piątek, 14 grudnia 2018 napisz DONOS@

Historia Galerii

Foto: Historia Galerii
Grzegorz Gwizdon pt, 30 lipca 2004 15:39

Galeria Sztuki Współczesnej funkcjonuje jako dział Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży i zajmuje się upowszechnianiem plastyki profesjonalnej. Powstała w 1992 roku z przekształcenia łomżyńskiego Biura Wystaw Artystycznych (1975 – 1992), które zostało przyłączone do Muzeum. Jej działalność obejmuje organizowanie wystaw, edukację estetyczną, publikowanie wydawnictw oraz gromadzenie muzealiów. Placówka urządza kilkanaście ekspozycji rocznie (indywidualnych i zbiorowych), które obrazują stylistyczną i warsztatową różnorodność sztuki współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem dokonań miejscowych artystów plastyków.

Idą Święta

Foto: Idą Święta
Grzegorz Gwizdon so, 08 grudnia 2018 11:18

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza 12 grudnia 2018 roku (środa), o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Choinkę ubrać czas”. Składają się na nią prace dzieci w wieku od 5 do 12 lat uczestniczących w Kursie estetyki i kreatywności – autorskim projekcie edukacyjnym Ivayli Żivkowej, zapoczątkowanym w 2012 roku. Od 2 lat artystka realizuje go we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej. Wystawa czynna do 16 stycznia 2019 roku.

Marcin Kwiatkowski – Ja to ktoś inny

Foto: Marcin Kwiatkowski – Ja to ktoś inny
Grzegorz Gwizdon cz, 15 listopada 2018 13:36

Artysta prezentuje na wystawie 30 fotografii pochodzących z cykli „Zapach letnich ziół” (2018), „Niebieski księżyc” (2018) i „Jakiż to chłopiec piękny i młody...” (2017) oraz kilka prac wielkoformatowych z wcześniejszych cykli. O twórczości artysty tak pisze Józef Markiewicz: ”Nie dajmy się zwieść estetycznemu pięknu fotografii Marcina Kwiatkowskiego. Kryje się w nich dramat egzystencjalny. Bohaterzy wstają od stołu – wychodzą na „zewnątrz”, poszukując swojego losu i autentyzmu. Czy im się to udaje? Pozostają zaklinowani w wymiarze horyzontalnym. Pomiędzy konwencjami naszej kultury, a daleką, nieosiągalną naturą. Pozostają w przestrzeni granicznej, gdzie ich gesty tracą swoją ostrość i znaczenie. Patrzą w naszą stronę. Co widzą?”. Zachęcamy do poszukania odpowiedzi na to pytanie na wystawie. Marcin Kwiatkowski, rocznik 1979, to nauczyciel, fotografik, poeta, związany z amatorskim ruchem teatralnym w Tykocinie założyciel Teatru Hollerique, założyciel Klubu Fotografii Artystycznej „Jupiter”, reżyser i aktor w Tykocińskim Teatrze Amatorskim, animator i współtwórca wielu kulturalnych wydarzeń, m.in. Festiwalu Domu (edycje 2012, 2011 i 2010), reaktywacji Kina Hetman (wystawy fotogramów na fasadzie budynku w latach 2013 i 2016) i innych, organizowanych w Tykocinie, w którym wychował się i mieszka od urodzenia, z przerwą na studia w latach 1998-2003 (Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku).

Spotkanie trzech pokoleń – wystawa malarstwa

Foto: Spotkanie trzech pokoleń – wystawa malarstwa
Grzegorz Gwizdon nie, 07 października 2018 20:59

Ekspozycja wieńczy cykl pokazów dorobku łomżyńskiego środowiska plastycznego, przygotowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej dla uczczenia 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Jest to spotkanie trzech pokoleń – trzech indywidualności mających własny styl i język plastyczny. W obszarze tematycznym ekspozycji dominuje pejzaż oraz portret w różnych odmianach i konfiguracjach. Henryk Osicki – od blisko 60 lat – niestrudzony „portrecista” Łomży i Narwi, z wrażliwością kolorysty, odsłania tajemnice świata natury. Teresa Adamowska sięga po nowe inspiracje tworząc portrety o uniwersalnym przesłaniu i metafizycznym klimacie. Maciej Czyżewski – „zanurzając się” w grze świateł, cieni i kolorów – maluje własne wizerunki w otoczeniu miejsc ważnych dla jego rozwoju twórczego. Wystawa trwa do 6 listopada 2018 roku.

Akwarelowe klimaty Iwony Sielskiej

Foto: Akwarelowe klimaty Iwony Sielskiej
Grzegorz Gwizdon cz, 30 sierpnia 2018 14:27

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 5 września 2018 roku, o godz. 18:00 na otwarcie wystawy akwareli Iwony Sielskiej. Wystawa czynna do 27 września 2018 roku. Artystka, z niezwykłą inwencją i swobodą twórczą, utrwala na papierze obrazy natury. Szczególnie upodobała sobie widoki mokradeł, łąk, jezior i rzek Kurpi, Mazur oraz Podlasia. Siłą jej akwarelowego malarstwa jest przemyślana transformacja rzeczywistości i mistrzowski warsztat, które idą w parze z bogatą wyobraźnią zapewniającą szeroką skalę artystycznych możliwości. Ich odzwierciedleniem są, pełne blasku i powietrza, pejzaże oraz przedstawienia detali – amonitów, piór, liści...

Na ścieżkach wyobraźni

Foto: Na ścieżkach wyobraźni
Grzegorz Gwizdon pon, 30 lipca 2018 14:28

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 7 sierpnia 2018 roku, o godz. 18:00, na otwarcie wystawy fotografii Macieja Kędzielawskiego i akwarel Grażyny Kędzielawskiej. Wystawa czynna do 25 sierpnia 2018 roku. Artyści od lat są związani z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi. Pani Grażyna wykłada reżyserię, pisze scenariusze filmowe i realizuje filmy. Maciej – adiunkt na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej (specjalność: film animowany i efekty specjalne) – oprócz pracy pedagogicznej, angażuje się jako scenograf filmowy. Oboje – matka i syn – mają także swoje pozafilmowe pasje, malarstwo i fotografię. Po 2 latach od poprzedniej wystawy wracają do nas z nowymi pracami.

Z Aleksandrem Grzybkiem wędrówka w głąb duszy

Foto: Z Aleksandrem Grzybkiem wędrówka w głąb duszy
Grzegorz Gwizdon cz, 21 czerwca 2018 15:20

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 26 czerwca 2018 roku, o godz. 18:00, na otwarcie wystawy malarstwa Aleksandra Grzybka zatytułowanej „Na pewno sto”. Wystawa czynna do 26 lipca 2018 roku. Malarstwo artysty reprezentuje nurt rozważań na temat duchowego wymiaru ludzkiej egzystencji. W jego obrazach dominuje metaforyczny sposób obrazowania oraz symbolika ilustrująca uniwersalne prawdy i refleksje. Człowiek, według Aleksandra Grzybka, to pielgrzym wędrujący przez życie i w głąb własnej duszy, bezimienny, sprowadzony do graficznego znaku w szeregu podobnych postaci. „Idą – pisze Urszula Jurkowska – jedni w świetle, inni w mroku, jedni wyprostowani, inni zgarbieni. Idą. Jak w życiu. Każdy w swoim celu. Razem, a jakby jednak osobno.(...) Zdają się pytać: a ty gdzie jesteś? Dokąd idziesz? Quo vadis?” (E. Grzybek „O dwojgu takich co marzenia mieli”, Białystok 2018).

Na jedwabiu, papierze i płótnie.

Foto: Na jedwabiu, papierze i płótnie.
Grzegorz Gwizdon so, 12 maja 2018 10:07

W czasie Nocy Muzeów Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejne w tym roku wystawy twórców związanych z naszym miastem. 19 maja 2018 roku, o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy eco print (druk ekologiczny) na jedwabiu Katarzyny C. Marciniak „Ślad natury” oraz ekspozycji grafiki, malarstwa i fotografii Grzegorza Gwizdona „Łomża bliska sercu”. Obie wystawy będą czynne do 17 czerwca 2018 roku.

Dwa malarskie światy

Foto: Dwa malarskie światy
Grzegorz Gwizdon cz, 12 kwietnia 2018 22:53

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 11 kwietnia 2018 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa "Résumé" Romana Borawskiego i "Bardziej w, czy poza" Olgi Borawskiej, jego córki.

Przestrzeń w kolorze

Foto: Przestrzeń w kolorze
Grzegorz Gwizdon pt, 02 marca 2018 14:42

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Autorka zapraszają 7 marca 2018 roku (środa) o godzinie 18.00, do siedziby przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy Marzeny Turek-Gaś pt. „MAŁŻOWINA. Obiekty amorficzne i asymetryczne 2007-2017”. Reprezentują one Serię Shapes of Colour złożoną z prac, które łączą w sobie cechy malarstwa, rzeźby i nowoczesnego designu. Kompozycje, choć w większości abstrakcyjne, przywodzą na myśl elementy występujące w przyrodzie, takie jak chmury, jeziora czy wyspy widziane z lotu ptaka. Wystawa czynna do 4 kwietnia 2018 roku.

Andrzej Strumiłło - obrazy i słowa

Foto: Andrzej Strumiłło - obrazy i słowa
Grzegorz Gwizdon pon, 15 stycznia 2018 14:55

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zapraszają 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 12.00 do siedziby Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy malarstwa Profesora Andrzeja Strumiłły połączone z promocją albumu autorstwa artysty pt. „Dom”, wydanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”. Obrazy na wystawie pochodzą ze zbiorów Autora oraz Stowarzyszenia "Stopka. Ekspozycja czynna do 27 lutego 2018 roku.

Informacja

Grzegorz Gwizdon pt, 22 grudnia 2017 10:55

godziny pracy galerii w święta.jpg

„W porywie i ascezie” – wystawa poplenerowa

Foto: „W porywie i ascezie” – wystawa poplenerowa
Grzegorz Gwizdon nie, 10 grudnia 2017 09:18

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”zapraszają 14 grudnia 2017 roku (czwartek) o godzinie 16.00 do sal galerii, przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy „W porywie i ascezie”, będącej plonem Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, zorganizowanego przez „Stopkę” w Augustowie, na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Partner wydarzenia: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”. Mecenat: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Otwarte warsztaty z ceramiki

Foto: Otwarte warsztaty z ceramiki
Grzegorz Gwizdon wt, 21 listopada 2017 14:35

Pracownia artystyczno-ceramiczna Ivayli Żivkowej i Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zapraszają w najbliższą sobotę, 25 listopada 2017 roku, o godz. 12.30 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13, na wyjątkowe zajęcia plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka. Miłośnicy ceramiki – dzieci i dorośli – będą mogli tworzyć własne dzieła z gliny, dekorować i malować gotowe formy, a po wypaleniu zabrać je do domu. Zajęcia trwają 2 godz i 30 minut. Opłata od 1 uczestnika wynosi 50 zł (materiały). W ramach spotkania przewidziane jest bezpłatne zwiedzanie aktualnej wystawy.

Kazimierz Kalkowski ponownie w Łomży

Foto: Kazimierz Kalkowski ponownie w Łomży
Grzegorz Gwizdon wt, 31 października 2017 13:30

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autor zapraszają 8 listopada 2017 roku (środa), o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby w materiałach ceramicznych Kazimierza Kalkowskiego. Wystawa czynna do 6 grudnia 2017 roku. Kazimierz Kalkowski urodził się w 1954 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1981 roku, w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę w ceramice. Projektuje witraże i kompozycje ścienne.

Graficzne „Kolory uczuć”- 2. Ogólnopolskie Biennale Wklęsłodruku

Foto: Graficzne „Kolory uczuć”- 2. Ogólnopolskie Bien...
Grzegorz Gwizdon śr, 11 października 2017 10:17

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 16 października 2017 roku (poniedziałek) o godz. 13.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 2. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Hasło tegorocznego Biennale to „Kolory uczuć”. Na konkurs wpłynęło 141 prac w dwóch kategoriach (I kategoria: I i II klasy Liceum Plastycznego oraz I, II i III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, II kategoria: III i IV klasy Liceum Plastycznego oraz IV, V i VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych). Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 61 prac z obydwu kategorii. Organizatorzy zapraszają grupy szkolne do zwiedzenia wystawy pod przewodnictwem artysty grafika, Katarzyny Swoińskiej, która omówi ekspozycję oraz opowie o genezie konkursu i warsztacie graficznym. Zapisy w galerii pod nr tel. 86 216 41 00

W drodze - wystawa jubileuszowa Przemysława Karwowskiego

Foto: W drodze - wystawa jubileuszowa Przemysława Kar...
Grzegorz Gwizdon śr, 30 sierpnia 2017 14:20

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają 6 września 2017 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa i scenografii „W drodze” autorstwa Przemysława Karwowskiego, przygotowanej z okazji 60. urodzin artysty. Cześć „malarską” wystawy tworzą obrazy powstałe w okresie minionych 30 lat z akcentem na prace powstałe w latach ostatnich, część druga ukazuje proces powstawania scenografii do spektaklu "Pasja" zrealizowanego w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Są tu szkice, wizualizacje i projekty oraz lalki. Wystawa czynna do 6 października 2017 roku.

Uczestnicy zajęć „Fabryki Umysłu” w galerii

Foto: Uczestnicy zajęć „Fabryki Umysłu” w galerii
Grzegorz Gwizdon śr, 09 sierpnia 2017 11:37

Dzieci spędziły w Galerii Sztuki Współczesnej dwie pracowite godziny, bawiąc się przy tym znakomicie. Najpierw zapoznały się z wystawą rzeźby Marka Brzozowskiego i malarstwem jego syna - Marka Brzozowskiego Juniora, a następnie pod okiem kreatywnej Pani Agnieszki Łęgowskiej, z wielkim zaangażowaniem, tworzyły kompozycje z kwiatów, ziół, traw, gałązek i... chwastów. Dzięki pomysłowemu połączeniu różnorodnych roślin, odcieni i form powstały niezwykłe bukiety, cieszące oko kolorami i oryginalnymi kształtami.

Brzozowscy ......

Foto: Brzozowscy ......
Grzegorz Gwizdon pt, 23 czerwca 2017 12:50

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autorzy – Marek Brzozowski i Marek Brzozowski Junior zapraszają w środę, 5 lipca 2017 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy rzeźby i malarstwa. Ekspozycja trwa do 24 sierpnia 2017 roku. Rzeźby Marka Brzozowskiego Seniora, to pełne dynamizmu i napięcia „brązy” oraz, owiane liryką, opływowe „drewna”. Artysta często wykorzystuje motyw lotu, wiatru, skrzydeł.... Chętnie rzeźbi ptaki, ale nierzadko „rodzą się” także postacie, zwłaszcza liczne przedstawienia matki i syna. Jego kompozycje są poruszające, bogate w treści i symbole angażujące wyobraźnię. Te prace świadczą o wielkiej wrażliwości i umiejętności wydobycia z surowego tworzywa wielkiego zasobu przeżyć, znaczeń i emocji. Syn rzeźbiarza – Marek Brzozowski Junior zajmuje się malarstwem. W swojej twórczości sięga po różne tematy, martwe natury, akty, portrety, konie, pejzaże i kwiaty. Maluje również abstrakcje, w których odzywają się dalekie echa pejzażu. Jego prace mają zabarwienie metaforyczne. Cechuje je dbałość o wartości malarskie i czytelność przekazu.

Noc Muzeów z Weroniką Adamowską

Foto: Noc Muzeów z Weroniką Adamowską
Grzegorz Gwizdon cz, 11 maja 2017 16:18

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autorka zapraszają w sobotę, 20 maja 2017 roku, o godz. 18.00 na wernisaż rzeźby i rysunku Weroniki Adamowskiej. Wystawa czynna do 23 czerwca 2017 roku.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni poświątecznych
w godz. 10 - 18.
Soboty, niedziele, święta w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 1,50 zł
Karta Dużej Rodziny
dorośli - 2 zł
dzieci -1 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-warsztaty- 5 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę