Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lutego 2023 napisz DONOS@

Czy to nowy wykonawca obwodnicy Łomży?

mm cz, 24 marca 2022 16:50

GDDKiA poinformowała, że oferta firmy Intercor została uznana za najkorzystniejszą w przetargu, na nowego wykonawcę obwodnicy Łomży. To kolejna firma wskazana w tym przetargu. W połowie stycznia unieważniono wybór konsorcjum NDI NDI S.A., jak się okazało z powodu stanu wyjątkowego w Kazachstanie.

Czekamy na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Łomży

mm pt, 18 marca 2022 12:19

Czterech z siedmiu wykonawców biorących udział w przetargu na budowę obwodnicy Łomży, przedłużyło termin związania ofertą – informuje Rafał Malinowski z GDDKiA. Ciągle trwa procedura wyłaniania wykonawcy ostatniego odcinka S61.

DK61 od ekspresówki do powiatówki

mm pt, 04 lutego 2022 09:49

O pomoc w utrzymaniu statusu drogi krajowej 61 między Łomżą a Ostrołęką apelował wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. „Słyszymy, że to ma być starodroże, ale w mojej ocenie nie jest w żaden sposób ona zastępowana tą drogą S61, która jest budowana” - wskazywał samorządowiec podczas spotkania z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem i senatorem Markiem Komorowskim. Wystąpienie z takim wnioskiem obiecał wicemarszałek.

Kurczy się DK61 w rejonie Łomży

mm wt, 01 lutego 2022 18:19

Część drogi krajowej DK61 w rejonie Łomży spadła w kategorii dróg i stała się drogą wojewódzką. Ma to związek z oddawanymi w 2021 roku do ruchu odcinkami S61, a wynika z mocy prawa.

Fatum wisi nad obwodnicą Łomży?

mm nie, 23 stycznia 2022 12:21

GDDKiA unieważniła czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Taką informację w piątek wysłano do podmiotów biorących udział w przetargu.

Via Baltica dłuższa o ponad 20 km

mm wt, 04 stycznia 2022 09:13

Odcinek drogi ekspresowej S61 Wysokie - Raczki o długości ponad 20 km został oddany do użytku 3. stycznia 2022 roku. To pierwszy z trzech odcinków drogi ekspresowej Via Baltica realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który został zakończony.

Rozpoczęcie budowy węzła Podborze

mm pon, 27 grudnia 2021 08:59

Na początku stycznia 2022 roku, a nie 28 grudnia (wtorek) jak wcześniej informowano, GDDKiA planuje zmianę organizacji ruchu na S8 w okolicy Ostrowi Mazowieckiej. Ma to związek z rozpoczęciem budowy największego węzła drogowego w regionie – Podborze, dzięki któremu S61 połączy się z S8.

Oficjalnie otwarty południowy fragment obwodnicy Łomży

mm pt, 17 grudnia 2021 18:14

Blisko 9-kilometrowy łącznik do węzła Łomża Południe do rejonu Podgórza został dziś oficjalnie otwarty i oddany kierowcom. Stanowi on nowy ślad drogi krajowej 63. W przyszłości, po oddaniu S61, ma on przejąć ruch kierujący się od Zambrowa na Mazury, z pominięciem centrum Łomży.

Grupa NDI z najniższą ofertą na budowę obwodnicy Łomży

mm śr, 15 grudnia 2021 20:45

GDDKiA uznała ofertę konsorcjum NDI za najkorzystniejszą w przetargu na nowego wykonawcę obwodnicy Łomży. Chodzi o prawie 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno, z ponad kilometrowym mostem nad Narwią. Teraz czas na odwołania.

Fragment południowej obwodnicy Łomży wkrótce zostanie otwarty

mm so, 11 grudnia 2021 13:51

Łącznik pomiędzy węzłem Łomża Południe na S61 a Podgórzem na DK63 w najbliższym tygodniu zostanie udostępniony kierowcom. Taką zapowiedź przekazał Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.

Można zaczynać, jest ZRID na kluczowy odcinek Via Baltica

mm pt, 10 grudnia 2021 08:38

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S61 Podborze - Śniadowo. To ostatni fragment międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica, który tej decyzji nie miał i kluczowy ponieważ łączy on budowaną trasę z istniejącą S8.

Oferty na brakujący fragment obwodnicy Łomży

mm cz, 30 września 2021 19:50

Siedem firm i konsorcjów chce wybudować newralgiczny odcinek obwodnicy Łomży tj. od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno. Poza 13-kilometrowym odcinkiem S61 powstanie 7-kilometrowy łącznik do DK 64 w Elżbiecinie. Dziś otwarto oferty.

Nad Narwią przed 2 tysiącami lat żyli i umierali Germanie

mm śr, 01 września 2021 09:36

Dwa tajemnicze cmentarzyska sprzed około 2 tysięcy lat odkryli archeolodzy na terenie pod budowę trasy Via Baltica na obwodnicy Łomży. Znaleźli ozdoby z brązu, elementy strojów, fragmenty naczyń ceramicznych oraz różne bronie. - Jedno cmentarzysko składało się z 24 grobów, drugie zaś z 27 - informuje archeolog Igor Maciszewski z firmy USUI w Raszynie w rozmowie dla 4lomza.pl z Mirosławem Robertem Derewońko. - Były to groby z urnami oraz tak zwane jamowe. Występowały zarówno z wyposażeniem, jak i bez.

Fragment obwodnicy Łomży prawie gotowy

mm śr, 01 września 2021 08:17

Prace na kolejnym odcinku Via Baltica postępują planowo i zbliżają się do zakończenia – wynika z informacji otrzymanych od GDDKiA oraz wykonawcy. To fragment obwodnicy Łomży i nowy ślad drogi krajowej 63. Jeszcze w tym roku mamy pojechać nową drogą krajową 63.

Uruchomiono fragment łącznika obwodnicy Łomży

mm wt, 31 sierpnia 2021 13:27

Od wczoraj ruch samochodowy od strony Zambrowa jedzie już po fragmencie nowo budowanej drogi, łącznika od S61 do DK 63. Zanim drogowcy skończą konieczne prace, tworzą się korki.

Którędy łącznik Via Baltica i Via Carpatia

mm so, 28 sierpnia 2021 11:52

GDDKiA pyta o opinię w sprawie przebiegu alternatywnego korytarza transportowego drogi ekspresowej S16. To kolejny wariant przebiegu łącznika Via Baltica i Via Carpatia.

Zablokują Via Baltica?

mm pon, 09 sierpnia 2021 21:36

Ledwie opadł kurz, jaki pozostawił po sobie samochód premiera, a już słychać głosy o zablokowaniu trasy Via Baltica, choć wcześniej pewnie sama się zablokuje. Nowa organizacja ruchu sprawiła, że w Kisielnicy jest głośno i non stop stoją ciężarówki w korku. Długo tak mieszkańcy też nie wytrzymają, a samochody muszą gdzieś jeździć.

Premier Morawiecki otworzył pod Łomżą kolejny fragment S61

mm pon, 09 sierpnia 2021 19:35

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w poniedziałkowe południe otworzył uroczyście kolejne odcinki trasy szybkiego ruchu Via Baltica. Od dziś kierowcy dojadą drogą S61 od węzła Kolno, obok Kisielnicy do końca Szczuczyna. Łącznie 44 km betonowej dobrej i bezpiecznej drogi.

Absurd przy wjeździe na Via Baltica w Kisielnicy

mm so, 07 sierpnia 2021 16:53

W poniedziałek pojedziemy S61 od węzła Kolno (obok Kisielnicy) do Stawisk z dwujezdniową obwodnicą i dalej do Szczuczyna. Ale nie wszystko jest tak prosto jak się wydaje. W Kisielnicy ciężarówki będą musiały nadrabiać kilometry pod oknami mieszkańców.

Ponad 50 ziemianek odkryli archeolodzy w obozie leśnym

mm pt, 06 sierpnia 2021 08:41

Od ponad 3 miesięcy odbywają się wykopaliska archeologiczne na terenach, przygotowywanych pod budowanie trasy Via Baltica w okolicach Łomży. Pomimo że rozwiązano umowę z wykonawcą planowanego odcinka obwodnicy miasta od Kisielnicy w kierunku Ostrołęki, ekipa Archeologicznej Pracowni Badawczej Thor z Gniezna pracowała dzień w dzień, i to ciężko, w ponad 30-stopniowych upałach, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Widomym efektem stało się odkrycie ponad 50 ziemianek obozu leśnego, założonego przez Rosjan w czasie I wojny światowej. O wiele plastyczniej niż słowa ukażą krajobrazy prawie księżycowe zdjęcia Marka Maliszewskiego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę