Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Kolno: Spór o Apel Poległych

cz cz, 09 listopada 2006 20:05

Kto ma prowadzić Apel Poległych podczas Święta Niepodległości w Kolnie? Miejscowa Solidarność twierdzi, że zgodnie z tradycją prowadzącym powinien być prezes koła Armii Krajowej, Marian Kulas. Burmistrz Kolna Mieczysław Śniadach wskazuje zaś, że powinni to zrobić harcerze.

Bp Stefanek apeluje o udział w wyborach.

cz śr, 08 listopada 2006 14:13

- Idźmy do wyborów – apeluje biskup łomżyński Stanisław Stefanek. W minioną niedzielę w kościołach diecezji łomżyńskiej czytane było słowo biskupa do wiernych w tej sprawie, a teraz swój apel o udział w wyborach biskup kieruje za pośrednictwem fal Radia Nadzieja. - To jest najbardziej podstawowy obowiązek sumienia – powiedział pasterz łomżyński. Podkreślił, że najpierw trzeba podjąć decyzję, aby pójść na wybory, a dopiero później „zatroszczyć się o wybór nazwiska”.

Poznaj Swoją Ojczyznę - konkurs Caritas

cz pon, 06 listopada 2006 22:40

Szkolne Koła Caritas z Szumowa i Łomży zwyciężyły w konkursie „Poznaj swoją Małą Ojczyznę”. Drużyny kół z diecezji przygotowywały albumy promujące region. Konkurs przeprowadził Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji programu "Patriotyzm Jutra".

Łomżyńska noclegownia już otwarta.

cz so, 04 listopada 2006 11:58

Od kilku dni placówka przy ulicy Dwornej prowadzona przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej przyjmuje bezdomnych. W łomżyńskiej noclegowni nocuje już kilku mężczyzn. Tadeusz Tykocki- kierownik placówki zapewnia, że mają tu dobre warunki. Dodaje, że w związku z pogorszeniem pogody z każdym dniem chętnych do przenocowania w cieple będzie przybywać.

Pomocy na Kurpiach nie będzie

cz pt, 03 listopada 2006 15:15

Rolnicy gospodarujący na najsłabszych glebach na Kurpiach nie dostaną zasiłków w ramach programu pomocy dla gospodarstw rolnych w celu złagodzenia skutków suszy. Mimo monitów i próśb w dalszym ciągu nie zmieniono rządowego rozporządzenia, które z pomocy wyklucza rolników gospodarujący na najsłabszych glebach – mówi wójt gminy Zbójna Zenon Białobrzeski.

Nowy Prokurator Rejonowy w Łomży

cz cz, 02 listopada 2006 14:34

Prokurator Tomasz Wilk jest nowym prokuratorem Rejonowym w Łomży. Jego zastępcami zaś – prokuratorzy Dariusz Błażejczyk i Krzysztof Olszewski. O zmianach personalnych w łomżyńskiej Prokuraturze Rejonowej poinformowano podczas konferencji prasowej. Na zmianach osobowych nie koniec - łomżyńska Prokuratura Rejonowa wzbogaci się o nowy Międzyrejonowy Dział Śledztw. Kierować nim będzie z-ca prokuratora Rejonowego, Krzysztof Olszewski.

Po raz kolejny Łomża będzie ratować zabytki cmentarne.

cz wt, 31 października 2006 11:47

Kwesta, zgodnie z tradycją, odbędzie się w uroczystość Wszystkich Świętych przy starym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika. Z puszkami w rekach stać będą włodarze miasta, parlamentarzyści, przedstawiciele łomżyńskich instytucji i organizacji, a także harcerze i ludzie dobrej woli. W tym roku w kwestę zaangażowanych jest ponad 100 osób – mówi Józef Babiel wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Województwo mogło dla Łomży zrobić znacznie więcej niż zrobiło

cz pt, 27 października 2006 16:06

Tak drugą kadencję pracy Rady Sejmiku Województwa Podlaskiego podsumowali jej pochodzący z Łomży członkowie. Działalności Rady w drugiej kadencji sejmiku przedstawili na konferencji prasowej Mieczysław Bagiński, Krzysztof Kozicki i Sławomir Zgrzywa, którzy stwierdzili, że obfitowała ona w ważne dla Łomży wydarzenia.

Była zlewnia, będzie świetlica

cz pt, 27 października 2006 12:08

Za symboliczne 3 tysiące złotych gmina Zbójna wykupuje od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie budynek po dawnej zlewni mleka w Wyku. Budynek ma zostać następnie przekazany mieszkańcom tej wsi aby urządzili sobie wiejską świetlicę.

Udany Dzień Otwarty w Onkologii

cz pon, 23 października 2006 14:50

Ponad 50 kobiet przyszło na Otwarty Dzień w Onkologii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Na pacjentki czekali lekarze, którzy kierowali je na badania USG lub mammografię. Dzień otwarty dla pań, które jeszcze nigdy nie były u onkologa, zorganizowały łomżyńskie Amazonki.

Zmiany składów osobowych komisji i rad Episkopatu Polski.

cz so, 21 października 2006 08:28

Bp łomżyński Stanisław Stefanek został wiceprzewodniczący Rady Episkopatu Polski ds Rodziny. Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski – członkiem Rady Prawnej oraz Komisji ds Polonii i Polaków za Granicą. Uzupełnienia składów osobowych rad i komisji dokonali biskupi podczas 337. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Pijane dzieci w Grajewie.

cz cz, 19 października 2006 11:59

Pijany 9-latek trafił do szpitala, a jego 4 koleżanki pod baczniejszą opiekę rodziców. Pijane dzieci policja zatrzymała na jednym z osiedli w Grajewie. 9-letni chłopiec i jego koleżanki w wieku od 10 do 13 lat kupili alkohol u jednej z mieszkanek Grajewa. Dzieci zrzuciły się po kilkadziesiąt groszy, za uzbierane 5 złotych zdobyły plastikową butelkę jakiegoś alkoholu. Rozpijały ją w pobliżu osiedlowych garaży. Następnie rozbawiona grupka udała się do świetlicy na osiedlu Centrum. Zataczające się dzieci ktoś jednak zauważył i powiadomił policję.

Aula Hanki Bielickiej w II LO

cz cz, 19 października 2006 11:56

Imię Hanki Bielickiej nosić będzie aula w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W szkole odbywa się uroczystość nadania imienia oraz ślubowanie klas 1-szych. Aula szkolna – podobnie jak cały budynek przy obecnym Placu Kościuszki – istnieje już od 106 lat. Na auli odbywały się spotkania z okazji świąt kościelnych i państwowych.

Łomża: Podlaski Dzień Edukacji Narodowej

cz wt, 17 października 2006 22:27

Były odznaczenia, medale, podziękowania i życzenia – wszystko dla podlaskich nauczycieli. W Szkoła Katolickich w Łomży odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie z nauczycielami i pracownikami oświaty przybył m.in. Wojewoda Podlaski Jan Dobrzyński. - Nauczycielom należy się szacunek i uznanie, bowiem w ich rękach jest przyszłość całego narodu – mówił do zebranych w szkolnej auli wojewoda i podkreślił, że szkoła ma kształcić i wychowywać.

Jeziorko: Uroczystości ku czci pomordowanych Polaków

cz wt, 17 października 2006 15:34

Udziałem we mszy świętej i apelu poległych mieszkańcy Jeziorka i uczniowie tamtejszej szkoły uczcili dziś pamięć pomordowanych tam Polaków. 15 lipca 1943 roku w okolicach Łomży wydarzyła się jedna z największych zbrodni okresu II Wojny Światowej. Rano żandarmeria niemiecka aresztowała kilkadziesiąt osób - przede wszystkim przedstawicieli miejscowej inteligencji. Przed południem wywieziono ich do lasu koło wsi Jeziorko, gdzie zostali rozstrzelani.

Odsłonięto pomnik Jana Pawła II w Kupiskach

cz pon, 16 października 2006 12:34

Pomnik Jana Pawła II odsłonięto wczoraj w Kupiskach. Pomnik ufundowany przez Teresę i Mieczysława Kuzia stanął na placu przed kościołem pod wezwaniem. św. Jadwigi Śląskiej. Pomnik to wotum parafian za pontyfikat umiłowanego papieża Polaka napisano w akcie erekcyjnym. Pomnik Papieża Polaka odsłonili fundatorzy, a poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski.

Koncert dla Jana Pawła II.

cz nie, 15 października 2006 12:02

Uroczysty koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II rozpoczął łomżyńskie obchody Dnia Papieskiego. W sobotę (14 października) przed frontem katedry spotkali się młodzi i nieco starsi mieszkańcy miasta, aby posłuchać chrześcijańskiej muzyki i powspominać. Do zgromadzonych na katedralnym placu zwrócił się bp pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Tadeusz Bronakowski. Biskup podkreślił, że cześć Ojcu św. powinniśmy oddawać nie tylko w pomnikach i tablicach, ale także w żywych pomnikach naszych czynów i talentów ofiarowywanych drugiemu człowiekowi.

Inauguracja nowego Roku Akademickiego w Seminarium Duchownym w Łomży

cz cz, 12 października 2006 15:20

Mszą św. w kaplicy seminaryjnej rozpoczęły się uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Mszy przewodniczył bp łomżyński Stanisław Stefanek. W homilii bp Stefanek mówił m.in. o znaczeniu modlitwy i jej miejscu w pracy alumnów. - Czy modlitwa to badania własne, czy osiągnięcia na modlitwie liczą się jako dorobek? – na te pytania w sposób szczególny trzeba odpowiedzieć, gdy inauguruje się rok seminaryjny – mówi bp Stefanek.

Zakończyły się warsztaty w Caritas

cz cz, 12 października 2006 10:54

Pierwsi niepełnosprawni ukończyli warsztaty organizowane przez Łomżyńską Caritas.Organizacja wspiera niepełnosprawnych na rynku pracy. Przystąpiła do projektu „Indywidualne ścieżki kariery szansą dla osób niepełnosprawnych”. To program skierowany do osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które chcą się przygotować się do poszukiwania pracy

Niepełnosprawny jeździec z Zalesia reprezentuje Polskę w Pradze.

cz wt, 10 października 2006 14:05

13-letni Tomasz Chrzanowski z Zalesia w gminie Stawiski reprezentuje Polskę na Międzynarodowych Zawodach Osób Niepełnosprawnych w Ujeżdżaniu w Pradze. Tomasz jest od dziecka niepełnosprawny ruchowo. Jako mały chłopiec spadł z ciągnika i uszkodził kręgosłup. Od czterech lat usprawnia się w Ośrodku Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy, od dwóch lat uprawia sportową jazdę konną pod okiem trenera Romualda Wojtkowskiego.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę