Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Pozostał tylko chrust i torf...

Foto: Pozostał tylko chrust i torf...
cz cz, 02 czerwca 2005 11:51

„Pragnę Panu podziękować za wstrzymanie prac prowadzonych przez Ministerstwo Finansów zmierzających do drastycznego podniesienia ceny oleju opałowego. Nie sądziłem, że wykaże Pan jakiekolwiek zainteresowanie tą sprawą i losem wielu tysięcy polskich rodzin, które wykorzystują to paliwo do ogrzewania domów. Tym bardziej proszę przyjąć moje podziękowanie.” - napisał łomżanin do premiera Marka Belki w kwietniu tego roku. Dziś do Belki pisze on drugi list, bo w nocy z poniedziałku na wtorek Ministerstwo Finansów kilkakrotnie podniosło akcyzę na olej opałowy i gaz ziemny.

STRAJK

Foto: STRAJK
cz cz, 19 maja 2005 11:52

Związkowcy z łomżyńskiego PKS-u ogłosili strajk. Dziś od rana na kursowe trasy miał nie wyjechać żaden autobus z Łomży, Kolna i Grajewa. Gdy zamykaliśmy numer Bezcennej, na ewentualne zawieszenie strajku mógł wpłynąć tylko wojewoda podlaski Marek Strzaliński, ale do 20.00 nie wpłynął. Wieczorem zaapelował jedynie o "zaniechanie pochopnych działań, które mogą zdezorganizować pracę przedsiębiorstwa, funkcjonowanie komunikacji pasażerskiej oraz utrudnić prowadzenie dalszych rozmów dotyczących przyszłości Przedsiębiorstwa.”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Volvem

Foto: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Volvem
cz cz, 12 maja 2005 14:22

Zarząd miasta podpisał umowę na dostawę 6-ściu niskopodłogowych autobusów marki Volvo. Autobusy te będą obsługiwały m.in. nowe, przedłużone oraz istniejące linie komunikacji w Łomży i na terenie gmin ościennych (Kupiski Nowe, Kupiski Stare, Mątwica, Nowogród, Morgowniki, Jankowo). “Planowana jest również modernizacja i rozbudowa systemu miejskiej komunikacji w zakresie modernizacji linii nr 9 (Jankowo-Morgowniki) oraz utworzenie nowej linii nr 6, przez nowowybudowaną ulicę Rybaki” - informuje komunikat ratusza na temat planowanej inwestycji.

Demolka na stadionie

Foto: Demolka na stadionie
cz cz, 05 maja 2005 11:48

Straty rzędu 25-30 tys. zł. to efekty sobotniej demolki na stadionie przy ul. Zjazd. Podczas meczu ŁKS Łomża – OKS Olsztyn doszło do starć pomiędzy kibicami a ochroniarzami i interweniującą policją. 8 osób zatrzymano, na razie prowadzone są dwa postępowania karne przeciwko kibicom obu drużyn i postępowanie przeciwko masażyście OKS-u, który, wnosząc na stadion materiały pirotechniczne, stworzył zagrożenie bezpośrednie dla zdrowia.

pospiesznie i po cichu SLD sprzedaje PKS

Foto: pospiesznie i po cichu SLD sprzedaje PKS
cz cz, 28 kwietnia 2005 14:02

W decydującą fazę wszedł proces prywatyzacji łomżyńskiego PKS-u. Wojewoda wybrał firmę, z którą chce sprywatyzować cztery Państwowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej – w tym to w Łomży, a związkowcy gotują się do protestów. Poza Łomżą pod młotek idą PKS-y w Zambrowie, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim. Póki co poza informacją z kim chce je wojewoda sprywatyzować – firmą Connex Polska - wszystko inne jest ściśle tajne. Urzędnicy wojewody nie chcą nawet powiedzieć ile warte są PKS-y.

Habemus Papam

Foto: Habemus Papam
cz cz, 21 kwietnia 2005 12:22

O godzinie 18-stej we wtorek świat poznał nowego papieża. Chociaż znakomita większość Polaków jeszcze długo nie zapomni Naszego papieża, jednak Benedykt XVI w pierwszym zdaniu wspominając Wielkiego Jana Pawła II, zjednał sobie serca owej większości. Czcigodni Kardynałowie wybrali mnie, skromnego pracownika winnicy Pana – mówił w swoim pierwszym wystąpieniu Joseph Ratzinger - nowy papież.

W przyszłym roku ścieki stanieją – obiecuje zastępca prezydenta Łomży

Foto: W przyszłym roku ścieki stanieją – ob...
cz cz, 14 kwietnia 2005 13:22

Jak słowa nie dotrzyma, to przegra zakład... Obietnice odnośnie spadku cen opłat za ścieki padły w środę w Browarze Łomża. Od początku kwietnia browarniane ścieki spływają już do miejskiej oczyszczalni. Aby o tym społeczeństwu powiedzieć zwołano konferencję prasową, na której poza prezesami Browaru Łomża i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji byli m.in. prezydent Jerzy Brzeziński i jego zastępca Marcin Sroczyński. To właśnie on zaproponował zakład, że jeśli w przyszłym roku nie będzie spadku ceny opłat za ścieki i wodę – liczonych łącznie - stawia piwo... Zakład przyjęliśmy.

Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie

Foto: Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie
cz cz, 07 kwietnia 2005 13:34

Około trzech tysięcy, w ogromnej większości młodych łomżan przeszło we wtorek wieczorem ulicami Łomży z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry i dalej pod pomnik Jana Pawła II na placu Jana Pawła II. Marsz milczenia był spontaniczny. Jak mówili nikt ich nie musiał ani specjalnie namawiać, ani specjalnie zapraszać. Przyszli sami, z potrzeby serca. Zwoływali się przez e-maile, forum i komunikatory internetowe, a także SMS-y.

Hiperwizja

Foto: Hiperwizja
cz cz, 31 marca 2005 13:31

70 milionów zł może kosztować inwestycja, jaką w postaci hipermarketu w Łomży zamierza zrealizować Echo Inwestment. Na placu budowy, u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, w tym tygodniu pojawiła się już tablica z logo inwestora.

Dziś w Gazecie Bezcennej plakat ŁKS

Foto: Dziś w Gazecie Bezcennej plakat ŁKS
cz cz, 31 marca 2005 08:44

Rutkowskiego zastąpi... Rybakowski

Foto: Rutkowskiego zastąpi... Rybakowski
cz cz, 24 marca 2005 13:41

Nowym Komendantem Miejskim Policji w Łomży najprawdopodobniej będzie podinspektor Janusz Rybakowski z Białegostoku. Na to stanowisko chce go powołać komendant wojewódzki policji Adam Mularz. I nie ma żadnego znaczenia, że w Łomży kolejnego Komendanta z zewnątrz nie chcą. Negatywnie tę kandydaturę opiniują Prezydent Miasta, Starosta Łomżyński i... związki zawodowe tutejszej policji.

Ale dziura...

Foto: Ale dziura...
cz cz, 17 marca 2005 14:15

1500 kg tzw. „masy na zimno” do łatania dziur w jezdniach zużyli we wtorek drogowcy na ulicach Łomży. Około tony tej masy dziennie wwalane było w drogowe dziury i wyrwy niemal od początku zimy. Tymczasem ciągle rosną nowe. Rekordowo wielkie mają po kilka metrów kwadratowych wielkości i po kilkanaście centymetrów głębokości.

Szybki poślizg Rutkowskiego

Foto: Szybki poślizg Rutkowskiego
mm cz, 10 marca 2005 14:25

W niespełna pół roku po powołaniu na Komendanta Miejskiego Policji, młodszy inspektor Bogdan Rutkowski zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji był wypadek jaki miał Rutkowski. Jego samochód zjechał z drogi, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Komendant wyszedł bez większego uszczerbku, ale... prokuratura poleciła zbadanie jego krwi na ewentualną zawartość alkoholu.

Welcome Ashe

Foto: Welcome Ashe
cz cz, 03 marca 2005 13:38

W środę nieoczekiwaną wizytę w łomżyńskim ratuszu złożył ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Victor Ashe. Wbrew oczeki-waniom nie przywiózł wiz. Wyjechał za to bogatszy m.in.: o album o tematyce sakralnej, reklamówkę pełną miejskich gadżetów i karton piwa.

Hipermarket będzie a gimnazjum nie

Foto: Hipermarket będzie a gimnazjum nie
cz cz, 24 lutego 2005 11:43

* 12 za, 5 przeciw, 5 wstrzymało się – takim stosunkiem głosów Rada Miasta uchwaliła zamiar likwidacji PG nr 4. * 11 za, 7 przeciw, 3 wstrzymało się – tak głosowali radni w sprawie (hipermarketu) przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego

Hipermarket ŁOMŻA

Foto: Hipermarket ŁOMŻA
cz cz, 17 lutego 2005 13:27

57 sklepów zostanie zlikwidowanych. W 102 obroty spadną od 21% do 30%, w dalszych 360 spadek ten wyniesie do 20%. Otwarcie hipermarketu przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej negatywnie odczuje co drugi sklep na terenie Łomży – tak wynika z „Prognozy skutków budowy centrum...” przygotowanej na zlecenie inwestora, który chce wybudować pierwszy w mieście hipermarket. Autorzy dokumentu przekonują, że „przewidywana budowa centrum handlowo-usługowego w Łomży wpłynie korzystnie na większy potencjał handlu i usług dla ludności oraz na jakość życia w mieście.”

Wizje prezydenta Choińskiego

Foto: Wizje prezydenta Choińskiego
cz cz, 10 lutego 2005 13:20

To radni zdecydują czy Publiczne Gimnazjum nr 4 zostanie zlikwidowane, czy placówka będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach – mówi zastępca prezydenta Łomży Krzysztof Choiński. Ja chcę pozostawić po sobie coś dobrego dla łomżyńskiej oświaty, dlatego zaproponowałem takie rozwiązanie. O chęciach prezydenta wspominają też pedagodzy i rodzice zrzeszeni w Komitecie Obrony Szkoły, z tą tylko różnicą, że ich zdaniem, decyzja nie będzie dla niego chlubą.

Szpital wpuszczony w kanał

Foto: Szpital wpuszczony w kanał
cz cz, 03 lutego 2005 13:39

Łomżyński MPWiK sprzedał dług łomżyńskiego szpitala. Firma windyka-cyjna, która nabyła wierzytelności już wezwała szpital do natychmiastowej spłaty długu. Dla dyrekcji szpitala handel przez miejską spółkę długiem tutejszego szpitala to skandal, dla kierownictwa wodociągów i kanalizacji to dbanie o interesy spółki, a prezydent twierdzi, że nic o tym nie wiedział, choć rozumie...

Uniwersytecka wizja

Foto: Uniwersytecka wizja
cz cz, 27 stycznia 2005 13:38

Tu na razie jest ściernisko, ale... ma powstać prawdziwe akademickie miasto. Budynki dydaktyczne, audytorium, rektorat, domy studenckie, hala gimnastyczna i basen mają w sumie zająć około 14 hektarów. Gdyby pieniądze się znalazły... jakieś 150 mln. zł.... inwestycja mogłaby być gotowa na 600-lecie nadania praw miejskich Łomży.

Zderzenia niekontrolowane

Foto: Zderzenia niekontrolowane
mm cz, 20 stycznia 2005 13:40

Pod koniec tygodnia policjanci w Łomży zatrzymali pijaną kobietę, która prowadziła luksusowy samochód. Pani wiozła dziecko do przedszkola. Badanie o godzinie 8.30 wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ocenia policja to najbardziej jaskrawy przykład nieodpowiedzialności z jakim spotkali się w ostatnim czasie. Rośnie ilość wypadków i kolizji. Gro z nich powstaje również przez nieuwagę kierowców.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę