Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 listopada 2022 napisz DONOS@

Dołożą 4 cm betonu na Via Baltica!

cz wt, 03 lipca 2018 12:48

Może wydawać się, że to... dziwne. I faktycznie takim było, przede wszystkim dla specjalistów projektujących nową ekspresową drogę S61. Z sześciu jej łomżyńskich odcinków, od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, pięć miało być zbudowanych w najwyższej kategorii drogowej KR7, a jeden – w środku – w kategorii KR6. Dlaczego? - Wynikało to z niepełnych analiz ruchu wykorzystywanych na etapie tworzenia koncepcji programowych – tłumaczy Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku. Zapewnia też, że wykonawca tego odcinka Via Baltica przeprojektuje drogę do kategorii KR7.

Obwodnicę zbuduje nam włoska TOTO?

cz wt, 26 czerwca 2018 11:10

Włosi z Impresa Pizzarotti nie chcieli budować obwodnicy Łomży, ale chcą budować ją włosi z TOTO Contruzioni. Białostocki oddział GDDKiA po raz trzeci wybrał najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym ponad rok temu przetargu na realizację tzw. „zadania nr 4” łomżyńskiej części Via Baltica. To zaprojektowanie i zbudowanie odcinka 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży wraz z nowym mostem przez Narew oraz obwodnicy Piątnicy w ciągu drogi krajowej nr 64. Tym razem za najkorzystniejszą uznano ofertę włoskiej firmy TOTO Contruzioni, która była o ok. 80 mln zł droższa od oferty Impresy.

Wykonawcy na Via Baltica ze Szczuczyna do Raczek

cz pt, 15 czerwca 2018 08:49

Budimex ma zaprojektować i zbudować odcinki drogi ekspresowej S61 od Szczuczyna do Ełku i od wsi Wysokie do Raczek. Oferty firmy jako najkorzystniejsze na te zadania wybrał olszyński oddział GDDKiA. Poinformował także, że firma Polaqua uchyliła się od zawarcia umowy na realizację drogi od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie wobec tego za najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum, którego liderem jest Trakcja PRKiI. Póki co brakuje tylko wykonawcy na kluczowe zadanie nr 4 łomżyńskiej części Via Baltica, czyli większość obwodnicy Łomży z nowym mostem przez Narew.

Via Baltica z dotacji UE i kredytu EBI

cz pon, 23 kwietnia 2018 10:27

Bank Gospodarstwa Krajowego pozyskał 500 mln euro kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Pieniądze będą przeznaczone na budowę odcinków drogi ekspresowej S61 Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę do granicy państwa z Litwą w Budzisku - poinformował BGK zaznaczając, że kredyt zasili Krajowy Fundusz Drogowy (KFD), z którego finansowana jest budowa i przebudowa dróg krajowych w Polsce, w szczególności budowa tras szybkiego ruchu: autostrad i dróg ekspresowych oraz obwodnic miast.

Poszukają innego wykonawcy kluczowego odcinka obwodnicy Łomży

cz śr, 28 marca 2018 15:11

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku poinformowała, że postanowiła uwzględnić odwołanie włoskiej firmy „Impresa Pizzarotti” od wyboru jej oferty jako najkorzystniejszej na zaprojektowanie i zbudowanie 13-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 stanowiącego główną część obwodnicy Łomży wraz z nowym mostem przez Narew. Rafał Malinowski z GDDKiA zapowiada, że lada dzień zostanie unieważnionych tamten wybór, a „później będziemy kontynuować procedurę przetargową, wybierając najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych złożonych w tym przetargu ofert”.

Włosi twierdzą, że ich oferta na obwodnicę Łomży jest nieaktualna

cz wt, 20 marca 2018 09:42

W piątek informowaliśmy, że włoska firma Impresa Pizzarotti odwołała się od wyników przetargu, w którym jej oferta została uznana za najkorzystniejszą na zaprojektowanie i zbudowanie odcinka drogi ekspresowej S61 stanowiącego główną część obwodnicy Łomży. Wczoraj Krajowa Izba Odwoławcza, która będzie rozpatrywała odwołanie, podała, że Impresa Pizzarotti chce odrzucenia jej oferty, bo uważa, że nie jest już związana ofertą. GDDKiA wstrzymuje się od komentarzy w sprawie.

Włosi wygrali przetarg na obwodnicę Łomży i się odwołali od wyniku

cz pt, 16 marca 2018 13:07

To może brzmieć jak żart, ale nim nie jest. Włoska firma Impresa Pizzarotti, której oferta dwa razy została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno”, zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej, postanowienie GDDKiA, o tym że to ich oferta jest najkorzystniejsza. 15 marca mijał czas w którym można było wnieść odwołania od drugiego postanowienia GDDKiA. Z naszych informacji wynika, że odwołać się miała tylko Impresa Pizzarotti. Potwierdza to Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA. - To pierwszy taki przypadek w historii mojej pracy w GDDKiA - mówi.

KIO każe powtarzać wybór wykonawcy na jeden z ełckich odcinków Via Baltica

cz wt, 13 marca 2018 09:42

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła dokonany przez olsztyński oddział GDDKiA wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na projekt i budowę około 20-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S61 na odcinku Wysokie – Raczki. W połowie lutego poinformowano o wyborze oferty Budimex, ale po odwołaniu Porr KIO stwierdziła, że niesłusznie została odrzucona oferta tej firmy, która była o blisko 40 milionów tańsza i nakazał ponowne badanie i ocenę ofert.

Włosi ponownie najlepsi na budowę większości obwodnicy Łomży

cz śr, 07 marca 2018 12:01

Oferta włoskiej firma Impresa Pizzarotti z ceną niespełna 443 milionów złotych, ponownie została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za najkorzystniejszą w przetargu na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km ekspresowej obwodnicy Łomży od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew. To ostatni fragment łomżyńskiej Via Baltica, dla którego białostocki oddział GDDKiA musiał powtórzyć procedurę wyboru wykonawcę. Jeśli nie będzie odwołań umowę będzie można podpisać na przełomie kwietnia i maja.

Wykonawca na ełckie odcinki Via Baltica

cz pt, 23 lutego 2018 16:22

Olsztyński oddział GDDKiA rozstrzygnął przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61 na odcinku od Szczuczyna do Ełku i z Ełk do wsi Wysokie. Za najkorzystniejsze uznano oferty firmy POLAQUA, która ma już umowy na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna i zaprojektowanie i zbudowanie jednego z łomżyńskich odcinków Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Budimex zbuduje jeden z ełckich odcinków Via Baltica

cz wt, 13 lutego 2018 19:18

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy ekspresowej S61 od węzła „Wysokie” do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł – poinformował warmińsko-mazurski oddział GDDKiA. Zakończenie robót budowlanych na trzech ełckich odcinkach Via Blatica planowane jest na początku roku 2021.

Połączy Łomżę z Warszawą

cz pt, 09 lutego 2018 10:48

Za niespełna trzy lata mieszkańcy Łomży będą mogli ekspresowo dojechać do Warszawy. W Śniadowie GDDKiA podpisała umowę z firmą POLAQUA na budowę 17-kilometrowego odcinka ekspresowej drogi S61 od „węzła Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”. Drogowcy podają, że zrealizowanie kontraktu możliwe będzie do końca 2020 roku, a to oznacza, że wówczas na całej trasie z Łomży do Warszawy będzie można jechać dwujezdniową drogą ekspresową. - To jest już jakaś perspektywa. Cały region będzie miał skomunikowanie z Warszawą i Europą zachodnią – mówił Marek Chodkiewicz wiceminister w resorcie infrastruktury.

Via Baltica na południe od Łomży

cz wt, 06 lutego 2018 09:32

W piątek ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 17 km ekspresowej Via Baltica od Łomży w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. To tzw. „zadanie nr 2” łomżyńskiej części ekspresówki i jednocześnie jej przedostatni odcinek na który GDDKiA będzie podpisywała umowę. Wykonawcą zadania będzie POLAQUA, która ma otrzymać 380,34 mln zł.

Adamczyk: Tak dotrzymujemy słowa

cz wt, 30 stycznia 2018 17:45

- Via Baltica będzie drogą bezpieczną. Via Baltica uruchomi potencjał gospodarczy naszych regionów – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy na zaplanowanie i zbudowanie około 20 km ekspresowej drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory, mniej więcej w połowie drogi do Łomży. Podpisana w Ostrowi Mazowieckiej umowa pomiędzy GDDKiA a firmą RUBAU przewiduje, że droga będzie oddana do użytku pod koniec 2021 roku.

Ekspresówka od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży

cz pt, 26 stycznia 2018 09:51

Po niedzieli ma zostać podpisana umowa na zaprojektowanie i zbudowanie ok. 20 km drogi ekspresowej S-61 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do okolic miejscowości Tyszki-Nadbory. To tzw. „zadanie nr 1” z sześciu łomżyńskiej części Via Baltica i jednocześnie czwarte na które GDDKiA będzie podpisywała umowę. Pod koniec listopada ogłoszono, że przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum firm RUBAU POLSKA Sp. z o.o. i CONSTRUCCIONES RUBAU S.A., Hiszpania.

Wybór wykonawcy większości obwodnicy Łomży raz jeszcze

cz pon, 15 stycznia 2018 19:06

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie konsorcjum spółek PORR i Unibep i nakazała unieważnienie wyników przetargu na budowę części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61 Via Baltica. Chodzi o ponad 13-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi od węzła Łomża Zachód w okolicy Sierzput do węzła Kolno w Kisielnicy i jednojezdniowy łącznik do drogi krajowej nr 64 w kierunku Jeżewa.

Do końca marca mają być podpisane wszystkie umowy na łomżyńskie odcinki drogi Via Baltica

cz so, 13 stycznia 2018 18:15

Do końca marca mają być podpisane umowy na wszystkie odcinki drogi S61 Via Baltica w województwie podlaskim - poinformowała w sobotę (13.01) na konferencji prasowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Droga ma powstać do 2021 roku.

Minister Adamczyk: „To nie święty Mikołaj, to rząd Prawa i Sprawiedliwości”

cz cz, 21 grudnia 2017 20:17

„Wygłoszę tą formułę, którą wygłaszam stale: rola polityków się skończyła. Teraz sprawy przejmują w swoje ręce inżynierowie, teraz sprawy przejmują wykonawcy (…) wszyscy ci, którzy w przeciągu 3 lat – taka mamy nadzieję, bo taki mamy plan – zrealizują tą inwestycję i oddadzą ją do użytkowania – mówił w czwartek wieczorem minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, podczas uroczystości podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie południowej części obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61. - To jest tylko 7 km, ale jak niezmiernie ważne – podkreślał.

W czwartek podpisanie umowy na południowy fragment obwodnicy Łomży

cz wt, 19 grudnia 2017 13:37

To „tylko” jeden węzeł drogowy „Łomża Południe” znajdujący się kawałek za Konarzycami, 7 km i 186 m dwujezdniowej ekspresowej drogi S61 od tego węzła na zachód do Sierzput Nowych, oraz 8 km i 907 m jednojezdniowej drogi na wschód łączącej Via Baltica z drogą na Zambrów. W czwartek ma być podpisana umowa na realizację pierwszego fragmentu obwodnicy Łomży. Zlecenie na zaprojektowanie i zbudowanie drogi otrzyma Mota-Engil, której GDDKIA zapłaci nieco ponad 218 mln zł. Ten fragment łomżyńskiej ekspresówki powinien być gotowy na przełomie 2020 i 2021 roku.

Włosi zbudują większość obwodnicy Łomży

cz wt, 12 grudnia 2017 13:39

Włoska firma Impresa Pizzarotti z ceną 442 mln 875 tys. 399 zł – wygrała przetarg na realizację tzw. „zadania nr 4” drogi ekspresowej S61, czyli zaplanowanie i zbudowanie 13 km drogi od węzła „Łomża Zachód” w okolicach Sierzput do znajdującego się w okolicy Kisielnicy węzeł „Kolno” wraz z nowym mostem przez Narew. To już ostatni fragment łomżyńskiej Via Baltica, dla którego białostocki oddział GDDKiA wybrał najkorzystniejszego wykonawcę.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę