Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: wyniki naboru do szkół ponadgimnajzalnych

Łomżyńskie ogólniaki przepełnione, miejsca są jeszcze w szkołach technicznych i zawodówkach. O godz. 15-00 szkoły ponadgimnazjalne wywiesiły listy przyjętych uczniów. Na listach I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży widnieje 188 nazwisk. Aby znaleźć się w gronie uczniów najstarszego łomżyńskiego ogólniaka, absolwent gimnazjum musiał mieć co najmniej 139 punktów. To punkty za egzamin gimnazjalny i wyniki na świadectwie. - Aż 26-ciu uczniów ma maksymalną liczbę 200 punktów - powiedział dyrektor I LO, Jerzy Łuba.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej takich uczniów jest 8-miu. Listy przyjętych do II LO zamykają uczniowie, którzy mają na swoim koncie co najmniej 129 punktów.
- Nieco mniej niż w roku ubiegłym, ale może to wynikać z niżu demograficznego lub z faktu, że więcej młodych ludzi wybiera szkoły techniczne. Tu działa rynek pracy – twierdzi dyrektor II LO, Józef Przybylski. W II Liceum komplet dokumentów złożyło 248 absolwentów gimnazjów, zakwalifikowanych zostało 186 osób.
Natomiast do III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK dostali się uczniowie, którzy za egzamin gimnazjalny i świadectwo uzyskali minimum 99 punktów. Najwyżej na listach znajdują się kandydaci z liczbą punktów 175.
Do Liceum Katolickiego przyjętych zostało 71 osób. Na liście rezerwowej widnieje 5 nazwisk.

Są jeszcze szkoły w Łomży, w których są wolne miejsca. To m.in. technika i ogólniak w łomżyńskiej Wecie. - Mamy jeszcze wolne miejsca w architekturze krajobrazu, w technikum technologii żywienia i jeszcze kilka miejsc w ogólniaku - mówi dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, Albina Chojak.
Absolwenci gimnazjów mogą jeszcze zgłaszać się do Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży. Szkoła poszukuje jeszcze uczniów chętnych do nauki na kierunkach: technik technologii drewna, technik ochrony środowiska i technik geodeta. Są też wolne miejsca w zawodówkach na kierunkach cieśla, stolarz i dekarz. W sumie w placówce wolnych jest jeszcze kilkadziesiąt miejsc.

Uczniowie na potwierdzenie, czy chcą uczyć się w wybranych szkołach, mają czas do początku lipca.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę