Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Niebezpiecznie na pielgrzymkowych trasach

Wypadek podczas podróży miała grupa mieszkańców Łomży, która jechała do Medjugorie na, organizowany przez franciszkanów, Festiwal Młodych. W Chorwacji z autobusem, którym jechali, zderzył się Renault Clio. Łomżyńskim pielgrzymom nic się nie stało, ale 4 osoby z samochodu osobowego zginęły.

W miejscu, w którym doszło do wypadku, stało ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę. - Samochód jechał dwukrotnie szybciej – twierdzi ks. Marcin Sobiech z parafii Krzyża św. w Łomży. Poza tym pasażerowie auta nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kapłan podkreśla, że tragedie na drogach są często konsekwencją nieużywania rozumu przez kierujących.

Zdaniem ks. Sobiecha, wypadki autobusów, o których mówi się coraz głośniej, mogą być spowodowane przez samych organizatorów wycieczek. Często firmy, chcąc zmniejszyć koszty, oszczędzają na wszystkim, co się da. - A po co robić ostatni nocleg, jeżeli można przyjechać nocą i wcześniej być w domu? Często kierowcy jadą bez przerwy 24 godziny – mówi ks. Marcin Sobiech.
Dlatego, gdy sam organizuje autokarowe wyjazdy, dba o bezpieczeństwo pasażerów.
2 autokary z łomżyńskimi pielgrzymami przed wyjazdem zostały skontrolowane przez łomżyńskich policjantów. Stan technicznych sprawdzała też podczas powrotu policja austriacka. Na Festiwalu Młodych w Medjugorie pielgrzymi z Łomży przebywali od 1 do 6 sierpnia sierpnia. Wyjazd zorganizowała parafia pw. Krzyża św. w Łomży. Pojechało ok. 80 osób – głównie młodych ludzi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę