Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Podlasianie wybierają nowy sejmik i głosują w referendum.

Bez incydentów rozpoczęły się przedtermionowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego. Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte zgodnie z planem o godz. 6 rano. Wyborcy dziś zdecydują, którzy z 800. kandydatów zasiądą w 30-osobowym sejmiku. Mają na to czas do godz. 20-00.

W okręgu wyborczym nr 3, obejmującym Łomżę, powiat łomżyński, powiat kolneński i grajewski, wyborcy wybierają spośród 133 kandydatów. Kolejnych 125 znajduję się na kartach do głosowania w okręgu wyborczym nr 4, który obejmuje powiaty: zambrowski, wysokomazowiecki, siemiatycki i bielski. Łącznie w podlaskiem jest 5 okręgów wyborczych.

Jak głosować, aby głos był ważny? Należy postawić X w kratce z lewej strony nazwiska tylko JEDNEGO kandydata - wyjaśnia dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Jerzy Antoni Dołęgowski. Następnie kartę należy wrzucić do urny stojącej w lokalu wyborczym.

Wyborcy głosują w tych samych obwodzie głosowania, w których głosowali jesienią roku ubiegłego roku. Lokale wyborcze czynne będą do godz. 20-00. A pierwsze, nieoficjalne wyniki, poznamy jutro rano.

Dziś w województwie podlaskim odbywa się również referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę