Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 26 listopada 2022 napisz DONOS@

Drogą S61 Via Baltica (17 km) można jechać do Warszawy

mm śr, 14 lipca 2021 16:48

- Udała się ta droga – mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa podczas oficjalnego otwarcia 17 km. odcinka S61 między węzłem Śniadowo, a węzłem Łomża południe. - Ta droga otworzy region, po części, komunikacyjnie wykluczony. To droga bezpieczna, to droga przewidywalna, to droga komfortowa. Droga, która jest symbolem możliwości inżynierów w XXI wieku. Mamy olbrzymią satysfakcję, że w Polsce buduje się najnowocześniejsze drogi na świecie, stosując najnowocześniejsze technologie – napawał się walorami inwestycji minister.

Wreszcie pojedziemy Via Balticą (fragmentem)

mm wt, 13 lipca 2021 13:41

W środę, 14. lipca 2021 roku przed południem, GDDKiA otworzy pierwszy z łomżyńskich odcinków międzynarodowego korytarza transportowego łączącego kraje bałtyckie z zachodnią Europą - Via Baltica. Jutro pojedziemy 17 km. odcinkiem od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Pojedziemy fragmentem Via Baltica do Warszawy

mm nie, 04 lipca 2021 12:53

W nadchodzącym tygodniu, po prawie dwóch latach od rozpoczęcia prac zostanie oddany do użytku pierwszy łomżyński odcinek Via Baltica. Pojedziemy około 17-kilometrową trasą, od węzła Śniadowo do węzła Łomża Zachód.

Jak połączyć Via Balticę i Via Carpatię?

mm śr, 09 czerwca 2021 07:52

Dyrektor GDDKiA w Białymstoku Wojciech Borzuchowski poinformował we wtorek, że w  marcu 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podejmie decyzję o wyborze wariantu łącznika między drogami Via Baltica i Via Carpatia na Podlasiu.

W czerwcu nowy przetarg na obwodnicę Łomży

mm wt, 01 czerwca 2021 08:57

„Po przeprowadzeniu inwentaryzacji i opracowaniu dokumentów przetargowych, jeszcze w czerwcu tego roku ogłosimy nowy przetarg. Podpisanie umowy z nowym Wykonawcą planowane jest na I kwartał 2022 r.” - czytamy w nadesłanym komunikacie GDDKiA.

TOTO wyrzucone z budowy obwodnicy Łomży

mm pt, 14 maja 2021 15:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powiadomiła w piątek 14. maja o odstąpieniu z winy wykonawcy - firmy TOTO, od umowy na realizację drogi ekspresowej S61 na odcinku pomiędzy węzłami Łomża Zachód i Kolno, czyli najistotniejszego fragmentu obwodnicy Łomży. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony nowy przetarg.

Infrastruktura ma być zgodna z unijnym prawem ochrony środowiska

mm pon, 22 marca 2021 13:29

„Od początku marca nie powinny być wydawane zezwolenia na budowę ani rozpoczynane roboty w projektach dofinansowywanych z UE, jeśli zaskarżona została ich zgodność z unijnym prawem ochrony środowiska” - o takim zaleceniu pisze dzisiejsza Rzeczpospolita jaki miał ogłosić inwestorom minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Via Carpatia i S16 przez Łomżę?

mm śr, 17 marca 2021 08:43

„Apelujemy, aby do dalszych analiz włączyć także zachodni wariant alternatywny w korytarzu Łomża – Zambrów – Bielsk Podlaski” - wnioskuje Fundacja dla Biebrzy na temat przebiegu drogi ekspresowej Via Carpatia w województwie podlaskim.

Zaczną otwierać etapami Via Baltica

mm so, 13 marca 2021 14:28

- Planujemy oddać do użytku (w 2021 roku - dop. red) 6 odcinków Via Baltica, 4 po stronie woj. podlaskiego i 2 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – mówił podczas wizyty na budowie S61 Via Baltica wiceminister infrastruktury Rafał Weber. - Kolejne 4 w roku 2022 i ostatnie 2 w roku 2023. Tak że za dwa lata trasa Via Baltica będzie łączyła Polskę centralną poprzez Podlasie i województwo warmińsko-mazurskie z naszymi sąsiadami z Litwy.

Wypadek na budowie Via Baltiki

mm śr, 03 marca 2021 17:07

62-letni mężczyzna zginął przy budowie drogi S61 Via Baltica. Operator spycharki wjechał na rozlewisko i zaczął tonąć. Do zdarzenia doszło we wtorek w Śniepie w województwie warmińsko-mazurskim.

Via Balticą do Warszawy już za 4 miesiące?

mm pt, 12 lutego 2021 08:52

To możliwe - wyjaśnia inżynier realizujący duże inwestycje infrastrukturalne. GDDKiA właśnie negocjuje z wykonawcą zadania nr 3 łomżyńskiej części Via Baltica, aby ten umożliwił wjazd na odcinek ekspresowej drogi S61 między węzłem Łomża Południe, a węzłem Śniadowo.

Budują Via Balticę

mm cz, 31 grudnia 2020 10:42

Ponad 1,2 mld zł wydała w 2020 roku GDDKiA na budowę trasy szybkiego ruchu Via Baltica w okolicach Łomży. GDDKiA na koniec roku podsumowała swoje główne inwestycje drogowe w regionie.

Tną drzewa pod obwodnicę Łomży

mm pt, 04 grudnia 2020 08:46

Geodeci mierzą, a drwale tną drzewo. Na obwodnicy Łomży zaczęły się już pierwsze prace. 27-go listopada GDDKiA przekazała plac budowy firmie TOTO S.p.A, która ma wybudować drogę ekspresową S61 Via Baltica na odcinku od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno”, łącznie z budową mostu przez Narew.

Wojewoda wydał ZRID na obwodnicę Łomży z mostem

mm cz, 12 listopada 2020 18:15

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał dziś decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zadania nr 4 łomżyńskiej części Via Baltica. Obejmuje ona budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno”, łącznie z budową mostu przez Narew.

Mieszkańcy Biebrzy nie chcą przecinania jej na pół

mm cz, 12 listopada 2020 08:49

Unikatowe ekosystemy Biebrzańskiego Parku Narodowego zagrożone są budową drogi S16 - przestrzega Fundacja dla Biebrzy. Właśnie trwają „hybrydowe” konsultacje w sprawie budowy drogi S16.

Na kolejnym odcinku Via Baltica ruszają prace budowlane

mm cz, 22 października 2020 19:55

Konsorcjum firm Trakcja PRKiI SA, Mostostal Warszawa SA oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. pod koniec września uzyskało decyzję ZRID i na ostatnim odcinku w województwie warmińsko-mazurskim S61 Ełk Południe - Wysokie rozpoczął prace przygotowawcze i odhumusowanie terenu. Odcinek, zgodnie z harmonogramem ma być skończony w 2022 r.

Postęp prac na S61 Via Baltica

mm śr, 14 października 2020 10:30

Droga ekspresowa S61 jest głównym fragmentem polskiego odcinka międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica, łączącego kraje nadbałtyckie z zachodnią Europą. Realizacja kontraktów przebiega zgodnie z harmonogramem - informuje GDDKiA. Na terenie Polski długość realizowanej drogi Via Baltica czyli S61 wynosi 214 km. Na większości podlaskich odcinków prace są już prowadzone, a jedynie na dwóch trwa jeszcze procedura wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Powstaje mała obwodnica Łomży

mm pt, 09 października 2020 11:16

Na blisko 9-kilometrowym odcinku jednojezdniowej drogi od węzła „Łomża Południe” do drogi Łomża – Zambrów trwają intensywne prace budowlane. Są już niektóre obiekty inżynierskie, powstaje szeroki wiadukt nad torami i na kilkuset metrach leży już asfalt.

Innowacyjne automatyczne pojazdy na Via Baltica?

mm wt, 22 września 2020 10:13

Minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz odpowiedzialni za telekomunikację ministrowie Łotwy, Litwy i Estonii podpisali memorandum o współpracy w sprawie łączności 5G oraz połączonej i zautomatyzowanej mobilności (CAM) w korytarzu transportowym Morze Północne – Morze Bałtyckie czyli Via Baltica.

Złożono wniosek o decyzję ZRID na ostatni odcinek Via Baltica

mm pt, 18 września 2020 17:18

Dwa miesiące przed terminem wynikającym z umowy firma POLAQUA złożyła wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na odcinek S61 Podborze - Śniadowo - informuje GDDKiA. Ten blisko 20-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S61 ma być gotowy latem 2023 roku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę