Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 26 listopada 2022 napisz DONOS@

GDDKiA wybrała wykonawców Via Baltica między Ostrowią Mazowiecką a Łomżą

cz wt, 28 listopada 2017 16:17

Po kilku miesiącach analiz białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą. Tę część Via Baltica zbudować mieliby RUBAU POLSKA i POLAQUA. Wartość obu kontraktów wyniesie 860 milionów złotych.

Chcą budować Via Baltica od Szczuczyna do Raczek

cz cz, 09 listopada 2017 08:57

Niespełna półtora miliarda złotych może kosztować budowa ok. 63 km drogi ekspresowej nr 61 na odcinku do Szczuczyna do Raczek. GDDKiA w Olsztynie przyjęła wreszcie oferty cenowe od wykonawców zainteresowanych zleceniem na zaprojektowanie i zbudowanie tego fragmentu Via Baltica. Przetargi GDDKiA ogłosiła jeszcze w kwietniu ubiegłego roku.

Ekspresówka do Szczuczyna „może w 2020 roku”

cz wt, 31 października 2017 13:43

- Politycy, to co mieli do zrobienia, to już zrobili, teraz sprawy w swoje ręce przejęli inżynierowie – mówił Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk komentując podpisanie umów na realizację dwóch pierwszych odcinków tzw. łomżyńskiej części drogi ekspresowej S-61 Via Baltica. Oba - od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna – mają 34 km długości i za ich zaprojektowanie i zbudowanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zapłacić 630 milionów złotych. Pierwszy odcinek zbuduje firma Strabag, drugi Budimex. Krzysztof Kondraciuk. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oceniał, że za około rok powinien być gotowy wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a ukończenie tych odcinków „nastąpić może w 2020 roku”.

Pierwsze umowy na łomżyńską Via Baltica

cz pon, 30 października 2017 11:51

- Jutro podpisujemy umowy na realizację odcinków Via Baltica – zapowiedział w poniedziałek rano w TVN24 Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. Chodzi o dwa pierwsze odcinki tzw. łomżyńskiej części ekspresówki S-61 od Kisielnicy do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna. Przetargi na wyłowienie wykonawców prac w systemie projektuj i buduj GDDKiA ogłosiła na początku lutego. Pierwszy z odcinków ma zbudować firma Strabag, drugi Budimex.

Obwodnicę Łomży zacznie budować Mota-Engil

cz pon, 16 października 2017 15:32

Mota-Engil złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę części obwodnicy Łomży od znajdującego się za Konarzycami węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput (bez tego węzła) – ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Za wybudowanie odcinka dwujezdniowej ekspresówki o długości nieco ponad 7 km i ok. 9 km jednojezdniowego łącznika od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa firma chciała 218 mln 105 tys. 688 zł i 56 gr. To ponad 60 mln zł mniej niż wynosiła wycena GDDKIA.

Archeolodzy szukają dołów śmierci w Lesie Giełczyńskim

cz cz, 05 października 2017 15:33

- Wchodzimy z badaniami sondażowymi w kilku miejscach Lasu Giełczyńskiego na powierzchni 50 arów po 20. października i będziemy prowadzili tam prace archeologiczne aż do końca listopada - zapowiada Michał Grabowski, archeolog z Warszawy, który kieruje badaniami w północnej części lasu, którędy ma być poprowadzony łącznik planowanej obwodnicy Łomży z drogą do Zambrowa. Las Giełczyński ukrywa dramaty 12 tysięcy niewinnych ludzi: około 7 000 Żydów oraz około 5 000 Polaków, zabitych w czasie masowych egzekucji przez Niemców od połowy 1941 r. do lata 1944 r. O kontynuacji badań zaczętych na początku roku tzw. próbami fosforowymi, mogącymi wskazywać na kości mordowanych koło Giełczyna ofiar, zadecydowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w uzgodnieniu z łomżyńską delegaturą Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku.

E-ładowarki na Via Baltica. W Łomży pod Venedą

cz cz, 28 września 2017 08:56

Greenway Infrastructure Poland, spółka rozwijająca infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych w przyszłym miesiącu ma postawić na terenie parkingu pod Galerią Vedneda specjalną szybką ładowarkę do „tankowania” aut elektrycznych. Inwestycja będzie zrealizowana w ramach projektu, który otrzymał unijne dofinansowanie z instrumentu Connecting Europe Facility – CEF („Łącząc Europę”), z którego współfinansowane są m.in. północe odcinki Via Baltica. Łomżyńska e-ładowarka ma być jedną z kilku na tym szlaku.

Będą kolejne badania mogił w Lesie Giełczyńskim

cz pt, 18 sierpnia 2017 13:51

Planująca budowę obwodnicy Łomży Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zlecić archeologiczne badania sondażowe w Lasie Giełczyńskim. Jego północny róg ma przeciąć zbudowany wraz z obwodnicą miasta tzw. łącznik drogi krajowej nr 63. Badania są konieczne, bo na tym obszarze mogą znajdować się zbiorowe mogił pomordowanych w masowych egzekucjach w okresie II wojny światowej. Giełczynie poniosło śmierć około 12 tysięcy ofiar – siedem tysięcy Żydów i pięć tysięcy Polaków.

Na łomżyńskiej Via Baltica zaoszczędzili ponad miliard złotych

cz pt, 11 sierpnia 2017 14:14

1 miliard 115 milionów złotych – tyle wynoszą „oszczędności” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po przetargach na łomżyńską część Via Baltica. GDDKiA ma już oferty firm ma wszystkie sześć odcinków na które podzielono około 90 km drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn. W sumie na projekt i budowę tej ekspresówki drogowcy chcieli wydać 3,26 miliarda złotych, a wychodzi, że uda się to zrobić za ok. 2,14 miliarda złotych.

Oferty na ostatni kawałek łomżyńskiej Via Baltica

cz cz, 10 sierpnia 2017 13:55

Pięć ofert wpłynęło do GDDKiA w odpowiedzi na przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S-61 na odcinku od węzła „Śniadowo” w pobliżu miejscowości Tyszki-Nadbory do węzła „Łomża Południe”(bez węzła) w pobliżu Konarzyc. To ostatni już odcinek łomżyńskiej części Via Baltica, dla którego poszukiwany jest wykonawca. Za zaprojektowanie i zbudowanie ekspresówki o długości 17 kilometrów wykonawcy chcą od 380 do 430 milionów złotych.

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

cz wt, 08 sierpnia 2017 13:19

Pięć ofert wpłynęło do białostockiego oddziału GDDKiA na projekt i budowę ok. 20 km drogi ekspresowej S-61 od Ostrowi Mazowieckiej do węzła „Śniadowo”. To tzw. „pierwszy” z sześciu odcinków na jakie podzielono łomżyńską Via Baltica. GDDKiA na zadanie chciała przeznaczyć 620 mln zł, ale wszystkie oferty są znacznie niższe.

Strabag zbuduje Via Baltica od Kisielnicy do Stawisk

cz pt, 28 lipca 2017 12:24

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S-61 od Kisielnicy, gdzie ma być „węzeł Kolno” do Stawisk złożyła firma Strabag – poinformowała GDDKiA. Za budowę ok. 16,5 km ekspresówki chce otrzymać 288 mln 323 tys 241,81 zł. Była to najtańsza z ośmiu ofert złożonych w przetargu, choć cena nie była jedynym kryterium wyboru.

Ostry bój o zlecenie na obwodnicę Łomży

cz pt, 21 lipca 2017 13:18

Aż 11 firm i konsorcjów złożyło oferty na realizację tzw. „zadania nr 4” łomżyńskiej Via Baltica, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży wraz z nowym mostem przez Narew. Na realizację zadania GDDKiA Białystok planowała wydać ponad 960 milionów złotych, ale wszystkie oferty są znacznie poniżej tej kwoty, a najtańsze nie przekraczają nawet jej połowy. Wszystkie firmy zadeklarowały gotowość realizacji kontraktu w 31 miesięcy od podpisania umowy czyli w najkrótszym okresie dopuszczanym przez GDDKiA.

Trudne pytania

cz pon, 10 lipca 2017 08:30

GDDKiA nie odpowiedziała jeszcze na wszystkie pytania złożone przez firmy zainteresowane budową tzw. zadania nr 4 drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn, czy ponad połowy obwodnicy Łomży z nowym mostem przez Narew. Pytań do tego odcinka Via Baltica około pół tysiąca, a brak odpowiedzi na wszystkie sprawia, że drogowcy ponownie – po raz trzeci przesunęli termin składania ofert, który pierwotnie wyznaczony był na 29 maja.

Budimex wygrywa przetarg na budowę Via Baltica od Stawisk do Szczuczyna

cz wt, 04 lipca 2017 15:27

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S-61 pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem (tzw. zadanie nr 6) złożyła firma BUDIMEX – poinformował białostocki oddział GDDKiA. Za zbudowanie 18. kilometrów Via Baltica otrzyma 342,13 mln zł. Nie była to najtańsza z ofert złożonych w przetargu. - Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to jesienią tego roku powinna zostać podpisana umowa na realizację tej inwestycji – zapowiada GDDKiA.

Duże zainteresowanie obwodnicą Łomży

cz cz, 29 czerwca 2017 13:36

Osiem firm i konsorcjów rywalizuje o zlecenie z GDDKiA na zaprojektowanie i zbudowanie części obwodnicy Łomży od znajdującego się za Konarzycami węzła „Łomża Południe” do węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput (bez tego węzła). Ceny wahają się od 210 do 313 milionów złotych. Za te pieniądze ma powstać tylko nieco ponad 7 km ekspresówki, i ok. 9 km jednojezdniowego łącznika od węzła „Łomża Południe” do drogi w kierunku Zambrowa. Będzie tu w sumie 15 obiektów inżynierskich, z czego 6 na dk 63, oraz 1 przepust z funkcją przejścia dla zwierząt.

Kolejne przesunięcie terminów na oferty obwodnicy Łomży

cz pon, 19 czerwca 2017 10:40

W tym tygodniu nie poznamy ofert firm zainteresowanych budową obwodnicy Łomży. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ponownie przesunęła termin składania ofert w przetargach na tzw. zadnia nr 3 i nr 4 drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn.

„Polaqua” dobuduje obwodnicę Szczuczyna

cz pt, 26 maja 2017 16:35

75 milionów złotych będzie kosztowała dobudowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. GDDKiA w Białymstoku podpisała umowę na zaprojektowanie i zbudowanie jezdni czyli doprowadzenie całej obwodnicy do standardu drogi ekspresowej S61. Prace ma przeprowadzić „Polaqua” - ta sama firma, która wykonała pierwszą jezdnię obwodnicy.

Oferty na obwodnicę Łomży będą później

cz śr, 24 maja 2017 13:13

Ze względu na dużą liczbę pytań Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku przesunęła termin składania ofert w przetargach na obwodnicę Łomży. Początkowo termin ten był określony na ostatnie dni maja, a teraz jest trzy tygodnie później. Obwodnica Łomży to blisko 20 km ekspresówki plus 16 km jednojezdniowych łączników dróg krajowych nr 63 i 64. Po lekturze ogłoszeń przetargowych potencjalni wykonawcy napisali 760 pytań i nie na wszystkie do tej pory udało się odpowiedzieć administracji drogowej.

Pięciu konkurentów o zlecenie na budowę Via Baltica od Stawisk do Szczuczyna

cz śr, 17 maja 2017 13:17

Na nieco ponad 333 miliony złotych wyceniało projekt i budowę 18 km ekspresowej S61 pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem. To najtańsza oferta z pięciu jakie wpłynęły na ogłoszony przez białostocki oddział GDDKiA przetarg. Według ich wyceny prace mogły pochłonąć nawet 481 mln zł, ale żadna z ofert nawet nie zbliża się do tej ceny.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę