Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość za www.radionadzieja.pl

W naszym szpitalu nie ma skażonych strzykawek

W Łomży nie ma skażonych strzykawek jednorazowych. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego uspokaja pacjentów, że placówka nie kupowała ich od pechowego producenta. W mediach pojawiły się dziś niepokojące informacje, że do kilkudziesięciu szpitali i przychodni w całej Polsce mogą trafić skażone strzykawki jednorazowe wyprodukowane przez firmę Becton Dickinson.

Partia, w której znalazły się skażone strzykawki, mogła liczyć kilkadziesiąt tysięcy sztuk. Nie wiadomo, ile z nich trafiło do placówek służby zdrowia. W grudniu problem odkrył szpital w Radomiu, który zamówił ich około 60 tysięcy.  
- W Łomży nie ma strzykawek tego producenta – zapewnia dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Marian Jaszewski. - Sprawdziłem, czy takie strzykawki były w szpitalu. Nie było ich i nie ma u nas w użyciu. Pacjenci sa bezpieczni - powiedział Jaszewski.
Dyrektor dodał, że łomżyński szpital korzysta z innego sprzętu firmy Becton Dickinson.
- Mamy wenflony i kaniule tej firmy, ale używamy ich od lat i nigdy nie budziły one zastrzeżeń.
Marian Jaszewski poinformował również, że producenci sprzętu medycznego zwykle stają do przetargów. Wygrywają ci, których produkty są dobre jakościowo i tanie.
- Feralna firma być może uczestniczyła kiedyś w takim przetargu, ale widocznie nie spełniła naszych oczekiwań, dlatego nie korzystamy z jej strzykawek - podkreślił Jaszewski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę