Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Ponad 50 ziemianek odkryli archeolodzy w obozie leśnym

mm pt, 06 sierpnia 2021 08:41

Od ponad 3 miesięcy odbywają się wykopaliska archeologiczne na terenach, przygotowywanych pod budowanie trasy Via Baltica w okolicach Łomży. Pomimo że rozwiązano umowę z wykonawcą planowanego odcinka obwodnicy miasta od Kisielnicy w kierunku Ostrołęki, ekipa Archeologicznej Pracowni Badawczej Thor z Gniezna pracowała dzień w dzień, i to ciężko, w ponad 30-stopniowych upałach, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Widomym efektem stało się odkrycie ponad 50 ziemianek obozu leśnego, założonego przez Rosjan w czasie I wojny światowej. O wiele plastyczniej niż słowa ukażą krajobrazy prawie księżycowe zdjęcia Marka Maliszewskiego.

Droga gotowa, ale jeszcze nią nie pojedziemy

mm cz, 05 sierpnia 2021 14:39

Firma Strabag, wykonawca odcinka S61 pomiędzy węzłem Kolno a obwodnicą Stawisk, 2. sierpnia zgłosiła gotowość do odbiorów. Udostępnienie kierowcom będzie możliwe po zakończeniu kontroli przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Białymstoku. Kiedy, na razie nie wiadomo.

Ogłoszono drugi przetarg na obwodnicę Łomży

mm pt, 23 lipca 2021 13:32

GDDKiA ogłosiła dzisiaj drugi już przetarg na wybudowanie brakującej części obwodnicy Łomży. Chodzi o 13-kilometrowy odcinek od węzła Zachód do węzła Kolno z kilometrowym mostem przez Narew. To z tego odcinka, w połowie maja, wyrzucona została firma TOTO.

Ruch samochodów na kolejnym odcinku S61: Stawiski – Szczuczyn

mm wt, 20 lipca 2021 16:21

We wtorkowe południe pojazdy poruszające się DK61 zostały przekierowane na S61. To techniczna zmiana organizacji ruchu w związku z kolejnym etapem prac. Będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h – informuje GDDKiA.

Google nie widzi Via Baltiki?

mm wt, 20 lipca 2021 07:30

Już tydzień mija od oficjalnego otwarcia pierwszego łomżyńskiego odcinka Via Baltica. Możemy jeździć między węzłem Łomża południe, a węzłem Śniadowo. Sporo jednak pojazdów kierując się nawigacją omija ten fragment bardzo dobrej drogi, ponieważ do dziś nie wszystkie mapy kierują na tę drogę. Sprawdziliśmy.

Drogą S61 Via Baltica (17 km) można jechać do Warszawy

mm śr, 14 lipca 2021 16:48

- Udała się ta droga – mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa podczas oficjalnego otwarcia 17 km. odcinka S61 między węzłem Śniadowo, a węzłem Łomża południe. - Ta droga otworzy region, po części, komunikacyjnie wykluczony. To droga bezpieczna, to droga przewidywalna, to droga komfortowa. Droga, która jest symbolem możliwości inżynierów w XXI wieku. Mamy olbrzymią satysfakcję, że w Polsce buduje się najnowocześniejsze drogi na świecie, stosując najnowocześniejsze technologie – napawał się walorami inwestycji minister.

Wreszcie pojedziemy Via Balticą (fragmentem)

mm wt, 13 lipca 2021 13:41

W środę, 14. lipca 2021 roku przed południem, GDDKiA otworzy pierwszy z łomżyńskich odcinków międzynarodowego korytarza transportowego łączącego kraje bałtyckie z zachodnią Europą - Via Baltica. Jutro pojedziemy 17 km. odcinkiem od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Pojedziemy fragmentem Via Baltica do Warszawy

mm nie, 04 lipca 2021 12:53

W nadchodzącym tygodniu, po prawie dwóch latach od rozpoczęcia prac zostanie oddany do użytku pierwszy łomżyński odcinek Via Baltica. Pojedziemy około 17-kilometrową trasą, od węzła Śniadowo do węzła Łomża Zachód.

Jak połączyć Via Balticę i Via Carpatię?

mm śr, 09 czerwca 2021 07:52

Dyrektor GDDKiA w Białymstoku Wojciech Borzuchowski poinformował we wtorek, że w  marcu 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podejmie decyzję o wyborze wariantu łącznika między drogami Via Baltica i Via Carpatia na Podlasiu.

W czerwcu nowy przetarg na obwodnicę Łomży

mm wt, 01 czerwca 2021 08:57

„Po przeprowadzeniu inwentaryzacji i opracowaniu dokumentów przetargowych, jeszcze w czerwcu tego roku ogłosimy nowy przetarg. Podpisanie umowy z nowym Wykonawcą planowane jest na I kwartał 2022 r.” - czytamy w nadesłanym komunikacie GDDKiA.

TOTO wyrzucone z budowy obwodnicy Łomży

mm pt, 14 maja 2021 15:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powiadomiła w piątek 14. maja o odstąpieniu z winy wykonawcy - firmy TOTO, od umowy na realizację drogi ekspresowej S61 na odcinku pomiędzy węzłami Łomża Zachód i Kolno, czyli najistotniejszego fragmentu obwodnicy Łomży. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony nowy przetarg.

Infrastruktura ma być zgodna z unijnym prawem ochrony środowiska

mm pon, 22 marca 2021 13:29

„Od początku marca nie powinny być wydawane zezwolenia na budowę ani rozpoczynane roboty w projektach dofinansowywanych z UE, jeśli zaskarżona została ich zgodność z unijnym prawem ochrony środowiska” - o takim zaleceniu pisze dzisiejsza Rzeczpospolita jaki miał ogłosić inwestorom minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Via Carpatia i S16 przez Łomżę?

mm śr, 17 marca 2021 08:43

„Apelujemy, aby do dalszych analiz włączyć także zachodni wariant alternatywny w korytarzu Łomża – Zambrów – Bielsk Podlaski” - wnioskuje Fundacja dla Biebrzy na temat przebiegu drogi ekspresowej Via Carpatia w województwie podlaskim.

Zaczną otwierać etapami Via Baltica

mm so, 13 marca 2021 14:28

- Planujemy oddać do użytku (w 2021 roku - dop. red) 6 odcinków Via Baltica, 4 po stronie woj. podlaskiego i 2 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – mówił podczas wizyty na budowie S61 Via Baltica wiceminister infrastruktury Rafał Weber. - Kolejne 4 w roku 2022 i ostatnie 2 w roku 2023. Tak że za dwa lata trasa Via Baltica będzie łączyła Polskę centralną poprzez Podlasie i województwo warmińsko-mazurskie z naszymi sąsiadami z Litwy.

Wypadek na budowie Via Baltiki

mm śr, 03 marca 2021 17:07

62-letni mężczyzna zginął przy budowie drogi S61 Via Baltica. Operator spycharki wjechał na rozlewisko i zaczął tonąć. Do zdarzenia doszło we wtorek w Śniepie w województwie warmińsko-mazurskim.

Via Balticą do Warszawy już za 4 miesiące?

mm pt, 12 lutego 2021 08:52

To możliwe - wyjaśnia inżynier realizujący duże inwestycje infrastrukturalne. GDDKiA właśnie negocjuje z wykonawcą zadania nr 3 łomżyńskiej części Via Baltica, aby ten umożliwił wjazd na odcinek ekspresowej drogi S61 między węzłem Łomża Południe, a węzłem Śniadowo.

Budują Via Balticę

mm cz, 31 grudnia 2020 10:42

Ponad 1,2 mld zł wydała w 2020 roku GDDKiA na budowę trasy szybkiego ruchu Via Baltica w okolicach Łomży. GDDKiA na koniec roku podsumowała swoje główne inwestycje drogowe w regionie.

Tną drzewa pod obwodnicę Łomży

mm pt, 04 grudnia 2020 08:46

Geodeci mierzą, a drwale tną drzewo. Na obwodnicy Łomży zaczęły się już pierwsze prace. 27-go listopada GDDKiA przekazała plac budowy firmie TOTO S.p.A, która ma wybudować drogę ekspresową S61 Via Baltica na odcinku od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno”, łącznie z budową mostu przez Narew.

Wojewoda wydał ZRID na obwodnicę Łomży z mostem

mm cz, 12 listopada 2020 18:15

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał dziś decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zadania nr 4 łomżyńskiej części Via Baltica. Obejmuje ona budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno”, łącznie z budową mostu przez Narew.

Mieszkańcy Biebrzy nie chcą przecinania jej na pół

mm cz, 12 listopada 2020 08:49

Unikatowe ekosystemy Biebrzańskiego Parku Narodowego zagrożone są budową drogi S16 - przestrzega Fundacja dla Biebrzy. Właśnie trwają „hybrydowe” konsultacje w sprawie budowy drogi S16.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę