Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wigilia w Szkole Rodzenia przy parafii Krzyża Świętego w Łomży

cz nie, 10 grudnia 2006 09:37

Kilkadziesiąt rodzin uczęszczających w roku 2006 do szkoły rodzenia działającej w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży, spotkało się przy wigilijnym stole. Wigilię dla młodych tatusiów, mamuś i ich pociech zorganizowali nowi uczestnicy szkoły. Rodziny przywitał proboszcz, ks Andrzej Godlewski. Pojawił się także Święty Mikołaj.

Msza św. po łacinie w Łomży

cz pt, 08 grudnia 2006 12:45

Pradawne śpiewy wielbiące Boga zabrzmią w Łomży. W kościele przy seminarium zostanie odprawiona Msza święta po łacinie. Liturgii przewodniczył będzie ks. Szczepan Dobecki – prof. Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, przyszły proboszcz piątnickiej parafii. Oprócz modlitw w języku łacińskim wierni będą mogli wysłuchać również chorału gregoriańskiego.

Po raz kolejny mamy szansę pomóc dzieciom.

cz wt, 05 grudnia 2006 11:56

Wraz z początkiem Adwentu rozpoczęła się ogólnopolska akcja Caritas Polska - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. We wszystkich parafiach – po raz 12. sprzedawane są świąteczne świece. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dożywianie, organizację kolonii, zakup szkolnych wyprawek i ubrań dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Nowy proboszcz w Piątnicy

cz pon, 04 grudnia 2006 14:19

Ks kanonik Szczepan Dobecki – profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży został mianowany proboszczem parafii pw Przemienia Pańskiego w Piatnicy. Ks Szczepan obejmuje tę funkcję po zmarłym niedawno księdzu Macieju Grajewskim. Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza dokona w najbliższą niedzielę biskup Stanisław Stefanek.

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej

cz nie, 03 grudnia 2006 20:46

Wojciech Bakłażec z gimnazjum nr 2 ze Szczytna został zwycięzcą 22. Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej. Koncert finałowy konkursu odbył się w Klubie Garnizonowym w Łomży. Wzięło w nim udział ponad 50-ciu miłośników wierszy z 6 województw. Każdy z nich recytował po dwa polskie wiersze – w tym jeden z dorobku ks. Jana Twardowskiego.

Kolejowe ograniczenia w Grajewie

cz cz, 30 listopada 2006 15:00

Grajewo bez połączeń kolejowych do Białegostoku i Ełku. Od 10 grudnia pociągi na tej trasie zostaną zawieszone. Decyzja zapadła po spotkaniu w Urzędzie Gminy w Prostkach, gdzie z przedstawicielami spółki PKP Przewozy Regionalne rozmawiali m.in. samorządowcy województwa oraz zainteresowanych regionów Grajewa i Ełku.

Noworoczny Dar Serca

cz śr, 29 listopada 2006 23:46

Uczniowie z 20 miejscowości byłego województwa łomżyńskiego wezmą udział w tegorocznej kweście „Noworoczny dar serca”. Już po raz 8-my młodzi ludzie z regionu będą zbierać pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom.

Pogotowie strajkowe w Łomżyńskiej Poczcie

cz śr, 29 listopada 2006 12:34

W oczekiwaniu na wyniki ogólnopolskich negocjacji związków zawodowych z dyrekcją Poczty Polskiej w łomżyńskim oddziale firmy zawiązało się pogotowie strajkowe. Pocztowcy nie chcą jednak wracać do strajku i wierzą w pozytywne zakończenie rozmów. Dyrektor wojewódzkiego oddziału poczty nie był upoważniony do podejmowania decyzji płacowych dlatego czekamy na rozstrzygnięcia rozmów w Warszawie na temat najważniejszego postulatu – mówi Paweł Zaremba przewodniczący NSZZ „Solidarność” w łomżyńskim oddziale firmy.

Nagrody dla działaczy kurpiowskich.

cz pon, 27 listopada 2006 11:07

Zespoły, śpiewacy i twórcy ludowi propagujący kulturę kurpiowską nagrodzeni. Okazją do ich uhonorowania było Doroczne Podsumowanie 13. Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej. Nagrody przyznał Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w kilku kategoriach: kapele, soliści, zespoły folklorystyczne, pary taneczne, śpiewacy, zespoły śpiewacze i twórcy ludowi.

Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego

cz nie, 26 listopada 2006 10:04

Siedmioro uczniów łomżyńskich szkół znalazło się w gronie stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego.Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów na rok 2007 uzdolnionym artystycznie uczniom z naszego regionu.

Protest listonoszy zawieszony

cz cz, 23 listopada 2006 15:49

A jednak roznoszą i listy i przesyłki polecone. Listonosze z regionu łomżyńskiego wrócili do pracy. Powodem zawieszenia akcji protestacyjnej jest wstępne porozumienie, jakie związkowcy podpisali z dyrekcją oddziału regionalnego Poczty Polskiej w Białymstoku.

Znów pobite dziecko

cz wt, 21 listopada 2006 12:48

Łomżyńska policja zatrzymała matkę ośmioletniej dziewczynki, która podejrzewana jest o pobicie a nawet znęcanie się nad dzieckiem. Policję zawiadomiła dyrekcja jednej z łomżyńskich podstawówek. Dziewczynka przyszła do szkoły po kilkudniowej nieobecności z widocznymi śladami obrażeń.

Frekwencja w kościołach

mm pon, 20 listopada 2006 13:12

Ilu wiernych chodzi na niedzielną Mszę świętą i ilu przystępuje do Komunii Świętej? Sprawdzały wczoraj parafie diecezji łomżyńskiej. W kościołach odbywało się liczenie wiernych. Przy wejściu do świątyń stali ministranci, którzy liczyli wchodzących mężczyzn i kobiety. Następnie notowali, ile osób przystępuje do Sakramentu Eucharystii.

Protest pocztowców z Łomży

mm pon, 20 listopada 2006 11:01

Wzrost płac, zatrudnienie dodatkowych listonoszy tak by, ci którzy już pracują mogli wykorzystać zaległe urlopy oraz właściwa organizacja pracy – to postulaty jakie do dyrektora generalnego wojewódzkiego oddziału Poczty Polskiej wystosowali pracownicy łomżyńskiego rejonu firmy.

Prokuratura ujawniła dane osobowe sprawców brutalnego pobicia w Kolnie

cz śr, 15 listopada 2006 11:22

Tomasz Skrodzki i Kamil Bazydło – obaj z Kolna oraz Przemysław Ksebka z Kuzi w gminie Zbójna zostali tymczasowo aresztowania w związku z dotkliwym pobiciem Jarosława D. do jakiego doszło kilka dni temu przy jednym z kolneńskich pub'ów. Ze względu na wyjątkową brutalność czynu, kolneńska prokuratura rejonowa zdecydowała się na ujawnienie ich danych osobowych.

Burmistrzowie miast byłego województwa łomżyńskiego

cz pon, 13 listopada 2006 14:12

W Grajewie, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem funkcję burmistrza sprawować będą dotychczasowi gospodarze. W Kolnie zaś odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza, ale nie będzie w niej obecnego burmistrza Mieczysława Śniadacha. W Kolnie do drugiej tury wyborów na burmistrza przeszli Andrzej Duda wystawiony przez PiS i Eugeniusz Gromadzki z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Podlasie.

Wyniki wyborów na wójta i burmistrza gmin powiatu łomżyńskiego.

cz pon, 13 listopada 2006 11:50

W pierwszej turze do rozstrzygnięcia wyborów doszło tylko w 3-ech gminach. Wójtem gminy Miastkowo została Lidia Grzejka, burmistrzem Jedwabnego Krzysztof Moenke, a decyzją wyborców gm. Zbójna wójtem zostanie ponownie Zenon Białobrzeski. W pozostałych łomżyńskich gminach odbędzie się druga tura wyborów.

Tablica Narodowych Sił Zbrojnych w Par. Św Andrzeja Boboli w Łomży

cz nie, 12 listopada 2006 22:35

Poświecenie Tablicy Narodowej Sił Zbrojnych – Okręgu Łomża odbyło się w Parafii Świętego Andrzeja Boboli w Łomży. W uroczystości udział wzięli kombatanci, przedstawiciele Narodowych Sił Zbrojnych z Łomży, przedstawiciele służb porządkowych , a także władze miasta i parafianie. Uroczystą mszę święcą sprawował pasterz Łomżyński Biskup Stanisław Stefanek, który w świątecznej homilii podkreślił wymiar wartości patriotycznych w życiu człowieka o których nie można zapominać.

Żeby Polska była Polską potrzeba zjednoczenia i solidarności!

cz so, 11 listopada 2006 12:55

– powiedział w łomżyńskiej katedrze bp Tadeusz Bronakowski. Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej przewodniczył w Łomży głównym uroczystościom z okazji Święta Niepodległości. W homilii bp Bronakowski mówił o znaczeniu wspólnoty i solidarności w budowaniu polskiego patriotyzmu. - To słowa modne zwłaszcza w przededniu wyborów samorządowych, ale powinniśmy pamiętać o nich także po wyborach – mówił biskup pomocniczy diecezji. Podkreślił, że Polska, to wielki obowiązek każdego jej mieszkańca.

Architekt na wolności

cz pt, 10 listopada 2006 10:47

Andrzej Z. były architekt miejski Łomży przed kilkoma dniami wyszedł z aresztu tymczasowego za poręczeniem majątkowym. Były wysoki funkcją urzędnik miejskiego ratusza spędził w areszcie ponad 4 miesiące. Trafił tam pod koniec czerwca. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzut przyjęcia 10 tys. zł łapówki od przedstawiciela kieleckiej firmy developerskiej, która w Łomży przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego chce wybudować hipermarket.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę