Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Architekt za kratami

Foto: Architekt za kratami
cz cz, 29 czerwca 2006 11:47

Andrzej Z. Architekt Miejski Łomży trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej Echo Investment, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket. Jednocześnie za kratki, do tymczasowego aresztu, trafił Marek P. z Echo Investment, który miał łapówkę urzędnikowi wręczyć.

Biskup przeciwny hipermarketowi przy Sanktuarium

Foto: Biskup przeciwny hipermarketowi przy Sanktuarium
cz cz, 22 czerwca 2006 12:51

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek wnioskował do prezydenta Łomży, aby przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego – w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nie budować ogromnego hipermarketu. Prezydent Jerzy Brzeziński wniosku biskupa nie uwzględnił, ale dyplomatycznie polecił rozważyć możliwość uwzględnienia go na etapie sporządzania projektu zmiany studium.

Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je miała...

Foto: Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je mia...
cz pt, 16 czerwca 2006 12:16

Zgodnie z zapowiedziami białostockiej GDDKiA na początku lipca droga nr 61 ma być otwarta dla ruchu samochodów ciężarowych o nacisku 8 ton na oś. We wtorek w Sztabinie nieoczekiwanie oznajmił to szef Tadeusz Topczewski, a w środę z przekąsem potwierdził jego zastępca Jerzy Doroszkiewicz: "Łomża koniecznie chce tirów, więc będzie je miała..."

Z miastem do II ligi?

Foto: Z miastem do II ligi?
cz cz, 08 czerwca 2006 11:53

„Zrobimy wszystko aby w lipcu drużyna Łomży wybiegła na drugoligowe boiska. Teraz miasto ma możliwości wsparcia ŁKS-u... – mówi wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Co się zmieniło, że władze miasta zmieniły zdanie? Józef Kosiorek ponownie wrócił na stanowisko prezesa ŁKS-u. Jarosław Poteraj i Józef Babiel to nowi członkowie zarządu klubu. Maciej Zajkowski, Robert Piorunek i Kazimierz Żochowski opuszczą zaś to grono... Czy to wystarczy?

Sprawdź ulgę na VAT-cie

Foto: Sprawdź ulgę na VAT-cie
cz cz, 01 czerwca 2006 11:30

Blisko 600 wniosków o zwrot różnicy w podatku VAT za materiały budowlane wpłynęło do łomżyńskiego urzędu skarbowego. Możliwości takie daje nam ustawa o "częściowym zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym", podpisana przez prezydenta we wrześniu ubiegłego roku. Fiskus przygotowuje się do wypłaty kilkuset tysięcy złotych w ramach zwrotów w Łomży. Petenci na ogół mają jeszcze czas na rozliczenie, ale nie wszyscy. Jeszcze tylko przez miesiąc wnioski o zwrot różnicy pomiędzy 22 a 7 proc. VAT-em mogą składać ci, którzy budowę czy remont zakończyli przed koniec roku.

Witamy Cię Ojcze Święty

Foto: Witamy Cię Ojcze Święty
cz cz, 25 maja 2006 11:50

Przed południem samolot z Ojcem Świętym Benedyktem XVI wylądował na warszawskim lotnisku Okęciu. Z Benedyktem XVI już spotkali się pierwsi łomżanie. Papieżowi podczas całej pielgrzymki po Polsce będą towarzyszyć łomżyńscy biskupi Stanisław Stefanek i Tadeusz Bronakowski. Poza nimi z papieżem spotkało się już także pięciu łomżyńskich księży, którzy otrzymali zaproszenia na zamknięte spotkanie Ojca Świętego z klerem w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie.

cena życia

Foto: cena życia
cz cz, 18 maja 2006 11:59

72 -letni łomżanin zmarł, bo dyspozytorka z łomżyńskiego pogotowia drugi raz tego samego dnia nie chciała wysłać karetki do tego samego chorego. Kazała dzwonić do lekarza rodzinnego... Gdy wszyscy - lekarz rodzinny i wezwana przez niego karetka pogotowia wreszcie przyjechali, na ratunek było już za późno. Kilka godzin wcześniej lekarz pogotowia, który przyjechał na pierwsze wezwanie stwierdził, że z pacjentem nic złego się nie dzieje.

Kiedy ruszy mammograf?

Foto: Kiedy ruszy mammograf?
cz cz, 11 maja 2006 12:00

Rocznie w Polsce na raka piersi zapada ponad 10 tys. kobiet, przy czym połowa z nich umiera. Problem polega na późnym rozpoznaniu choroby, zwykle w znacznym stadium zaawansowania oraz długotrwałym procesie diagnostycznym. Jednocześnie wiadomo, że wykryty we wczesnym stadium nowotwór może być w pełni wyleczalny, a także pozwala niejednokrotnie na zachowanie piersi, bez konieczności okaleczenia, jakim jest jej amputacja. Do tej pory łomżanki, które wykryły u siebie w piersi „guzek”, aby przeprowadzić specjalistyczne badania musiały jechać do Białegostoku albo Warszawy. Długa podróż, kilkugodzinne oczekiwanie w kolejce na badania i kilkudniowe wyczekiwanie na ich wyniki potęgowały stres... Teraz ma być choć trochę łatwiej... Niestety zamontowany w ubiegłym miesiącu w łomżyńskim szpitalu nowoczesny mammograf w dalszym ciągu nie wykonuje badań.

Średniowieczny gród nad Narwią

Foto: Średniowieczny gród nad Narwią
cz cz, 04 maja 2006 11:15

„Słowianie udają się na łąki obfitujące w wodę i zarośla, po czym kreślą tam linię kolistą lub czworoboczną, w miarę tego, jaki chcą mieć kształt grodu i obszar jego powierzchni, kopią dookoła rów i piętrzą wykopaną ziemię, umocniwszy ją deskami i drzewem na podobieństwo szańców, aż taki mur osiągnie wymiar, jakiego pragną. I odmierzają w nim bramę, z której strony pragną ją mieć, a wchodzi się do niej po pomoście z drzewa…” Taką to relację z podróży po krajach słowiańskich opublikował Ibrahim Ibn Jakub, wielki podróżnik z X wieku. Opis dotyczy budowy grodu… Młodzi pasjonaci średniowiecza, niemalże jak ci pradawni Słowianie, postanowili wznieść od podstaw gród w malowniczym zakolu Narwi w Łomży.

Czy ktoś może to zatrzymać?

Foto: Czy ktoś może to zatrzymać?
cz cz, 27 kwietnia 2006 10:25

W USA cena benzyny doszła do 3 dolarów za galon, czyli ok. 2,5 zł za litr. Prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush jr. zarządził przeprowadzenie dochodzenia w sprawie wzrostu cen detalicznych benzyny w ostatnich miesiącach pod kątem ewentualnych nielegalnych manipulacji rynkowych. Łomżanie za benzynę płacą niemal dwa razy tyle. W środę za 1 litr 98 Pb Ultimate trzeba było zapłacić już 4,45 zł.

Nadnarwiańskie fiasko

Foto: Nadnarwiańskie fiasko
cz cz, 20 kwietnia 2006 11:43

Zagospodarowanie nadnarwiańskich bulwarów miało być jednym z największych sukcesów ekipy Jerzego Brzezińskiego. Już w kilka miesięcy po objęciu urzędu prezydenta Łomży Brzeziński ogłosił otwarty konkurs na zagospodarowanie łomżyńskiego nabrzeża Narwi. Przed rokiem wyłoniono zwycięzcę, a teraz na pół roku przed końcem kadencji, prezydent zrezygnował z jego usług. Przez ponad rok nie powstało nic...

Niedziela Palmowa z premierem

Foto: Niedziela Palmowa z premierem
cz cz, 13 kwietnia 2006 11:33

To Wy jesteście tym potencjałem, który dobrze wykorzystany dokona tych radykalnych zmian w naszym kraju, które są absolutnie potrzebne i niezbędne - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz do łomżyńskiej młodzieży. Podczas kilkugodzinnej wizyty w Łomży szef rządu spotkał się na Starym Rynku z mieszkańcami, rozmawiał z biskupem i uścisnął ręce łomżyńskim VIP-om...

Bezcenni lekarze

Foto: Bezcenni lekarze
cz cz, 06 kwietnia 2006 11:13

Przełożone zabiegi i operacje, brak przyjęć na oddziały, zamknięte poradnie specjalistyczne – tak będzie wyglądał najbliższy piątek w szpitalu wojewódzkim w Łomży. Personel przyłącza się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Lekarze i pielęgniarki domagają się 30-procentowej podwyżki płac jeszcze w tym roku. Związki zawodowe działające w służbie zdrowia zaplanowały na najbliższy piątek ogólnopolską akcję protestacyjną. Lekarze mają w tym dniu brać urlop na żądanie.

POsklejana

Foto: POsklejana
cz cz, 30 marca 2006 12:09

Maciej Andrzej Borysewicz - 27-letni prawnik z łomżyńskiego szpitala został nowym przewod-niczącym Platformy Obywatelskiej w Łomży i powiecie łomżyńskim. W wyborach pokonał wiceprezydenta miasta, Marcina Brunona Sroczyńskiego stosunkiem głosów 3 do 1. „To nie jest tak, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą - nie wiem czy do końca mój kontrkandydat zdawał sobie sprawę z ostatnich swoich poczynań w Platformie i może dlatego dostał żółtą kartkę” – mówi Borysewicz, komentując wygraną.

przyPiSany do Łomży

Foto: przyPiSany do Łomży
cz cz, 23 marca 2006 06:02

Grzegorz Jakuć pełnomocnik powiatowy PiS powiatu ziemskiego białostockiego został dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Nowy dyrektor łomżyńskiego ARiMR-u ma 46 lat. Dotychczas poza działalnością partyjną w białostockich strukturach Prawa i Sprawiedliwości pracował jako zastępca wójta gminy Brańsk.

Lubimy się do końca życia!

Foto: Lubimy się do końca życia!
cz śr, 15 marca 2006 22:02

Ze Świętej Pamięci Hanką Bielicką „z urodzenia łomżynianką, z wierzchu starą warszawianką” nie tylko o kapeluszach rozmawiał po raz ostatni Mirosław Robert Derewońko. Mirosław R. Derewońko: Ostatnio często kończyła Pani swoje koncerty słynnym już dwuwierszem „Bawcie się dzieci, póki babcia nie odleci”. Hanka Bielicka: „Bawmy się dzieci, póki babcia nie poleci!”

Lekarka operowała po pijanemu

Foto: Lekarka operowała po pijanemu
cz cz, 09 marca 2006 11:19

Wanda P. chirurg z łomżyńskiego szpitala, stając do stołu operacyjnego mogła mieć nawet 1,4 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu – oceniają biegli. Pacjent zmarł po operacji zakończonej sukcesem. Teraz kolejni biegli ustalą czy jest związek przyczynowo- skutkowy między stanem, w jakim była kobieta a błędem, którego się dopuszczono w czasie zabiegu.

PiS po SLD prawo rządzących

Foto: PiS po SLD prawo rządzących
cz cz, 02 marca 2006 13:30

Związany z PiS Bernard Aleksiejczuk zastąpił Eugeniusza Ochryciuka z SLD na stanowisku zarządcy łomżyńskiego PKS-u. Decyzję wojewoda Jan Dobrzyński (PiS) podjął na prośbę m.in. związków zawodowych... Te mówią, że prosiły, ale nie całkiem o to...

Ślisko... bardzo ślisko...

Foto: Ślisko... bardzo ślisko...
cz cz, 23 lutego 2006 11:57

Obowiązkowa Jazda Figurowa na Kółkach – tak można nazwać to coś, co przez ostatnie dni działo się na ulicach miasta i podłomżyńskich drogach. Od poniedziałku do środy wydarzyło się tu niemal trzydzieści kolizji i wypadków. Główną przyczyną była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze...

Pijana Łomża

Foto: Pijana Łomża
cz cz, 16 lutego 2006 12:11

Piją mężczyźni i kobiety, upijają się coraz młodsi. Idzie przede wszystkim piwo i wódka. W Łomży na alkohol w ubiegłym roku wydaliśmy grubo ponad 37,5 mln. zł. Tak wynika z podsumowania, jakie sporządził Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego do którego napły-nęły oświadczenia o wartości sprzedaży poszcze-gólnych rodzajów napojów alkoholowych ze wszystkich legalnie działających punktów sprze-daży alkoholu w mieście. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Łomży – wliczając noworodki, dzieci i abstynentów - na alkohol wydał ponad 575 zł.

« · «« · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę