Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 25 listopada 2020 napisz DONOS@

Skuło lodem

Foto: Skuło lodem
cz cz, 26 stycznia 2006 11:38

Krany bez wody, porozrywane instalacje wodne, zerwane przewody linii energetycz-nych, unierucho-mione samo-chody... niemal puste ulice... To nie scenariusz katastroficznego filmu, ale zima w Łomży. Temperatury rzędu minus 26 st. Celsjusza paraliżowały życie w całym kraju. Zgodnie z zapowiedziami mróz chwycił już w czwartek po południu. Później z każda godziną było zimniej. Rano w piątek termometry wskazywały nawet -26 st.C. Zbliżona temperatura utrzymywała się do wtorku, a odczucie chłodu skutecznie potęgował jeszcze dość silny wiatr wiejący ze wschodu i północnego-wschodu. Zdaniem specjalistów, ci którzy w te dni musieli wyjść z domu odczuwali temperaturę sięgającą nawet do minus 40 st. C. Tak zimno ostatni raz było przed niemal dziesięciu laty...

Cena za hipermarket

Foto: Cena za hipermarket
cz cz, 19 stycznia 2006 11:24

Już cztery osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z prowadzonym od kilku miesięcy śledztwem dotyczącym lokalizacji w Łomży supermarketu. Trzem z nich Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła już zarzuty płatnej protekcji, czwarty zatrzymany, wczoraj był dowożony z Kielc do Białegostoku. Jak podkreślał szef Prokuratury Apelacyjnej, Sławomir Luks, jak na razie „łomżyńskim śladem w sprawie jest supermarket”.

Fundusze Miejskiej Kultury

Foto: Fundusze Miejskiej Kultury
cz cz, 12 stycznia 2006 11:33

Mamy pieniądze na półroczne funkcjonowanie placówki – mówi dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk. Szefowie instytucji kulturalnych w mieście są zgodni, że tegoroczny budżet jest dla nich wyjątkowo niekorzystny. Zgodnie z zapisami projektu budżetu, przyjętego jeszcze w starym roku przez Radę Miasta, instytucje kulturalne otrzymają niewiele ponad 3 mln. zł. Tyle zaproponował prezydent miasta w zgłoszonym projekcie miejskich wydatków na ten rok. Jest to suma o prawie 1mln. 200 tys. zł mniejsza niż zapotrzebowanie, jakie do ratusza zgłosiły poszczególne jednostki.

Ubytki wśród dentystów czyli ubodzy stomatolodzy

Foto: Ubytki wśród dentystów czyli ubodzy stomatolodzy
cz cz, 05 stycznia 2006 11:56

Stomatolodzy zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim, podobnie jak ich koledzy - lekarze rodzinni, nie chcą podpisać umów na świadczenie usług medycznych. W byłym województwie łomżyńskim mniej niż co drugi pacjent może w pierwszym tygodniu stycznia skorzystać z darmowej wizyty u dentysty. Jak wynika ze statystyk łomżyńskiej delegatury NFZ, zabezpieczono publiczną służbę stomatologiczną dla 60 % mieszkańców powiatu grajewskiego, zaledwie 19% w powiecie łomżyńskim, nie licząc miasta. W samej Łomży do refundowanej przez Fundusz wizyty może przyjść 46% obywateli. Dla Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego liczby te to odpowiednio: 45 i 66%. Najgorsza sytuacja panuje w powiecie kolneńskim, gdzie żaden lekarz stomatolog nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

(bez)Cenne zdrowie

Foto: (bez)Cenne zdrowie
cz cz, 29 grudnia 2005 11:42

Zdecydowana większość gabinetów lekarskich w Łomży i regionie, tak jak w całym kraju, w pierwszych dniach stycznia może być zamknięta. Na trzy dni przed końcem roku lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów w 2006 roku. Lekarze i Fundusz kłócą się o pieniądze na leczenie pacjentów, którzy jak zwykle nie dość, że nie mają nic do powiedzenia, to jako jedyni mogą za to dostać po głowie...

Tajemnice krypt

Foto: Tajemnice krypt
cz cz, 22 grudnia 2005 12:36

Zakończył się kolejny etap prac archeologicznych przy odkrytych w łomżyńskiej Katedrze kryptach. Trudno jeszcze wartościować odkrycia, które udało nam się ustalić podczas kilkumiesięcznych prac w Katedrze – mówi archeolog prof. Maciej Czarnecki. Profesor jest ostrożny w stawianiu tez i propagowaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, wynikające z odkrycia. Dzisiaj na pewno wiemy, że krypty, które udało się odkryć w momencie rozpoczęcia prac przy prezbiterium świątyni, powstawały na przestrzeni wieków. Najstarsza z nich być może sięga początków XVI wieku, czyli momentu powstawania świątyni.

Uwaga! Skrzyżowanie!!

Foto: Uwaga! Skrzyżowanie!!
cz cz, 15 grudnia 2005 11:31

Gdyby wszystkich polskich policjantów przenieść do USA, a z Ameryki przenieść funkcjonariuszy do Polski, to w naszym kraju wystrzelano by wszystkich bandytów, a w Stanach wszystkich naszych policjantów. Ten stary dowcip z brodą, obrazuje obecnie stosunek niektórych kierowców do funkcjonariuszy z łomżyńskiej drogówki.

Zabierają ARiMR?

Foto: Zabierają ARiMR?
cz cz, 08 grudnia 2005 11:50

Do Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży wpłynęło pismo od nowej prezes Agencji. Elżbieta Kaufman-Suszko z Białegostoku, w dwa dni po powołaniu, pyta o możliwości przeniesienia ARiMR z Łomży do Białegostoku. Decyzję o przenosinach, zgodnie z prawem, dziś może podjąć tylko Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, który także jest z Białegostoku.

Hipermarket z Eurołapówką?

Foto: Hipermarket z Eurołapówką?
cz cz, 01 grudnia 2005 12:22

Dwóch mężczyzn trafiło za kratki – na razie tymczasowo – w związku z podejrzeniem łapówkarstwa przy lokalizacji hipermarketu w Łomży. We wtorek Kurier Poranny ujawnił, że Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzą śledztwo w sprawie kupowania za łapówki korzystnych uchwał dla hipermarketów. W mieście zawrzało...

(Zbyt) Cenne Paliwo

Foto: (Zbyt) Cenne Paliwo
cz cz, 24 listopada 2005 11:58

Na jednej z rzeszowskich stacji paliw ceny Etyliny 95 spadły do 3 zł i 85 gr. Czy podobna sytuacja mogłaby zaistnieć w Łomży i regionie? Prezydent Rzeszowa wymógł na podlegającym mu Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, by udostępnione zostało do powszechnej sprzedaży paliwo, z którego korzystają również miejskie autobusy. Ceny paliwa spadły o kilkadziesiąt groszy w całym mieście. Sytuacja odbiła się dużym echem w całym kraju, bowiem ta sytuacja pokazała jak raz złamany monopol paliwowy prowadzi do obniżki cen.

Mamy 10% więcej... benzyny

Foto: Mamy 10% więcej... benzyny
cz cz, 17 listopada 2005 13:51

Ile litrów paliwa zmieści się w pięciolitrowy kanister? Pytanie wydawałoby się podchwytliwe, ale nic z tego... W środę na jednej z łomżyńskich stacji paliw w pięciolitrowy kanister paliwa udało się wlać niemal pięć i pół litra benzyny... i jeszcze kanister nie był pełny.

Uratować Pogotowie Ratunkowe

Foto: Uratować Pogotowie Ratunkowe
cz cz, 10 listopada 2005 11:45

W samo południe w środę rozpoczął się protest pracowników pogotowia ratunkowego w Łomży. Godzinę wcześniej podobną akcję rozpoczęli ich koledzy w Suwałkach. Załogi sprzeciwiają się pomysłom zarządu województwa na połączenie tych dwóch placówek z białostocką. Na razie wywiesiliśmy flagi na budynku. Z oznaczeniami protestu zorganizowanego przez NSZZ „Solidarność” jeżdżą też karetki pogotowia. Wszystko w związku z pomysłem na łączenie w jeden zakład, trzech stacji.

Kara za dobroczynność

Foto: Kara za dobroczynność
cz cz, 03 listopada 2005 11:55

Zapłaty nawet po 100 tysięcy złotych, domaga się ZUS od trzech kierowców z OSP z Łomży i Piątnicy. Niebotyczne kwoty to zaległe składki ubezpieczeniowe wraz z odsetkami. Zdaniem wójta Piątnicy, Edwarda Łady, winne jest „zwariowane polskie prawo, które karze malutkich”, zdaniem ZUS „niewiedza rolników”. Tak czy inaczej baty dostaną strażacy ochotnicy, którzy osamotnieni stanęli przed widmem bankructwa.

Trzy razy to za mało

Foto: Trzy razy to za mało
cz cz, 27 października 2005 11:20

W trzech kolejnych głosowaniach w środę radnym Łomży nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. W sumie o fotel pozostawiony przez Jana Jarotę ubiegało się czterech radnych. W pierwszym podejściu wystartowali: Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski, w drugim Brodziuk i Głaz, a w trzecim Matuszewski i Jan Bajno. Żaden z nich nie uzyskał jednak niezbędnego do objęcia funkcji przewodniczącego poparcia 12 radnych. Radni do wyborów powrócić mają w piątek wieczorem...

Kompletnie pijany eMPeK

Foto: Kompletnie pijany eMPeK
cz cz, 20 października 2005 12:05

Trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu MPK linii nr 8. Kompletnie pijanego „woźnicę” zatrzymali policjanci po alarmie podniesionym przez jednego z pasażerów pijanego autobusu. Aby doprowadzić się do takiego stanu kierowca musiał wypić ze 3/4 litra wódki – twierdzą policjanci. Sam kierowca mówi, że wypił dwa piwa, jedno przed pracą, drugie w jej trakcie.

Gruba kreska Brzezińskiego

Foto: Gruba kreska Brzezińskiego
cz cz, 13 października 2005 11:55

Blady strach padł na urzędników miejskich. Do końca tygodnia ma zostać przeprowadzona ocena wszystkich pracowników ratusza. „Ci, którzy będą pod kreską stracą pracę” – zapowiada prezydent Jerzy Brzeziński. Po raz ostatni coś takiego robiono pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia, a ocenie podlegali tylko pracownicy mianowani.

Ziomale z Łomży najlepsi w świecie

Foto: Ziomale z Łomży najlepsi w świecie
cz cz, 06 października 2005 11:48

Zaje fanie. Crazy Twisting Group – łomżyńska formacja tańca młodzieżowego zdobyła tytuł Mistrza Świata w breakdance. Łomżanie, mimo kontuzji, nie mieli sobie równych podczas rozegranych w miniony weekend w Niemczech mistrzostw Hip Hop Days 2005. To tu grupa zdobyła tytuł World Championship Breakdance Teams.

wybrańcy

Foto: wybrańcy
cz cz, 29 września 2005 11:11

Lud przemówił, a przynajmniej miał taką możliwość. Mógł wybrać mądrych, odpowiedzialnych, uczciwych, wykształconych, zdolnych..., ale znowu wybrali oni. Sześciu na dziesięciu dorosłych mieszkańców Łomży i okolicznych gmin nie poszło do urn wyborczych. Partia, która wygrała wybory cieszy się u nas poparciem raptem 10 proc. mieszkańców. Pozostałe „siły” polityczne są jeszcze słabsze.

wyborczy finish

Foto: wyborczy finish
cz cz, 22 września 2005 11:55

Przedwyborcza gorączka już sięga zenitu. Wyborcza makulatura jest niemal wszędzie. Plakaty wiszą na słupach ogłoszeniowych, płotach i przydrożnych drzewach, ulotki walają się po klatkach schodowych, wypadają ze skrzynek pocztowych i gazet... Spoty reklamowe kandydatów na posłów i senatorów lecą w każdej stacji radiowej i chyba na wszystkich polskojęzycznych kanałach telewizji. Wydawałoby się że więcej już nie można, a jednak... Z blisko 350 kandydatów walczących o mandat poselski w podlaskiem o nasze głosy aktywnie zabiega może... kilkunastu. Może trudno w to uwierzyć, ale z samej Łomży (nawet bez Konarzyc i Piątnicy) i tylko do Sejmu chce się dostać aż 21 kandydatów.

25 groszy taniej...

Foto: 25 groszy taniej...
cz cz, 15 września 2005 11:35

Dziś w życie weszło rozporządzenie ministra finansów o obniżce akcyzy na benzynę o 25 gr na litrze. Czy benzyna na stacjach stanieje? Zdaniem specjalistów paliwa stanieją, ale nie od razu i na pewno nie o 30 groszy jak zapowiadał rząd. Wczoraj zarówno PKN Orlen, jak i Grupa Lotos obniżyły hurtowe ceny benzyny i oleju napędowego. Niemniej obniżka jakiej można się spodziewać na stacjach wyniesie po kilka, najwyżej kilkanaście groszy na litrze.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę