Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Artystyczne Meandry nagrodzone

Projekt Artystyczny Meandry zdobył III miejsce w ogólnopolskim przeglądzie Podlaska Scena Folkloru. Tancerze z Łomży ujęli jurorów wiązanką tańców "Podlasie w pełnej krasie".

W niedzielę 14 maja 2023 roku w Bielsku Podlaskim odbył się ogólnopolski przegląd Podlaska Scena Folkloru, zorganizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. 

Tematem przewodnim konkursu był folklor Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi oraz Mazowsza Wschodniego, czyli regionów tworzących kulturowy krajobraz województwa Podlaskiego. Na scenie pojawiło się 9 zespołów, reprezentujących wszystkie grupy wiekowe od dziecięcych, przez młodzieżowe, studenckie, grupy dorosłych, aż po seniorskie. 

Projekt Artystyczny Meandry przedstawił wiązankę tańców "Podlasie w pełnej krasie", czyli układ taneczny przygotowany przy projekcie Etno Polska, a zawierający tańce ze wschodniego Podlasia. Choreografię do programu przygotował Mariusz Żwierko, a muzykę skomponował Andrzej Grzybowski. 

I miejsce za „Tańce z pogranicza polsko-litewskiego” jury przyznało Zespołowi Tańca Ludowego „Bystry” , II miejsce przypadło Zespołowi Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” za „Suitę Podlaską” oraz dwa równorzędne III miejsca: Projektowi Artystycznemu Meandry oraz zespołowi Pieśni i Tańca „Kurpie” – grupa dziecięca . 

Projekt Artystyczny Meandry powstał w 2014 roku w Łomży i skupia osoby zainteresowane tańcem i śpiewem.  W swoich działaniach łączy zabawę z zajęciami tanecznymi. W zespole możemy zobaczyć osoby dorosłe i studentów. Zespół liczy około 25 osób, choć na jesień zapowiada kolejny nabór.

 

Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę