wtorek, 17 września 2019 napisz DONOS@

35-lecie pracy twórczej Marity Benke-Gajdy

Foto: 35-lecie pracy twórczej Marity Benke-Gajdy
Grzegorz Gwizdon pt, 15 stycznia 2016 14:36

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w sobotę 23 stycznia 2016 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy rzeźby w ceramice i rysunku „Ciągle w drodze” Marity Benke-Gajdy. Okazja jest jubileuszowa. Autorka obchodzi 35-lecie pracy twórczej w zakresie ceramiki artystycznej. Ekspozycja czynna do 21 lutego 2016 roku.

Sylwia Wierzbowska - ceramika artystyczna

Foto: Sylwia Wierzbowska - ceramika artystyczna
Grzegorz Gwizdon wt, 15 grudnia 2015 15:28

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży przy ul. Długiej 13 zaprasza w sobotę, 12 grudnia 2015 roku, o godzinie 12.00, na otwarcie wystawy ceramiki „Historie domowe” autorstwa Sylwii Wierzbowskiej. Autorka zajmuje się ceramiką od od ponad 10 lat. Jej podstawy poznała na dodatkowych zajęciach w katedrze ceramiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (głównym kierunkiem, który studiowała była grafika warsztatowa, dyplom uzyskała w 2005 roku).

Stanisław Kędzielawski - rysunki „Z pamięci”

Foto: Stanisław Kędzielawski - rysunki „Z pamięci”
Grzegorz Gwizdon so, 07 listopada 2015 14:38

Galeria Sztuki Współczesnej oraz Autor zapraszają 14 listopada 2015 roku (sobota) o godz. 12.00 do sal przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy rysunków Stanisława Kędzielawskiego pt. „Z pamięci”. Ekspozycja została zorganizowana z okazji podwójnego jubileuszu, 70-lecia urodzin i 40-lecia pracy twórczej Artysty. Wystawa czynna do 6 grudnia br.

Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury

Foto: Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego w dzi...
Grzegorz Gwizdon śr, 14 października 2015 14:16

W roku 40-lecia Galerii Sztuki Współczesnej działalność naszej placówki została zauważona i doceniona na szerszym forum poprzez przyznanie Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Karolinie Skłodowskiej – kierownik galerii. Nagroda jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu, wspieranego na co dzień przez dyrekcję i kadrę Muzeum w Łomży oraz przez środowisko plastyczne i sympatyków sztuki.

Duch miejsca, inne duchy i duszki - wystawa poplenerowa "Stopki"

Foto: Duch miejsca, inne duchy i duszki - wystawa pop...
Grzegorz Gwizdon so, 10 października 2015 10:32

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” zapraszają na wystawę poplenerową „Duch miejsca, inne duchy i duszki”. Wernisaż odbędzie się 16 października 2015 roku o godz. 17.00 w salach wystawowych przy ul. Długiej 13 w Łomży. Wystawa będzie czynna do 8 listopada 2015 roku.

Kolorowa codzienność - wystawa malarstwa Jolanty Caban

Foto: Kolorowa codzienność - wystawa malarstwa Jolant...
Grzegorz Gwizdon pon, 31 sierpnia 2015 13:49

Galeria Sztuki Współczesnej ( Łomża, ul. Długa 13) zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Jolanty Caban, które odbędzie się w sobotę, 5 września 2015 roku, o godz. 12.00. Wystawa czynna do 9 października 2015 roku. Malarstwo Jolanty Caban cechuje dynamika, ekspresja oraz „słoneczna paleta”. Artystka chętnie tworzy martwe natury. Z upodobaniem „portretuje” codzienne przedmioty: naczynia, damskie torebki, telefony... Maluje także postacie, akty, kwiaty oraz kompozycje z pogranicza abstrakcji. Poprzez umiejętne zestrojenie kształtów, światła, faktur i kolorów wydobywa niepowtarzalny urok przedstawianych obiektów i odkrywa je na nowo. O swojej twórczości mówi: Maluję emocje – nie da się tego ukryć, nawet jeśli są to przedmioty ustawione w szeregu, postać czy suszące się pranie. Każdy obraz jest przygodą. Kocham malować. W malarstwie jestem „naprawdę”.

Graficzny warsztat młodych doceniony

Foto: Graficzny warsztat  młodych doceniony
Grzegorz Gwizdon wt, 16 czerwca 2015 14:02

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 22 czerwca 2015 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród laureatom 1. OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE WKLĘSŁODRUKU dla uczniów średnich szkół plastycznych, zorganizowanego przez Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Departamentu Szkolnictwa Artystycznego oraz Prezydenta Łomży. Spośród ponad 100 grafik nadesłanych na konkurs, na wystawę trafiło 50– nagrodzonych, wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do ekspozycji przez jury w składzie: prof. Rafał Zygmunt Strent – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, prof. Krzysztof Wawrzyniak – Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. Jacek Jagielski – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Nocne oglądanie obrazów

Foto: Nocne oglądanie obrazów
Grzegorz Gwizdon nie, 17 maja 2015 15:49

Najnowsza wystawa Teresy Adamowskiej otwarta w NOC MUZEÓW „zwabiła” do naszej galerii setki widzów - miłośników jej talentu i malarskiego kunsztu. Artystka przez lata stworzyła własny świat malarski, w którym realność spotyka się z fantazją tworząc harmonijną całość o metaforycznym wydźwięku. Teresa Adamowska maluje portrety, sceny figuralne, pejzaże i kompozycje abstrakcyjne. Tym razem prezentuje portrety. Na wystawie znalazło się ponad 30 prac. Większość obrazów pochodzi z roku 2014 i 2015. Jest także kilka wcześniejszych, w tym intrygujące „Spotkanie w pracowni” - „artystyczny ukłon” w stronę wielkich polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku z którymi łączy autorkę duchowa więź i „ współodczuwanie świata”. Duże zainteresowanie i żywe reakcje widzów wzbudziły natomiast autoportrety oraz podobizny córki artystki, a młodszych sympatyków sztuki zachwyciły pogodne sceny figuralne. Wystawa czynna do 14 czerwca 2015 roku.

Teresa Adamowska - portrety

Foto: Teresa Adamowska - portrety
Grzegorz Gwizdon pt, 08 maja 2015 16:32

W czasie NOCY MUZEÓW 16 maja 2015 roku, o godz. 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa portretowego Teresy Adamowskiej oraz na spotkanie z Autorką. Wystawa czynna do 14 czerwca 2015 roku.

Helena Zadrejko malarstwo

Foto: Helena Zadrejko   malarstwo
Grzegorz Gwizdon cz, 02 kwietnia 2015 14:31

Galeria Sztuki Współczesnej wraz z Autorką zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa Heleny Zadrejko w sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, o godz. 12.00 w siedzibie galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży. Helena Zadrejko z upodobaniem maluje owoce, kwiaty, grzyby, kamienie, muszle, a także morze, góry, architekturę... Jej ulubione tematy to martwa natura, portret i pejzaż. Artystka w sposób doskonały potrafi uchwycić zmienną urodę natury, wydobyć urok codziennych przedmiotów, stworzyć portret z psychologiczną głębią. Świetnie operuje światłem, które – współgrając z kolorem – pięknie podkreśla kształty i buduje nastrój. Malarstwo Heleny Zadrejko przeniknięte jest liryczną nutą i zachwytem dla świata. Ekspozycja czynna do 10 maja 2015 roku. Wystawa została zorganizowana dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Smakowskiego, poety zaprzyjaźnionego z Artystką.

"Perły i perełki" na 40-lecie Galerii

Foto: "Perły i perełki" na 40-lecie Galerii
Grzegorz Gwizdon cz, 12 marca 2015 15:11

Na wystawie znajduje się 120 prac z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, rzeźby, fotografii i ceramiki artystycznej ponad 60 autorów. Oto ich nazwiska: Teresa Adamowska, Robert Bałdyga, Roman Borawski, Marek Brzozowski, Jan Dobkowski, Jerzy Chętnik, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Janusz Czarny, Andrzej Cwalina, Edward Dwurnik , Halina Eysymont, Janusz Eysymont, Marita Benke-Gajda, Bronisław. Grabowski, Grzegorz Gwizdon, Siegfried Horst, Ewa Janus, Mieczysław Jurgielewicz, Wiesław Jurkowski, Przemysław Karwowski, Grażyna Kędzielawska, Stanisław Kędzielawski, Zenon Zbigniew Kruszewski, Ryszard Lech, Gyárfás Jenö Lörinczy, Jerzy Wit Majewski, Marian Malina, Franciszek Maśluszczak, Mieczysław Mazur, Stanisław Mazuś, Antoni Mieczkowski, Aleksander Miłowzorow, Maria Hiszpańska-Neumann, Henryk Okuniewski, Henryk Osicki, Tadeusz Michał Siara, Iwona Sielska, Wiesław Sielski, Hieronim Skurpski, Aleksander Sołtan, Konstanty Maria Sopoćko, Andrzej Strumiłło, Jurij Sulimow, Jerzy Swoiński, Andrzej Szufarski, Barbara Lis-Romańczuk, Stanisław Trzeszczkowski, Henryk Albin Tomaszewski, Anna Trochim, Jan Tutaj, Bronisław Tyl, Henryk Waniek, Jan Warchałowski, Krzysztof Waśko, Krystyna Wiśniewska, Adam Wsiołkowski, Jerzy Zgorzałek, Andrzej Zwolak, Ivayla Żivkowa, Tadeusz Roman Żurowski.

Andrzej Cwalina - malarstwo

Foto: Andrzej Cwalina - malarstwo
Grzegorz Gwizdon pon, 23 lutego 2015 11:19

Andrzej Cwalina urodził się w 1954 roku w Lublinie. W 1979 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1982 – 1991 mieszkał i pracował twórczo w Drozdowie. Obecnie związany jest z Lublinem. W dorobku ma 10 wystaw indywidualnych – w Bydgoszczy, Lublinie, Łomży i Poznaniu oraz udział w 13 wystawach zbiorowych w Lublinie, Łomży, Warszawie, Włocławku, Drozdowie, Elblągu i Suwałkach. W 1985 roku otrzymał nagrodę za najlepszą pracę roku w konkursie środowiska łomżyńskiego. Jest autorem znaku graficznego łomżyńskiej Nocy Muzeów (2012 r.). Wystawa czynna do 11 marca 2015 roku

Terytoria wyodrębnione II - grafiki Krzysztofa Wawrzyniaka

Foto: Terytoria wyodrębnione II - grafiki Krzysztofa ...
Grzegorz Gwizdon wt, 30 grudnia 2014 16:14

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na otwarcie wystawy profesora Krzysztofa Wawrzyniaka z Łodzi „Terytoria wyodrębnione II. Grafiki z lat 1983-2014”. Wernisaż z udziałem autora odbędzie się w sobotę, 10 stycznia 2015 roku, o godz. 13.00 w siedzibie galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży. Wystawa czynna do 8 lutego 2015 roku.

Niezwyczajna kolekcja niezwyczajnych pejzaży - malarstwo Haliny i Janusza Eysymontów

Foto: Niezwyczajna kolekcja niezwyczajnych pejzaży - ...
Grzegorz Gwizdon nie, 07 grudnia 2014 00:11

Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży ( ul. Długa 13) serdecznie zaprasza w środę, 10 grudnia 2014 roku, o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Pejzaż niezwyczajny” – malarstwo Haliny i Janusza Eysymontów w zbiorach Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Jest to prezentacja kolekcji ofiarowanej Muzeum przez Panią Halinę Eysymont z Warszawy. Wystawa czynna do 2 stycznia 2015 roku.

JEDNO TCHNIENIE DWÓCH Katarzyny Wesołowskiej-Karasiewicz

Foto: JEDNO TCHNIENIE DWÓCH Katarzyny Wesołowskiej-Ka...
Grzegorz Gwizdon pon, 20 października 2014 23:31

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autorka serdecznie zapraszają 25 października 2014 roku, o godz. 13 do siedziby galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży na otwarcie wystawy JEDNO TCHNIENIE DWÓCH. Plastyka światła i przestrzeni w obrazach Katarzyny Wesołowskiej-Karasiewicz. Wystawa czynna do 20 listopada 2014 roku.

Edyta Wittchen-Strumiłło „Wdzięczne lilie dumne lotosy”

Foto: Edyta Wittchen-Strumiłło „Wdzięczne lilie dumne...
Grzegorz Gwizdon pon, 15 września 2014 14:04

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży oraz Autorka zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Edyty Wittchen-Strumiłło „Wdzięczne lilie dumne lotosy”, które odbędzie się 23 września 2014 roku (wtorek) o godz. 18.00 w salach wystawowych przy ul. Długiej 13 w Łomży. Wystawa czynna do 19 października 2014 roku.

Maria Piątek - malarstwo

Foto: Maria Piątek - malarstwo
Grzegorz Gwizdon cz, 14 sierpnia 2014 15:16

Maria Piątek w swoim malarstwie odwołuje się do rzeczywistości internetowej, do sfery reklam, filmu i popkultury. Z fragmentów gotowych obrazów, zdjęć, popularnych symboli, reklamowych haseł, obiegowych zwrotów i własnych komentarzy (słownych i wizualnych) tworzy swoiste kolaże będące zapisem jej refleksji na temat relacji międzyludzkich, zjawisk, sytuacji i wydarzeń w internetowym świecie. Jej prace cechuje umowność i skrót charakterystyczne dla dzisiejszego sposobu komunikacji. Intensywność przekazu wzmacnia żywa kolorystyka i ekspresyjny styl malowania.

Wystawa poplenerowa "Stopki" po raz jedenasty

Foto: Wystawa poplenerowa "Stopki" po raz j...
Grzegorz Gwizdon wt, 29 lipca 2014 13:32

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” zapraszają do sal wystawowych przy ul. Długiej 13 na wystawę poplenerową „Świętość i świeckość”.

Noc muzeów 2014 - program

Grzegorz Gwizdon wt, 13 maja 2014 12:36

PROGRAM NOCY MUZEÓW w ŁOMŻY 17 maja 2014 roku Muzeum Północno-Mazowieckie, Łomża, ul. Dworna 22 C 18°°- 24°°– wystawy stałe: „Łomża. Wędrówka przez wieki”, Światło z wdziękiem”; wystawy czasowe: „Husarze i ułani”, „Numizmaty ze zbiorów Zdzisława Kalinko” Galeria Pod Arkadami, Łomża, Stary Rynek 17°° – otwarcie wystawy fotografii „Cały ten zgiełk” Marka Doleckiego Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego, Łomża, ul. Długa 13 18°°– otwarcie wystawy „Ptasia Kraina” – fotografia Roberta Bałdygi, rzeźba i malarstwo 11 autorów Muzeum Diecezjalne, Łomża, ul. Giełczyńska 20 A 18°°- 24°°– „Iconollage” dr. Macieja Pawlikowskiego; „Portrety” Iwo Świątkowskiego; wystawa starych pojazdów; koncerty dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży

Ptasia kraina - fotografia,rzeźba,malarstwo

Foto: Ptasia kraina - fotografia,rzeźba,malarstwo
Grzegorz Gwizdon wt, 13 maja 2014 12:27

Na wystawie “Ptasia Kraina” prezentowane są fotografie, rzeźby i malarstwo. Autorem fotografii jest Robert Bałdyga z Łomży. Rozmiłowany w przyrodzie z upodobaniem fotografuje krajobrazy, ludzi, ptaki i zwierzęta nad Narwią i Biebrzą. O jego pasji tak pisze, tytułujący się mianem „Biebrzański kłusownik”, Marek Syguła: „ Jest wszędzie tam, gdzie światło słoneczne przybiera niespotykane i niezauważalne dla przeciętnego śmiertelnika wyjątkowe odcienie. Gdy zwykły obywatel przybiera się do rozpalania grilla, Robert Bałdyga rusza na fotołowy. Na jego fotografiach trudno szukać ptaków pokazanych w sposób atlasowy. Jego awifauna kąpie się w złocie, mgłach, szarościach i różach. Czy mu zazdroszczę…tak! Przede wszystkim umiejętności spojrzenia na ptaki inaczej, niż ja i nasi koledzy po fachu. Jego podniebne stworzenia…to królowie światła i cienia, a Robert…jest dla mnie księciem ptasiego klimatu, jakże innego i jakże trudnego do naśladowania. Taki współczesny malarz ptasich opowieści…”

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 18.
Soboty w godz. 10 - 14.

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 1,50 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę