piątek, 20 września 2019 napisz DONOS@

STUDENCKI DESIGN

Foto: STUDENCKI DESIGN
Grzegorz Gwizdon pt, 17 lutego 2012 08:30

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 20 lutego 2012 roku (poniedziałek), o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Wybrane projekty dyplomowe studentów Katedry projektowania tkaniny, ubioru i biżuterii oraz Katedry projektowania form przemysłowych Wydziału Wzornictwa Wyższej szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi”

Tadeusz Michał Siara - akwaforty

Foto: Tadeusz Michał Siara - akwaforty
Grzegorz Gwizdon pon, 16 stycznia 2012 10:40

Galeria Sztuki Współczesnej oraz Autor zapraszają 18 stycznia 2012 roku, o godz. 18.00, do sal przy ul. Długiej13 w Łomży na otwarcie wystawy akwafort Tadeusza Michała Siary “Listy na lewą rękę”. “ Rysuję lewą ręką, potrafię nią także pisać takim sposobem, że można to odczytać jedynie w lustrze lub na odbitce graficznej. Z prawa w lewo...”. Pierwszy “akwafortowy” list powstał przed laty w Holandii, dając początek rozbudowanemu cyklowi, w którym, od blisko 40 lat, Tadeusz Michał Siara “opisuje” wspomnienia z podróży po świecie. Swoje wrażenia, przeżycia i refleksje przekłada na niezwykłe obrazy, misternie skomponowane z fragmentów budowli, krajobrazów, architektonicznych detali, rzeźb i pomników, roślin i zwierząt, inskrypcji i ornamentów. Umiejętnie eksponuje poszczególne elementy łącząc je w – zabarwioną emocjami – metaforyczną całość stanowiącą o indywidualnym klimacie i duchu miejsca. Na wystawie eksponowanych jest 55 akwafort – „Listów” z Warszawy, Sztokholmu, Krakowa, Amsterdamu, Rzymu, Paryża, Arles, Wiednia, Barcelony, Toledo i wielu innych miast, a także z bardziej odległych krain, jak Indie, Chiny, czy Japonia. Wystawa czynna do 12 lutego 2012 roku.

Zaczarowany świat barw.

Foto: Zaczarowany świat barw.
Grzegorz Gwizdon wt, 29 listopada 2011 11:06

Galeria Sztuki Wspólczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor zapraszają w piątek, 2 grudnia 2011 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa Eugeniusza Brożka. Wystawa czynna do 5 stycznia 2012 roku. Eugeniusz Brożek urodził się w 1947 roku, we wsi Przełaj (gmina Sędziszów). Po ukończeniu Szkoły Górniczej w Sosnowcu, pracował w różnych zawodach, m.in.: jako górnik, spawacz, ślusarz i kierownik pociągów osobowych. Mieszka w Sędziszowie. Obrazy maluje od ponad 30 lat. Za swoje dokonania twórcze został uhonorowany Nagrodą im.Oskara Kolberga oraz Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2006). Artysta wystawiał w licznych muzeach, galeriach i domach kultury, m.in.: w Jędrzejowie, Kielcach, Krakowie, Radomiu, Nowym Sączu, Suwałkach, Toruniu, Warszawie. Za granicą miał wystawy we Francji i Niemczech. Ponad 110 jego obrazów znajduje się w kolekcjach muzeów oraz osób prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa poplenerowa " Aż do źródeł ", Nowogród 2011

Foto: Wystawa poplenerowa " Aż do źródeł ",...
Grzegorz Gwizdon pon, 17 października 2011 15:18

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego wraz ze Społecznym Stowarzyszeniem Prasoznawczym „Stopka”zapraszają 22 października 2011 roku (sobota) o godzinie 13.00 do sal galerii, przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy „Aż do źródeł” będącej plonem Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, zorganizowanego przez „Stopkę” w Nowogrodzie, na przełomie czerwca i lipca 2011 roku.

Damian Wierzbowski "Cnoty" - rzeźba ceramiczna.

Foto: Damian Wierzbowski "Cnoty" - rzeźba c...
Grzegorz Gwizdon so, 10 września 2011 13:16

We wtorek, 13 września 2011 roku, o godzinie 18.00, w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, odbędzie się wernisaż rzeźby ceramicznej Damiana Wierzbowskiego “Cnoty”. Zapraszamy! Artysta jest absolwentem łomżyńskiego Liceum Plastycznego. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu, gdzie prowadzi własną galerię.

Karol Karwowski - znaki, kody, labirynty

Foto: Karol Karwowski - znaki, kody, labirynty
Grzegorz Gwizdon pt, 05 sierpnia 2011 15:50

Już w najbliższą środę, 10 sierpnia, o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży odbędzie się prezentacja twórczości Karola Karwowskiego. Ten urodzony w 1953 r. w Łomży artysta swoją karierę związał z Lublinem gdzie studiował w IWA UMCS w pracowni Mariana Bogusza a obecnie jako współzałożyciel i dyrektor Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania prowadzi zajęcia na specjalności dekorowanie wnętrz. Zaprezentowany na wystawie cykl nosi tytuł „Znaki, kody, labirynty” i jak nietrudno się domyślić oscyluje, zarówno od strony formalnej jak i znaczeniowej wokół czekających na rozpoznanie i interpretację znaczeń.

Maciej Czyżewski - wystawa malarstwa

Foto: Maciej Czyżewski - wystawa malarstwa
Grzegorz Gwizdon pt, 10 czerwca 2011 11:57

Już w najbliższą środę, 15 czerwca, o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży odbędzie się wernisaż malarstwa Macieja Czyżewskiego. Artysta urodził się w 1985 roku, w latach 2005-2010 odbył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka, aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego. Jest finalistą konkursu Siemens Polska 2010. W 2010 roku został zatrudniony na stanowisku asystenta na macierzystym Wydziale. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Na wystawie zaprezentuje swój malarski cykl dyplomowy.

Światłoczuli 2011

Grzegorz Gwizdon cz, 12 maja 2011 09:19

Klub Fotografii “NURT”oraz Galeria Sztuki Współczesnej zapraszają 14 maja 2011 roku, o godz. 12.00, do sal przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy fotografii “Światłoczuli 2011”.

Krakowska ceramika w trzech odsłonach

Foto: Krakowska ceramika w trzech odsłonach
Grzegorz Gwizdon wt, 12 kwietnia 2011 13:20

Muzeum Północno- Mazowieckie oraz Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zapraszają w piątek, 15 kwietnia 2011 roku, na otwarcie trzech wystaw prezentujacych krakowską ceramikę artystyczną. Wernisaż pierwszej, zatytułowanej “Trzy Panie Gajda” - Marita Benke-Gajda, Jadwiga Gajda-Lusina, Weronika Gajda, rozpocznie się o godz. 18.00, w salach wystawowych Galerii przy ul. Długiej 13. Następna część spotkania odbędzie się w salach Muzeum, przy ul. Dwornej 22 c, gdzie zostanie pokazana “Ceramika artystyczna Marity Benke-Gajdy w zbiorach Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży” oraz poplenerowa wystawa ceramiki studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - “Ceramicy z Krakowa pod Szrenicą” .

“Piękno i dzikość natury”- malarstwo Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej

Foto: “Piękno i dzikość natury”- malarstwo Marii Bień...
Grzegorz Gwizdon pon, 28 lutego 2011 09:13

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 5 marca 2011 roku (sobota), o godz. 12.00, na otwarcie wystawy malarstwa “Piękno i dzikość natury” Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej z Krakowa.

Anna Wojdała - Markowska

Foto: Anna Wojdała - Markowska
Grzegorz Gwizdon pon, 07 lutego 2011 12:45

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży zaprasza 10 lutego 2011 roku, o godz. 18.00, na wernisaż wystawy malarstwa i tkaniny Anny Wojdały-Markowskiej z Radomia. Pierwszy kontakt z twórczością artystki budzi zaciekawienie. Szeregi prostych, powtarzalnych elementów: nieskomplikowanych figur, kresek, kropek, syntetycznie przetworzonych liter ożywają na płótnie, nakładają się na siebie, przenikają wzajemnie, uzupełniają i nadają sobie nowe znaczenia. Ta gęstwina śladów, gestów, faktur sprawia wrażenie bezbłędnie i racjonalnie usystematyzowanego kodu, a porządek struktury obrazu układa się w logiczne ciągi myślowe. Koherencja tych działań ma swoją genezę w pierwszej i najgłębszej inspiracji artystki – sztuce prehistorycznej.

Wystawa studniówkowa uczniów Liceum Plastycznego w Łomży

Foto: Wystawa studniówkowa uczniów Liceum Plastyczneg...
Grzegorz Gwizdon śr, 05 stycznia 2011 11:30

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na piętnastą już , jubileuszową wystawę prac uczniów klas czwartych Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka. Tradycją szkoły od początku jej istnienia jest prezentowanie dorobku plastycznego najstarszego rocznika, który już za kilka miesięcy przystąpi do egzaminu dojrzałości i zapewne podejmie dalszą edukację artystyczną na Akademiach Sztuk Pięknych i Wydziałach Artystycznych. Dla tych spośród maturzystów, którzy zechcą wejść na tę ścieżkę to znakomita próba sił, dla niezdecydowanych pomoc w podjęciu decyzji co do dalszej edukacji, a dla kończących przygodę ze sztuką ciekawe podsumowanie ważnego rozdziału w życiu. Co zatem dla publiczności? Uczta dla oczu! Wystawa studniówkowa bowiem (jak co roku) to feeria wspaniałości. Młodzi ambitni i zdolni ludzie (bo tylko tacy biorą w niej udział) pod kierunkiem swoich znamienitych profesorów przygotowali, widzom niezłą porcję atrakcji, których walory można by wymieniać długo. Skupmy się więc na kilku najważniejszych plusach.

Życzenia

Grzegorz Gwizdon śr, 22 grudnia 2010 17:12

zycz-galeria-2.jpg

Kędzielawscy

Foto: Kędzielawscy
Grzegorz Gwizdon wt, 30 listopada 2010 15:49

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza 4 grudnia 2010 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy Grażyny, Stanisława i Macieja Kędzielawskich oraz Joanny Jeziorskiej. Ekspozycja wieńczy cykl prezentacji przygotowanych z okazji 35-lecia Galerii. Plastyczne zainteresowania każdego z artystów są zgoła odmienne. Prezentowane prace dalece różnią się od siebie zarówno tematyką jak i techniką wykonania. Obejrzymy zatem portret, akt, pejzaż wyrażone językiem fotografii, rysunku, akwareli i pastelu. Wystawa pokazuje bogactwo różnorodności w obrębie dobrze znanych tematów i technik.

KODY, ZNAKI, TOTEMY Romana Borawskiego

Foto: KODY, ZNAKI, TOTEMY Romana Borawskiego
Grzegorz Gwizdon cz, 21 października 2010 15:24

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 27 października 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy obrazów łomżyńskiego twórcy, Romana Borawskiego. Artysta pokazuje prace malarskie z cyklu „Kody, Znaki, Totemy”, będące kontynuacją serii prezentowanej w naszej Galerii w październiku 2003 roku. Borawski jest bowiem mistrzem konsekwencji. Od niemalże dekady metodycznie drąży materię elementarnej budowy obrazu, wykorzystując układy kilkucentymetrowych kwadratów, przywodzących na myśl piksele – najmniejsze elementy składowe elektronicznego zapisu obrazu. Wszystko po to, by uchwycić istotę wyrażania językiem sztuki dzisiejszego, coraz bardziej złożonego i niezrozumiałego świata. Jak sam podpowiada ten „podstawowy budulec” stał się ”symbolem współczesnych technologii postępu i nowoczesności”.

Nowe obrazy Przemysława Karwowskiego

Foto: Nowe obrazy Przemysława Karwowskiego
Grzegorz Gwizdon pon, 13 września 2010 13:26

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 15 września 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy DUALNE Przemysława Karwowskiego – łomżyńskiego artysty plastyka, scenografa i fotografika.

Teresa Adamowska

Foto: Teresa Adamowska
Grzegorz Gwizdon pon, 28 czerwca 2010 07:16

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zaprasza w środę, 30 czerwca 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy prac Teresy Adamowskiej, która zaprezentuje się nie tylko jako malarka, ale także autorka grafik i scenografii. Wystawę można zwiedzać do 29 sierpnia 2010 roku. W pierwszej części ekspozycji artystka umieściła obrazy przedstawiające sceny figuralne i portrety, w drugiej znalazły się lalki teatralne, na trzecią składają się ilustracje książkowe, projekty kalendarzy, pocztówek i plakatów oraz graficzne opracowania książek. Prace Teresy Adamowskiej to intrygujące opowieści otwierające drzwi do rzeczywistości “po drugiej stronie lustra”. Odznaczają się one psychologiczną głębią i metafizycznym nastrojem. Zbudowane w oparciu o pierwiastek metaforyczny pokazują świat tajemniczy i niezwykły, w którym wszystko jest możliwe, tu sen spotyka się z jawą, tragizm z farsą, a liryzm z groteską. Baśniowo-poetycka atmosfera prac artystki bliska jest klimatowi dzieł polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku, prekursorów nowoczesnej sztuki, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego...

„PAMIĄTKA Z POLSKI” - wystawa pokonkursowa

Foto: „PAMIĄTKA Z POLSKI” - wystawa pokonkursowa
Grzegorz Gwizdon pon, 17 maja 2010 12:06

Fundacja “Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej “Pamiątka z Polski”, które odbędzie się 20 maja 2010 roku (czwartek) , o godz. 18.00, w salach galerii przy ul. Długiej 13, w Łomży.

“Sursum” - rysunki Władysława Szczepańskiego

Foto: “Sursum” -  rysunki Władysława Szczepańskiego
Grzegorz Gwizdon wt, 20 kwietnia 2010 11:06

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży ( ul. Długa 13) zaprasza 21 kwietnia 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy Władysława Szczepańskiego z Kielc. Autor urodził się we Lwowie, gdzie, w latach 1972-77, odbył studia artystyczne na Wydziale Grafiki Wyższej Szkoły Poligraficznej. Dyplom uzyskał w roku 1977. Uprawia twórczość w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki, zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Ceramiczny świat Bronisława Wolanina

Foto: Ceramiczny świat Bronisława Wolanina
Grzegorz Gwizdon wt, 16 marca 2010 13:13

“Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor - Bronisław Wolanin zapraszają na otwarcie wystawy “Ceramiczny świat Bronisława Wolanina”, które odbędzie się w sobotę, 20 marca 2010 roku, o godz. 12.00, w salach wystawowych galerii w Łomży, przy ul. Długiej 13. Bronisław Wolanin zaprezentuje się w podwójnej roli, jako twórca unikatowych obrazów ceramicznych oraz projektant naczyń użytkowych, dekoracyjnych i unikatowych z kamionki i porcelany. Wystawa została zorganizowana z okazji 60-lecia “Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego “Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu. Zapraszamy w terminie: 20 marca - 16 kwietnia 2010 roku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 1,50 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę