Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radionadzieja.pl

Wakacyjne zbiórki krwi

Wakacje trwają. To oprócz wypoczynku także niestety czas zwiększonego ryzyka wypadków, a co za tym idzie zwiększonego zapotrzebowania na krew. W Łomży i okolicy regularnie krew oddaje około 2 i pół tysiąca dawców. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Minimalna waga dawcy nie może być niższa niż 50 kilogramów.


Musi mieć on także prawidłowe ciśnienie i tętno Jednorazowo od każdego dawcy pobierane jest 450 mililitrów krwi. Anna Ogrodnik Wycik- kierownik Łomżyńskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Dodaje, że istnieją też przeciwwskazania do bycia honorowym krwiodawcą:

W czasie wakacji, jak co roku na drogach regionu pojawi się specjalny ambulans do pobierania krwi . Chcemy w ten sposób pozyskać dawców -mówi Anna Ogrodnik-Wycik

Ambulans pojawi się na drogach regionu 30 lipca. Pierwszym miastem jakie odwiedzi będzie Grajewo, dzień później zawita do Kolna, 1 sierpnia będzie stał na starym rynku w Łomży, 2 sierpnia w Zambrowie, 3 w Czyżewie. Podróż i pobieranie krwi zakończy 4 sierpnia w Ciechanowcu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę