wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Teresa Adamowska

Foto: Teresa Adamowska
Grzegorz Gwizdon pon, 28 czerwca 2010 07:16

Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zaprasza w środę, 30 czerwca 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy prac Teresy Adamowskiej, która zaprezentuje się nie tylko jako malarka, ale także autorka grafik i scenografii. Wystawę można zwiedzać do 29 sierpnia 2010 roku. W pierwszej części ekspozycji artystka umieściła obrazy przedstawiające sceny figuralne i portrety, w drugiej znalazły się lalki teatralne, na trzecią składają się ilustracje książkowe, projekty kalendarzy, pocztówek i plakatów oraz graficzne opracowania książek. Prace Teresy Adamowskiej to intrygujące opowieści otwierające drzwi do rzeczywistości “po drugiej stronie lustra”. Odznaczają się one psychologiczną głębią i metafizycznym nastrojem. Zbudowane w oparciu o pierwiastek metaforyczny pokazują świat tajemniczy i niezwykły, w którym wszystko jest możliwe, tu sen spotyka się z jawą, tragizm z farsą, a liryzm z groteską. Baśniowo-poetycka atmosfera prac artystki bliska jest klimatowi dzieł polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku, prekursorów nowoczesnej sztuki, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego...

„PAMIĄTKA Z POLSKI” - wystawa pokonkursowa

Foto: „PAMIĄTKA Z POLSKI” - wystawa pokonkursowa
Grzegorz Gwizdon pon, 17 maja 2010 12:06

Fundacja “Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej “Pamiątka z Polski”, które odbędzie się 20 maja 2010 roku (czwartek) , o godz. 18.00, w salach galerii przy ul. Długiej 13, w Łomży.

“Sursum” - rysunki Władysława Szczepańskiego

Foto: “Sursum” -  rysunki Władysława Szczepańskiego
Grzegorz Gwizdon wt, 20 kwietnia 2010 11:06

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży ( ul. Długa 13) zaprasza 21 kwietnia 2010 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy Władysława Szczepańskiego z Kielc. Autor urodził się we Lwowie, gdzie, w latach 1972-77, odbył studia artystyczne na Wydziale Grafiki Wyższej Szkoły Poligraficznej. Dyplom uzyskał w roku 1977. Uprawia twórczość w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki, zajmuje się także pracą pedagogiczną.

Ceramiczny świat Bronisława Wolanina

Foto: Ceramiczny świat Bronisława Wolanina
Grzegorz Gwizdon wt, 16 marca 2010 13:13

“Ceramika Artystyczna” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autor - Bronisław Wolanin zapraszają na otwarcie wystawy “Ceramiczny świat Bronisława Wolanina”, które odbędzie się w sobotę, 20 marca 2010 roku, o godz. 12.00, w salach wystawowych galerii w Łomży, przy ul. Długiej 13. Bronisław Wolanin zaprezentuje się w podwójnej roli, jako twórca unikatowych obrazów ceramicznych oraz projektant naczyń użytkowych, dekoracyjnych i unikatowych z kamionki i porcelany. Wystawa została zorganizowana z okazji 60-lecia “Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego “Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu. Zapraszamy w terminie: 20 marca - 16 kwietnia 2010 roku.

Wystawa grafiki Małgorzaty Dmitruk pt. „Kochać”

Foto: Wystawa grafiki Małgorzaty Dmitruk  pt. „Kochać”
Grzegorz Gwizdon pt, 12 lutego 2010 12:57

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy grafiki Małgorzaty Dmitruk pt. „Kochać”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 16 lutego 2010 roku, o godz. 18.00, w salach wystawowych galerii, przy ul. Długiej 13, w Łomży. Na wystawę składa się pięć cykli litografii: "Tutejsi", “Niebieski", "Kombinat", "Odpust" i "Kochać", które powstały w latach 2003-2007. Są to swego rodzaju animowane na papierze historie z życia ludzi na pograniczu polsko-białoruskim, ukazane w kontekście osobistych przeżyć i wspomnień urodzonej w Bielsku Podlaskim artystki. Oczarowana niezwykłością rodzinnego regionu opowiada o różnych zdarzeniach, codziennych i odświętnych, o wiejskich obrzędach i obyczajach, o wierze i nadziei, o radości i cierpieniu, o marzeniach i pasji. Zawarta w kameralnych kadrach wizja świata ujmuje poetyckim klimatem ujawniając uniwersalne prawdy o życiu człowieka.

"Kadry”- wystawa grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń

Foto: "Kadry”- wystawa grafiki Karoliny Kiljańsk...
Grzegorz Gwizdon wt, 12 stycznia 2010 00:32

Galeria Sztuki Wspólczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w czwartek, 14 stycznia 2010 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy grafiki Karoliny Kiljańskiej-Bizoń pt. “Kadry”. W serii czarno-białych monotypii autorka proponuje syntetyczne spojrzenie na pejzaż i przyrodę zestawiając – przetworzone przez wyobraźnię – kształty w konfiguracje form o wieloznacznych odniesieniach. Technika monotypii, czyli druku pojedyńczego, polega na pokryciu farbą elementów drukujących (w przypadku Karoliny Kiljańskiej-Bizoń są to materiały pochodzenia naturalnego a także tkaniny, tworzywa sztuczne oraz papier) i umieszczeniu ich na płycie z tworzywa sztucznego lub metalu, a następnie nałożeniu papieru i odbiciu grafiki.Aby uzyskać dodatkowe efekty można na wykonaną odbitkę nanieść kolejne nadruki lub dopełnić ją rysunkiem.

Marita Benke-Gajda - jubileuszowo

Foto: Marita Benke-Gajda - jubileuszowo
Grzegorz Gwizdon pon, 30 listopada 2009 10:32

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13 zaprasza w sobotę, 5 grudnia, o godz. 12.00, na wernisaż wystawy rzeźby ceramicznej Marity Benke-Gajdy. Wystawa inauguruje cykl ekspozycji przygotowanych z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twórczej laureatki Nagrody Bursztynowego Kierca (2004 r.) przyznanej za utworzenie przez artystkę w naszej placówce indywidualnej kolekcji jej ceramiki. Marita Benke-Gajda od 10 lat ofiarowuje do łomżyńskich zbiorów prace ilustrujące kolejne etapy jej drogi twórczej. Odznaczają się one niezwykłą różnorodnością i bogactwem form. Artystka tworzy bowiem figurki, naczynia, rzeźby ceramiczne oraz kompozycje reliefowe. Gratulując Autorce dotychczasowych dokonań, życzę jej samych sukcesów, z przekonaniem, że poszukując nowych wyzwań, zrealizuje jeszcze wiele niepowtarzalnych pomysłów.

Kazimierz Kalkowski - rzeźba ceramiczna

Foto: Kazimierz Kalkowski - rzeźba ceramiczna
Grzegorz Gwizdon pon, 09 listopada 2009 11:14

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby ceramicznej Kazimierza Kalkowskiego w piątek, 13 listopada 2009 roku, o godz. 18.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, w Łomży. Artysta, urodzony w 1954 roku, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom w 1981 roku, w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego). Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i rzeźby ceramicznej. Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju (Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Sopot, Słupsk, Szczecin,Warszawa, Wrocław) oraz za granicą (m.in. Niemcy, Belgia, Luksemburg, USA), a także uczestnikiem ponad 30 pokazów zbiorowych, m.in. brał udział w plenerach oraz wystawach poplenerowych organizowanych przez Stowarzyszenie “Stopka”. W 1990 roku otrzymał Grand Prix Triennale Sztuki Sopot, a w 1993 roku – Złoty Medal w Monachium.Ważniejsze realizacje: witraże i rzeźby w kościele w Gdańsku-Przymorzu, stacje drogi krzyżowej w kościele w Straszynie.

Co kochamy - wystawa poplenerowa

Foto: Co kochamy - wystawa poplenerowa
Grzegorz Gwizdon wt, 06 października 2009 12:22

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 10 października 2009 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii, przy ul. Długiej 13 w Łomży, na wernisaż wystawy poplenerowej odbywającej się pod hasłem “Co kochamy?”

Jerzy Puciata - malarstwo

Foto: Jerzy Puciata - malarstwo
Grzegorz Gwizdon wt, 01 września 2009 16:47

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 9 września 2009 roku, o godz. 18.00, do swoich sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Puciaty pt. „Ku światłu”. To ekspozycja nacechowana osobistymi emocjami i wspomnieniami przebytej drogi życia oraz refleksją nad ważnymi wydarzeniami z niedawnej przeszłości Polski. Artysta opowiada o nich za pomocą środków malarskich, a przede wszystkim tytułowego „światła”, które – jak sam pisze – ma wiele znaczeń. ”Światło - to życie. Światło to Bóg. Ono też odnosi się do dekady lat 80., kiedy to światło ostatecznie zwyciężyło. Światło rozrywa ciemność i daje nadzieję. Jest to więc wieloznaczne określenie. Światło to dążenie do lepszego poznania, do doskonałości. Jest ono wyrazem mojej nadziei, którą chcę się dzielić. Jest też radością życia - światłem barw”.( fragm. wstępu do katalogu wystawy, Bydgoszcz, 2009)

Przyjeżdżam do Łomży...

Grzegorz Gwizdon cz, 06 sierpnia 2009 13:38

Grzybek-zaproszenie-www.jpg

TKANINA ARTYSTYCZNA I WIKLINA MARKA KOSSOWSKIEGO

Foto: TKANINA ARTYSTYCZNA I WIKLINA MARKA KOSSOWSKIEGO
Grzegorz Gwizdon wt, 30 czerwca 2009 20:27

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w czwartek, 9 lipca 2009 roku, o godz. 18.00, do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na wernisaż wystawy tkaniny artystycznej i wikliny Marka Kossowskiego “Wszystko to marność” - więc daj się pochwycić. Marek Kossowski zaprezentuje gobeliny, collages, tkaniny w technikach mieszanych, “tkane obrazy” oraz unikalne “tkaniny wiklinowe”. W pracy nad tkaninami artysta przełamuje konwencje stosując śmiałe kombinacje splotów i tworzyw. Swoje wizje zamyka w kształtach abstrakcyjnych, często inspirowanych formami geometrycznymi. Jego obiekty odznaczają się reliefowymi fakturami i efektownymi ażurami oraz pięknie skomponowaną kolorystyką z dominacją beży, brązów i szarości.

Słońce- fotografia Wiktora Wołkowa

Foto: Słońce- fotografia Wiktora Wołkowa
Grzegorz Gwizdon cz, 04 czerwca 2009 00:33

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży zaprasza 9 czerwca 2009 roku, o godz. 18.00 do sal wystawowych przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy fotografii Wiktora Wołkowa “Słońce”. Tego samego dnia, o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie z artystą oraz pokaz slajdów pt. “Słońce” w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3.

Podwójna uroczystość w Galerii

Foto: Podwójna uroczystość w Galerii
Grzegorz Gwizdon pon, 04 maja 2009 14:07

Dyrektor Muzeum Pólnocno-Mazowieckiego zaprasza 8 maja 2009 roku, o godzinie 18.00, do sal Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, przy ul. Długiej13, na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku artystów z Ukrainy: Natalii Pastuszenko, Tatiany Gubiny oraz Aleksandra Miłowzorowa. Wernisażowi towarzyszyć będzie doroczna uroczystość wręczenia Nagrody Bursztynowego Kierca przyznawanej za wspieranie i popularyzowanie działalności Muzeum oraz wkład w jego rozwój. Laureatami Nagrody za rok 2008 są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Pani Agnieszka Wysocka .

“Widoki” Tomasza Nowaka

Foto: “Widoki” Tomasza Nowaka
Grzegorz Gwizdon śr, 01 kwietnia 2009 08:13

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Tomasza Nowaka, pt. “Widoki”. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 4 kwietnia, o godz. 12.00, w salach galerii przy ul. Długiej 13. Autora fascynuje natura: “W pracach malarskich pragnę zdefiniować treści wynikajace z analizy pejzażu, nadając im własną formę malarską. Nie umiem zapomnieć o moich związkach z naturą, która inspiruje moje myśli i przeżycia. Nie zgadzam się z twierdzeniami, że jest to temat wyeksploatowany w formie, w sposobie ujęcia. Wręcz inspiruje mnie on do poszukiwania nowego znaku, własnego sposobu interpretacji – ale wynikającego nie z tradycji, a w odniesieniu do niej; w konfrontacji z tym, co zastałem, co już było, co jest”.

Włodzimierz Witalis Tyc “Żywioły i Nostalgie” - wystawa malarstwa i fotografii

Foto: Włodzimierz Witalis Tyc “Żywioły i No...
Grzegorz Gwizdon wt, 03 marca 2009 06:20

W piątek, 6 marca 2009 roku, o godz. 18.00, w Galerii Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej13 w Łomży, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Włodzimierza Witalisa Tyca pt. “Żywioły i Nostalgie”. Na ekspozycję składają się prace powstałe na przełomie 2008 i 2009 roku.

Wystawa poplenerowa “W co wierzymy?”

Foto: Wystawa poplenerowa “W co wierzymy?&a...
Grzegorz Gwizdon pt, 16 stycznia 2009 02:24

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze “Stopka” zapraszają w sobotę, 17 stycznia 2009 roku, o godz. 12.00, do sal Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży, na wernisaż wystawy “W co wierzymy?”. Ekspozycja prezentuje plon pleneru plastycznego zorganizowanego latem 2008 roku przez “Stopkę” w Szałkowie koło Iławy nad jeziorem Jeziorak (warmińsko-mazurskie).

“Z biegiem rzeki” - akwarele Henryka Osickiego

Foto: “Z biegiem rzeki” - akwarel...
Grzegorz Gwizdon wt, 09 grudnia 2008 14:39

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza w sobotę, 13 grudnia 2008 roku, o godz. 13.13 na wernisaż jubileuszowej wystawy Henryka Osickiego. Artysta przygotował tę ekspozycję z okazji swoich 80. urodzin. Tematów dostarczyła mu Narew. Tak oto mówi o niej: “ Moja fascynacja rzeką Narew nastąpiła w chwili pierwszego z nią zetknięcia. Było to późną jesienią 1961 roku. Urzekł mnie spokojny nurt i meandryczny kształt koryta oraz szeroka dolina o wysokich skarpach, na których usytuowane są osiedla i miasta, a wśród nich Łomża z panoramą odbijającą się w lustrze wody. Dlatego wystawa moich akwarel zatytułowana została “Z biegiem rzeki”.

W galerii świątecznie.

Foto: W galerii świątecznie.
Grzegorz Gwizdon nie, 30 listopada 2008 11:36

W scenerii wystawy bożonarodzeniowych kartek oraz malarskich pejzaży o zimowej tematyce - w Galerii Sztuki Współczesnej - przez cały tydzień trwają Spotkania Mikołajkowe dla dzieci. Najmłodsi widzowie mają do obejrzenia ponad 150 pocztówek świątecznych z bogatej kolekcji Zdzisława Kalinko. Na kartkach pojawia się całe bogactwo motywów. Są tu tradycyjne sceny z Narodzenia Dzieciątka, ale także szopki krakowskie, wizerunki kolędników, romantyczne sceny rodzajowe, kompozycje z ozdób choinkowych, podobizny świętego Mikołaja i obrazki przedstawiające zabawy na śniegu oraz zimowe pejzaże. Najstarsze karty, zgromadzone przez łomżyńskiego kolekcjonera, pochodzą z lat 30. ubiegłego wieku i zostały wydane w Niemczech, najmłodsze mają zaledwie rok. Projektantami pocztówek bywali znani artyści, jak Zofia Stryjeńska, Jan Marcin Szancer, czy Józef Wilkoń (przykłady są na wystawie). Akcenty lokalne reperezentują pocztówki wydawane w ostatnich latach przez łomżyńskie firmy i instytucje. Wśród nich na uwagę zasługują niepowtarzalne kartki autorstwa Teresy Adamowskiej.

“ LINIA” W GALERII

Foto: “ LINIA” W GALERII
Grzegorz Gwizdon śr, 22 października 2008 13:40

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, przy ul. Długiej 13, zaprasza, w piątek 24 października 2008 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy rysunku pt. “Linia”. Autorami prac są pedagodzy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Zbigniew Bajek, Andrzej Bednarczyk, Grzegorz Bednarski, Marita Benke-Gajda, Grzegorz Bienias Rafał Borcz, Czesław Dźwigaj, Jacek Jędo, Krzysztof Kiwerski, Piotr Korzeniowski, Leszek Misiak, Jerzy Nowakowski, Jan Pamuła, Allan Rzepka, Bogusz Salwiński, Stanisław Tabisz, Jan Tutaj, Jacek Waltoś, Adam Wsiołkowski oraz Andrzej Zwolak. Na wernisaż przybędzie prof. Adam Wsiołkowski – rektor Uczelni oraz Marita Benke-Gajda z Pracowni Rzeźby w Ceramice.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę