Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 17 maja 2022 napisz DONOS@

Robotnicy MPGKiM naprawiają kładkę nad Łomżyczką

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Kładka dla pieszych prowadzi nad rzeką Łomżyczka z ulicy Wesołej ku ulicy Sosnowej na Osiedlu Maria w Łomży. - W niedzielę wieczorem, około godziny 20., otrzymaliśmy zgłoszenie, że została przewrócona i zepchnięta do rzeki poręczobalustrada - informuje kierownik Krzysztof Siedlecki z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży.

Przerzucona przez rzeczkę kładka jest długa na 12 i pół metra, natomiast poręczobalustrada - ciężka, wykonana z rur stalowych o średnicy 3 i pól centymetra. - Żeby wyjąć ją z Łomżyczki, musieliśmy użyć ciężkiego sprzętu, dźwigu HDS - wyjaśnia kierownik Siedlecki z ZDiZ. Łomżyńska Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu, które są sprawdzane, żeby ustalić sprawców uszkodzenia czy zniszczenia wyłączonej z użytku kładki. Z powodu braku poręczy z jednej strony (bliższej ul. Nowogrodzkiej) nie mogą tędy poruszać się przechodnie, między innymi, uczniowie do Szkoły Podstawowej nr 5.

Nieoficjalnie dowiadujemy się od mieszkańców, że grupa młodych osób zespołowo szarpała poręcz do siebie i od siebie, aż puściły podrdzewiałe spawy.

Zniszczenie i uszkodzenie mienia jest przestępstwem albo wykroczeniem, zależnie od wysokości poniesionej szkody przez Miasto Łomża. Na razie wstępnie oszacowane koszty naprawy wynoszą ponad 2 tysiące złotych. We wtorek robotnicy przedłużali i szlifowali elementy poręczobalustrady. W środę zostanie ona zamontowana, a następnie pomalowana. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Ktoś zniszczył kładkę przy ulicy Wesołej w Łomży

 

Foto: Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę