Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zdecydowana większość sklepów w małych miejscowościach ma problemy z przestrzeganiem prawa

Tak wynika z kontroli jaką w ponad 20 tego typu placówkach przeprowadzili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Celem kontroli była ocena prawidłowości funkcjonowania placówek detalicznych w zakresie legalności i rzetelności działania, przestrzegania przepisów regulujących zasady obrotu towarowego oraz przepisów dotyczących ochrony konsumentów

Wśród sprawdzonych były sklepy m.in. w Dobrymlesie, Lewkach, Morgownikach i Złotorii. Nieprawidłowości stwierdzono w 18 placówkach, co stanowi 82% objętych kontrolą.
Uchybienia dotyczyły naruszenia przepisów w zakresie prawidłowości uwidaczniania cen, ale były także o wiele poważniejsze. W 9 sklepach znaleziono w sprzedaży produkty żywnościowe, których termin przydatności do spożycia już minął. W takiej samej liczbie punktów nie było atestów jakości zdrowotnej na środki spożywcze pochodzące z importu, a w 17 sklepach stwierdzono brak handlowych dokumentów identyfikacyjnych na sprzedawane przetwory mięsne.
Kontrola inspekcji handlowej zakończyła nie tylko wytknięciami nieprawidłowości, ale także 15 mandatami, które musieli zapłacić właściciele tych punktów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę