Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Szał w sklepach - Z półek znika cukier

Całą Polskę ogarnęła mania kupowania słodkiego produktu. Klienci wykupują zapasy cukru w supermarketach i dyskontach. Zapasy robią także pszczelarze, Ci z Regionalnego Związku Pszczelarskiego w Łomży już kupili cukier. Mówi Helena Bartosińska. A pszczelarze, gospodynie domowe i miłośnicy słodkiej herbaty robią duże zakupy, bo po wstąpieniu Polski do UE cukier zdrożeje. W wielu sklepach nawet zabrakło cukru.

A ceny kryształu cały czas rosną. Już teraz przekracza granicę 2 złotych – w wielu miejscach dochodzi nawet do 2 zł 40 groszy za kilogram. Podwyżki "podsycają też cukrownie, by »konsumenci nie doznali w lipcu szoku«". Na rynek wchodzimy od 1 lipca – rok gospodarczy jest liczony od lipca do lipca – informuje Gazeta Wyborcza. Cena cukru może wówczas wzrosnąć do 3,5-4 złotych za kilogram.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę