ŁKS 1926 Łomża wygrywa 5:0 na początek rundy wiosennej

Udanie rozpoczął ŁKS 1926 Łomża rundę wiosenną. W sobotnim meczu Wigry II Suwałki uległy łomżyńskiej drużynie 0:5. Mecz rozgrywany był na bocznym boisku, a gospodarzami spotkania byli zawodnicy z Suwałk.

Zawodnicy ŁKS-u 1926 przez cały mecz kontrolowali spotkanie i wypracowali przewagę na boisku. Częściej zagrażali bramce drużyny z Suwałk, a jeśli wykorzystaliby wszystkie okazje wynik meczu byłby wyższy. Wiele akcji łomżyńskiej drużyny mogło się podobać. O ile druga bramka po płaskim dośrodkowaniu została dobita celnie przez zawodnika z nr. 13, to kolejna bramka wpadła po ładnej składnej akcji zespołu z Łomży. Zaczęło się od szybkiego podania lewą stroną, ze swojej połowy boiska. Następnie z lewego narożnika dośrodkowanie i ładna dobitka zawodnika z nr. 9.

Na początku drugiej połowy czwarta bramka wpadła po dograniu do zawodnika ŁKS-u zbliżającego się do linii pola karnego Wigier, gdzie bramkarz próbował przerwać akcję. Przytomnie zachował się wówczas zawodnik z Łomży, który przelobował bramkarza, a inny zawodnik, po małej kiwce wbił piłkę do bramki Suwalszczan. Ostatnia bramka dla Łomży wpadła po nieudanym wybiciu piłki z pola karnego przez zawodnika z Suwałk. Łomżanom udało się przejąć piłkę niedaleko linii pola karnego, następnie szybkie podanie do zawodnika nr 7, ten kiwką mija bramkarza Wigier i celnie strzela do pustej bramki.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Łomżan 0:5. Obecnie ŁKS 1996 Łomża zajmuje 4 miejsce w tabeli IV ligi podlaskiej z 35 punktami na koncie. Do prowadzącego Tura z Bielska Podlaksiego brakuje mu 9 pkt. Poniżej zespołu z Łomży drużyna z Michałowa rozgrywa mecz dziś, tj. w niedzielę.

Przed wiosenną rundą kilku zawodników odeszło z klubu ŁKS 1926 Łomża. Byli to m.in.  Kamil Ulman, Kamil Tomczyk, Tomasz Dzierzgowski, Łukasz Wojno czy Dawid Ostaszewski. Łomżyński klub wzmacniał się głównie wychowankami MŁKS: Rafałem Zalewski, Michałem Tarnowskim, Mateuszem Kocem, Filipem Lemańskim, Mariuszem Sulejem, Kacprem Poredą, Olafem Łukasikiem, Łukaszem Kordalem czy Hubertem Sierzputowskim. Ponadto do zespołu doszli Michał Sobieski, także wychowanek MŁKS, ale ostatnio grał w Stomilu Olsztyn, Konrad Kamienowski i Paweł Wasiulewski z Wissy Szczuczyn i Patryk Szymański z Pogoni Grodziska Mazowieckiego.