wtorek, 17 września 2019 napisz DONOS@

„Słowa na Wieczność”

Foto: „Słowa na Wieczność”
Grzegorz Gwizdon cz, 03 kwietnia 2014 13:34

Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zapraszają 7 kwietnia 2014 r. (poniedziałek), o godz. 17.00 do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy rzeźby, malarstwa, grafiki i rysunku artystów Małopolski „Słowa na Wieczność”. Inspiracją do wystawy stały się barokowe malowidła w kształcie „medalionów” z wyobrażeniami Ośmiu Błogosławieństw zdobiące wnętrze kopuły hebdowskiej świątyni. W czasie wernisażu odbędzie się spotkanie z księdzem profesorem Eugeniuszem Grzywaczem z Zakonu Pijarów - pedagogiem, historykiem sztuki, inicjatorem wystawy, dyrektorem Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie.

Grafika z ASP w Łodzi

Foto: Grafika z ASP w Łodzi
Grzegorz Gwizdon wt, 18 lutego 2014 15:40

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają 15 lutego 2014 roku, o godz. 13.00, do sal łomżyńskiej galerii przy ul. Długiej 13 na wernisaż „Grafika artystyczna Katedry Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi”. W ramach Katedry funkcjonują następujące pracownie: Pracownia Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej, Pracownia Podstaw Grafiki Warsztatowej, Pracownia Sitodruku, Pracownia Technik Cyfrowych, Pracownia Technik Łączonych, Pracownia Technik Litograficznych oraz Pracownia Technik Wklęsłodrukowych. W wystawie bierze udział 13 artystów: Grzegorz Chojnowski, Sławomir Ćwiek, Robert Jundo, Dariusz Kaca, Paweł Kwiatkowski, Alicja Habisiak-Matczak, Tomasz Matczak, Ewa Mielczarek, Jerzy Leszek Stanecki, Agata Stępień, Witold Warzywoda, Krzysztof Wawrzyniak, Krzysztof Wieczorek. Wystawa czynna do 21 marca 2014 roku.

Malarstwo - Zenon Zbigniew Kruszewski

Foto: Malarstwo - Zenon Zbigniew Kruszewski
Grzegorz Gwizdon cz, 09 stycznia 2014 11:38

Zenon Zbigniew Kruszewski urodził się w 1952 roku w Łomży. W 1979 roku ukończył Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni Mariana Bogusza. W czasach studenckich wspólnie z kolegami: Piotrem Chodorowiczem, Aleksandrem Grzybkiem, Karolem Karwowskim, Maksymilianem Starcem, Jackiem Wolskim i Ireneuszem Wydrzyńskim założył grupę plastyczną AS i był siłą napędową jej działań, zresztą bardzo aktywnych. Warto przypomnieć, że prawie wszyscy członkowie grupy (z wyjątkiem Ireneusza Wydrzyńskiego) mieli wystawy indywidualne w naszej galerii. Zenon Kruszewski ma w dorobku kilkadziesiąt wystaw oraz udział w licznych sympozjach artystycznych w Polsce i USA.

Henryk Osicki - na 85-lecie urodzin

Foto: Henryk Osicki - na 85-lecie urodzin
Grzegorz Gwizdon pon, 09 grudnia 2013 13:02

Wernisaż jubileuszowej wystawy Henryka Osickiego odbywa się w dniu 85-lecia urodzin artysty. Wspólnie z Autorem serdecznie zapraszamy 13 grudnia 2013 roku, o godz. 18.00 do Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Prezentacja ma charakter retrospektywny - ilustruje wielotorowość twórczych zainteresowań nestora łomżyńskiego środowiska plastycznego, który od 55 lat maluje obrazy i akwarele, aranżuje wnętrza, projektuje i realizuje polichromie ścienne oraz witraże. Z okazji jubileuszu życzymy Artyście, by tworzenie nadal sprawiało mu radość, a Opatrzność nie szczędziła pomyślności na długie lata!

„Między wschodem a zachodem“- X Międzynarodowy Plener Plastyczny STOPKI

Foto: „Między wschodem a zachodem“- X Międzynarodowy ...
Grzegorz Gwizdon cz, 10 października 2013 15:10

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka“ oraz Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zapraszają 19 października 2013 roku, o godz. 11.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 w Łomży, na otwarcie wystawy poplenerowej „Między wschodem a zachodem“. Wystawa czynna do 5 grudnia 2013 roku. Na tegoroczny “przystanek artystyczny“ Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka“ – organizator X jubileuszowego pleneru plastycznego – wybrało położony nad Bugiem Mielnik. Na 10 lipcowych dni, architektura miasteczka oraz malownicza okolica, urozmaicona rzecznymi meandrami i polodowcowymi wzniesieniami, stały się źródłem inspiracji i natchnienia dla artystów z różnych stron Polski oraz zza wschodniej granicy. Wśród 27 uczestników znaleźli się także twórcy z Łomży. Artystyczną opiekę nad plenerowiczami sprawował Andrzej Strumiłło.

TKANINA WRACA - otwarcie wystawy pokonkursowej

Foto: TKANINA WRACA - otwarcie wystawy pokonkursowej
Grzegorz Gwizdon śr, 14 sierpnia 2013 11:57

Fundacja „ Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają 21 sierpnia 2013 roku, o godz. 18.00 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy pokonkursowej „TKANINA WRACA” zawierającej projekty tkanin. Konkurs został zorganizowany przez Fundację „Cepelia” we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa i Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wystawa będzie czynna do 10 października 2013 roku.

Dar Marity Benke-Gajdy

Foto: Dar Marity Benke-Gajdy
Grzegorz Gwizdon cz, 08 sierpnia 2013 12:43

Łomżyńska kolekcja ceramiki artystycznej Marity Benke-Gajdy wzbogaciła się o kolejne eksponaty. W lipcu 2013 roku ta ceniona, krakowska artystka przekazała naszemu Muzeum w darze 10 figurek i 4 ceramiczne obrazki własnego autorstwa. Obecnie zbiór jej prac liczy 34 obiekty pochodzące z lat 1995-2013. Są to małe formy rzeźbiarskie (figurki, kafle, obrazy) obejmujące tematy inspirowane naturą, kulturą i religią, światem baśni i fantazji, obyczajami, życiem codziennym i osobistymi przeżyciami. Pochodzą z cykli “Sny o ceramice”, ”Pajace”, “Bramy”, “Przechodzenie”, „Anioły”, „Pielgrzymi” oraz „Projekt Anetka”. Obfitość wątków i odniesień umiejętnie wyzyskana przez autorkę – mistrzynię ceramicznego tworzywa – sprawia, że prace przemawiają bogactwem metafor, skojarzeń, aluzji i symboli oraz finezją detali i oryginalną kolorystyką. Zgodnie z postanowieniem Marity Benke-Gajdy łomżyńska kolekcja (zapoczątkowana w 1999 roku), będzie się rozrastać ilustrując kolejne etapy twórczych poszukiwań artystki.

DYPLOM 2013 – LICEUM PLASTYCZNE IM. WOJCIECHA KOSSAKA W ŁOMŻY

Grzegorz Gwizdon wt, 25 czerwca 2013 14:18

Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zapraszają 20 czerwca 2013 roku (czwartek) do sal galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy "Dyplomy 2013".

Teatralnie i poetycko z Henrykiem Gałą

Foto: Teatralnie i poetycko z Henrykiem Gałą
Grzegorz Gwizdon wt, 14 maja 2013 15:58

W ramach Nocy Muzeów 18 maja 2013 roku w Galerii Sztuki Współczesnej o godz. 21.00 odbędzie się promocja płyty poety i dramaturga Henryka Gały pt. „Teatr wiersza i liryka”z udziałem Autora. Spotkanie poprowadzi redaktor Adam Dąbrowski. Płytę będzie można nabyć w promocyjnej cenie 15 zł.

Jan Dobkowski - malarstwo

Foto: Jan Dobkowski - malarstwo
Grzegorz Gwizdon wt, 14 maja 2013 13:10

W ramach Nocy Muzeów 18 maja 2013 roku Muzeum Północno-Mazowieckie oraz Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszają do dwóch galerii na otwarcie podwójnej wystawy prac Jana Dobkowskiego – Honorowego Obywatela Miasta Łomży. W Galerii Pod Arkadami o godz. 18.00 zostanie otwarta wystawa rysunków, natomiast o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Współczesnej – wystawa malarstwa. Jan Dobkowski prezentuje 90 prac: rysunki z lat 1958, 1962, 1963 i 1964 oraz obrazy pochodzące z lat 2006-2012, z 3 cykli: „Titanic”, „WOW” i „Pamukale”. Czynna do 11 czerwca ekspozycja wieńczy rok jubileuszu 70-lecia urodzin Artysty.

Malarstwo akwarelowe Jurija Sulimowa czyli słów kilka o planowaniu operatywnym.

Foto: Malarstwo akwarelowe Jurija Sulimowa czyli słów...
Grzegorz Gwizdon pt, 29 marca 2013 15:08

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę 6 kwietnia 2013 roku, o godz. 12.00 do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy malarstwa Jurija Sulimowa " Portrety Karaimów. Widoki miast". Wystawa jest zapisem artystycznej wędrówki artysty po Krymie i miastach Ukrainy. Jak zauważył kiedyś Pablo Picasso "Niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, ale są inni, którzy dzięki swojej sztuce i inteligencji przekształcają żółtą plamę w słońce." Jurij Sulimow należy do tej drugiej kategorii artystów. Z wielką pewnością, graniczącą niemal z nonszalancją buduje kolorem i światłem obrazy nasycone wdziękiem i emocjami. Inspirują go ludzie, krajobrazy i architektura. Choć doskonale czuje się zarówno w technice olejnej czy też rysunku, to najwyższą biegłość uzyskał w tej najbatrdziej wymagającej - akwareli. Choć doskonale czuje się zarówno w technice olejnej czy też rysunku to najwyższą biegłość uzyskał iw tej najbardziej wymagającej - akwareli.

Ekspresyjny realizm. Malarstwo Siegfrieda Horsta

Foto: Ekspresyjny realizm. Malarstwo Siegfrieda Horsta
Grzegorz Gwizdon wt, 26 lutego 2013 12:55

aleria Sztuki Współczesnej w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autor – Siegfried Horst – zapraszają w sobotę, 2 marca 2013 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy malarstwa Ekspresyjny realizm. „ A może jestem wielkim śpiewem” (cytat z „Księgi o życiu mnicha” Rainera Marii Rilkego). Malarstwo Siegfrieda Horsta charakteryzuje się niezwykłą wyrazistością wynikającą z osobowości artysty, pełnego emocji i wewnętrznej siły. Twórca czerpie z ducha ekspresjonizmu. Nie stroniąc od deformacji, napięć i kontrastów maluje wizerunki ludzi i ptaków, martwe natury i kwiaty. Odważnie zestawiając soczyste barwy, mocne linie i niespokojne plamy w nieskrępowany sposób wyraża swoje odczuwanie świata.

„Z Królestwa Błękitu”

Foto: „Z Królestwa Błękitu”
Grzegorz Gwizdon pt, 28 grudnia 2012 08:21

Galeria Sztuki Współczesnej oraz Autor zapraszają 29 grudnia 2012 roku (sobota), o godz. 12.00 na otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Białeckiego zatytułowanej „Z Królestwa Błękitu”. Na wystawie znalazło się 100 zdjęć ukazujących pejzaże znad Narwi i z dalekiego świata.

„Łomżyński pasaż sztuki” i nagrody dla twórców

Foto: „Łomżyński pasaż sztuki” i nagrody dla twórców
Grzegorz Gwizdon so, 01 grudnia 2012 12:12

5 grudnia 2012 roku, z udziałem władz Łomży, w otoczeniu dzieł sztuki autorstwa łomżyńskich artystów plastyków, odbyło się w Galerii doroczne spotkanie twórców i pracowników kultury połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Otrzymali je: Jarosław Antoniuk, Anna Bureś, Julita „Jula” Fabiszewska , Henryk Gała oraz Antoni Mieczkowski.

„ Nad zwierciadłem” - wystawa poplenerowa

Foto: „ Nad zwierciadłem” - wystawa poplenerowa
Grzegorz Gwizdon pon, 22 października 2012 12:41

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” zapraszają 20 października 2012 roku (sobota) o godzinie 12.00 do galerii przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy poplenerowej „Nad zwierciadłem”.

IVAYLA ŻIVKOWA malarstwo i tkanina

Foto: IVAYLA ŻIVKOWA  malarstwo i tkanina
Grzegorz Gwizdon pon, 03 września 2012 14:37

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży zaprasza na wystawę malarstwa i tkaniny artystycznej Ivayli Żivkowej. Wernisaż: 6 września 2012 roku, o godz. 18.00. Wystawa czynna do 10 października 2012 roku. Zapraszamy. Główną część wystawy tworzą dwa cykle obrazów „Sen” i „Przebudzenie”, namalowane w latach 2009-2012.

Dyplomy 2012 - wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego

Foto: Dyplomy 2012 - wystawa prac uczniów Liceum Plas...
Grzegorz Gwizdon so, 23 czerwca 2012 14:00

Liceum Plastyczne w Łomży i Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają na wystawę prac uczniów DYPLOMY 2012. Wernisaż odbędzie się 26 czerwca 2012 r. (wtorek), o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży (ul. Długa 13).

Andrzej Cwalina - W poszukiwaniu utraconego raju

Foto: Andrzej Cwalina - W poszukiwaniu utraconego raju
Grzegorz Gwizdon cz, 17 maja 2012 10:22

W ramach NOCY MUZEÓW, 19 maja 2012 roku, o godz. 19. 45, w Galerii odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Cwaliny pt. „W poszukiwaniu utraconego raju”. Wernisaż uświetnił mini recital Barbary Eder (skrzypce) i Mirosława Kotelczuka (akordeon). Wystawa będzie czynna do 20 czerwca 2012 roku.

MARCELINA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Grzegorz Gwizdon pt, 20 kwietnia 2012 12:38

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 24 kwietnia 2012 roku (wtorek) na na otwarcie wystawy grafik Marceliny Grabowskiej-Piątek. z Wrocławia. Wystawa czynna do 15 maja 2012 roku. W czasie jej trwania galeria proponuje zorganizowanym grupom udział w lekcjach muzealnych poświęconych technikom graficznym i warsztatowi artysty grafika. Zapisy pod nr tel. 86 216 41 00.

STANISŁAW MAZUŚ – MISTRZ NASTROJU

Foto: STANISŁAW MAZUŚ – MISTRZ NASTROJU
Grzegorz Gwizdon pon, 19 marca 2012 14:25

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Mazusia pt. „W obronie Piękna”. Wernisaż z udziałem Autora odbędzie się 24 marca 2012 roku (sobota), o godz. 12.00, w salach wystawowych przy ul. Długiej 13. Wystawie towarzyszy album zatytułowany „ Stanisław Mazuś. Z paletą przez życie” – do nabycia w galerii. Wystawa czynna do 20 kwietnia 2012 roku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 1,50 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę