Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

czwartek 28.06.2007

Gazeta Wyborcza - Podlaski wątek gangu "Witka" Gazeta Wyborcza - Sejmikowe krotochwile Gazeta Współczesna - Gwiazdy są dumne z regionu, ale... uciekają

Gazeta Wyborcza - Podlaski wątek gangu "Witka"
Trzej mieszkańcy Łomży zamieszani są w sprawę międzynarodowego gangu, który specjalizował się w fałszowaniu paszportów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Zlikwidowana we wtorek grupa to gang "Witka". Składał się on z 16 osób. Zajmowały się one przygotowywaniem sfałszowanych paszportów potrzebnych w procederze przerzutu ludzi powiązanych m.in. z organizacjami terrorystycznymi.
Wśród zatrzymanych jest główny organizator tej działalności i jednocześnie fałszerz grupy Witold S., a także obywatel Iraku Ali Hussain A., który był łącznikiem ze środowiskami cudzoziemców, głównie z Półwyspu Arabskiego. Zadaniem pozostałych było pośredniczenie w rozliczeniach finansowych, pozyskiwanie nowych klientów oraz skupowanie paszportów od obywateli polskich i od złodziei kieszonkowych (dokumenty kupowane były m.in. na Podlasiu).
Na ślad grupy funkcjonariusze ABW natrafili dzięki informacjom z Argentyny, gdzie w połowie ubiegłego roku zatrzymano dwóch obywateli Iraku z fałszywymi polskimi paszportami.
więcej: Gazeta Wyborcza - Podlaski wątek gangu "Witka"

Gazeta Wyborcza - Sejmikowe krotochwile
Prawie półtorej godziny zajęło wczoraj wojewódzkim radnym ustalenie, który z wiceprzewodniczących ma podpisywać delegacje przewodniczącemu
Banalny, wydawać by się mogło, punkt obrad wczorajszej sesji sejmiku województwa podlaskiego spowodował długotrwałą, wyjątkowo burzliwą i chwilami mało elegancką dyskusję.
Radnym delegacje podpisuje przewodniczący - jemu zaś, wybrany przez cały sejmik jeden z jego zastępców. Na to stanowisko Mieczysław Bagiński (PSL), który przewodzi regionalnemu parlamentowi, wskazał Jana Chojnowskiego (PiS). Platforma zaproponowała Jacka Piorunka. Kandydatura Chojnowskiego przepadła w głosowaniu. W tej sytuacji przewodniczący, wspierany przez część radnych PiS, stwierdził, że sprawa została zamknięta i że powrót do niej, a więc głosowanie nad kandydaturą Piorunka, możliwe będzie dopiero na następnej sesji. Nawet opinia radcy prawnego, który mówił, że należy rozpatrzyć również kandydata zgłoszonego przez opozycję, nie zdołała skłonić go do zmiany zdania. Udało się dopiero po ostrej wymianie zdań i kolejnej konsultacji z prawnikami. W końcu postanowiono, że delegacje podpisywać będzie wiceprzewodniczący Piorunek. 
więcej: Gazeta Wyborcza - Sejmikowe krotochwile

Gazeta Współczesna - Gwiazdy sa dumne z regionu, ale... uciekają
Paweł Małaszyński z rozrzewnieniem wspomina ogniska w lesie niedaleko Białegostoku, Robert Leszczyński dostał pracę dzięki temu, że pochodzi z Olecka, natomiast Andrzej Wajda chciałby w końcu wrócić w rodzinne strony na stałe.
Nasz region ma się czym poszczycić: pochodzi stąd szereg uznanych i popularnych aktorów. W Białymstoku dzieciństwo spędzili m.in. tacy aktorzy, jak urodzona w Mrągowie Katarzyna Herman, Anna Romantowska, Justyna Sieńczyło, urodzony w Hajnówce Przemysław Sadowski oraz jeden z najpopularniejszych polskich aktorów - Paweł Małaszyński. Tu przez osiem lat wychowywała się międzynarodowa gwiazda Izabella Scorupco, znana głównie z roli dziewczyny Bonda z filmu "Golden Eye”. Dzieciństwo spędziły tu też znana modelka i aktorka Agnieszka Maciąg i piosenkarka Kayah. W Bielsku Podlaskim urodził się aktor Cezary Kosiński, który dzieciństwo spędził w niedalekim Brańsku.
- Obecnie rzadko goszczę w rodzinnych stronach, bo nie pozwalają mi na to obowiązki związane z występowaniem w teatrze oraz pracą na planie serialu "Na dobre i na złe” - mówi Kosiński. - Ale zawsze z sentymentem wspominam lata spędzone w Brańsku. 
więcej: Gazeta Współczesna - Gwiazdy sa dumne z regionu, ale... uciekają


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę