Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Zabierają ARiMR?

Foto: Zabierają ARiMR?
cz cz, 08 grudnia 2005 11:50

Do Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży wpłynęło pismo od nowej prezes Agencji. Elżbieta Kaufman-Suszko z Białegostoku, w dwa dni po powołaniu, pyta o możliwości przeniesienia ARiMR z Łomży do Białegostoku. Decyzję o przenosinach, zgodnie z prawem, dziś może podjąć tylko Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, który także jest z Białegostoku.

Hipermarket z Eurołapówką?

Foto: Hipermarket z Eurołapówką?
cz cz, 01 grudnia 2005 12:22

Dwóch mężczyzn trafiło za kratki – na razie tymczasowo – w związku z podejrzeniem łapówkarstwa przy lokalizacji hipermarketu w Łomży. We wtorek Kurier Poranny ujawnił, że Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzą śledztwo w sprawie kupowania za łapówki korzystnych uchwał dla hipermarketów. W mieście zawrzało...

(Zbyt) Cenne Paliwo

Foto: (Zbyt) Cenne Paliwo
cz cz, 24 listopada 2005 11:58

Na jednej z rzeszowskich stacji paliw ceny Etyliny 95 spadły do 3 zł i 85 gr. Czy podobna sytuacja mogłaby zaistnieć w Łomży i regionie? Prezydent Rzeszowa wymógł na podlegającym mu Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, by udostępnione zostało do powszechnej sprzedaży paliwo, z którego korzystają również miejskie autobusy. Ceny paliwa spadły o kilkadziesiąt groszy w całym mieście. Sytuacja odbiła się dużym echem w całym kraju, bowiem ta sytuacja pokazała jak raz złamany monopol paliwowy prowadzi do obniżki cen.

Mamy 10% więcej... benzyny

Foto: Mamy 10% więcej... benzyny
cz cz, 17 listopada 2005 13:51

Ile litrów paliwa zmieści się w pięciolitrowy kanister? Pytanie wydawałoby się podchwytliwe, ale nic z tego... W środę na jednej z łomżyńskich stacji paliw w pięciolitrowy kanister paliwa udało się wlać niemal pięć i pół litra benzyny... i jeszcze kanister nie był pełny.

Uratować Pogotowie Ratunkowe

Foto: Uratować Pogotowie Ratunkowe
cz cz, 10 listopada 2005 11:45

W samo południe w środę rozpoczął się protest pracowników pogotowia ratunkowego w Łomży. Godzinę wcześniej podobną akcję rozpoczęli ich koledzy w Suwałkach. Załogi sprzeciwiają się pomysłom zarządu województwa na połączenie tych dwóch placówek z białostocką. Na razie wywiesiliśmy flagi na budynku. Z oznaczeniami protestu zorganizowanego przez NSZZ „Solidarność” jeżdżą też karetki pogotowia. Wszystko w związku z pomysłem na łączenie w jeden zakład, trzech stacji.

Kara za dobroczynność

Foto: Kara za dobroczynność
cz cz, 03 listopada 2005 11:55

Zapłaty nawet po 100 tysięcy złotych, domaga się ZUS od trzech kierowców z OSP z Łomży i Piątnicy. Niebotyczne kwoty to zaległe składki ubezpieczeniowe wraz z odsetkami. Zdaniem wójta Piątnicy, Edwarda Łady, winne jest „zwariowane polskie prawo, które karze malutkich”, zdaniem ZUS „niewiedza rolników”. Tak czy inaczej baty dostaną strażacy ochotnicy, którzy osamotnieni stanęli przed widmem bankructwa.

Trzy razy to za mało

Foto: Trzy razy to za mało
cz cz, 27 października 2005 11:20

W trzech kolejnych głosowaniach w środę radnym Łomży nie udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. W sumie o fotel pozostawiony przez Jana Jarotę ubiegało się czterech radnych. W pierwszym podejściu wystartowali: Jerzy Brodziuk, Maciej Głaz i Ryszard Matuszewski, w drugim Brodziuk i Głaz, a w trzecim Matuszewski i Jan Bajno. Żaden z nich nie uzyskał jednak niezbędnego do objęcia funkcji przewodniczącego poparcia 12 radnych. Radni do wyborów powrócić mają w piątek wieczorem...

Kompletnie pijany eMPeK

Foto: Kompletnie pijany eMPeK
cz cz, 20 października 2005 12:05

Trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu MPK linii nr 8. Kompletnie pijanego „woźnicę” zatrzymali policjanci po alarmie podniesionym przez jednego z pasażerów pijanego autobusu. Aby doprowadzić się do takiego stanu kierowca musiał wypić ze 3/4 litra wódki – twierdzą policjanci. Sam kierowca mówi, że wypił dwa piwa, jedno przed pracą, drugie w jej trakcie.

Gruba kreska Brzezińskiego

Foto: Gruba kreska Brzezińskiego
cz cz, 13 października 2005 11:55

Blady strach padł na urzędników miejskich. Do końca tygodnia ma zostać przeprowadzona ocena wszystkich pracowników ratusza. „Ci, którzy będą pod kreską stracą pracę” – zapowiada prezydent Jerzy Brzeziński. Po raz ostatni coś takiego robiono pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia, a ocenie podlegali tylko pracownicy mianowani.

Ziomale z Łomży najlepsi w świecie

Foto: Ziomale z Łomży najlepsi w świecie
cz cz, 06 października 2005 11:48

Zaje fanie. Crazy Twisting Group – łomżyńska formacja tańca młodzieżowego zdobyła tytuł Mistrza Świata w breakdance. Łomżanie, mimo kontuzji, nie mieli sobie równych podczas rozegranych w miniony weekend w Niemczech mistrzostw Hip Hop Days 2005. To tu grupa zdobyła tytuł World Championship Breakdance Teams.

wybrańcy

Foto: wybrańcy
cz cz, 29 września 2005 11:11

Lud przemówił, a przynajmniej miał taką możliwość. Mógł wybrać mądrych, odpowiedzialnych, uczciwych, wykształconych, zdolnych..., ale znowu wybrali oni. Sześciu na dziesięciu dorosłych mieszkańców Łomży i okolicznych gmin nie poszło do urn wyborczych. Partia, która wygrała wybory cieszy się u nas poparciem raptem 10 proc. mieszkańców. Pozostałe „siły” polityczne są jeszcze słabsze.

wyborczy finish

Foto: wyborczy finish
cz cz, 22 września 2005 11:55

Przedwyborcza gorączka już sięga zenitu. Wyborcza makulatura jest niemal wszędzie. Plakaty wiszą na słupach ogłoszeniowych, płotach i przydrożnych drzewach, ulotki walają się po klatkach schodowych, wypadają ze skrzynek pocztowych i gazet... Spoty reklamowe kandydatów na posłów i senatorów lecą w każdej stacji radiowej i chyba na wszystkich polskojęzycznych kanałach telewizji. Wydawałoby się że więcej już nie można, a jednak... Z blisko 350 kandydatów walczących o mandat poselski w podlaskiem o nasze głosy aktywnie zabiega może... kilkunastu. Może trudno w to uwierzyć, ale z samej Łomży (nawet bez Konarzyc i Piątnicy) i tylko do Sejmu chce się dostać aż 21 kandydatów.

25 groszy taniej...

Foto: 25 groszy taniej...
cz cz, 15 września 2005 11:35

Dziś w życie weszło rozporządzenie ministra finansów o obniżce akcyzy na benzynę o 25 gr na litrze. Czy benzyna na stacjach stanieje? Zdaniem specjalistów paliwa stanieją, ale nie od razu i na pewno nie o 30 groszy jak zapowiadał rząd. Wczoraj zarówno PKN Orlen, jak i Grupa Lotos obniżyły hurtowe ceny benzyny i oleju napędowego. Niemniej obniżka jakiej można się spodziewać na stacjach wyniesie po kilka, najwyżej kilkanaście groszy na litrze.

My złodzieje w MPK

Foto: My złodzieje w MPK
cz cz, 08 września 2005 11:37

Jeździsz autobusami komunikacji miejskiej i kasujesz bilet wieloprzejazdowy? - jesteś złodziejem! To tylko kwestia czasu kiedy ci to zakomunikują, wlepiając karę za jazdę bez biletu. Zgodnie z najnowszą decyzją dyrektora MPK Bogusława Szczecha po skasowaniu jednej części takiego biletu należy ją natychmiast oderwać, a zgodnie z informacją na bilecie zrobić to można dopiero po zakończeniu jazdy. Który komunikat jest właściwy powie ci kanar.

byle do wakacji

Foto: byle do wakacji
cz cz, 01 września 2005 11:41

Dla co czwartego mieszkańca Łomży rozpoczął się nowy rok. Niemal 14 tys. uczniów, około tysiąca nauczycieli i kilkuset pracowników administracyjnych rano poszło do szkoły. Tak będzie aż do 30 czerwca 2006 roku, kiedy to zakończy się rok szkolny 2005/2006. Na początek smutna informacja: ten rok szkolny będzie dłuższy o tydzień, za to przyszłoroczne wakacje zaczną się dopiero 1 lipca i będą trwały równe dwa miesiące, czyli o 6 dni krócej niż te które właśnie się skończyły.

Dzień Wyzwolenia...

Foto: Dzień Wyzwolenia...
mm cz, 25 sierpnia 2005 16:07

Zapewne niewiele osób wie, że kilka dni temu miasto obchodziło jedną z ważniejszych rocznic w swojej historii. 22 sierpnia to dla Łomży... w wojnie z bolszewikami 1920r. Uroczystości związane z “cudem nad Wisłą” były obchodzone w całym kraju. Również Łomża ma swój udział w zwycięstwie. Kilkusetosobowy oddział pod dowództwem kpt. Raganowicza na kilka dni zatrzymał bolszewików, co m.in. umożliwiło przegrupowanie wojsk polskich pod Warszawą. Po klęsce sowietów uderzyło kontrnatarcie. W drugiej połowie sierpnia Polacy byli znów na linii Narwi – mówi Henryk Wiśniewski prezes zarządu Związku Żołnierzy AK w Łomży.

Łomżyńskie przebudzenie

Foto: Łomżyńskie przebudzenie
mm cz, 18 sierpnia 2005 11:07

Reakcją na podpisanie w Gdańsku tzw. Porozumień Sierpniowych, dających społeczeństwu nadzieję na unormowanie sytuacji ekonomicznej i politycznej było spontaniczne tworzenie się struktur NSZZ „Solidarność” na terenie całego kraju. Po raz pierwszy protest robotniczy zakończył się podpisaniem umowy z rządem, który do tej pory nie przyjmował do wiadomości istnienia w kraju niezadowolenia z jego funkcjonowania.

Zła aura nad mostem

Foto: Zła aura nad mostem
cz cz, 11 sierpnia 2005 11:19

Mimo optymistycznych prognoz łomżyńskiego ratusza, które na początku tygodnia zapowiadały wznowienie ruchu samochodów na starym moście, na razie nie zanosi się na otwarcie przeprawy. We wtorek na oficjalnej stronie ratusza pojawiła się optymistyczna informacja o planowanym na weekend otwarciu dla ruchu tranzytowego ulicy Zjazd. Warunkiem, jak podawało biuro prasowe ratusza, miało być utrzymanie tempa prac.

Kanar Commando Reaktywacja

Foto: Kanar Commando Reaktywacja
cz cz, 04 sierpnia 2005 11:42

Czy można otrzymać mandat za jazdę z ważnym biletem autobusowym? W Łomży tak! Jedna z mieszkanek ma zapłacić 90 zł kary, choć pokazywała kontrolerowi skasowany kilka minut wcześniej bilet. Kontroler z firmy Batex bilet zakwestionował i wypisał mandat. Jak twierdzi łomżanka, jej podpis pod mandatem wymuszono. Co ciekawe, odwołanie wysłane listem poleconym na adres skrzynki pocztowej w Warszawie – pod którym działa firma - wróciło, bo nikt listu tam nie odebrał.

Ratusz bez Sroczyńskiego?

Foto: Ratusz bez Sroczyńskiego?
cz cz, 28 lipca 2005 12:05

„Złożę rezygnację z funkcji wiceprezydenta Łomży. Rozważam to i myślę, że każdy powinien wprowadzić jasny podział... Już napomknąłem na ten temat Prezydentowi. Decyzja zapadnie w tym tygodniu” - mówił na antenie Radia Nadzieja Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży i kandydat na posła z listy Platformy Obywatelskiej.

« · «« · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę