Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomżę widzą bardziej sercem

9-letnia Karolina Chrostowska ze Szkoły Podstawowej w Pniewie i Karolina Nieciecka, 12-latka z pracowni plastycznej Miejskiego Domu Kultury w Łomży otrzymały równorzędne nagrody główne w konkursie pod nazwą „Namalujmy Łomżę, miasto z duszą”. Efektem konkursu organizowanego przez Fundację „Glogerianum” jest kalendarza na 2018 rok, w którym Łomża świętować będzie jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich.

- Kolorowa, barwna i błyszcząca, pogodna i żywa – tak duszę Łomży - według opisu Natalii Kossakowskiej z Fundacji „Glogerianum” - widzą dzieci, autorzy nadesłanych na konkurs prac. Było ich 88. Nadesłano je z różnych miejskich szkół, Miejskiego Domu Kultury w Łomży, ale także ze szkoły podstawowej w Pniewie. Najlepsze z nich wyłaniali zawodowi plastycy – Teresa Adamowska i Stanisław Kędzielawski. - Wszystkie prace były piękne i gdyby rok liczył 60 miesięcy byłoby prościej wybrać te do kalendarza – mówił Teresa Adamowska podkreślając, że zgodnie z życzeniem organizatorów szukali w nich duszy miasta. 
Wybrali 13 prac, które trafiły do kalendarza ściennego na jubileuszowy 2018 rok. Autorów najlepszych z nich nagrodzono we wtorek wieczorem w Domku Pastora, gdzie zaprezentowano nadesłane prace. Zgodnie z oceną komisji przyznano dwie równorzędne nagrody główne. Wśród uczniów szkół podstawowych najbardziej spodobała się praca trzecioklasistki Karoliny Chrostowskiej ze szkoły w Pniewie, a wśród gimnazjalistów praca Karoliny Niecieckiej z Łomży. Obie, poza dyplomem i gratulacjami, otrzymały także smartfony. Autorzy kolejnych wybranych do kalendarza prac otrzymali wyróżnienia: Gabriela Góralczyk (7 lat) i Daniela Grabowska (9 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży,  Maja Ługowska (9 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, 
Lena Zuzga (8 lat), Kacper Jeżewski (10 lat), Bartosz Krawczyk (10 lat) i Aleksandra Wierzbowska (14 lat) z Miejskiego Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży, Natalia Pijanowska (11 lat) i Karolina Głębocka (13 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, oraz Wiktoria Kaczmarek (14 lat) i Karolina Tomczuk (15 lat) uczennice gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży.
- Dzieci podeszły do tematu lepiej niż dorośli, którzy często za bardzo wnikliwie szukając jakiegoś podłoża filozoficznego  - ocenia Natalia Kossakowska z Fundacji „Glogerianum”. - Dzieci bardzo spontanicznie podchodzą do tego tematu i może poniekąd bardziej powierzchniowe, ale i bardziej radośnie i serdecznie. One szukają tych weselszych stron miasta – dodaje zaznaczając, że dzieci, których prace doceniła komisja, Łomżę widzą bardziej sercem.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę