Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nieletni włamywali się do samochodów i kradli radioodtwarzacze

cz śr, 31 stycznia 2007 15:43

Dwóch 16-letnich mieszkańców Łomży zatrzymała policja. Na swoim koncie mają co najmniej 9 przypadków włamań z kradzieżą do pojazdów. Ich dalszym losem zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łomży.

Jest pomoc dla łomżyńskiego schroniska dla zwierząt ARKA

cz wt, 30 stycznia 2007 13:41

Karmę dla psów i pieniądze przekazują miłośnicy zwierząt schronisku ARKA w Łomży. Niespełna tydzień temu zapalił się tam budynek, w którym przetrzymywane były chore psy. Zginęło kilkanaście zwierząt, pożar zniszczył wnętrze szpitalika. Kierownik schroniska, Bożena Jarząbek zaapelowała do ludzi dobrej woli o pomoc w odbudowie szpitalika. Kilka osób już wpłaciło pieniądze na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które sprawuje pieczę nad przytuliskiem. Dzięki wsparciu, kierownik schroniska zamówiła już pierwsze materiały do odbudowy wnętrza budynku.

Diecezja łomżyńska przyznała stypendia papieskie.

cz wt, 30 stycznia 2007 11:08

145 osób – młodych mieszkańców diecezji łomżyńskiej – otrzyma stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Komisja stypendialna podzieliła środki, zebrane w diecezji podczas VI Dnia Papieskiego.

Amazonki podsumowują bal...

pon, 29 stycznia 2007 11:57

Około 10 tys złotych zebrały łomżyńskie Amazonki na profilaktykę nowotworową. To dochód z 7. już Balu Przyjaciół Amazonek, który odbył się w Nowogrodzie. Przybyło ok. 60 osób – działaczy i sympatyków Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Zgodnie z tradycją, czekały na nich aukcja i loteria fantowa. Podczas aukcji udało się zebrać ponad 3 tys 300 złotych. Poza tym Amazonki sprzedawały cegiełki oraz podliczyły dochód z zaproszeń. Łączna kwota – to ok. 10 tys zł. Członkinie stowarzyszenia chcą ją przeznaczyć na profilaktykę nowotworową i pomoc osobom chorym na nowotwory.

Bal Życzliwych Serc.

mm nie, 28 stycznia 2007 18:59

Amazonki, ich goście i przyjaciele bawili się na Balu Życzliwych Serc. Już po raz 7. członkinie Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży zaprosiły do Nowogrodu, gdzie odbyła się zabawa. Jej głównym celem była pomoc osobom chorym na nowotwory i wsparcie działań profilaktycznych.

Radni uzupełniają oświadczenia.

cz śr, 24 stycznia 2007 09:44

Dwoje radnych Łomży – Alicja Bandzul i Zbigniew Lipski uzupełnili swoje oświadczenia majątkowe. Przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Grzymała do uzupełnienia informacji w oświadczeniu wezwał jeszcze radnego Jana Bajno. W przypadku radnych Alicji Bandzul i Zbigniewa Lipskiego przewodniczący zażądał uzupełnienia oświadczeń o wysokość wynagrodzenia, jakie uzyskali w ubiegłym roku.

Mundurek czy zwykły strój dla ucznia?

cz pon, 22 stycznia 2007 14:57

W całym kraju odżyła dyskusja na temat jednolitych strojów w szkołach. Niektóre placówki edukacyjne już je wprowadziły, niektóre mają taki zamiar. Gorąca dyskusja na temat wprowadzenia mundurków już od 1 marca w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży rozgorzała kilka dni temu na jednym z łomżyńskich portali internetowych.

Ciepła zima przynosi oszczędności.

cz pt, 19 stycznia 2007 10:03

Ok. 220 tys zł mniej na zimowe utrzymanie chodników i ulic w Łomży wydało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To efekt pogody, która jest bardziej jesienna niż zimowa. Największe oszczędności MPGKiM notuje w zapasach soli. W ubiegłym sezonie zimowym do połowy stycznia na łomżyńskie ulice trafiło około 800 ton soli, tej zimy zaledwie 60.

Ciepłownia miejska pracuje na połowie mocy

cz cz, 18 stycznia 2007 15:48

Zamiast czterech pracują dwa i to w zasadzie na połowę mocy – mowa o piecach w ciepłowni miejskiej Łomży. Nadzwyczajnie ciepła zima zaskoczyła wszystkich łącznie z pracownikami i szefami Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Jak podkreśla Ryszard Fiedorowicz wiceprezes spółki tak ciepłej zimy nie pamiętają nawet najstarsi pracownicy miejskiej ciepłowni.

Stadion ŁKS pod skrzydła MPGKiM

cz śr, 10 stycznia 2007 15:43

Jeszcze w tym miesiącu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży może przejąć stadion Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Rozmowy na ten temat właśnie mają się rozpocząć. Stadion przy ul. Zjazd jest własnością miasta, ale przed ostatnie kilkanaście lat zarządzał nim ŁKS.

Ruszył kolędowy maraton w regionie.

mm nie, 07 stycznia 2007 13:16

Koncertem „Z nadzieją do Betlejem” rozpoczęły się 4. spotkania kolędowe. Jako pierwsi pieśni bożonarodzeniowych wysłuchali wierni parafii Krzyża św. w Łomży. W kaplicy zaśpiewali znani i lubiani artyści sceny operowej – Monika Fedyk-Klimaszewska, Jacek Szymański i Dariusz Wójcik. Na wiolonczeli grała Anna Sawicka, a na organach po raz pierwszy goszczący w Łomży, Gedymin Grubba.

Spółdzielczych podwyżek jeszcze niema, ale będą...

cz cz, 04 stycznia 2007 10:11

Łomżyńskie spółdzielnie mieszkaniowe przymierzają się do wprowadzenia podwyżek opłat ponoszonych przez lokatorów. W pierwszych miesiącach roku podrożeć ma przede wszystkim wywóz nieczystości. - Firmy wywożące śmieci, które od kilku lat nie dostały podwyżki domagają się wzrostu opłat i teraz są z nimi prowadzone negocjacje – mówi wiceprezes ŁSM Jerzy Brodziuk.

Koniec roku sprzyja „nowym kierowcom”

cz pt, 29 grudnia 2006 12:40

Pod koniec roku rośnie liczna osób starających się o prawo jazdy. Codziennie łomżyński Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego egzaminuje blisko 200 osób. Systematycznie rośnie też ilość osób, które właśnie w Łomży podchodzą do teoretycznych i praktycznych sprawdzianów z jazdy.

Bożonarodzeniowe przesłanie dla rodzin

cz pon, 25 grudnia 2006 12:24

Nie pozwólmy aby tak jak przed dwoma tysiącami lat tak samo i dziś tylko i wyłącznie ekonomia decydowała o losie rodzin – mówił biskup Stanisław Stefanek w homilii Bożonarodzeniowej Mszy Św. Pasterz diecezji łomżyńskiej przewodniczył „Pasterce” odprawianej o północy w łomżyńskiej katedrze.

Radny może być tylko w jednym klubie

cz cz, 21 grudnia 2006 12:17

Radny może należeć tylko do jednego klubu, a te mogą tworzyć się na zasadach określonych w statucie gminy, a nie na podstawie kryteriów społecznych czy środowiskowych – uznał wojewoda podlaski. Jan Dobrzyński w trybie nadzoru jaki sprawuje nad uchwałami podejmowanymi przez samorządy unieważnił właśnie jeden z zapisów uchwały wprowadzające zmiany w Statucie Gminy Nowe Piekuty.

Gimnazjalny dar serca

cz pon, 18 grudnia 2006 07:01

Ponad 40 tys zł uzbierali w niedzielę gimnazjaliści uczestnicy kwesty „Noworoczny Dar Serca – Nie przechodź obojętnie”. W ósmej edycji akcji brali udział uczniowie z 20 miejscowości byłego województwa łomżyńskiego. Gimnazjaliści z puszkami stanęli przed kościołami m.in. w Czyżewie, Piątnicy, Miastkowie, Ciechanowcu, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem. Akcją tradycyjnie koordynowało gimnazjum nr 8 z Łomży.

Noworoczny Dar Serca - Kwesta 2006

cz so, 16 grudnia 2006 13:37

Gimnazjaliści z 20 miejscowości byłego województwa łomżyńskiego wezmą udział w tegorocznej kweście „Noworoczny dar serca”. W niedzielę już po raz 8-my młodzi ludzie z regionu będą zbierać pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom.

Bp Stefanek: w Łomży wystarczy kołysek dziecięcych!

cz pt, 15 grudnia 2006 13:04

- Potrzeba nam polityki ludnościowej, a nie odrestaurowanych domów – nawoływał w łomżyńskiej katedrze biskup Stanisław Stefanek. W ostatnim dniu rekolekcji dla rodzin pasterz łomżyński mówił m.in. o potrzebie zatrzymania w Łomży młodych ludzi. Podkreślił, że to tu młodzi powinni pracować i tu powinny rodzić się ich dzieci. Ale do tego – mówił biskup Stefanek - potrzebna jest odpowiednia polityka rządzących.

Referendum na Poczcie

cz cz, 14 grudnia 2006 10:56

Na pytanie: Czy jesteś za przeprowadzeniem akcji strajkowej - dzisiaj i jutro odpowiadać będą łomżyńscy pocztowcy. Referendum w byłym województwie łomżyńskim ogłoszono po tym jak fiaskiem zakończyły się negocjacje zarządu Poczty Polskiej ze związkiem zawodowym „Solidarność” działającym w spółce.

Trwają Ogólnopolskie Rekolekcje dla Rodzin

cz śr, 13 grudnia 2006 13:13

Bóg jest trójosobową jednością, jeżeli mamy być jego obrazem również nasza miłość musi być we wszystkich wymiarach bogata - mówił do małżonków biskup Stanisław Stefanek. Pasterz łomżyński przewodniczy ogólnopolskim rekolekcjom dla rodzin, które wczoraj rozpoczęły się w Katedrze w Łomży.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę