Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 czerwca 2020 napisz DONOS@

Hiperwizja

Foto: Hiperwizja
cz cz, 31 marca 2005 13:31

70 milionów zł może kosztować inwestycja, jaką w postaci hipermarketu w Łomży zamierza zrealizować Echo Inwestment. Na placu budowy, u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, w tym tygodniu pojawiła się już tablica z logo inwestora.

Dziś w Gazecie Bezcennej plakat ŁKS

Foto: Dziś w Gazecie Bezcennej plakat ŁKS
cz cz, 31 marca 2005 08:44

Rutkowskiego zastąpi... Rybakowski

Foto: Rutkowskiego zastąpi... Rybakowski
cz cz, 24 marca 2005 13:41

Nowym Komendantem Miejskim Policji w Łomży najprawdopodobniej będzie podinspektor Janusz Rybakowski z Białegostoku. Na to stanowisko chce go powołać komendant wojewódzki policji Adam Mularz. I nie ma żadnego znaczenia, że w Łomży kolejnego Komendanta z zewnątrz nie chcą. Negatywnie tę kandydaturę opiniują Prezydent Miasta, Starosta Łomżyński i... związki zawodowe tutejszej policji.

Ale dziura...

Foto: Ale dziura...
cz cz, 17 marca 2005 14:15

1500 kg tzw. „masy na zimno” do łatania dziur w jezdniach zużyli we wtorek drogowcy na ulicach Łomży. Około tony tej masy dziennie wwalane było w drogowe dziury i wyrwy niemal od początku zimy. Tymczasem ciągle rosną nowe. Rekordowo wielkie mają po kilka metrów kwadratowych wielkości i po kilkanaście centymetrów głębokości.

Szybki poślizg Rutkowskiego

Foto: Szybki poślizg Rutkowskiego
mm cz, 10 marca 2005 14:25

W niespełna pół roku po powołaniu na Komendanta Miejskiego Policji, młodszy inspektor Bogdan Rutkowski zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji był wypadek jaki miał Rutkowski. Jego samochód zjechał z drogi, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Komendant wyszedł bez większego uszczerbku, ale... prokuratura poleciła zbadanie jego krwi na ewentualną zawartość alkoholu.

Welcome Ashe

Foto: Welcome Ashe
cz cz, 03 marca 2005 13:38

W środę nieoczekiwaną wizytę w łomżyńskim ratuszu złożył ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Victor Ashe. Wbrew oczeki-waniom nie przywiózł wiz. Wyjechał za to bogatszy m.in.: o album o tematyce sakralnej, reklamówkę pełną miejskich gadżetów i karton piwa.

Hipermarket będzie a gimnazjum nie

Foto: Hipermarket będzie a gimnazjum nie
cz cz, 24 lutego 2005 11:43

* 12 za, 5 przeciw, 5 wstrzymało się – takim stosunkiem głosów Rada Miasta uchwaliła zamiar likwidacji PG nr 4. * 11 za, 7 przeciw, 3 wstrzymało się – tak głosowali radni w sprawie (hipermarketu) przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego

Hipermarket ŁOMŻA

Foto: Hipermarket ŁOMŻA
cz cz, 17 lutego 2005 13:27

57 sklepów zostanie zlikwidowanych. W 102 obroty spadną od 21% do 30%, w dalszych 360 spadek ten wyniesie do 20%. Otwarcie hipermarketu przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej negatywnie odczuje co drugi sklep na terenie Łomży – tak wynika z „Prognozy skutków budowy centrum...” przygotowanej na zlecenie inwestora, który chce wybudować pierwszy w mieście hipermarket. Autorzy dokumentu przekonują, że „przewidywana budowa centrum handlowo-usługowego w Łomży wpłynie korzystnie na większy potencjał handlu i usług dla ludności oraz na jakość życia w mieście.”

Wizje prezydenta Choińskiego

Foto: Wizje prezydenta Choińskiego
cz cz, 10 lutego 2005 13:20

To radni zdecydują czy Publiczne Gimnazjum nr 4 zostanie zlikwidowane, czy placówka będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach – mówi zastępca prezydenta Łomży Krzysztof Choiński. Ja chcę pozostawić po sobie coś dobrego dla łomżyńskiej oświaty, dlatego zaproponowałem takie rozwiązanie. O chęciach prezydenta wspominają też pedagodzy i rodzice zrzeszeni w Komitecie Obrony Szkoły, z tą tylko różnicą, że ich zdaniem, decyzja nie będzie dla niego chlubą.

Szpital wpuszczony w kanał

Foto: Szpital wpuszczony w kanał
cz cz, 03 lutego 2005 13:39

Łomżyński MPWiK sprzedał dług łomżyńskiego szpitala. Firma windyka-cyjna, która nabyła wierzytelności już wezwała szpital do natychmiastowej spłaty długu. Dla dyrekcji szpitala handel przez miejską spółkę długiem tutejszego szpitala to skandal, dla kierownictwa wodociągów i kanalizacji to dbanie o interesy spółki, a prezydent twierdzi, że nic o tym nie wiedział, choć rozumie...

Uniwersytecka wizja

Foto: Uniwersytecka wizja
cz cz, 27 stycznia 2005 13:38

Tu na razie jest ściernisko, ale... ma powstać prawdziwe akademickie miasto. Budynki dydaktyczne, audytorium, rektorat, domy studenckie, hala gimnastyczna i basen mają w sumie zająć około 14 hektarów. Gdyby pieniądze się znalazły... jakieś 150 mln. zł.... inwestycja mogłaby być gotowa na 600-lecie nadania praw miejskich Łomży.

Zderzenia niekontrolowane

Foto: Zderzenia niekontrolowane
mm cz, 20 stycznia 2005 13:40

Pod koniec tygodnia policjanci w Łomży zatrzymali pijaną kobietę, która prowadziła luksusowy samochód. Pani wiozła dziecko do przedszkola. Badanie o godzinie 8.30 wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ocenia policja to najbardziej jaskrawy przykład nieodpowiedzialności z jakim spotkali się w ostatnim czasie. Rośnie ilość wypadków i kolizji. Gro z nich powstaje również przez nieuwagę kierowców.

Rybacki Poker

Foto: Rybacki Poker
cz cz, 13 stycznia 2005 13:18

Łomżyński Okręg Polskiego Związku Rybackiego kontra Gospodarstwo Rybacko – Rolne “Projekt Rewitalizacji Rzek Pisy i Narwi”. Te dwa podmioty toczą spór o możliwość użytkowania wód na dwóch obwodach w okolicach rzek Pisy i Narwi, na odcinku: Pisz, Łomża i Nowogród. W tym roku łomżyński okręg Polskiego Związku Wędkarskiego obchodzi 25 rocznicę istnienia. Również w tym roku, organizacja może przestać istnieć na dwóch rybackich obwodach obejmujących część rzek Pisy i Narwi.

Kropla drąży spółdzielcę

Foto: Kropla drąży spółdzielcę
cz cz, 06 stycznia 2005 12:51

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowuje się do zmian w sposobach rozliczania zużycia wody i odprowadzanych ścieków. W efekcie przyniesie to podwyżki, średnio o 3 zł miesięcznie na rodzinę – twierdzi administracja ŁSM.

Kanar Commando

Foto: Kanar Commando
cz cz, 30 grudnia 2004 13:27

Ponad 200 osób jeżdżących autobusami komunikacji miejskiej bez ważnych biletów w niespełna miesiąc złapali rewizorzy warszawskiej firmy Mobit. Łomżyński MPK wynajął zewnętrznych “kanarów”, bo swoi nie potrafili sobie z tym problemem poradzić. Na pasażerów padł blady strach. Rewizorzy z Mobitu przez ponad godzinę wozili po mieście trzech gimnazjalistów, po czym autobusem zajechali przed Komendę Miejską Policji, by ustalić ich prawdziwą tożsamość... i tam wzięli od uczniów pieniądze.

Baranowo 27*

Foto: Baranowo 27*
cz cz, 23 grudnia 2004 13:35

27 domków będzie liczyć ekskluzywne osiedle domków jednorodzinnych jakie w Łomży zamierza wybudować firma Inwest Bud. Prace przy „Szosie do Mężenina” ruszą wczesną wiosną. Jesteśmy niewielką firmą, która dopiero próbuje swoich sił – mówi Waldemar Baranowski jeden z właścicieli spółki. Chcemy by to osiedle było naszą wizytówką – dodaje. Spółka Baranowski i Radziejewski planuje jeszcze inne tego typu inwestycje nie tylko w Łomży.

Spór o laleczki

Foto: Spór o laleczki
cz cz, 16 grudnia 2004 13:27

Dziś przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie ma zapaść wyrok w sprawie laleczek kurpiowskich. Chodzi o spór jaki w sprawie możliwości wykorzystywania charakterystycznej pary kurpiowskiej toczy Browar Łomża z Urzędem Patentowym. Urząd ów nie zgodził się bowiem zarejestrować znaku graficznego Browaru Łomża z kurpiowskimi laleczkami uzasadniając, że jest on łudząco podobny do zarejestrowanego przed kilku laty znaku “Kurpie Doborowe” Browaru Brok-Strzelec.

Okup za trupa

Foto: Okup za trupa
cz cz, 09 grudnia 2004 15:06

20 tys. euro okupu zażądało czterech młodych łomżan od rodziny mężczyzny, którego porwano dwa i pół miesiąca wcześniej. Policjanci zatrzymali ich we wtorek na osiedlu południe przy przekazywaniu okupu. Później okazało się że mężczyzna, za którego żądano okupu już nie żyje. Jego ciało wykopano w nocy z wtorku na środę w okolicach Lasu Jednaczewskiego.

Łomża odbobrzona... chwilowo

Foto: Łomża odbobrzona... chwilowo
cz cz, 02 grudnia 2004 11:42

Bobrom, które “podgryzały” nasyp starego mostu przy ulicy Zjazd już nic nie grozi. Wszystkie zwierzęta zostały odłowione przez specjalistów z Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach i przesiedlone w bezpieczne miejsce. Okazało się, że w Łomży zamieszkiwała jedna rodzina bobrów, a afera rozkręcona wokół zwierząt... była absurdalna. Specjaliści od bobrów twierdzą, że całe zamieszanie, jak i podejmowane przez władze miasta próby załatwienia sprawy były niedorzeczne.

Trzy ofiary... zimy?

Foto: Trzy ofiary... zimy?
cz cz, 25 listopada 2004 17:50

“Prezydenci są wstrząśnięci. Bezdomni wybrali inną drogę życiową” – stwierdził J. Koszewski z biura prasowego ratusza, komentując tragiczną śmierć trzech bezdomnych. Pomiędzy ulicami: Spokojną, Sikorskiego, Al. Legionów i Al. Piłsudskiego jest dzielnica przemysłowa. Niby centrum Łomży, a jednak ubocze. We wtorek po południu, w jednej ze znajdujących się tu komór węzła ciepłowniczego, przy ul. Żabiej, rozegrała się prawdziwa tragedia.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę