Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

O roślinach modyfikowanych genetycznie w Drozdowie

Prezentacją filmu „Życie wymyka się spod kontroli” rozpocznie się we wtorek w Drozdowie dyskusja nad niebezpieczeństwami związanymi z uprawianiem roślin modyfikowanych genetycznie. Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprosiło do jej poprowadzenia członków Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

Z zainteresowanymi tematem uczestnikami dyskusji spotka się jutro Jadwiga Łopata- Laureatka Nagrody Goldmana czyli Ekologicznego Nobla, założycielka i wiceprezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi. Do Drozdowa przyjedzie też Sir Julian Rose – angielski rolnik, prezes Koalicji. To autor „Listów z Polski”, serii audycji przygotowanych dla programu „Rolnictwo Dzisiaj” rozgłośni BBC, opisujących sposób życia oraz dylematy przed jakimi staje polska wieś – szczegóły Magda Modzelewska:

Jadwiga Łopata zapowiada podzielenie się wiedzą i zmobilizowanie lokalnych społeczności do oporu przeciwko nowej propozycji ustawy o Genetycznie Modyfikowanych Organizmach, która została przyjęta przez Radę Ministrów oraz Premiera RP 13 lutego br. Ma ona wkrótce zostać przedłożona pod obrady Sejmu i Senatu. Ustawa ta zezwala na uprawę w Polsce genetycznie modyfikowanych roślin na skalę przemysłową. Do protestu przeciwko genetycznie modyfikowanym uprawom ma zachęcić też obejrzenie odznaczonego wieloma nagrodami i wyróżnieniami filmu „Życie wymyka się spod kontroli”. Autorzy odsłaniają w nim ciemną stronę biotechnologicznych upraw, pokazując na przykładach m.in. USA, Kanady i Indii do jakich klęsk możemy doprowadzić, otwierając nasze, europejskie pola dla Genetycznie Modyfikowanych Organizmów.
Prezentacja filmu i dyskusja odbędzie się w Muzeum Przyrody w Drozdowie jutro 21 sierpnia – początek o godzinie 17.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę