Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Zmarł ks. Falkowski

W czwartek w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży zmarł ks. Stanisław Falkowski. Miał 88 lat. Urodził się w miejscowości Filipy parafii Topczewo w diecezji drohiczyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Stanisława Łukomskiego w 1940 roku w Kuleszach Kościelnych. W czasie II Wojny Światowej ukrywał żydowskie dziecko, za co po latach został odznaczony Medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Po wojnie w 1950 roku za swoją działalność narodowo-katolicką został aresztowany władze komunistyczne. W więzieniu spędził dwa i pół roku.


W 1986 roku został mianowany kanonikiem honorowych kapituły sejneńskiej.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczna się jutro o godzinie 11.30 – wyprowadzeniem ciała zmarłego księdza z domu wspólnoty kapłańskiej do katedry, gdzie w samo południe rozpocznie się Msza święta żałobna.
Ciało ks. Falkowskiego spocznie na cmentarzu parafialnym w Klukowie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę