czwartek, 19 września 2019 napisz DONOS@

S8 bez zjazdu na Via Baltica (na kilka lat?)

Foto: S8 bez zjazdu na Via Baltica (na kilka lat?)
cz pon, 09 lutego 2015 10:35

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę ostatniego fragmentu S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy z województwem podlaskim. To niespełna 10-kilometrowy odcinek drogi z dwoma węzłami z których jeden nazwano Podborze. Zgodnie z planami dotyczącymi Via Baltica węzeł Podborze ma łączyć dwie ekspresówki – S8 na Białystok i S61 na Łomżę, ale w zlecanej teraz budowie S8 realizowany ma być tak jakby zjazdu na Łomżę wcale miało nie być. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA tłumaczy, że to... prawda, bo to inny węzły Podborze. - Dość powiedzieć, że kiedy składano wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka S8 Ostrów Mazowiecka – gr. województwa, drogi S61 w ogóle nie było, nie istniała w żadnych planach – podkreśla Malinowski dodając, że po wybudowaniu tego drugiego węzła, ze zjazdem na Łomżę, pierwszy ma zostać częściowo rozebrany. Wychodzi, że mniej więcej dwa – trzy lata po wybudowaniu.

Chętni do budowy drogi do Warszawy

Foto: Chętni do budowy drogi do Warszawy
cz śr, 04 lutego 2015 08:54

22 konsorcja i firmy z kraju i zagranicy zgłosiły się do udziału w przetargu na budowę odcinka drogi S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką w Wyszkowem. Wnioski do białostockiego oddziału GDDKiA, który przygotowuje także i tę inwestycję choć jest ona na terenie województwa mazowieckiego, złożyły firmy z Polski, Austrii, Czech, Hiszpanii i Włoch. Postępowanie jest dwuetapowe. Teraz urzędnicy z GDDKiA sprawdzają złożone wnioski i dopiero później wybrane firmy proszą o przedstawienie ofert cenowych.

Cała Via Baltica w 2020 roku?

Foto: Cała Via Baltica w 2020 roku?
cz pt, 23 stycznia 2015 13:51

Komisja Europejska określa priorytety w dziedzinie infrastruktury oraz potrzeby inwestycyjne dla Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) do 2030 r. Właśnie opublikowano dziewięć studiów na temat stanu prac oraz potrzeb rozwoju poszczególnych korytarzy sieci bazowej TEN-T. Dwa z tych korytarzy przebiegają przez Polskę, a częścią jednego z nich jest Via Baltica przebiegająca przez Łomżę. W raporcie zapisano, że ta droga powstanie w latach 2016-2020.

Koncepcje warte miliony...

Foto: Koncepcje warte miliony...
cz wt, 20 stycznia 2015 11:41

Na ponad 13,5 miliona złotych GDDKiA wyceniła prace nad Koncepcją Programową budowy drogi ekspresowej nr S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę po Szczuczyn. Sama obwodnica Łomży według ich wyliczeń miałaby pochłonąć niemal 4 mln zł. Wszystko wskazuje, że opracowanie Koncepcji uda się zlecić taniej, bo ubiegające się o zlecenie firmy, w 5 na 6 zadań, na które podzielono ekspresówkę, zaproponowały niższe ceny. Powyżej oczekiwań GDDKiA jest tylko zadanie obejmujące część obwodnicy Łomży.

Nowy „łomżyński” most przez Narew będzie... najprostszy

Foto: Nowy „łomżyński” most przez Narew będzie... naj...
cz wt, 13 stycznia 2015 17:19

Planowany do budowany w ciągu Via Baltica i obwodnicy Łomży most na Narwi będzie jednym z najdłuższych w Polsce. Jego długość wyniesie 1200 metrów, bo most na estakadzie będzie rozciągał się nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną Narwi. I choć do budowy mostu jest jeszcze daleka droga, to drogowcy już wiedzą jak będzie on wyglądał. Niestety, choć w trakcie kilkuletnich prac nad planami Via Baltica i obwodnicy Łomży, było kilka ciekawszych koncepcji, wygrała ta najprostsza. Nie będzie wysokich na kilkadziesiąt metrów pylonów i grubych lin podtrzymujących jezdnie, ani wielkich stalowych łuków.

Obwodnica Łomży najtrudniejsza (?)

Foto: Obwodnica Łomży najtrudniejsza (?)
cz pt, 09 stycznia 2015 18:48

Dziesięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowej na drogę ekspresową S 61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. Drogowcy z GDDKiA zadanie podzielili na sześć części, przy czym dwie z nich dotyczą obwodnicy Łomży. Te zadania – choć cieszyły się najmniejszym zainteresowaniem projektantów. Na oba zgłosiło się „tylko” po czterech wykonawców.

Nie ma pieniędzy na łomżyńską Via Baltica?

Foto: Nie ma pieniędzy na łomżyńską Via Baltica?
cz śr, 07 stycznia 2015 14:34

W przekazanym do konsultacji projekcie „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023” nie widać pieniędzy przypisanych w kolejnych latach na budowę łomżyńskiego odcinaka Via Baltica i obwodnicy Łomży – alarmuje poseł Lech Kołakowski. Długo wyczekiwana inwestycja jest na liście zadań, oszacowane są wydatki na jej realizację - na poziomie pod 3,3 mld zł z Krajowego Funduszu Drogowego - ale na każdy kolejny rok – począwszy od 2014 do 2023 roku - za każdym razem jest to 0,0 (słownie: zero przecinek zero). Poseł podejrzewa, że może to wynikać z... omyłki pisarskiej, i prosi Minister Infrastruktury i Rozwoju o pilne wyjaśnienie sprawy.

Ekspresówką do Warszawy

Foto: Ekspresówką do Warszawy
cz pt, 02 stycznia 2015 12:57

Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na rozbudowę drogi Wyszków – Ostrów Mazowiecka do klasy dwujezdniowej drogi ekspresowej. To przetarg ograniczony. Na razie – do początku lutego - drogowcy czekają na wnioski od wykonawców chcących być dopuszczonymi do udziału w postępowaniu. Niemniej jak podaje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku ten kolejny, blisko 30-kilometrowy odcinek S8 na trasie Białystok – Warszawa powinien być gotowy w 2018 roku.

Łomżyńska Via Baltica na liście dużych do realizacji

Foto: Łomżyńska Via Baltica na liście dużych do reali...
cz pt, 02 stycznia 2015 10:03

Łomżyński odcinek Via Baltica wraz z obwodnicą Łomży powinien zostać ukończony w czwartym kwartale 2020 roku. Tak wynika z zapisów zatwierdzonego przez Komisję Europejską kilkanaście dni temu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Budowa drogi znalazła się na 13. miejscu załączonego do dokumentu tzw. „wykazu dużych projektów” drogowych.

Trzeci łomżyński most na Narwi powinien być drogowo-kolejowy uważa poseł Kołakowski

Foto: Trzeci łomżyński most na Narwi powinien być dro...
cz pon, 29 grudnia 2014 10:14

Drogowcy rozpoczynają prace koncepcyjne nad budową trzeciego mostu przez Narew w okolicy Łomży. Chodzi o ten, którym poprowadzona będzie ekspresowa droga S61, stanowiąca część Via Baltica. Zlecenie na jego opracowanie znajduje się wśród zadań w ogłoszonym przez GDDKiA przetargu na wykonanie Koncepcji Programowej budowy tej ekspresówki od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. Nim projektanci zasiedli do desek kreślarskich poseł Lech Kołakowski chce by rząd rozszerzył zakres tego opracowania zlecając rozważenie wybudowania tu mostu drogowo-kolejowego zamiast tylko drogowego. - Taki rozwiązanie pozwoliłoby na zaspokojenie wszystkich potrzeb wynikających z konieczności budowy drogi ekspresowej, ale także otwierałoby możliwości poprowadzenia tędy w przyszłości także trasy kolejowej – przekonuje poseł w wystąpieniu do Ministra Infrastruktury i Rozwoju.

Konsultacje programu budowy dróg... także Via Baltica z obwodnicą Łomży

Foto: Konsultacje programu budowy dróg... także Via B...
cz pon, 22 grudnia 2014 12:44

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konsultacje projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Na liście podstawowej zadań inwestycyjnych tego programu jest budowa całej Via Baltica, czyli drogi ekspresowej S61 z obwodnicą Łomży. Dokument zakłada, że droga zostanie wybudowana do 2020 roku.

Zabiegają o zlecenie na budowę kolejnego fragmentu Via Baltica

cz wt, 16 grudnia 2014 09:07

20 konsorcjów i firm chce budować, będącą kolejnym fragmentem trasy Via Baltica, obwodnice Suwałk. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku w poniedziałek otworzyła oferty w przetargu ograniczonym na tę inwestycję. Zgłoszenia wpłynęły od firm z całej Europy, m.in. Polski, Czech, Włoch i Hiszpanii - poinformował rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski. Obwodnica Suwałk ma mieć niespełna 13 km długości i być czwartym – po obwodnicach Stawisk, Augustowa i Szczuczyna - fragmentem nowej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Ełk, Suwąłki do granicy z Litwą.

Do Warszawy dojedziemy szybciej... za 32 miesiące

Foto: Do Warszawy dojedziemy szybciej... za 32 miesiące
cz wt, 09 grudnia 2014 14:52

Rozpoczęły się prace nad budową obwodnicy Marek. Nowy odcinek ekspresowej S8, który formalnie będzie częścią Via Baltica, ma mieść długości ok. 15,5 km i kosztować ok. 737,5 mln zł. Zgodnie z podpisanymi pod koniec listopada umowami przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych obwodnica ma zostać zrealizowana w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy. W tym czasie powinny już rozpocząć się także prace przy budowie odcinak S8 pomiędzy Ostrowia Mazowiecką a Wyszkowem. ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na ten fragment ekspresówki drogowcy mają mieć w połowie przyszłego roku. Ten sam dokument na obwodnicę Łomży planowany jest dopiero na początku 2018 roku.

Obwodnice Stawisk i Szczuczyna będą szersze

Foto: Obwodnice Stawisk i Szczuczyna będą szersze
cz cz, 04 grudnia 2014 12:37

Oddana do użytku przed rokiem obwodnica Stawisk i planowana do oddania na koniec przyszłego roku obwodnica Szczuczyna w ciągu kilku lat będą poszerzane. Obie obwodnice, choć stanowią fragmenty ekspresowej Via Baltica, zostały zaprojektowane jako drogi jedno jezdniowe. Teraz drogowcy potwierdzają, że i one – tak jak cała S61 - będą musiały być drogami z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu.

Via Baltica przez Łomżę wchodzi na deski projektantów

Foto: Via Baltica przez Łomżę wchodzi na deski projek...
cz nie, 23 listopada 2014 20:52

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Białystok ogłosiła przetarg na wykonanie Koncepcji Programowej budowy drogi ekspresowej nr S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. To 86,2 km nowej drogi ekspresowej Via Baltica. Zadanie podzielone jest na 6 części. Dwie z nich dotyczą obwodnicy Łomży. Na opracowanie koncepcji wykonawca dostanie 9 miesięcy. Drogowcy już wcześniej podawali, że „do końca przyszłego roku ta koncepcja powinna być gotowa, a kolejnym etapem – jeśli będą zapewnione pieniądze na budowę drogi - będzie wyłonienie wykonawcy w systemie „projektuj i zbuduj”.

Tak zbudują nam Via Balticę

Foto: Tak zbudują nam Via Balticę
cz śr, 12 listopada 2014 08:09

W 2016 roku – 2 miliony złotych, w 2017 już ponad 300 milionów, a w latach 2018-2020 rocznie po około 1,5 miliarda złotych. Tak prezentują się najnowsze plany drogowców odnośnie harmonogramu i kosztów budowy „łomżyńskiej” Via Baltica. Droga ekspresowa S61 znalazła się na liście najważniejszych inwestycji drogowych w nowym „Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020”. Dokument został skierowany do uzgodnień rządowych.

Ona dała początek Via Baltica przez Łomżę. Obwodnica Augustowa dostępna dla kierowców

Foto: Ona dała początek Via Baltica przez Łomżę. Obwo...
cz pt, 07 listopada 2014 14:42

Tuż przed północą z czwartku na piątek pierwsze pojazdy wjechały na obwodnicę Augustowa. Oddana do użytku obwodnica, w wariancie przez Raczki, jest kluczowym elementem w ruchu międzynarodowym pomiędzy Polską, a krajami bałtyckimi - w przyszłości stanowić też będzie fragment planowanej drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej, poprzez planowaną obwodnice Łomży, Ełk aż do Budziska. Początkowo drogowcy planowali zbudować obwodnicę Augustowa przez tereny chronione doliny Rospudy, co spotkało się z protestem ekologów. Zimą 2007 roku rozbijając obóz w lesie nieopodal rzeczki ekolodzy ochronili go przed wycinką, jednocześnie uniemożliwiając drogowcom rozpoczęcie budowy Via Baltica w wariancie przez Białystok. Niespełna dwa lata później rząd zmienił przebieg dróg ekspresowych i autostrad w Polsce wyznaczając nową drogę ekspresową S-61 przez Łomżę, która omija obszary cenne przyrodniczo w województwie podlaskim. To nią poprowadzono Via Baltica.

Decyzja środowiskowa obwodnicy Łomży bez protestów, ale... z urzędniczym poślizgiem

Foto: Decyzja środowiskowa obwodnicy Łomży bez protes...
cz pon, 03 listopada 2014 11:50

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku nie wpłynęło nawet jedno odwołanie na wydaną w drugiej połowie września decyzję środowiskową dla obwodnicy Łomży. I choć dokument powinien być już prawomocnym okazuje się, że za taki nie można go jeszcze uznać. Brakuje jeszcze „zwrotki” z Gminy Łomża, że informacja o decyzji była przekazana do publicznej wiadomości zgodnie z wymaganiami prawa. - Moi pracownicy dostali zapewnienie, że w tym tygodniu tę zwrotkę urzędnicy gminy mają nam wysłać – mówi Lech Magrel Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku, wyjaśniając, że termin uprawomocnienia się decyzji liczy się nie od daty jej podpisania – 22 września, ale wywieszenia co w tej gminie miało nastąpić około 3 października.

Via Baltica cała betonowa

cz pt, 24 października 2014 08:12

Planowana do budowy do 2020 roku Via Baltica wraz z obwodnica Łomży nie będzie miała nawierzchni z asfaltu lecz z betonu. O najnowszej decyzji GDDKiA betonowania, a nie asfaltowania kluczowych odcinków dróg przewidzianych w rządowym programie budowy dróg krajowych na lata 2014–2020 – poinformowała Rzeczpospolita. Na liście dróg bez asfaltu jest też „prawie 187 km S61 między Ostrowią Mazowiecką a Łomżą i Budziskiem”.

Budowę obwodnicy Łomży zaczną za 2 lata?

Foto: Budowę obwodnicy Łomży zaczną za 2 lata?
cz wt, 07 października 2014 14:53

Na początku 2016 roku powinny być ogłoszone przetargi na budowę prowadzących do Łomży odcinków Via Baltica. Chodzi o oba odcinki od strony Ostrowi Mazowieckiej i Stawisk. Kilka miesięcy później - do połowy 2016 roku - zostanie ogłoszony także przetarg na budowę samej obwodnicy Łomży. Takie daty zapisano w uchwalonym przez rząd pod koniec września Dokumencie Implementacyjnym do Strategi Rozwoju Transportu do 2020 r. (z perspektywą do 2030 r.) W przypadku wszystkich odcinków Via Baltica daty są wcześniejsze niż w poprzednich wersjach dokumentu. Zgodnie z dokumentem cała ekspresowa S-61 ma być gotowa w 2020 roku.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę