Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Weekend wystaw i koncertów

W ostatni weekend maja Łomżę odwiedzą takie gwiazdy jak Czerwone Gitary czy Beata Bednarz. Popularna wokalistka gospel zaśpiewa dziś wieczorem kościele pw. Krzyża Świętego i będzie to jeden z punktów programu uroczystości ogłoszenia błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego patronem Powiatu Łomżyńskiego. Również z tej okazji w Muzeum Diecezjalnym zostanie otwarta w niedzielę okolicznościowa wystawa „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny”. O emocje sportowe zadba w sobotę Łomżyński Klub Sportowy 1926, walczący na swoim boisku z Dębem Dąbrowa Białostocka o umocnienie się na pozycji lidera tabeli IV ligi.

Piątek upłynie w Łomży pod znakiem koncertów. Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na godzinę 18:30 na familijny koncert Studia Wokalnego eMDeK „Śpiewamy dla Mamy”. Młodsi i starsi wokaliści oraz wokalistki zaśpiewają utwory dedykowane wszystkim mamom w dniu ich święta. Wstęp wolny.

O godzinie 19:00 w kościele pw. Krzyża Świętego przy ul. Zawadzkiej 55 zaśpiewa Beata Bednarz, wracająca do Łomży po dłuższej przerwie wybitna wokalistka z kręgu gospel, jazzu i bluesa. Wystąpi z pianistką Dorotą Zaziabło, a koncert odbędzie się w hołdzie błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, ojcu wolnych ludzi. Wstęp wolny.

W sobotnie popołudnie warto wybrać się na „Osiedlowy piknik rodzinny”, zorganizowany przez Radę Osiedla nr 9 w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Łomża 2023. Impreza odbędzie się w godzinach 14:00-18:00 w obrębie placu zabaw, terenów zielonych i parkingu przy Cegielnianej i Fabrycznej. Przewidziano występy grupy chorągwiarskiej Strażnicy Herbów ze Śniadowa, grup artystycznych MDK-DŚT i zespołów tanecznych Elite, gry, zabawy integracyjne, konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy policjantów, strażaków i grupy ratowniczej. Będą też bezpłatne napoje, kiełbaski i smakołyki, a około godziny 15:00 odbędzie się sąsiedzki konkurs ciast (zgłoszenia udziału bezpośrednio przed nim na miejscu imprezy do godziny 14:30). Wstęp wolny.

O godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Zjazd rozpocznie się mecz o mistrzostwo IV ligi ŁKS Łomża - Dąb Dąbrowa Białostocka. Cztery kolejki przed końcem rundy wiosennej nasza drużyna ma dwa punkty przewagi nad Turem Bielsk Podlaski oraz imponującą różnicę bramek. Wygrywając z drużyną z Dąbrowy Białostockiej, aktualnie będącą tuż nad strefą spadkową, ŁKS umocni się na pozycji lidera. Klub zapewnia podczas spotkania stoisko cateringowe, grilla i napoje oraz stoisko z klubowymi gadżetami. Bilety w cenie: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, VIP 70 zł; piłkarze drużyny młodzieżowej ŁKS i wszystkie dzieci do lat 12 wstęp wolny. 

Trzy godziny później w sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zagrają Czerwone Gitary. Będzie to „Platynowy koncert” z okazji 55-lecia zespołu, odbywający się w ramach jubileuszowej trasy, trwającej do końca stycznia przyszłego roku. Jedyny muzyk oryginalnego składu, perkusista i wokalista Jerzy Skrzypczyk, wykona wraz z młodszymi kolegami ponadczasowe przeboje legendarnej grupy z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Bilety: 110 zł.

W niedzielę o godzinie 10:00 w Muzeum Diecezjalnym zostanie otwarta wystawa  czasowa „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny”, poświęcona Prymasowi Tysiąclecia, jeden z punktów programu uroczystości ogłoszenia błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego patronem Powiatu Łomżyńskiego. Wstęp wolny.

Wystawę przygotowało również Muzeum Przyrody-Dwór Lutosławskich w Drozdowie, które zaprasza w niedzielę na godzinę 13:00 na wystawę terrarystyczną „Pierwsze kroki z ośmioma nogami”, autorstwa Alicji Kowalczyk i Przemysława Pigonia, połączoną z warsztatami terrarystycznymi. Bilet wstępu na warsztaty: 25 zł.

Wojciech Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę