka dostępna na sklepowej stronie pozwoli ci odnaleźć bez trudu klucz udarowy spełniający twoje oczekiwania.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę