Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 marca 2024 napisz DONOS@

Bal dla Oleńki, dzień bursztynu, show i inne atrakcje na najbliższe dni

Główne zdjęcie
„THE GREATEST MUSICAL SHOW”

Zbliżający się weekend będzie dobrą okazją do spędzenia wolnego czasu podczas różnych familijnych imprez, takich jak Giełda piosenki w Regionalnym Ośrodku Kultury czy Dzień bursztynu kurpiowskiego w Muzeum Północno-Mazowieckim. Odbędzie się też „Charytatywny bal kobiecy” w Jędrusiowej Dolinie, z którego wpływy zostaną przekazane na leczenie dwuletniej Oleńki. W sobotę show w filharmonii i wiele wydarzeń w przyszłym tygodniu, by wymienić tylko spotkanie z aktorem Andrzejem Beyą-Zaborskim czy wystawę z okazji jubileuszu 30-lecia Galerii N.

Piątkowe wydarzenia rozpocznie comiesięczne spotkanie wszechnicy „Tulowskie spotkania” Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, podczas którego Maria Dziekońska będzie promować książkę „Jesteśmy dziećmi wolności” o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Bursa nr 3 przy ul. Zjazd, godzina 17:00, wstęp wolny.

„Charytatywny bal kobiecy” rozpocznie się o godzinie 19:00. Oleńka Warelis z Dobrzyniewa Dużego koło Białegostoku ma bardzo poważną wadę serca i walczy o życie. W przyszłym miesiącu czeka ją kolejna, bardzo kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych, stąd zbiórka pieniędzy na siepomaga oraz podczas imprez charytatywnych. Podczas balu wyłącznie dla pań w Jędrusiowej Dolinie wystąpią, między innymi, MagnetiG oraz Milano, będą pokazy taneczne i sztuk walki oraz konkursy, wykwintne dania i inne atrakcje. Wstęp 250 zł od osoby, a wpływy z imprezy oraz z przeprowadzonej zbiórki zostaną przekazane na leczenie dziewczynki. Zapisy i informacje pod numerami 502 502 874 lub 500 025 508. 

W sobotę o godzinie 10:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży rozpocznie się XXXI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Scena Młodych Wokalistów im. Marka Żemka 2023, adresowana do śpiewających dzieci i młodzieży z Łomży i z terenu powiatu łomżyńskiego. Wstęp wolny. 

O godzinie 11:00 w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży rozpocznie się i potrwa cztery godziny, familijny „Dzień bursztynu kurpiowskiego”. W programie atrakcje dla młodszych i starszych, w tym pokazy twórców ludowych: bursztyniarza Zdzisława Bziukiewicza z Wachu, wycinankarki Wiesławy Bogdańskiej z Kadzidła i rzeźbiarza/muzyka Andrzeja Staśkiewicza z Kadzidła, premierowe wykonanie kurpiowskiej legendy „Bursztynowe jezioro” Longina Żbikowskiego w wykonaniu Adama Dąbrowskiego z Polskiego Radia Białystok i Andrzeja Staśkiewicza oraz słowo od autora (godz. 12:00), wykład Jerzego Jastrzębskiego „Bursztyn, powstawanie i właściwości” (godz. 13:00), kuratorskie zwiedzanie najnowszej wystawy czasowej „Bursztyn. Dar prastarych drzew” oraz słodki poczęstunek. Wstęp wolny, poza ewentualnym zwiedzaniem wystawy czasowej lub wystaw stałych (bilety w cenie 6-10 złotych).

Przeboje ze słynnych i lubianych musicali w wykonaniu międzynarodowych gwiazd będzie można usłyszeć w sobotę w sali Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. O godz. 18:00 w musicalowym koncercie „The Greatest Musical Show” widzowie będą mogli zobaczyć - jak zapewnia organizator - niesamowite show z tancerzami z grupy „Best Entertainment Team”, wspaniałe kostiumy, magię świateł, dobrą muzykę i cudowną energię na scenie. Wśród wykonawców piękne i utalentowane wokalistki,  laureaci  konkursów, m.in. zwycięzca The Voice of Ukraine oraz zdobywca pierwszej nagrody wśród wokalistów w Londynie pod patronatem Domu Królewskiego, 

W programie: BELLE – NOTRE DAME DE PARIS, MEMORY – KOTY, QUEEN – WE WILL ROCK YOU, KRÓLOWIE ŚWIATA – ROMEO I JULIA, DANCING QUEEN – MAMMA MIA, ALLADIN – A WHOLE NEW WORLD, UPIÓR W OPERZE – THE PHANTOM OF THE OPERA, NIEBO W ICH UMYSŁACH – JESUS CHRIST SUPERSTAR, SŁUCHAJ, KIEDY ŚPIEWA LUD – LES MISÉRABLES

Soliści: Paweł Tabakow, Ivanna Saviuk, Nazar Tatsyshyn, Kristina Dutchak, Rostyslav Kushyna, Marianna Bratash oraz tancerze z grupy „Best Entertainment Team”.

We wtorek 21 listopada w Klubie Wojskowym 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego (al. Legionów 133) odbędzie się wystawa jubileuszowa z okazji 30-lecia Galerii N. Zostanie otwarta wystawa zbiorowa 35. lokalnych artystów, a wernisaż uświetnią wokalistka Agnieszka Żemek-Pawczyńska i pianista Grzegorz Sekmistrz oraz wokaliści Martyna Jankowska i Tomasz Wiśniewski. Początek o godzinie 18:00, wstęp wolny. 

W środę 22 listopada MDK-DŚT zaprasza  na godzinę 17:30 do Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku, gdzie odbędzie się kolejna odsłona akcji „Kino Galeria”. Zostanie wyświetlony film „Wędrówka na Zachód” Tsai Ming-Lianga, „głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. „Wędrówka na Zachód” to film, który wybudza nas z letargu permanentnej pogoni i niepokoju”. Bilety w cenie 5 złotych. 

23 listopada w czwartek w Hali Kultury łomżyńska MBP organizuje spotkanie z popularnym aktorem Andrzejem Beyą-Zaborskim, promujące książkę „U Pana Boga na... dywaniku”, zapis rozmowy z prowadzącym ten autorski wieczór Krzysztofem Kędziorą. Początek o godzinie 18:00, wstęp wolny.

Pół godziny później rozpocznie się kolejny w tym sezonie koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, zatytułowany „Na przełomie epok”. Orkiestrę poprowadzi hiszpański dyrygent Santiago J. Otero Vela, a w roli solisty zaprezentuje się, doskonale już znany łomżyńskiej publiczności, pianista z Włoch Antonio Di Cristofano, który zagra III koncert fortepianowy c-moll op. 37 L. van Beethovena. Bilety w cenie 10-25 złotych, ale w Klubie Senior + przy ulicy Nowogrodzkiej 7A seniorzy mogą odbierać bezpłatne wejściówki - przygotowano ich sto, dzięki dotacji z budżetu województwa podlaskiego w ramach zadania „Kulturalna integracja 60+”.

Wojciech Chamryk

 

Foto: „THE GREATEST MUSICAL SHOW”
Foto: „THE GREATEST MUSICAL SHOW”

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę