poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Zwiedzajmy Łomżę z jelonkiem!

Jelonek wyskakuje z herbu miasta i zaprasza czytelników do wspólnego zwiedzania jego zabytków. Na kolejnym spacerze poznają zarówno ich ciekawą przeszłość, jak i wiele interesujących faktów z historii Łomży. „Spacer z jelonkiem po zabytkach Łomży. Przewodnik nie tylko dla dzieci” to nowa książka redaktor Gabrieli Szczęsnej, która właśnie ukazała się staraniem Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” w Łomży.

„Spacer z jelonkiem” pięknie zilustrowali łomżyńscy artyści: Teresa Adamowska (opracowanie graficzne) i Jerzy Chaberek (fotografie). Dopełnieniem treści jest także wyklejka w postaci planu łomżyńskiej starówki. 
Książka adresowana jest do dzieci w wieku od lat 10 (rozumiejących daty), ale tak naprawdę to tylko pretekst. W ten nietypowy sposób autorka zachęca do poznawania  historii Łomży przede wszystkim dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, opiekunów.
Ten nietypowy przewodnik z nietypowym przewodnikiem – jelonkiem – może być także wyjątkowym prezentem, nagrodą książkową, gotowym materiałem do wykorzystania na planowanej wycieczce do Łomży. 
Książka, właśnie dotarła z drukarni do wydawcy - Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” w Łomży. Po raz pierwszy  pokazana i sprzedawana będzie podczas Festynu na Jana organizowanego w sobotni wieczór na bulwarach nad Narwią. Oficjalna promocja książki i spotkanie z autorką planowane jest za tydzień 27 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Długiej 13.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0