Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomżyńskie przedszkola zliczają chętnych

Ile dzieci nie znajdzie miejsca w przedszkolach? Nabór do łomżyńskich placówek właśnie się zakończył. Przedszkola zliczają chętnych, w piątek mają opublikować listy przyjętych dzieci. Już dziś wiadomo, że kilkadziesiąt nie będzie mogło uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek.

Tak jest w Przedszkolu  Publicznym nr 15 w Łomży. Na 50 miejsc placówka przyjęła 73 zgłoszenia. Teraz ma zebrać się komisja i ostatecznie wybrać dzieci, które od września  pójdą do "piętnastki". Przepełniona jest "czwórka". O przyjęcie do przedszkola ubiegało się 180 dzieci, ok. 30 nazwisk znajdzie się na liście nieprzyjętych. Dokumenty niemal 25 maluchów będzie musiało odrzucić Przedszkole nr 10 w Łomży. Wolne miejsce ma jeszcze m.in. Przedszkole nr 8 w Łomży, dzieci może przyjąć do wszystkich przedszkolnych oddziałów. Rodzice po raz pierwszy elektronicznie zapisywali dzieci do przedszkoli – mogli wybrać trzy – ich zdaniem najlepsze. Następnie musieli przynieść pisemne deklaracje do placówek pierwszej preferencji. Z naborem były niewielkie problemy -powiedziała Radiu Nadzieja dyrektor przedszkola nr 15, Janina Leszczyńska. Elektroniczny nabór chwali dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży, Maria Mikołajewska.

Przedszkole nr 2 nie ma na swojej liście "nadliczbowych" dzieci. Oznacza to, że cała 100 zgłoszona do przedszkola znajdzie tam miejsce.Przedszkola utworzą też kilka oddziałów dla dzieci sześcioletnich. Po jednym ma być w placówkach nr 2, 4, 8, dwa oddziały planuje "dziesiątka" i "piętnastka".
Przypomnijmy, ok. 150 dzieci zostało przyjętych do zerówek szkolnych. Będą tam przebywać przez 5 godzin dziennie bezpłatnie, przedszkolna zerówka jest tylko 10-godzinna i pełnopłatna...

W najbliższy piątek (23 kwietnia) o godz. 15 przedszkola wywieszą listy dzieci przyjętych i tych, dla których miejsca zabrakło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę